Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Tannoy Revolution XT 8F piękny opis ale nie planuję wydawać 10 k na same fronty.
Pisałem abyś spróbowała odsłuchać XTF6 (poniźej 5,5 tyś/para) oraz poprzednią generację Revolution -DCT6 ( poniżej 4 tyś zł/para. Widziałem ekspozycyjne za 1,7 tyś za szt.)

Jakie 10k?! OK 6...
Poniżej 8 tyś/para ...
zresztą 1,7 tyś euro po obecnym kursie i wyjdzie prawie to samo, kilkaset zł różnicy...
z Precission podobnie.
Dodatkowo weź pod uwagę, że to kolumny "brytolskie" więc na Wyspach zawsze będą tańsze


@Henry Precision 6.4 na żywo nawet nie widziałem, miałeś okazję posłuchać?
Ciekawi mnie najbardziej porównanie wysokich między tymi seriami.
W XT o ile są generalnie przyjemne to jednocześnie wydają się mało różnorodne w brzmieniu..
Tzn relatywnie.
Na odsłuch 6.4 czekam, obiecali ściągnąć od dystrybutora.
Na razie słuchałem 6.2, po pierwszym odsłuchu na PM8005 szału nie było, jednak za drugim razem z Arcamem było już bardzo dobrze, porównując do XTF, bardzo podobnie. Mi te wysokie w Tannoyach pasują, nie wysuwają się na pierwszy plan, a ładnie wg. mnie łączą się z całością. Precission są także bardzo detaliczne z szeroką sceną i głębokim basem.

Za tyle sie kupuje Precision 6.4.. nie dajcie się naciągać w takim razie.
Rafa, wolałbym za tyle ;)
Tannoy PRECISION 6.2 Gloss Walnut | Speakers Per Pair | Richer Sounds
Tannoy PRECISION 6.4, 6.1 & 6C | 5.0 Speaker Package | Richer Sounds
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Na odsłuch 6.4 czekam, obiecali ściągnąć od dystrybutora.
Na razie słuchałem 6.2, po pierwszym odsłuchu na PM8005 szału nie było, jednak za drugim razem z Arcamem było już bardzo dobrze, porównując do XTF, bardzo podobnie. Mi te wysokie w Tannoyach pasują, nie wysuwają się na pierwszy plan, a ładnie wg. mnie łączą się z całością. Precission są także bardzo detaliczne z szeroką sceną i głębokim basem.
Właśnie o tą różnice w detaliczności mi chodziło. Przy XTF odniosłem wrażenie że tego trochę brakuje.
Czyli generalnie Precision są lepsze czy znów niedosyt?
6.2 wyglądają pięknie a 6.4 juz jakoś tak mniej przez załadowanie frontu kolumnami..

Marantz słabo dociąża, czy to było głównym problemem odsłuchu?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Marantz je trochę zamulał, nie było tej lekkości i przestrzeni.
Jak słuchałeś XTFy to mniej więcej wiesz o co chodzi, tam pierwsze co słychać, to szeroka scena i detale, a przy Marantzu też było dobrze, ale gorzej. Brakowała tego pazura, dynamiki.
Jak rozmawiałem z chłopakami w sklepie, to mieli podobne odczucia do moich, że PM8005 jest bardziej ugrzeczniony w stosunku do PM7004. Muszę jeszcze posłuchać na swoim sprzęcie i porównam bezpośrednio obydwa wzmaki.

A wracając do XTF8, to nie było znacznej różnicy względem Precision, klasa bardzo zbliżona.
 

Brutus

New member
A co sądzicie o tych kolumnach ? Quadral Platinum M40 kolega je zachwalał, co prawda słyszałem jak grają, ale nic nie powiem, bo były podpięte w kinie i oglądałem z 10 min filmu ;) mogę jedynie powiedzieć, że stylistycznie to by grały u mnie w kartonach :D
 

Brutus

New member
Jak złapie trochę czasu i Piotr będzie go też miał dla mnie, to podjadę i trochę posłucham... dzięki Twojemu wątkowi wiem już wstępnie czego oczekiwać i co mam słuchać w sali....;-) te kolumny nawet jak będą grały wyśmienicie nie pojadą ze mną do domu :D szczerze, dla mnie są brzydkie i dając tyle kasy oczekuję też choć odrobinę piękna :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
cd.... KEF R700 vs Tannoy XTF8

Dzisiaj postanowiłem porównać bezpośrednio dwóch faworytów - KEF R700 i Tannoy XTF8 z użyciem tej samej elektroniki, dotychczas było to dosyć trudne, gdyż kolumny te dostępne miałem w dwóch różnych salonach, w końcu udało się znaleźć jeden, dysponujący interesującymi mnie modelami.
KEF R700_ Tannoy XTF8.jpg

Dodatkową atrakcją dnia dzisiejszego było spotkanie z Pawłem (Paweł Sz.), miło spędziliśmy dwie godzinki słuchając kolumn w kilku konfiguracjach, z różnymi wzmacniaczami - Marantz, Roksan Kandy K3 oraz CA CX80A, źródłem był CD Vincent (o ile się nie mylę CD400), Paweł ewentualnie wyprostuje, bo ja nie zapamiętałem modelu ;)

Jeśli chodzi o napęd, to trochę zdziwiło mnie, że kilka razy pod rząd nie widział CD, płytka nowa, nie porysowana... trochę dało mi to do myślenia, tym bardziej, że w moim starym wysłużonym Technicsie nigdy się to nie zdarzyło

Na pierwszy ogień Marantz PM8005 + Tannoy XTF8 - to zestawienie już opisywałem, więc nie będę was zamęczał powtórkami- po prostu tak mają grać kolumny :)

Następnie Marantz PM8005 + KEF R700 - to co uderzyło od pierwszych dźwięków, to większa dynamika, lepsza kontrola basu, bas mocniejszy, bardziej odczuwalny "na klacie", przy spokojniejszej muzyce cud, miód i orzeszki (jak mawia jeden kolega :) ) , jednak przy ostrzejszej muzyce w dalszym ciągu trochę ostra góra, kiedy zaczyna grać gitara pojawiają się rejestry, które przy dłuższym i głośnym słuchaniu mogą być trochę drażniące.

Kolejny etap, to podpięcie pod KEFy Roksana K3 - kiedy wzmak pojawił się w sali porównaliśmy go z Marantzem, pod względem jakości wykonania i dbałości o detale zewnętrzne, deklasuje serię PM. Solidna aluminiowa płyta czołowa, zresztą zobaczcie sami ;)
ROKSAN KANDY K3.jpg

Brzmienie, również znacznie lepsze, przede wszystkim większa moc, co przełożyło się momentalnie na większą przestrzeń, lepszą kontrolę i jakość basu, a przy ostrych riffach góra trochę się uspokoiła.
Spokojniejsze kawałki- poezja, można siedzieć i słuchać :)
Krok kolejny, to podpięcie XTF8 pod Roksana – i tutaj Tannoye rozwinęły skrzydła, bas co prawda nie był tak „mocny” jak w Kefach, ale uzupełniał całe pasmo, był bardziej „plastyczny”, przy słuchaniu kilku bardzo dobrze znanych utworów zwróciłem uwagę na tło, którego do tej pory nie słyszałem. Te kolumny oddają nam utwory w sposób, w jaki chcieliby artyści. Zaczynamy słyszeć „smaczki” ukryte w tle, zaczynają wybrzmiewać szmery wiatru, wody, dźwięki, o których istnieniu nie miałem pojęcia…

No i przyszła pora na CA CX80 – i tutaj zarówno na jednych jak i drugich kolumnach, już takiego szału nie było. Z R700 spisywał się nieznacznie lepiej od Marantza, a przy Tannoyach wydało nam się, że nawet gorzej.
Na pewno nie jest to wzmacniacz, który w moim przypadku mógłby zastąpić Marantza, jakość bardzo porównywalna.
CXA80.jpg

Po dzisiejszym odsłuchu dalej pozostała masa wątpliwości, niemniej mam już dwóch faworytów, właściwie których kolumn bym nie wybrał będę zadowolony i poprawa jakości w stosunku do posiadanych kolumn będzie znaczna….ale żeby nie było tak dobrze, to cdn…. :)
całość.jpg


Jednogłośnie komisyjnie wyłoniliśmy zwycięzcę dzisiejszego odcinka - literki R + T
Dzięki Stary za spotkanie i mile spędzone dwie godziny :)

Jeszcze czekają na mnie Tannoye Precision, Sonusy Venere oraz MA Silver i jeśli gdzieś trafię to także Gold...
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Fajny opis :eek:k: Widzę, że idziesz za ciosem i konsekwentnie dążysz do wyboru tych naj... ;-)
Najwyższy model z podstawowej serii Marantz'a i leży przy konkurencji?
R900 nie było dla porównania z mniejszymi 700?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niestety R900 nie było,
a Marantz niestety tak ma, trzeba go zestawić z odpowiednimi kolumnami, mniej wymagającymi.
Roksan lepszy, ale CA CX80 porównywalny ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Niestety, Onkyo jakoś mi nie leży.... ale coś czuję podskórnie, że większość japońców się wyłoży przy europejczykach ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Inna sprawa, że K3 jest droższy od PM8005.
Pytałem o R900, bo Dyzio porównywał z 700 i wybrał większe.
W sumie i tak dobrze, że udało się odsłuchać wybranych kolumn z kilkoma wzmakami (w tym Marantz'em) w jednym miejscu.
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Również Henry dzięki za spotkanie. Miło było Cię poznać.

Co do odsłuchu to zgadzam się z tym co wyżej Henry napisał. Wzmacniacz zdecydowanie najlepszy K3. Kolumny obie fajne, ale trochę inne brzmienie. Kef bardziej ofensywne, dynamiczne. Zagrały przestrzenie - zasługa przetwornika Uni-Q. Bas schodził bardzo nisko, było go czuć na ciele. Przy R900 to chyba byśmy się przesuwali z kanapą :) zresztą do R900 potrzeba by jeszcze wydajniejszego pieca.

XTF8 zagrały pięknie. W odróżnieniu od R700 zagrały też bardziej w głąb sceny. Zagrały bardziej wysublimowanie, scena bardzo szeroka. Sądzę, że przy ciut większym pomieszczeniu rozwinęły by skrzydła. Bas był bardziej miękki niż w R700, ale też był potężny. Najlepiej zagrały z K3. Z CA nie było dobrej kontroli basu. Ogólnie powiedziałbym, że Tannoy to takie kolumny to długich osłuchów.

Wykonanie obu bardzo dobre.
 

Brutus

New member
Czyli, zalatuje z Waszej oceny remisem... marantz mi trochę zbija, bo chcę iść w ten sprzęt, a wypadł najsłabiej :)
 

lobos

New member
Bez reklam
No właśnie z opisów to taki remisik z lekkim wskazaniem na Tannoy'e ;-)
Szkoda, że nie mieli IN100SE miałbyś Paweł bezpośrednie porównanie :)
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
W sumie nie pomyślałem, mogłem zabrać swojego. Z Tannoy powinno fajnie zagrać. Połączenie R700 + IN100SE mogło by być za ofensywnie. Zresztą pod takie kolumny to trzeba podłączyć chociaż IN200.

Tak jak pisałem obie kolumny dobre. Wiem co bym wybrał, ale nie będę sugerował. Henry musi sam zdecydować :)
 

lobos

New member
Bez reklam
Faktycznie w tych KEF-ach bas jest taki mocny?
Jak słuchałem kolumn tej marki chyba iQ9 lat temu X to pamiętam, że dla mnie nie miały one basu "w ogóle" ;-)
 
Do góry