TCL 55C715 - dyskusja ogólna

yaatzek

New member
Z tego co zauważyłem, użytkownicy tego forum dosyć "luźno" trzymają się nazw tematów, często zadając pytania w tematach dot. zupełnie czegoś innego. Może więc warto założyć taki wątek, żeby trochę mniej było bałaganu. Jeśli uważacie inaczej - pójdzie do kosza.

No ale do rzeczy, bo chciałem napisać o tym, że wczoraj miałem wgrać sobie aktualizację 363, ale jak wróciłem z roboty to się okazało, że jest już do pobrania 378 (z oficjalnej strony TCL)
Nie miałem za dużo czasu żeby wszystko przetestować, ale na pierwszy rzut oka interfejs jest żwawszy, dołożono też kilka bzdurnych apek, których nie da się odinstalować.
 

yaatzek

New member
To są moje zrobione "na oko", zobacz jak u Ciebie wypadną.
5c1abe34a434b4af5c35693bb62e7435.jpg
 

yaatzek

New member
Macie w aktualizacji 378 pełno tych śmieciowych aplikacji? W dodatku nie mogę za cholerę ich się pozbyć z ekranu startowego, po każdym uruchomieniu tv pojawiają się od nowa. Nawet nie da się ich wyłączyć z poziomu ustawień aplikacji. Tzn. da się, ale po ponownym uruchomieniu wracają. Po aktualizacji robiłem reset jakby co.
 

yaatzek

New member
Jest ich trochę, Freeviewplay, bbciplayer, itv, 4, mw5 itd. Nawet jak je wyłączę z poziomu ustawień aplikacji i usunę z ekranu głównego to po ponownym uruchomieniu znowu wracają.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

sharezz

New member
Nie zauwazylem tego tematu piszac w "Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020"... sorry.
yaatzek, ustawilem mniej wiecej jak ty masz i jest spoko. Ustawień od Kikiego akurat nie mam, żeby zobaczyć na jego.
Generalnie to nie mam sie do czego przyczepić, za taka cenę, choć android już mi parę razy nieźle przyciął.... co stawia znak zapytania jak będzie działał za jakiś czas.
Dla mnie aktualnie największy problem, to soundbar. Jak nie kombinuje to mi nie działa, jedynie przez optyczne... a to nie zabawa, bo każdorazowo muszę sterować soundbarem, zamiast jednym pilotem. Jeśli nie rozwiążę tego w kolejnych dwóch dniach, to nie zdecyduję się na zakup, bo nie o to w tym chodziło :)
 

MateMango

New member
Czy ktos wie w jaki sposób wyłączyć w c715 wbudowane głośniki?
Chciałbym użyć wyjścia optycznego a minimalizując głośność do zera na ekranie wisi komunikat o wyciszeniu...
 
Do góry