Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020

Krzysiek4

New member
Dzięki, że mi uświadamiasz, że jestem laikiem, ale mam tego świadomość, jak bym nim nie był to nie pisałbym tu posta o poradę. O jakim zdjęciu mówisz?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jak dla mnie dwa zdjęcia zamieszczone 31//7/2020 21:27 są prześwietlone.
Ale podejrzewam, że chcesz się poskarżyć bo podobny efekt (dużo słabszy) zauważasz "naocznie".
Może być obraz za jasny...
Jeśli to nie pomaga - cóż, konstrukcja LCD dość często powoduje ofekt zwany clouding. Różne egzemplarze tej samej serii mogą się różnić poziomem tego zjawiska.
 

Krzysiek4

New member
Tak jak piszesz Firefl, zdjęcia potęgują ten efekt, jest on mniejszy, ale bardzo widoczny, nie byłem w stanie tego inaczej ująć w ciemnym pomieszczeniu robiąc zdjęcie telefonem. Problem jest ewidentny, ten egzemplarz oddaję, zobaczę czy w nowym będzie to samo.
 
Ostatnia edycja:

kapustaadria

New member
To samo w c715 na początku masakara a po kalibracji spoko
6868db75d8c46095417c77b86a33df8f.jpg


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
Kalibracjęam od kikiego ale cześć ustawień mam. Pod siebie jak kontrast niski i o ostrość 30 jasność mam na 45 bo w dzień muszę mieć większą bo tv przy oknie

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
Witam jeszcze takie pytanie, na netflix w Samsungu nu 6172 mam bitrate w fhd 4,4mb dodam. Tv w drugim. Pokoju przez wifi a w tcl c715 po kablu net mam 1,55mb od czego to zależy?
696912e11ba483e2f2c7f669c7925852.jpg


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Zależy od dynamicznego dogadania się telewizora z serwerem netflix. Czyli także od obciążenia całej pośredniczączej infrastruktury sieciowej w tym Twojej wewnętrznej.

Czy możesz obrobić (przyciąć) zdjęcia przed wrzuceniem na forum? Tylko 10% było (odrobinę) potrzebne. Zapoznaj się z regulaminem.
 

kapustaadria

New member
Kojarzycie czy soft z str producenta z ich strony v363 w rarze wystarczy skopiować na pendrive czy wy pakować trzeba?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Są co najmniej 2 różne rodzaje plików aktualizacji i nie wiem co masz w Twoim rarze. Rar nie pójdzie.
Czy nie jest szybciej spróbować niż pytać?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Tipson

Member
Pobrany plik z softem ze strony producenta należy rozpakować - w środku znajduje się plik "Update.img" z systemem oraz instrukcja instalacji zapisana w formacie pdf.
 

Tipson

Member
Kolega pytał o plik RAR, a w takim to pliku pobranym od producenta znajduje się plik Update.img wraz z instrukcją obsługi. Oczywiście posiadając plik zip, należy go po prostu przerzucić na pendrive'a i dokonać procedury aktualizacji lokalnej, aczkolwiek kolega, który zadał pytanie, uprzednio wgrywał aktualizacje z rozszerzeniem zip (z tego, co wnioskuję po wcześniejszej dyskusji i wrzucanych poszczególnych wersjach systemu w rozszerzeniu zip z forum PDA), stąd opisałem procedurę postępowania w przypadku pobrania pliku RAR wraz ze spakowanym w środku plikiem Update.img
 
Do góry