Znamy już ceny TCL Qledów serii C715 na rok 2020

Rene000

New member
kapustaadria, dostałeś aktualizację sieciową czy robiłeś z pena?bo u mnie normalnie można sie zalogować do YT na v606
Robiłeś reset all i reset shop?
 
Ostatnia edycja:

krionix

New member
Panowie, jeszcze raz pytam. Ktos ma soft ktory po prostu dziala? Tak by YT 4K/60 HDR nie cial a inne funkcje TV dzialaly, np sluchawki BT?
Nie mam 15 lat by sie bawic w TV w ramach ferii. Skandaliczny soft, testowanie na klinencie i mydlenie oczu. Wersje 6xx sa tragiczne, zamula i tnie o wiele mocniej od 3xx. Jakis link do sciagniecia tez by sie przydal.
Kupilem sobie dosc tani TV po to by tracic czas na forum i bawic sie w testowanie. Gdyby jeszcze TCL polska przyznal, znamy problem, prace w toku, to wina oprogramowania, damy rade w ciagu 2mc. A tu cisza. Problem jest, problem wkurza.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tu cisza bo to nie jest forum/serwis TCL. Jak chcesz odpowiedź producenta to pytaj producenta.
Obawiam się, że każdy dotychczasowy soft do tego telewizora ma błędy i nikt za Ciebie nie wybierze, która wersja ma najmniej błędów które są da Ciebie krytyczne.

Dodam jeszcze bo nie mam 15 lat i trochę softu widziałem, że każdy soft ma błędy. W windows, linux, android, macOS i dedykowane softy do sprzętu (tv, amplituner, pralka, lodówka, odkurzacz, mikrofalówka, kuchenka i mogę jeszcze dużo wymieniać) ma błędy. Szczęście użytkownika jest zachowane jeśli tych błędów nie zauważa.
 

Rene000

New member
Zostaję na V606,dla mnie najlepsza aktualizacja,zrobiłem wszystkie resety łącznie za poradą kapustaadria reset fabryczny,ustawiłem wszystko od nowa łącznie z kalibracją(10 min roboty) i czekam teraz na A11 który ma być niedługo, będzie to prawdziwa rewolucja w działaniu smart tv :)
krionix słuchawki BT na V606 wreszcie działają
 
Ostatnia edycja:

stasiof

Member
Zostaję na V606,dla mnie najlepsza aktualizacja,zrobiłem wszystkie resety łącznie za poradą kapustaadria reset fabryczny,ustawiłem wszystko od nowa łącznie z kalibracją(10 min roboty) i czekam teraz na A11 który ma być niedługo, będzie to prawdziwa rewolucja w działaniu smart tv :)
krionix słuchawki BT na V606 wreszcie działają


Android 10, a nie A11.
 

Rene000

New member
Jak nie jesteś zorientowany to nic nie pisz, powtarzam będzie A11
TCL zrezygnowało z A10 bo nic by nie wniósł
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
@stasiof: po co cytujesz post? Jest zupełnie zbędne gdy odpowiadasz po poprzedniku. Narusza regulamin forum i netykietę. Dla mnie to forma spamu i mnie denerwuje.
 

krionix

New member
Zostaję na V606,dla mnie najlepsza aktualizacja,zrobiłem wszystkie resety łącznie za poradą kapustaadria reset fabryczny,ustawiłem wszystko od nowa łącznie z kalibracją(10 min roboty) i czekam teraz na A11 który ma być niedługo, będzie to prawdziwa rewolucja w działaniu smart tv :)
krionix słuchawki BT na V606 wreszcie działają


Cytuje by Rene widzial! A przed reset shop mulil? Magicznie zrobie reset shop i TV dostanie skrzydel? Troche w to nie wierze. Nie tnie ci nic na YT Costa, Peru, Marroco itd (na 4K60!)
Ten TV ma tez wady sfotu ze np na Marroco, scena jak porusza sie kamera do przodu na targu migaja lekko torby(?) na scianach, na Peru to samo jest w scenie gdy kamera idzie w bok po dachach zabudowan. Jakis efekt fizyczny i wyglada jakby dachowki migaly lekko. Wiem ze niektore TV maja na to algorytmi ktore mityguja problem. W testach rtings chyba to sprawdzali.

U mnie na 606 rwie wyraznie, chamsko.
 

kapustaadria

New member
Kronix instaluj 609 bd pan zadowolony, yt jak po. Maśle a nf testuje. Mam. Info ze to nie jest finalna wersja ale jest sztos jak dla mnie [emoji6][emoji16]

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

krionix

New member
https://forum.xda-developers.com/t/...ecovery-tcl-beyondtv-beyondtv.4025755/page-46

Tu sa linki do 609, wgralem dzis i PETARDA, usuwa wiekszosc problemow z YT ale na poczatku np Peru przytnie 154 ramki (wg statsy dla nerdow) na poczatku Costa tez z 18 dropped ale to tylko na poczatku. Marroco 4K przeszlo z 0 dropow.

Wielka poprawa! Jeszcze jak to dopieszcza bedzie wreszcie normalnosc.

Kilka jakis dziwot typu home+OK by sparowac pilot (taki komunikat przy glosowym wyszukiwaniu?). Changelog nie ma, nie wiadomo co zmienili jeszcze.

Wreszcie sie nie wkurzam ale to raptem 30 minut testow na YT. sitalog za to sypie nadal ale nie wiem dlaczego to zrzuca do logu i w jakich okolicznosciach, progamista softu tylko wie.

Polecam sprawdzic. Jest dobrze!
 

krionix

New member
Errata do 609 bo edytowac sie juz nie da.
W menu obrazu brak info nt czy leci HDR czy DV (kiedys bylo).
Zero % 0% jasnoci czy kontrastu a TV wg mnie swieci na max. Suwaki maks w lewo i regulacja nie dziala.
HDR czy DV mial logo w lewym gornym rogu na odpowiednim nagraniu z YT, teraz nie widze?
W jakims tam menu jest region: Albania. Zmienic tego nie idzie...
Robilem shop reset i reset all.
YT smiga wg mnie ladnie (ale czy z czy bez HDR jesli o tym nie pisze?) procz pierwszych 2-3 sekund wiekszosci nagran gdzie gubi np 150 klatek a pozniej licznik statsow dla nerdow juz nic nie rejestruje.
Na soft 606 mialem np brak obrazu (tylko audio) na nagraniach 4K HDR czy DV, po restarcie chyba raz sie pojawil ale ogolnie go nie bylo, menu YT pasek postepu byl tylko nagranie to jeden czarny prostokat. Na 609 jest ok poza brakiem info co to za technika video i ww.
STOP z pilota tj kwadrat - wraca do glownego menu YT zamiast przewinac film do 0:0 ?

Czyli jedno poprawia? Drugie zepsuja. Podtrzymuje ze testuja na kliencie, zero jawnej polityki co to za softy, kiedy naprawia bledy. To jest wielkim problemem dla mnie.

Ktos inny moze ww przetestowac? Np Adrian na soft 609 nie obserwuje ww problemow takze ja sam nie wiem...
 
Ostatnia edycja:

krionix

New member
Z tą Albanią, to miałem problem po resetach na V606. Ten i inne problemy, które wskazałem w swoich postach sprawiły, że zrobiłem ponownie wszystkie resety - all, shop i nvm. I już było ok. Mogłem wybrać Polskę, wróciły wszystkie funkcje głównego ekranu Androida.


Tak, gosc na XDA mi napisal. Menu o urzadzeniu i na dole reset (zadne menu serwisowe) robi to wszystko samo (all, shop, nvm). Haslo 1111 albo 1234 i poszlo.


Teraz juz jest okay, na poczatku kilka skuch przez 3-4 sekundy maksymalnie czyli jakies do 200 ramek max (czasami znacznie mniej) traci. Ale statsy z logu na pendrive nadal np 800 wystapien czegos ala problem na caly filmik Peru 4k (prawie 21 000 ramek ale na samym poczatku). Na razie jest to najlepszy soft do YT ever na ten TV.
Testuje dalej i zobaczymy. Nie mam np aplitunera by sprawdzic ale zaraz testuje bluetooth.



Aha wkurza sugestia parowania pilota, to gowienko nie chce zniknac, tak samo stop na pilocie nie przewija do poczatku, wychodzi do menu YT. W sumie pikus ale porada nt pilota to bug jak nic.
 

krionix

New member
Co do parowania - masz drugi pilot i sparowałeś go?


Nie, do C715 nie dodaja. Ciagle mi to wyskakuje. Testuje srogo dzis i poczatki zawsze ciut przytnie, pozniej idzie pieknie. Tak czy siak na razie nie bede reklamowal TV. Nie wiem ile kosztuje android SONY na promocji ale jak nie ma zadnych problemow i kosztuje np 1000zl wiecej to warto dopalcic nic robic za darmowego testera i sie wkurzac / czytac fora i cudowac (jest masa ludzi nie czujaca IT i dla nich to nie bedzie latwe).


Nawet bym kupil drugi np C815 ale gdyby firma jawnie zapowiedziala ze wszystkie problemy usuna.

A tak, sam nie wiem. Moze ten soft tez ma bledy jakich jeszcze nie odkrylem. Ktos ma ten C815 i jaki tam jest bas, idzie to odczuc? W sypialni nie mam miejsca na kino domowe (a w salonie planuje) wiec sie jeszcze zastanawiam po dzisiejszym w miare udanym upgrade. 606 byl porazka, rwalo jak durne a czasami YT odtwarzal czarny ekran (menu bylo).
 

kapustaadria

New member
Jedynie na co czekam to płynny netflix po 20 paru minutach. [emoji16][emoji106] Bo nadal jest lypa. Niektórzy zapewne mówią że nie mają skoków.. Ale w sklepie Loco też Marek tw że nie ma problemu a jak puściłem na c815 nf w 4k uhd już po 20 min obraz skakał jak u mnie. Więc problem. Jest ale niektórym to nie przeszkadza.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

schranzer

New member
Witam mam następujący problem stracił mi się głos jak przechodzę w aplikacje to jest nie słychać juz jak klikam między aplikacjami i brak głosu czy to YouTube czy Netflix , tuner po HDMI dźwięk odtwarza normalnie . 65C815
 

pawel_71

New member
Co do klawisza STOP to na YT zawsze wraca do menu. Obsluga YT to powoduje a nie fw. Zawsze tak bylo nawet na YT z normalnego androida.
Poczytam jeszcze troche o Waszych doswiadczeniach to moze sam sie skusze. Ale poki co 395 sprawdza sie u mnie dobrze za wyjatkiem problemow na YT.
Jesli TCL wypusci zupelnie nowego Androida to juz sie boje - beda to testowac na ludziach przez 12 miesiecy :)
 
Do góry