Zmiana frontów..na początek :)

KamilaKornet

New member
Byłam w obydwu....

sklep na P.O.W porażka - przeniesiony ze ścisłego centrum z Kościuszki (chyba czynsze niższe) do budynku po zlikwidowanej poczcie...
Jeden pracownik znudzony 0 klienta - mały wybór sprzętu- gdy pytałam o zestaw grający prócz KD również dobrze w stereo w kwocie ok 10 tys dostałam propozycje zakupu AV Yamaha RX-A3050 bo ma musiccast sam ampli prawie za 10 k kolumny fronty Kolumny wolnostojące Bowers & Wilkins CM10 S2 za 8k jak dołożę tylne centralny i suba tej marki wyjdzie z 12 k czyli razem 30 k a prisołam o kwotę 10 k .Do tego peusdo fachowiec powiedział abym dołożyła końcówkę mocy jakby było mało kupiła kable hdmi po 600 zeta oraz drogie przewody - nie warto oszczędzać - mogę przyjść na odsłuch ze swoją płytą lub filmem ,,,,po tym występię raczej noga moja tam nie stanie.Takie doradztwo to dla blondynek z wypachanym portfelem podjeżdzającym mercedesem Amg....ja jestem brunetką z ograniczonymi środkami ale troszkę myślącą.

Drugi salon pabiamicki tez odwiedziłam.To ok pełno ludzi telefony paczki widać handel życie i biznes się kręci.Odsłuchy jak najbardziej - trzeba na weekend trochę czekać - zaproponowano soundbar Yamahy pod tv tv Ysp 2500 i zestaw stereo wzmak nad 326 cd nad 546 tuner denon 730 i kulumny do wyboru taniutkie pylon pearl 25 Pylon sapphire 25 lub monitor audio bronze 6 - i dodoatkowo twierdząc że ampli w stereo grają żle - co potwierdza iż nawet na forach ludzie rezygniją z kina i wracają do stereo - dali jednak opcje odsłuchu jednynego amplitunera do odsłuchu Anthem MRX-510 tem ma być dobry w stereo - tylko jak dołożę cd bo podobno blu ray (mam philipsa)gra słabo w muzyce stereo oraz jakieś radio intermnetowe to koszta będą przekraczały budżet i w tym przypadku proponowali odłsuch prócz wcześniejszych kolum dodatkowo dali zensor 7.

Ale wrażenia pozytywne bo powiedziałam 50 % stereo a 50% kino....do tego wersja z ampli byłaby mocno droga bo do kolumn stereo trzeba by dołożyć tylne suba i centralny.Pracownik twierdził ze na moich 20 m kw atmos to nie jest dobra rzecz tylko gadzet .W Anthem widze obsługę 4k ale o dziwo nie widzę 3d ale salon polecam w Pabianicach.W każdym z nich ceny wysokie - można coś utargować pewno w zestawie bo w necie są niższe...pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
z Łodzi....co do akustyki nasz wspólny znajomy kolego Henry oczywiście to poruszał że nie zestroisz suba i nawet w soundbarze nie jest to oczywiste w domowych warunkach , do tego kanapa przy ścianie (kiepskie ustawienie tylnych)dlatego sama myslałam ze te odsłuch sa w super warunkach a ja tu w domu mieszkam i żyję jeszcze a nie tylko słucham i są meble , ściany inne podłoga itp.I tego się obawiam.Kolego Lolek nie polecali mi Arcama bo to na pewno drogi sprzęt poza zasięgiem cenowym- jaki model słuchałeś?Mnie polecali tylko Anthem 510 ze gra zadziwiajaco dobrze w stereo, choć surowy wygląd w porównaniu z innymi ampli - ale to skala rzędu 5,5k.Drogo.

Ja słuchałem poprzednika 750 (nie pamiętam numeru chyba 600) obecnie topowym jest 850 która kosztuje około 22 tys , 750 (topowiec tamtego roku) można kupić za około 18 tyś.
To są amplitunery dla tych którzy chcą mieć najlepszą jakość w stereo mając jeden klocek - czyli dla tych którzy nie lubią za dużo mieć sprzętu w salonie.
Dla tych którym nie przeszkadza ten aspekt to tak jak pisałem za 10 tys kupuje się również bardzo dobry ampli. i za drugie 10 tys wzmacniacz i ten wzmacniacz zje ten amplituner ...
Ale to nie oznacza Za Arcam ma tylko drogie amplitunery ma i tańsze ale też swoje kosztują ale patrząc do konkurencji też fajnie grają... choć tych niskich nie słuchałem ale słyszałem to od ludzi którym ufam jeśli chodzi o takie rzeczy... ale osobiście nie słuchałem..
Tylko Arcamy mają mniej bajerów tzw multimedialnych jak ja to nazywam w stosunku do innych marek które robią takie klocki. Co kto lubi.
Słuchałem też troszkę amplitunera CA tak za około 10 tys nie pamiętam symbolu on tez fajnie grał w stereo i lepiej jak amplitunery te najbardziej popularne ale on jak dla mnie ma wygląd nie bardzo mi odpowiadający ... ale to kwestia gustu.. ale zacne są klocki tej firmy. Również ta firma ma tańsze amplitunery więc warto też posłuchać..
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kolezanko Kamilo
Wez pod uwage to czy u siebie wogole sensownie mozesz ustawic kolumny 5.1.

U siebie w zeszlym tygodniu zmienilem stary ampli wart na all 250zl na nowy marantz 6009 i powiem ci ze szalu nie ma. Dupy nie urywa. Pomieszczenie salon jadalnia i kuchnia razem otwarta wiec echo. Miejsce kompletnie nie przystosowane do kd. Nawet w stereo jak glosniej puszcze to nie da sie sluchac bo czlowiek nic nie zrozumie zadnych slow piosenki.

Do samego tv upewnij sie czy napewno nie starczy ci dobre stereo, bo byc moze bardziej bedziesz zadowolona niz majac kd.

Wedlog mnie zeby bawic sie w kd 5.1 to trzeba miec w miare akustyczny pokoj.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak jak pisze Kolega jak ma się akustykę w mieszkaniu nie za bardzo to najpierw trzeba dobrze pomyśleć bo może być tak jak Kolega napisał że wyda się kasę, a efekt będzie mizerny, choć znam takich co na 20 m mają nie tylko 5.1 a 7.1 i do tego atmos i są zadowoleni.. więc ile ludzi tyle opinii.
U mnie jest 25 m i jak dla mnie nie było sensu robienia 7.1 ... ale to wszystko właśnie kwestia danej osoby i możliwości ustawienia w salonie kolumn tak żeby wydana kasa się sprawdziła w stosunku do tego co usłyszymy.. W przeciwnym wypadku lepiej te pieniądze przeznaczyć na coś innego co spowoduje że nasze samopoczucie znacznie się polepszy w stosunku do tego jak byśmy te pieniądze wydali na dodatkowe kolumny czy droższy amplituner.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Kino domowe fajnie nazwa brzmi. Taka nowoczesna bardzo marketingowa ale zwracam hold - klaniam sie przed zwyklym stereo 2.1. Do salonu pod tv jak najbardziej.

Teraz chyba pojde w kierunku stereo Najpierw nowy tv, potem fronty a potem wzmak stereo. A ampli pojdzie do innego pokoju (bardziej akustycznego), w ktorym zrobie sobie kino z projektorem.

A tymczasem ampli sprawuje sie swietnie ale tylko jako centru muzyki spotify, dlna no i nie wyskakuje mi overload jak puszcze glosniej muze xd
Kusi mnie jeszcze aby w salonie sprawdzic jakby to bylo gdybym mial - stereo - podwojne fronty - kolumny podlogowe lub podlogowe i podwieszone u gory. Aby bardziej ukierunkowac dzwiek w danym kierunku.

Lub inna opcja sprawdzic czy lepsze drozsze fronty radza sobie lepiej z echem i duzym pomieszczeniem. Teraz mam jamo s606 wiec moze one tez sa wielkie g warte w tak duzym pomieszczeniu.

Idziesz na koncert to jak puszczaja bebny to wszystko w zoladku sie przewraca a u mnie szumy, skrzeczenie itp
Podejzewam ze jakby ktos do mnie przyszedl ze zwyklym wzmakiem za 200zl i starymi altusami 110 to swoim sprzetem by zmiarzdzylby moj sprzet.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Ale wrażenia pozytywne bo powiedziałam 50 % stereo a 50% kino....do tego wersja z ampli byłaby mocno droga bo do kolumn stereo trzeba by dołożyć tylne suba i centralny.Pracownik twierdził ze na moich 20 m kw atmos to nie jest dobra rzecz tylko gadzet .W Anthem widze obsługę 4k ale o dziwo nie widzę 3d ale salon polecam w Pabianicach.W każdym z nich ceny wysokie - można coś utargować pewno w zestawie bo w necie są niższe...pozdrawiam

Jeśli następnym razem uda Ci się wybrać do Pabianic, to poproś o podłączenie sprzętu wybranego przez Ciebie.
Ja ze swojej strony polecę Ci zapoznanie się z produktami Tannoy (zaczynam się powtarzać, ale moim zdaniem w swoim pułapie cenowym zmiatają konkurencję).
Zobacz na serię Revolution, na Twoim metrażu spokojnie sprawdzą się - starszy model DCT 6 lub nowszy i niestety droższy XTF6
O ile zazwyczaj nie jestem zwolennikiem powielania i wrzucania linków z testami, to w tym przypadku, po odsłuchu podpisuję się pod tym ;)
Stereo i Kolorowo - Underground: Kolumny podłogowe Tannoy Revolution XT 8F
Tannoy Revolution XT

Posłuchaj także MA Bronze oraz MA Silver 6 czy Dali Zensor, ale mogę się założyć, że Tannoye bardziej Ci się spodobają ;)

Do tego wzmacniacz stereo za ok. 3 tyś + odtwarzacz, a do TV soundbar z subem i masz świetny komplet.
Oczywiście możesz też pomyśleć o wypuszczeniu dźwięku z TV własnie do zestawu stereo.




ps. niewykluczone, że te kolumny spodobają ci się także na amplitunerze... nie zamykaj się na żadną konfigurację i wybierz własnym "uchem"
 

KamilaKornet

New member
Ok tak zrobię.Wiem ze pomóc chce każdy mimo czasem przeciwstawnych opinii.Nasz wspólny znajomy z innego forum też ma dużo racji wszak siedzi w sprzęcie 35 lat i nawet na naszym wątku widać że są użytkownicy rozczarowani Kd i wolą stereo i ponadto są osoby które twierdzą że odsłuch w salonie to nie własny pokój z meblami i nie skalibruję ani nie rozstawię prawidłowo a nawet to że sprzęt za kilkaset złotych miażdzy w stereo dzisiejsze Kd ..także mimo mentorskiego tonu facet miał dużo racji..już co najmniej trzy osoby mówią łagodnie ale jego językiem...na razie mam mało czasu na odsłuchy ale na pewno wrócę do tematu..ja na dziś mało slucham płyt i muzyki ale jak sprzęt zagra z zębem Abraxas, Petera Gabriela czy Marillion....to nie odpuszczę i dam po garach bynajmniej nie w kuchni.Pozdrawiam wszystkich.Widać nie brakuje rozcarowanych KD a ja jak wydam 10 k to po prostu chcę być zadowolona...tylo wygląd broni sprzed zakupem nada arcama czy dali sprzed lat...bo myslę że te stare wzmaki zagrałyby rewelacyjnie tylko nie wim jak długo bo rzeczy używane na ebay tzreba umieć wybrać i sprawdzić czy warte zachodu.Zdaję sobie sprawę ze tu mozna wydać kasę jak na niezłe auto ale ja nie planuję chcę kupić coś porządnego i zapomnieć.Mam inne potzreby.Myślałam ze 10 k to nie najmniejsza suma by temu sprostać.
 

wampirek

New member
Kurcze, dziewczyno, pomijając wszystkie sprawy związane ze sprzętem, naprawdę dużo łatwiej czytałoby się Twoje posty (tutaj i na konkurencyjnym forum) gdybyś używała znaków przestankowych, wielkich liter tam gdzie wypada oraz przeczytała ponownie i poprawiała literówki przed wysłaniem czegokolwiek w świat.
Kibicuję Ci z całego serca bo mam nieco podobne rozterki, ale każdego posta czytam ze trzy razy i staram się poprawnie zrozumieć co chcesz przekazać.
Przepraszam za ten offtopic ale mi się ulało. Trochę szacunku do innych, pozostali użytkownicy forum potrafią pisać mniej więcej z zachowaniem zasad polskiej pisowni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

wampirek

New member
Patrząc na rok meldunku Wampirka i ilość postów, to musiał się naprawdę zdenerwować.... :mrgreen:


Przepraszam, ilość postów determinuje jakość użytkownika forum (nie tylko tego forum)?
No to przepraszam, że czytając od lat mało piszę.
Po prostu uważam, że pisząc coś innego niż notatki dla siebie (chociaż w takim wypadku również) wypada zachować pewne zasady i okazać w ten sposób szacunek pozostałym "czytaczom". Nie wymaga to wiele czasu, a innym ułatwia odbiór.
To tyle w tym temacie. Nie zamierzałem nikogo urazić i jeśli Kamila się tak poczuła to przepraszam. Jak mówiłem, wspieram dziewczynę z całego serca bo szukam podobnego rozwiązania i nie było moim zamiarem Jej urazić.
Pozostałe głosy niezadowolenia zapraszam na priva, żeby bez sensu nie zaśmiecać tego wątku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Henry

Active member
Bez reklam
Panowie najlepiej jak sami to uczynicie...sprawa prosta, Edytuj, następnie Usuń ;)

A wracając do tematu, to nie do końca zgadzam się, że sprzęt sprzed lat rozniesie w pył nowe konstrukcje.
Być może, a wręcz na pewno jakość była na wyższym poziomie, ale technologia cały czas idzie do przodu, zarówno w elektronice jak i kolumnach.
To co kiedyś zarezerwowane było jedynie dla zabawek topowych, obecnie spotkać można w konstrukcjach dla Kowalskiego.

Kolejna sprawa, to każdy produkt ma swoją wytrzymałość, z czasem ulega naturalnemu "rozkładowi", w przypadku awarii musimy się dodatkowo liczyć z ograniczoną dostępnością części zamiennych...nikt nie zna dnia ani godziny, kiedy coś po prostu hmm- walnie ;)
Ja wolę sprzęt nowy, mam przynajmniej kilka lat względnego spokoju i dostęp do nowych rozwiązań, poza tym styl vintage mi nie odpowiada, ma to także przełożenie na mój wystrój wnętrz.
Myślę, że każdy jest trochę gadżeciarzem...

ps. A ilość postów czy staż nie zawsze idzie w parze i nie świadczy o czyimś doświadczeniu.
Proszę, żeby nikt nie brał tego do siebie, nie TO jest moim celem... ot, taka luźna uwaga wynikająca z tego, że kilkukrotnie spotykałem się z podobnymi stwierdzeniami osób, które w ten sposób próbowały budować swój autorytet.
Dla mnie każdy chcący dyskutować merytorycznie jest takim samym partnerem do rozmowy jak choćby założyciel takiego czy innego forum. :)
 
Ostatnia edycja:

lobos

New member
Bez reklam
Ja ze swojej strony polecę Ci zapoznanie się z produktami Tannoy (zaczynam się powtarzać, ale moim zdaniem w swoim pułapie cenowym zmiatają konkurencję)...
O ile zazwyczaj nie jestem zwolennikiem powielania i wrzucania linków z testami, to w tym przypadku, po odsłuchu podpisuję się pod tym ;)
Stereo i Kolorowo - Underground: Kolumny podłogowe Tannoy Revolution XT 8F
Tannoy Revolution XT
Faktycznie opis wrażeń z odsłuchu baaardzo pozytywny.
Można by pomyśleć, że to dzięki tej "kawie z mleczkiem", którą Recenzent/Tester dostawał od Dystrybutora ;-)
Jednak skoro Ty Henry słyszałeś i potwierdzasz to coś w tym musi być :eek:k:
Przyznam, że jakoś tak nie bardzo podoba mi się ulokowanie wysokotonowca w głośniku, ale jak to dobrze gra to do wszystkiego można się przyzwyczaić ;-)
Czyli na chwilę obecną wybierasz Tannoy czy może KEF R lub B&W CM lepsze? ;-)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Stary, posłuchaj ich, to będziesz miał odpowiedź dlaczego tak mnie do nich ciągnie :)
No, ale tak różowo nie jest, seria, która wizualnie mi odpowiada kosztuje worek pieniędzy :( , a do tego central w cenie frontu....

A u Ciebie świetnie by się wpasowały XTF8 w kolorze wenge, no i naturalnym fornirze, a nie jakiejś folii ;)
 

lobos

New member
Bez reklam
Mowa o B&W CM10 w białym połysku? ;-)
Jeszcze kilka wagonów fajek odłożysz i będą Twoje :p
Wenge faktycznie u mnie jak najbardziej ;-)
Póki co jednak tylko rozbudowa o wzmak+CD.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Nie, myślę o Tannoy Precission 6.4 - central za ponad 6 kzł, no i niestety tylko czarny, tak jak fronty.
W białym są tylko 6.2, jak dla mnie trochę dziwna polityka firmy :(
 

Brutus

New member
Wizualnie to CM10 do mnie grają :)

Nie palę miesiąc czasu... Dotarło do mnie, że przepaliłem dwa takie zestawy :-D

A... to tych to nawet na all nie ma ;) ładne...
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Jakie 10k?! OK 6..

@Henry Precision 6.4 na żywo nawet nie widziałem, miałeś okazję posłuchać?
Ciekawi mnie najbardziej porównanie wysokich między tymi seriami.
W XT o ile są generalnie przyjemne to jednocześnie wydają się mało różnorodne w brzmieniu..
Tzn relatywnie.
 
Do góry