dzwięk 5.1 w TCL android

firefl

Active member
Bez reklam
Cześć,

Ostanio zmieniłem amplituner na nowszy, mogę łatwiej sprawdzić jaki dźwięk jest dostarczany do amplitunera przez HDMI ARC. Próby z wersją 543. CEC ustawiony poprawnie co wskazują cząstkowe efekty pozytywne. Pytanie dotyczy w zasadzie każdego modelu android - soft i tak jest wspólny

Korzystam głównie ze streamingu i plików.
Kilkudniowe próby wskazują możliwość uzyskania dźwięku 5.1 tylko przez Amazon Prime Video oraz Kodi.
Nie uzyskałem dźwięku 5.1 z Netflix, HBO, player.pl
Netflix nawet nie pokazuje w parametrach filmu informacji o dostępności 5.1... Co ciekawe w v543 nawet nie pokazuje i nie uruchamia HDR. Wydaje mi się, że kiedyś pokazywał, ale nie mam pewności.
Czy ktokolwiek ma lepsze efekty z dźwiękiem 5.1? Najmocniej interesuje mnie Netflix i HBO.

Weryfikowałem też jak działa gdy jako źródło daję Netflix z konsoli xbox one S. Wtedy 5.1 i HDR jest udostępniane i działa poprawnie.

Ciekawostka: pobór mocy przy przy streamingu jest większy jeśli konsola jest wyłączona a tv samodzielnie odbiera sygnał. Gdy konsola przesyła Netflix pobór energii maleje. Chyba procesor w TV jest dość prądożerny.
 
Ostatnia edycja:

Kraczykruk

New member
Cześć,

Ostanio zmieniłem amplituner na nowszy, mogę łatwiej sprawdzić jaki dźwięk jest dostarczany do amplitunera przez HDMI ARC. Próby z wersją 543. CEC ustawiony poprawnie co wskazują cząstkowe efekty pozytywne. Pytanie dotyczy w zasadzie każdego modelu android - soft i tak jest wspólny

Korzystam głównie ze streamingu i plików.
Kilkudniowe próby wskazują możliwość uzyskania dźwięku 5.1 tylko przez Amazon Prime Video oraz Kodi.
Nie uzyskałem dźwięku 5.1 z Netflix, HBO, player.pl
Netflix nawet nie pokazuje w parametrach filmu informacji o dostępności 5.1... Co ciekawe w v543 nawet nie pokazuje i nie uruchamia HDR. Wydaje mi się, że kiedyś pokazywał, ale nie mam pewności.
Czy ktokolwiek ma lepsze efekty z dźwiękiem 5.1? Najmocniej interesuje mnie Netflix i HBO.

Nie mam sprzętu do odtwarzania dźwięku 5.1, ale to co mogę powiedzieć to, że po naciśnięciu 'i' na pilocie Netflix w wersji systemu 544 pokazuje, że jest to dźwięk 5.1. HDR też odtwarza. Może kiedyś przy testach przestawiles dźwięk na 2 kanały i już tak zostało. Netflix pamięta takie rzeczy, jeśli w jednym filmie ustawiłem ścieżkę dźwiękową to stanie się ona domyślną dla wszystkich innych materiałów.
 

sulko

Member
Cześć,

Ostanio zmieniłem amplituner na nowszy, mogę łatwiej sprawdzić jaki dźwięk jest dostarczany do amplitunera przez HDMI ARC. Próby z wersją 543. CEC ustawiony poprawnie co wskazują cząstkowe efekty pozytywne. Pytanie dotyczy w zasadzie każdego modelu android - soft i tak jest wspólny

Korzystam głównie ze streamingu i plików.
Kilkudniowe próby wskazują możliwość uzyskania dźwięku 5.1 tylko przez Amazon Prime Video oraz Kodi.
Nie uzyskałem dźwięku 5.1 z Netflix, HBO, player.pl
Netflix nawet nie pokazuje w parametrach filmu informacji o dostępności 5.1... Co ciekawe w v543 nawet nie pokazuje i nie uruchamia HDR. Wydaje mi się, że kiedyś pokazywał, ale nie mam pewności.
Czy ktokolwiek ma lepsze efekty z dźwiękiem 5.1? Najmocniej interesuje mnie Netflix i HBO.

Weryfikowałem też jak działa gdy jako źródło daję Netflix z konsoli xbox one S. Wtedy 5.1 i HDR jest udostępniane i działa poprawnie.

Ciekawostka: pobór mocy przy przy streamingu jest większy jeśli konsola jest wyłączona a tv samodzielnie odbiera sygnał. Gdy konsola przesyła Netflix pobór energii maleje. Chyba procesor w TV jest dość prądożerny.

U mnie jest dźwięk 5.1(po coaxial) w Netflix, HBO nie posiadam więc nie wiem. Dolby 5.1, jest generalnie w każdej aplikacji, DTS tylko we wbudowanym Media player. Niestety są czasem problemy, dźwięk zanika albo zmienia się w stereo, pomaga restart aplikacji lub/albo przełączenie w zaawansowanych ustawieniach dźwięku z AUTO na PCM i z powrotem na AUTO. "Zjawisko" to występuje w każdej wersji softu a programiści TCL-la jakoś nie potrafią się z tym problemem uporać. Podejrzewam że wynika to ze skopanych sterowników Mediateka, tak samo jak notoryczne problemy z instant power i z wifi.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dzięki za odpowiedzi.
Wgrałem v544 i zrobiłem wszystkie resety jakie się dało i pojawił się ponownie HDR i 5.1 w Netflix.
HBO GO - przegląd komentarzy z sieci wskazuje, że jest niejasne czy HBO udostępnia dźwięk 5.1. Po resecie nie mogę wcale uruchomić, błąd 10.24. Skasowałem urządzenie w HBO i możliwe, że trzeba czekać 24 godziny na ponowne dodanie.
 

seger75

New member
Witam wszystkich. Może ktoś mi pomóc w podłączeniu tv tcl u55 c7026 z dekoderem evobox cyfrowy Polsat i amplitunera sony de 497.Teraz mam tak :
TV -amplituner - optykiem
dekoder -tv -hdmi
Problem w tym że muszę używać 3 pilotów. Da rade inaczej podłączyć by przynajmniej podglaszac pilotem od dekodera polsatu?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich. Może ktoś mi pomóc w podłączeniu tv tcl u55 c7026 z dekoderem evobox cyfrowy Polsat i amplitunera sony de 497.Teraz mam tak :
TV -amplituner - optykiem
dekoder -tv -hdmi
Problem w tym że muszę używać 3 pilotów. Da rade inaczej podłączyć by przynajmniej podglaszac pilotem od dekodera polsatu?
Dałbym sygnał optyczny z evobox do amplitunera

Jeśli jest taka możliwość to lepiej z tv dzwięk przez HDMI arc// edycja: to raczej nie zadziała. Czy ten tuner przekazuje sygnał HDMI?

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Do góry