Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020

piter88

New member
Witam, wie ktoś może czy da się ustawić żeby ekran z pc po hdmi w 3840x2160 był na pełny ekran? bo mam dwa czarne paski po bokach. Pełny ekran jest przy 4096x2160 ale wtedy video 16:9 ma paski i wydaje sie lekko jajowate. W 5 letnim Samsungu mam opcje rozciągnięcia a w TCL moge znaleźć.
 

krionix

New member
Wrzuce kilka fotek z mojego TCL65C715, nie chce mi sie brac aparatu by stala przeslone ustawic itp. Chyba jakiegos chamskiego BLB czy cloudingu nie mam? Na razie testy, nie sciagnalem jeszcze tych gabek ochronnych (w razie zwrotu oddam dziewice) a jak bedzie ok zdejme w 10 dniu w poszukiwaniu bad/dead :)

Soft 363 (chyba cos takiego) wgrany oryginalnie. Bede zmienial jak tylko wybije 1 X ;-)
Musze podlaczyc lepszy internet bo lece na LT a ze koniec miesiaca wiec nie katuje YT 4K@60.

Obrazki w zalaczniku, zdjecia z aparatu wiadomo wylobrzymiaja bardzo problem! Realnie wyglada to dobrze jak na planszy z wyborem apek czy TVN. Szary nie jest idealny jak trzeba, juz troche widac przejaskrawien ale normalnie gdy sie patrzy to trzeba chciec to wylapac. Nie jestem specem ani szalencem w tym temacie.

Dalem w ME 2600 (realnie tyle wyszlo) wiec chyba zle nie jest. Oleda 65" owszem bym wolal ale ja prawie 8 lat nie mialem TV i po prostu bedzie to uzywane raczej rzadziej niz czesciej.

Wkurza brak exFS - nie widzi pendrive ;-(! Szlag i porazka jak Samsung z 2013 bez problemu to widzi a jadro linuxa wspiera! Jest jakas rada na to?
 

Attachments

  • 20200929_192659_HDR.jpg
    20200929_192659_HDR.jpg
    441 KB · Wyś: 49
  • 20200929_191504.jpg
    20200929_191504.jpg
    261,1 KB · Wyś: 40
  • 20200929_191211.jpg
    20200929_191211.jpg
    251,7 KB · Wyś: 41
  • 20200929_191159.jpg
    20200929_191159.jpg
    342,7 KB · Wyś: 38
  • 20200929_191241.jpg
    20200929_191241.jpg
    397 KB · Wyś: 40

firefl

Active member
Bez reklam
po cholerę próbować jakieś dziwne plansze i inne.
Patrz na zwykłe filmy, sport czy co tam oglądasz i jak tam nie widać to czym się przejmować.
 

krionix

New member
po cholerę próbować jakieś dziwne plansze i inne.
Patrz na zwykłe filmy, sport czy co tam oglądasz i jak tam nie widać to czym się przejmować.


Masz racje, totez napisalem sztuka dla sztuki. Wg mnie jest OK.


Efek HDR nie wiem, nie widze nic - ale tez jest ciemny bo cos 300 nitow a nie porzadane np 500.


Dwa razy mialem jakies zwiechy, yt nie startowal przy wywolaniu z telefonu (na samsungu z 2013 tez takie problemy widzialem) itp. Na razie jestem w miare zadowolony, to moj prywatnie pierwszy TV i wiele nie wymagam. Jest jakies polecane demo laczace 4k DV (czy to to samo co HDR?) DA (link poprosze)? Mam jakies od LG (wygooglowane) ale moze sa tez inne ciekawe. Tak by nagrac na pendrive i testowac obraz (wszystko co TV oferuje na raz)? Zauwazylem ze ts plik rozpoznal prawidlowo i menu obraz mialo logo Dolby Vision.
 

sharezz

New member
Wziąłem na próbę 55C715 i po dwóch dniach testów:
- smużenia w filmach nie widzę, ale też nie bardzo jak mam sprawdzić sport. TVP Sport z naziemnej raczej się nie nadaje do opiniowania.
- Filmy na YT 4K UHD HDR 60 fps (np Marocco, Costa Rica) - tną. Tak jak ktoś wcześniej napisał, przycinają i nie dają się obejrzeć. Wygląda to tak, jakby procesor sobie nie radził. Czasami jest tak, że zaczyna się ładnie, płynnie i przez te kilka sekund jest wow, po czym YT się zawiesza, pojawia kółko ładowania, film startuje i już tnie. Jest też trochę filmów na YT które niby w tej samej jakości nie tną.
- Android jak android - działa. Ani szybko ani wolno, porównując do mi boxa - szybciej.
- Jakość obrazu - przyznam się, że nie miałem kalibracji bo TV z mediaexpert wzięty na test, nie od Kikiego. Ale nawet w trybie film IMHO jest bardzo ładnie, kilka razy ten efekt wow faktycznie był. Ale to trzeba szukać jakiś dobrych filmów, w których to widać. Mówię głównie o kolorach i płynności, czerń nie powala... HDR wcale. I na serio trzeba siedzieć centralnie na wprost, nawet pół metra w bok dość mocno zniekształca obraz i czerń się robi bardziej... popielata/posrebrzana. W ciemnym pomieszczeniu, przy wyłączonych światłach widać jaśniejsze plamy w narożnikach telewizora. Ale gdy światła są włączone, albo w dzień tego nie widać.
- Nie udało mi się podłączyć soundbara od Samsunga po HDMI Arc. Nie wiem jak to rozwiązać, TV go widzi, soundbar widzi TV bo reaguje na zmianę głośności albo włączenie TV ale nie gra.... czyli zmieniając głośność na TV, zmienia mi się też wartość na soundbarze, ale gra nadal z TV.

Generalnie mi się wydaję że za tą cenę (ok 2200zł) to jest zajebisty TV. Do takiego prostego oglądania Netflixa, czy YT, czy HBO. Szkoda że nie działają te 4K UHD HDR 60 fps, bo nie ma się jak przed sąsiadami pochwalić nowym TV, a przy pozostałych filmach aż takiego wrażenia. Obraz jest świetny, po kalibracji myślę że może być zajebisty. Jeśli tylko rozwiążę problem z soundbarem to mocno się zastanowię czy go kupić. Aha i co zauważyłem: bardzo jest mało materiałów w 4K HDR.... właściwie tylko Netflix i YT. Horizon GO i Canal+ to max full HD. Ponoć Prime to obsluguje, ale nie mam abo. Ze względu na subskrypcję Canal+ nie mam dostępu do HBO GO, żeby to sprawdzić.
 
Ostatnia edycja:

kapustaadria

New member
A jak z netflix 4k nie zuwazyles po 20 min filmu jakiś dropów fps bo u mnie to zwalnia i najważniejsze jaki soft?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

sharezz

New member
Tv przyszedł na 363, wczoraj zainstalowałem 378 czyli najnowszy ze strony TCL. Oglądam właśnie 30 minutę Naszej Planety i nie widzę spadku. Ale.... nie powiem żeby to było jakieś zajebiście płynne... tyle że myślę że jest po prostu nagrane w 24 klatkach. Masz jakiś konkretny tytuł do sprawdzenia?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

yaatzek

New member
U mnie costa rica leci elegancko. Tzn są jakieś minimalne przycinki, ale da się pokazać sąsiadom ;) Może net nie wyrabia? V378 jakby co.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

sharezz

New member
Czarna lista gra ok, dwa odcinki przeleciały bez zacinki. Zmieniłem wifi na LAN i Costa Rica nadal tnie. Nie mniej jestem w stanie uwierzyć ze to wina sieci, spróbuje jeszcze w nocy jak obciążenie BTSa będzie mniejsze.
Cały czas walczę z soundbarem, pojęcia nie mam czemu nie działa.
Jakieś rekomendacje co do amatorskiej korekty obrazu?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

yaatzek

New member
Tu wrzuciłem moje ustawienia sprzed kilku dni: http://www.hdtv.com.pl/forum/tcl/147245-tcl-55c715-dyskusja-ogolna.html

Ale cały czas coś tam zmieniam. Dostałem też "pro" ustawienia od kikiego, ale szczerze mówiąc po pierwszym "mhm to wygląda na prawdę spoko", wróciłem do swoich kolorowych.
Poza tym zauważyłem, że tam gdzie sygnał jest ok (netflix, yt, itd) to nie ma się co przyczepić. Najgorzej jest na netii, każdy kanał w innym kolorze.
 
Do góry