Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020

areq1987

New member
tez dzisiaj dostałem , zainstalowałem aktualizacje i andorid lepiej działa i czekam na kalibrację od Kiki a jak wrażenia ogólne

o 21 45 bd ogladał mecz wiec zobaczę jak to chodzi :D
Na razie tylko kablówkę oglądam. Kolory fajnie nasycone porównywalnie z xf90 jak nie lepiej. Minus ciemne kreski w rogach w jasnych tłach czyli banding. Szkoda ale xf90 też cierpiał na tą przypadłość.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Clouding też znaczny w prawy dolnym rogu w moim egzemplarzu. Skalowanie sygnału kablówki bardzo dobre.

No niestety przy zgaszonym świetle widać strasznie ten clouding, jest tam gdzie pasy w filmie najbardziej w prawym dolnym rogu, w lewym tez troszkę mniejszy na dole i do góry Mleczne pasy to nie to czego oczekiwałem. :( Tcl zawsze miał słaba kontrolę jakości z tego co pamiętam..

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
35ccf2367211f042e227af9d7788e769.jpg
 
Ostatnia edycja:

areq1987

New member
U was też to tak źle wygląda? Jest sens wymiany czy będzie to samo mniej więcej?

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
6599f27b6f44a14040150565ba8631c3.jpg
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Ja oglądam inny film - zupełnie inny obraz.
Bardziej poważnie: zdjęcie NIC nie pokazuje
Lepiej opisz o co chodzi.
 

kapustaadria

New member
U mnie podświetlenie na plus gorzej w netflix bo filmy 4k. Klatkuja.. Ale ogólnie na plus, tryb sport na plus mecz fajnie wygląda kolory nasycone i płynnie nic nie skacze, a w netflix Lipton brak. Płynności ktoś ma. Pomysl?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Ja oglądam inny film - zupełnie inny obraz.
Bardziej poważnie: zdjęcie NIC nie pokazuje
Lepiej opisz o co chodzi.
Mniej więcej taka mgle widzę w trzech narożnikach jak oglądam ciemne sceny. Rozumiem że inny egzemplarz moze mieć lepiej wyważone podświetlenie bo widzę kolega pisze że w jego egzemplarzu jest ok? W ep680 nie mam takich kwiatków z podświetleniem..

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
to już była odpowiedź na ktoś coś a nie pytanie

Ale by zbytnio nie utrudniać: są linki do nowszych z opiniami użytkowników. Poszukaj.
Soft jest wspólny dla wszystkich modeli android platformy realtek od 2019 czyli poczytaj sąsiednie wątki.
 

konradbp

New member
2 dni wjechał 65C715 i trochę się zszokowałem. Wszędzie zachwyty nad jakością obrazu, kolorami itd a ja ani razu nie powiedziałem wow. Materiały z YT w 4k rzeczywiście wyglądają fajnie ale widziałem dużo pozytywnych komentarzy o wyświetlaniu materiałów z kablówki. I tu jest problem, kolory jakby wyprane (za mgłą), bardzo słaba ostrość, uciekające detale - no nie jest dobrze. I zastanawiam się czy to problem z TV czy taki jest sygnał UPC. Na obecnym modelu Samsunga UE 46F6500 jest o wiele lepszy obraz z kablówki.
Jakieś pomysły? Czy przepinając dekoder Horizon do nowego TV powinienem wykonać reset dekodera?
 

kapustaadria

New member
Mam satke i 55 cali c715 dekoder od Orange i fajnie to wygląda upscaling na plus. Gorzej z płynnością w 4k. Netflix i filmy z dysku mjv ok 60 gb tj nie były płynne.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Lechu1956

New member
@konradbp. Kabel antenowy odłącz od dekodera UPC i podłącz do telewizora. Przeszukaj kablówkę UPC i około 30 kanałów powinno być odkodowanych. Ustaw obraz do Twoich upodobań i porównaj z tym co masz z dekodera. Jeżeli obraz bez dekodera jest lepszy , to w grę wchodzi zamiana na moduł, lub dobranie modułu jako multiroom. Kolejność kanałów przy module możesz ustawiać jak Ci się podoba. W telewizorach TCL (podobnie w LG) należy wybrać kraj Czechy i język polski. Wtedy nie ma problemów z polskimi literami (ą, ż itp.) przy epg, czy telegazecie.
 

areq1987

New member
2 dni wjechał 65C715 i trochę się zszokowałem. Wszędzie zachwyty nad jakością obrazu, kolorami itd a ja ani razu nie powiedziałem wow. Materiały z YT w 4k rzeczywiście wyglądają fajnie ale widziałem dużo pozytywnych komentarzy o wyświetlaniu materiałów z kablówki. I tu jest problem, kolory jakby wyprane (za mgłą), bardzo słaba ostrość, uciekające detale - no nie jest dobrze. I zastanawiam się czy to problem z TV czy taki jest sygnał UPC. Na obecnym modelu Samsunga UE 46F6500 jest o wiele lepszy obraz z kablówki.
Jakieś pomysły? Czy przepinając dekoder Horizon do nowego TV powinienem wykonać reset dekodera?
Tylko że Samsung mial 46 cali a tcl 65 kablówka niestety ma słaby sygnał. Też mam upc. Spróbuj zmienić w horizonie 720p na 1080i domyślnie włącza się w 720p.

Wysłane z mojego motorola one action przy użyciu Tapatalka
 

konradbp

New member
Mam ustawione 1080pw Horizon. Włączałem nawet rozdzielczość z telewizora ale wtedy klatkuje, widać to przy pasku TVN24.
W ogóle jest w ustawieniach TV możliwość zmiany rozdzielczości, skalowania hd do 4k itd? Nie znalazłem opcji zmiany rozdzielczości poza ustawieniami w dekoderze Horizon.
Wiem że 46 i 65 to duża różnica natomiast kolory i ostrość pozostawia wiele do życzenia.
 

d00lar

Member
hey ja wczoraj odebrałem i w sumie powiem wam że 99% zadowolenia

ale jak ktoś pisze że słaby obraz czy smuży cóż IMHO za tą cenę obraz jest żyleta wiadomo niema co porównywać do tv za 3x tyle ale za 1750zł za 55' jest łogień.

jedyny problem jaki mam to z ARC - używa ktoś w tym modelu ?
nie wykrywa mi tego urządzenia po ARC aż nie włączę go z palucha. jak włączę przełączę się na hdmi1 - kino domowe to obraz mrugnie raz - jakby przełącza się w tryb co wspiera arc , i dopiero wtedy z t-link mogę wejść w urządzenie i włącz/ włącz wzmacniacz.

i jeżeli mam ustawione że android się usypia a nie wyłącza to po 'włącz / wyłącz' dalej jest ok. ale jak restartne androida całego to znów od nowa..
walczył ktoś z tym? soft puki co ota - będę testował jak na innych w wolnej chwili chyba że ktoś coś podpowie
dzięki pzdr
 

kapustaadria

New member
D00lar c715?
Masz może problem z płynnością działania bo sam obraz fakt żyleta. Ale u mnie filmy 4k tj klatkuja, cxy to yt czy netflix jakoś tak trochę słabo. Chyba że oprogramowanie jest winne.. . Odłączałem tv od zasilania na 30 min i nic wersja V321

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

d00lar

Member
tak c715 - ten wątek tylko o tej serii jest i tak jak mówisz / jak wszystkim prawie z tego co czytałem
4k 60fps klatkuje tzn nawet nie nazwał bym tego klatkowaniem bardziej dropuje klatki żeby nie być po tyle
30fps tez nie idealnie ale lepiej
ale głównie youtube - pewnie jakies mega kodeki mają co procka dorzynają
z netflixa czy innych nie zaobserwowałem tego puki co
 
Ostatnia edycja:

Lechu1956

New member
@konradbp Zobacz , czy na forum media świat UPC nie znajdziesz przyczyn słabego odbioru. Dużo osób ma problem z jakością w kablówkach po zakupie nowego telewizora. Kiedyś tam pisali np. o filtrach kanału zwrotnego(KZ) i niektórym to pomogło.
 
Do góry