Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020

MacPaul

New member
dzień dobry
czytam i nie potrafię sobie wyrobic zdania
to w końcu jest dobry TV, warty ceny czy jakiś ....Większość opinii przedstawia same problemy, nikt nic nie pisze o jakości obrazu, testów brak
Może warto dołożyć i coś lepszego zakupić ?
 

firefl

Active member
Bez reklam
jak popatrzysz dobrze to zadowoleni też są. Taka ludzka natura - narzekać. Czytaj, porównaj z własnymi potrzebami i decyduj.
 

kapustaadria

New member
Finalnie po zabawie z TV, jestem zadowolony. W końcu. Mogę oglądać tv w nocy po. Kalibracji obraz sztos. Są minusy ale coś kosztem czegos. Dodatkowo jakość wykonania na plus. Cena i android po update do v333 chodzi spoko. Co do filmów polecam. Wyłączenie overscan pomaga w płynności filmów .

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Attachments

  • 1596137319690.jpg
    1596137319690.jpg
    307,5 KB · Wyś: 60
Ostatnia edycja:

areq1987

New member
Ja oddałem ale długo się wahałem. Na plus wygląd i budowa, kolory super. Na minus słaby procesor/niezoptymalizownay soft od roku który źle wróży na przyszłość. W moim egzemplarzu nierówno podświetlona matryca. Jasność maksymalna trochę za niska do jasnego pokoju jak u mnie. Brak uplynniacza który czasem jest potrzebny. Jak za 2,4k wyjściowe telewizor nie wart ceny ale za 1,8 1,9k całkiem ok. Ja postanowiłem dołożyć do xf90 ale długo myślałem zeby jednak wsiąść jeszcze raz c715 ale już z lepiej wykonanym podświetleniem niż moim egzemplarzu który miałem przyjemność testować.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
Areq pytanie na jakim poziomie jasnosci oglądasz, czy za dnia czy w nocy bo mam ust kalibracyjne pod ciemny pokój i nie ma jasnych plam czyt clodingu ale jansosc na 40 ustawiona, android po wersji v333 działa spoko fimy też z wbudowanego Playera nie tną jak poprzednio, ogólnie kupił bym jeszcze raz

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
Zwykle 4k chodzi względnie a 4k60fos nadal niedomaga. Ale wydaje mi się że są na dobrej drodze.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Krzysiek4

New member
Cześć wszystkim,
To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem C715 i mam spory problem, w każdym rogu i dodatkowo w górnym brzegu na środku ekranu są bardzo widoczne rozjaśnienia na ciemnym tle. Najbardziej widoczne jest to podczas uruchamiania tv, gdy ten wyświetla logo tcl. Na jasnych scenach jest to praktycznie niezauważalne, natomiast w ciemnych widać to mocno. Miał ktoś taki problem? Widziałem kilka podobnych opinii, ale u mnie jest to bardzo widoczne. Wygląda to jak takie nierównomierne smugi.
 

areq1987

New member
Cześć wszystkim,
To mój pierwszy post na forum, więc proszę o wyrozumiałość.
Kupiłem C715 i mam spory problem, w każdym rogu i dodatkowo w górnym brzegu na środku ekranu są bardzo widoczne rozjaśnienia na ciemnym tle. Najbardziej widoczne jest to podczas uruchamiania tv, gdy ten wyświetla logo tcl. Na jasnych scenach jest to praktycznie niezauważalne, natomiast w ciemnych widać to mocno. Miał ktoś taki problem? Widziałem kilka podobnych opinii, ale u mnie jest to bardzo widoczne. Wygląda to jak takie nierównomierne smugi.
Też tak miałem w dzień nie widać a w nocy przy jasności poniżej 50 też mniej widać. Problem jest dopiero w treściach HDR gdzie podświetlenie działa z pełną mocą a tv nie ma lokalnego wygaszania. Wtedy może irytować. Jak ci bardzo przeszkadza szukaj innej sztuki.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

Krzysiek4

New member
Smugi u Ciebie też miały po kilka- kilkanaście cm? Właśnie nie wiem jak to rozegrać, chyba jedyna opcja żeby załapać się na cashback to zwrócić ten w poniedziałek załóżmy, a dziś do północy zamówić nowy, tylko jest ryzyko ewentualnej odnowy przyjęcia zwrotu.
 

areq1987

New member
Smugi u Ciebie też miały po kilka- kilkanaście cm? Właśnie nie wiem jak to rozegrać, chyba jedyna opcja żeby załapać się na cashback to zwrócić ten w poniedziałek załóżmy, a dziś do północy zamówić nowy, tylko jest ryzyko ewentualnej odnowy przyjęcia zwrotu.
Jak kupowałeś przez Internet to nie ma żadnego ryzyka.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

Krzysiek4

New member
Zgadza się, jednak zawsze mam jakieś obawy w takiej sytuacji. Jak się spisuje nowy tv? Pewnie robiłeś konkretny resetach, polecisz coś do 2,5 k z dolby vision, dobrą matrycą ( jasność/kontrast//płynność)? Szukałem i w tej cenie nie ma szans na 100hz przy 50-55 calach.
 

areq1987

New member
Ja go oddalem dołożyłem do xf90.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
@areq1987 nie cytuje się postów jeśli odpowiadasz bezpośrednio. Nawet jak nie bezpośrednio to należy skracać. Zapoznja się z regulaminem i netykietą.
 

Mariobull23

New member
Nie. Mam stara plazmę i jak włączam to ekran wygląda koszmarnie - widać taki brud, powidoki ale w trakcie oglądania filmów w ogóle nie widać tego całego syfu. Nawet jednolite ciemne plansze testowe grają czysto. Myślałem, że może masz podobnie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przecież jak prześwietlisz zdjęcie długim czasem migawki to na Oled TV będzie tak samo. Widać to już na pierwszy rzut oka po nieczytelnym napisie Android.
Trzeba być naprawdę laikiem , że by zrobić takie zdjęcia.
Zapraszam na pokaz telewizora o kalibracji i zdjęć zrobionych prawidłowo.
 
Do góry