Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Nie znam tego modelu, ale zawsze możesz wkładkę wymienić na lepszą, nie wiem jaką masz obecnie więc nie będę gdybać i podawać propozycji, bo być może jest zamontowana całkiem przyzwoita....ale sam przedwzmacniacz już sporo wniesie
 

KamilaKornet

New member
Nie znam tego modelu, ale zawsze możesz wkładkę wymienić na lepszą, nie wiem jaką masz obecnie więc nie będę gdybać i podawać propozycji, bo być może jest zamontowana całkiem przyzwoita....ale sam przedwzmacniacz już sporo wniesie
Mi nie chodziło o wkałdkę tylko podałam symbol gramofonu i czy akżdy podłączę do przedwzmacniacza . Archiwalne: Gramofon Fonica GS 475 Kozy


a wracając do tematu podali ze tylko ten model ampli KD Anthem MRX-510 jako jedyny daje radę w stereo ..
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Podbijam to, o czym Rafa pisze.
Jest jeszcze kilka modeli świetnie spisujących się w stereo - Arcam, CA, NAD.... ale w ich cenie można myśleć już o amplitunerze + wzmacniaczu stereo i takie rozwiązanie do mnie bardziej przemawia.
Amplitunery "starzeją" się szybciej, więc po kilku latach zmieniamy tylko ten element, a wzmacniacz pozostaje na dłużej, koszt mniejszy i z portfela mniej ubywa przy ewentualnej wymianie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Podobnie myślę jak Henry pomimo że topowy Arcam jak dla mnie gra najlepiej w stereo to jednak za tę cenę wolałbym osobno wzmak i tańszy amplituner co nei oznacza że tani bo w tej cenie kupimy amplituner za około 10 tys czyli też warty grzechu i wzmacniacz za 10 tys,a ten zje Arcama na śniadanie w stereo.....
 

KamilaKornet

New member
Nie planowałam wydawać 20 tys na sprzęt + cena kolumn tylko co najwyżej 5 K + cena kolumn do 3.5 k w wersji zestaw stereo + soundbar oddzielnie lub ampli KD ok 4-5 K + 5-6 k kolumny 5.1 z subem. Razem 10-12 tys w zależności od konfiguracji..
Na drugim fotum jego guru już zdążył sktrytkować ten śmieszy cd nada za 2 k bo teraz produkują drogo o to chłam jak chodzi o jakość....
NIGdy zestaw KD nei zagra tak jak osobny zestaw stereo...kolumny Dali 450 Cd Philips 960 + wzmak Nad Arcam sprzed 10 lat wyda się raptem poniżej 5 k razem z używanem soiundbarem Yamahy i rozniesie muzycznie ten zestaw każdy dziś produkowany amplituner w pył jakoscią dzwieku stereo..ale nie znam się na tym -n a allegro i olx sa używane ale w których nasi rodacy kombinowali z nimi - trzeba umeić porównać czy kolumny i sprzęt używany jest dobrej jakości..wieć ebay jest najlepszym miejscem do zakupu ...a najgorsze że nie bedzie to miało wyglądu.Jak tak czytam to co jest wypisywane to aż głowa boli....tyle ludzi i opinii wykluczających się. Sprzęt stereo sprzed 20-35 lat zagra lepiej niż kazdy ampli z dzisiejszych nowowści do 5 k a ampli z lat 70 roznisoą te dzisiejsze w pył.Tu zęby było nowocześnie i audiofilsko trzeba by było z 20 k wydać....w słynnym i znanym salonie jeśli stawiasz na muzykę odradzono ampli Kd - tyl,ko zesatw stereo (wzmak.cd , tuner- choć podobno niepotzebny bo to jakośc mp3,oarz kolumny)..chyba że bardzo ważne jest kino to ampli anthem510 + cd + tuner + kolumny ale koszta byłyby zbyt wysokie w prónawnaniu z nadem w stereo...nie zamiezram wydawac majątku na taki zestaw.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Kompletnie nie rozumiem co chcesz nam przekazać.....?

Nikt nie każe wydawać Ci 20 tyś....

Tylko z jednym się zgodzę, dobry wzmacniacz stereo zagra lepiej niż bardzo dobry amplituner KD i tego nikt, kto choć raz tego typu sprzęty porównywał nie neguje....

Natomiast jeśli "guru" na innym forum twierdzi, że tylko sprzęt sprzed kilku dekad wart jest uwagi, a nie nowy chłam... cóż myślę, że nie będziemy tutaj polemizować, najwyraźniej brak nam doświadczenia i się nie znamy... bo przecież wielu z nas dysponuje tym nowym chłamem...

Tak na marginesie ilu zestawów udało Ci się wysłuchać?
Rozumiem, że popieranie powyższych opinii poparte jest również Twoimi doświadczeniami a nie zasłyszanymi opiniami?
 

KamilaKornet

New member
To było do kolegi Lolka który pisał o wydawaniu na sam wzmak lub ampli po 10 tys pln + pozostałę elementy i kolumny i wyjdzie 20 k..nic nie chcę przekazać - można to przecież zignorować - na tym forum się wszyscy znają a tam niewielu....zapewne. Opinię żeby nie kupować amplitunera KD jeśli ważna jest muzyka przekazał człowiek z NAJSłynnniejszego Salonu w Polsce Centralnej i jego opinia z guru z forum gorszego była zbieżna z tą różnicą że on nie poleci Ci zabytków bo chce sprzedać i z tego żyje.To oczywiste. I on wybrał te elementy i kolumny o których pisałam..
NIc się nie udało posłuchać bo trzeba się umówić .. a jedyne co chcę przekazać to to ze chyba dam sobie spokój. Każdy robi łaskę a ja nie mam możliwości w tygodniu chociaż posłuchać a na soboty są zapisy na kilka tygodni do przodu , natomiast w innych salonach albo nie mają sprzętu który chcę posłuchać albo kolumn. Niezależnie kogo słuchamy i gdzie występuję każdy ma prawo mieć opinię .Ja nie mam pojęcia ale widzę że są nawet może kontrowersyjne postacie ale o dużej wiedzy w tym zakresie. Nie sztuka kupić nową rzecz drogo która udaje że gra w stereo a większa tanio nabyć starą która gra rewelacyjnie ale niestety wygląda jak inna epoka. Pozdrawiam
Nigdy nie wiedziałam że z odsłuchami jest tak ciężko natomiast w wielu sklepach nawet nie chcą ampli wyjąc z pudła - liczą że znasz temat i kupisz w ciemno. W salonie jak podałam modele z kartki wybrane Yamaha 1050 Onkyo trz 900 marantz 6010 pioneer 59 denon 3200 to Pan się tylko uśmiechnal z politowaniem bo tu się wszyscy na forum nimi zachwycają sa drogie i nowe a do stereo żaden się nie nada...co najwyżej wspomniany Antherm podobno...wieć komu mam wierzyć? To nie forumowicz mówił tylko zaznazcam pracownik renomowanego salonu...Dali zensor7 też nie był zachwycony , choć zupełnie nie negował.Szkoda słów jak i nerwów.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Podstawowa zasada to odsłuchy, jeśli zerkniesz na pierwszą stronę mojego wątku, to opisuję tam bardzo pozytywne zaskoczenie kolumnami, które wcale fortuny nie kosztują, a grają rewelacyjnie jak na swój pułap cenowy.

Wszelkie moje opinie wyrażam tylko i wyłącznie na podstawie zapoznania się z danym produktem.
Też jestem na etapie, gdzie nie wyobrażam sobie słuchania muzyki z amplitunera KD, ale jeśli ktokolwiek mniej wymagający zapyta o poradę w zakupie pierwszego zestawu KD, który będzie mógł być wykorzystywany również do słuchania muzyki, to polecę kilka propozycji, które moim zdaniem nie najgorzej sobie z tym radzą.
Jednocześnie często proponuję aby był to jednak amplituner mający możliwość prostego dołączenia wzmacniacza zintegrowanego, który może być wykorzystywany jako końcówka mocy w KD oraz pełnić funkcję typowego wzmacniacza przy słuchaniu muzyki (pre-out +main in, bypass).
Możliwych konfiguracji różnych marek jest całe mnóstwo.

Poza tym skąd masz pewność, że odpowiedni amplituner KD z właściwie dobranymi kolumnami nie zapewni Tobie brzmienia dającego Ci satysfakcję?
Taką pewność będziesz miała po odsłuchach i porównaniach.....
Przygoda z audio to pasja, rozwijająca się latami.
Odnoszę wrażenie, że ktoś wmówił Ci, że od razu powinnaś wejść na nie wiadomo jak wysoki level, a z całym szacunkiem brak Ci jeszcze doświadczenia,
wnioskuję tak gdyż sama napisałaś, że z porównaniami i odsłuchami póki co nie udało się zbyt wiele zdziałać.
Powinnaś dać sobie szansę i z czasem tę pasję rozwijać....analogicznie, to tak jakby początkującemu kierowcy dać nagle auto z 500KM silnikiem, tylnym napędem, bez żadnych systemów wspomagających i wmówić, że doświadczenia nie da się nabyć poruszając się autem ze 100KM silnikiem, bo to przecież nic nie warty chłam.

btw. do oglądania TV też wystarczy wzmacnnacz stereo i bardzo dobrze się spisuje, a soundbary nie kończą się na produktach Yamahy ;)

Pogadaj z kolegami z W-wy, bo ile pamiętam, to właśnie tam mieszkasz i popytaj o salony, gdzie będę chcieli Ci doradzić i potrafili zaprezentować sprzęt dla osób mniej wymagających, jak i bardziej zaawansowanych użytkowników.
Porównaj sobie amplitunery z pułapu cenowego +3 tyś, ze wzmacniaczami stereo.
Odpowiedź, który sprzęt jest tym, który cię usatysfakcjonuje przyjdzie wtedy sama.

Jeszcze jedna kwestia, pamiętaj, że nawet najlepszy, najdroższy może się wyłożyć np. u ciebie w domu, jeśli akustyka będzie leżeć, niestety nasze warunki domowe często degradują jakość dźwięku, a zabawa z bardzo dobrym sprzętem, produktami vintage ma sens, jeśli mamy dedykowany pokój do muzyki i możemy popracować tam nad jak najlepszą akustyką, wprowadzając odpowiednie modyfikacje...takie jest moje zdanie, może błędne, ale tak myślę :)
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja napisałem odnośnie topowego Arcama (amplituner) w stosunku do wzmacniacza bo słuchałem tego amplitunera i to dosyć długo bo około 6-7 godzin... bo naprawdę solidnie nad nim się zastanawiałem .. a w porównaniu do wielu tam jakiś ludzi z rożnych for staram się pisać o tym z czym miałem do czynienia, a troszkę tego było i troszkę jeszcze będzie ... bo to jest jakiś wyznacznik.. i to jest szczere w stosunku do innych... oczywiście to i tak jest moje zdanie..
I myślę że wiele osób które mają wzmacniacze za 3-4 tys zl mogłoby się zdziwić jakby taki topowy Arcam (amplituner) sobie posłuchało.. pomimo że to "chłam z nowości" i pomimo tego że mają wzmacniacze..
Dla mnie najlepsza sprawą jest odsłuchiwanie tego co ma się zamiar kupić, coś można się podpytać ale nie na zasadzie co kto by wybrał bo to tak naprawdę bzdura bo ile ludzi tyle opinii będzie w zależności jeszcze od tego co kto lubi... i każdy ma ziarno prawdy w tym co napisze bo jest to komentarz pod siebie i pod swój gust. A ten niekoniecznie musi pasować komuś kto ma zamiar kupować jakiś sprzęt.
 
Ostatnia edycja:

KamilaKornet

New member
z Łodzi....co do akustyki nasz wspólny znajomy kolego Henry oczywiście to poruszał że nie zestroisz suba i nawet w soundbarze nie jest to oczywiste w domowych warunkach , do tego kanapa przy ścianie (kiepskie ustawienie tylnych)dlatego sama myslałam ze te odsłuch sa w super warunkach a ja tu w domu mieszkam i żyję jeszcze a nie tylko słucham i są meble , ściany inne podłoga itp.I tego się obawiam.Kolego Lolek nie polecali mi Arcama bo to na pewno drogi sprzęt poza zasięgiem cenowym- jaki model słuchałeś?Mnie polecali tylko Anthem 510 ze gra zadziwiajaco dobrze w stereo, choć surowy wygląd w porównaniu z innymi ampli - ale to skala rzędu 5,5k.Drogo.
 
Ostatnia edycja:

Brutus

New member
Jakiego by nie słuchał to cena zabija ;) ja je też słuchałem i ładnie grają... tylko bajerów , nowinek nie mają a kosztują dużo....
 

Henry

Active member
Bez reklam
Z Łodzi jest Paweł SZ oraz SDMan, spróbuj z nimi się skontaktować, może polecą jakiś sensowny salon.
Co do sprzętu, to najlepiej będzie porównać amplituner vs wzmacniacz... pewnie zdecydowanie zwycięży to drugie ;)
A tak przy okazji, to musi być KD, jeśli tak, to czy od razu potrzebny jest pełny zestaw 5.1?
Jak dużo filmów oglądasz?


Może na początek wystarczy wzmacniacz+streamer+odtwarzacz, a dźwięk z TV wypuścisz do wzmacniacza.... tak tylko gdybam.
Posłuchaj czegoś i daj znać jak wrażenia :)
 

KamilaKornet

New member
No właśnie nie musi być kino domowe bo filmów na blu ray nie mam dużo, gier na ps4 tez niewiele...sam tv ma niezłe głośniki - jest stosunkowo gruby choć głośnik jest w podstawie - tam dlatego soundbar był polecany do tego pseudo kina 5,1 (głośniki w tv )mają niezła moc i dźwięk Moc wyjściowa (RMS)
40 W (2 x 20 W) no prawdziwe kino to tylko 5,1 jak w ampli - nie widzę potrzeby podłązcenia tv pod wzamka bo gra bardzo dobrze,dzisiejsze tv maja moc znacznie mniejszą bo są cienkie i nie ma miejsca na głośniki,

więc albo skupic sie na dobrym stereo i lub nie sosuundbar albo tylko ampli z 5.1.
Bo jak bedzie przyzwoity dzwiek to zaczne wiecej muzyki odpalać kosztem tv...a łątweij rozstawic 2 kolumny niż 6.
 

kowal1980

New member
Akurat Anthem to nie tylko "dają radę" ale świetnie grają ;)
Potwierdzam!
Odsłuchiwałem Anthem mrx 321. Najpierw poszedł Denon x2200-lipa, potem Marantz sr1606 zdecydowanie lepiej, następnie Cambridge Audio751 ciut lepiej. Na koniec wzięliśmy się za Anthem i było pięknie:). Wszystkiego słuchaliśmy na przemian Zensor7 i MA bronze 6. Zdecydowanie bronze 6 lepiej grały.
Mam jedno pytanie do fachowców; czy marantz pm 6005 zagra lepiej w stereo jak Anthem 321? Myślę skompletować zestaw oparty na Marantz sr6009 i 6005.
Sprzętu odsłuchiwałem w Pabianicach polecam.
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Moim zdaniem PM6005 gra relatywnie słabo. Bo gra w zasadzie nie lepiej niż ampli 7009..
Co jednoznacznie oznacza że Anthem góruje nad nimi oboma.

Przewagą Anthema jest również to że wbudowany DAC jest relatywnie bardzo dobrej jakości więc dla wielu nie aż nadto wymagających odpada w ogóle zakup źródła. No chyba że koniecznie potrzebne CD.
 
Do góry