Zmiana frontów..na początek :)

woytaski

New member
Bez reklam
Powiem ci szczerze, że byłem w szoku, zagrał lepiej od PM8005 i uwaga.... PM11 za 16kzł ;)
A powiedz proszę, jak słuchałeś Goldów, to porównywałeś na innej elektronice czy jedynie na PMA15xx?
Nie bez przyczyny MA na wszystkich folderach zestawia swoje klocki z elektroniką Arcama...

Co do Goldów, już to nie raz pisałem... Nie miałem możliwości ich odsłuchać we WRO.
Miałem BX6, Słuchałem Silver 8, a także w oparciu o opinie posiadaczy postanowiłem zaryzykować.
Miałem możliwość na własnej elektronice porównania (co prawda nie bezpośredniego) Silver 8 z Tannoy Revolution DC6, Focal Aria 926, Pylon Audio Saphir 31 i Martin Logan Motion 35XT.

Najlepiej jak dla mnie brzmiały... Logany, ale:

  1. po pierwsze celowałem w podłogówki,
  2. po drugie design był dla mnie co najmniej dyskusyjny...
  3. po trzecie jestem niestety wzrokowcem i MA wygrały "wizerunkowo"
Z istotnego jak dla mnie powodu, zintegrowania stereo z KD wybór padł na MA i wcale nie żałuję.
I żeby nie było... Z PMA-1520 brzmią świetnie. Ale jak każdego z nas, "kusi" chęć zmian, porównywania, szukania...
W moim przypadku są pewne "nieprzekraczalne" granice :)
Co prawda waham się obecnie czy kupić DCD z serii 1520 do kompletu, czy też pozbyć się wzmaka i wejść w inną markę, ale na chwilę obecną nie mam ani czasu, ani tym bardziej pomysłu na co...
Zmieniać tylko dla zmiany, coś co spełnia moje oczekiwania, i dokładać do tego interesu?
Nie widzę sensu...
Może się to zmieni, ale na chwilę obecną mam w planach istotne zmiany na innym polu mojego hobby :)

Dokładnie jedno jest pewne - ciężko pomylić z inną firmą..a wzornictwo to wiadomo kwestia gustu..
Z tym u mnie nie byłoby problemu. Arcam mieści się w dopuszczonych i akceptowalnych ramach designu :p
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Nie ukrywam, że u mnie jest podobnie.
Pierwsze na co zwracam uwagę to design, bo sprzęt ma cieszyć także oczy i komponować się z wnętrzem....następnie odsłuchy, aby spośród tych najlepiej wyglądających wybrać te najlepiej brzmiące ;)

MA Gold także mnie kusi z uwagi na wygląd, powiedzmy "akceptowalną" cenę oraz cenę pozostałych komponentów.

Ostatnio zdałem sobie sprawę, że np. w przypadku Tannoya nie wygląda to tak różowo.... sourroundy, nie dość, że są cholernie drogie, to jeszcze nie ma w ofercie płaskich jak. np GXFX, a central kosztuje praktycznie tyle samo co 1 front.

Chodzą mi też po głowie MA Silver 8, niestety z odsłuchem we Wrocławiu też za dobrze to nie wygląda, o ile Silvery będę odsłuchiwać, to Goldów nie ma.
Teraz pytanie czy różnica w brzmieniu między nimi będzie współmierna do ceny?

No i myślę, że kolejną ważną kwestią, chyba nawet najważniejszą- to znalezienie kolumn do posiadanej elektroniki, żeby za chwilę nie okazało się, że mnóstwo kasy wydam na głośniki, a znacząca poprawa będzie znikoma i za chwilę będę musiał wymieniać resztę....
 

woytaski

New member
Bez reklam
No i myślę, że kolejną ważną kwestią, chyba nawet najważniejszą- to znalezienie kolumn do posiadanej elektroniki, żeby za chwilę nie okazało się, że mnóstwo kasy wydam na głośniki, a znacząca poprawa będzie znikoma i za chwilę będę musiał wymieniać resztę....

W MDBAudio powinni mieć Martin Logan Motion 40. Firma słynna z elektrostatów. Co prawda w tej kolumnie zastosowali jedynie tweeter Folded Motion, ale... sam posłuchaj ;)
Byłem oczarowany brzmieniem podstawek 35XT. W zestawieniu PMA-1520, pozostałe podłogówki podkuliły ogonki... Właściciele salonu byli pod wielkim wrażeniem.
Zabierz swojego Marantza i z ciekawości posłuchaj :)

Ja niestety nie miałem możliwości posłuchać Tannoy Precision, bo jeszcze ich na rynku nie było.
Ale Tannoye w rankingu wyżej wymienionych, uplasowały się na 3 miejscu, później Sapphiry i Focale.
Focalami byłem oczarowany... przez pierwsze 10 minut. Później ich granie zaczęło mnie męczyć..

Edit:
Czy u Ciebie coś się zmieniło w pomieszczeniu ze sprzętem? Widzę, że masz dość blisko siebie (i ściany) ustawione podłogówki... Może w tym tkwi problem? Jak duży masz pokój? może sensownie będzie rozważyć kwestię podstawek?

Wczoraj na własnej skórze przekonałem się jakie znaczenie ma ustawienie i akustyka...
Otóż przesunąłem podłogówki max. pod ścianę z powodu wymiany sofy stojącej na przeciw...
Dramat dźwiękowy. Dudnienie, dudnienie i jeszcze raz dudnienie w połączeniu z pudełkowym dźwiękiem z jamnika za 500 zł :(
Na szczęście operacja chwilowa, po przeszczepie i wybudzeniu pacjenta z narkozy wszystko wróciło do normy :D
 
Ostatnia edycja:

Kejup

Member
Bez reklam
Przepraszam że się wtrące do tematu ale mam pytanie do kolegi Henry ponieważ odsłuchuje on teraz sporo sprzętu. Czy miałeś może okazję odsłuchać NAD c356bee? Jeżeli tak to jakie wrażenia?
Dzięki!
 

Henry

Active member
Bez reklam
@Wojtaski, nie sugeruj się tymi fotkami, one już trochę mają.
Kolumny są wysunięte do przodu, a obecna odległość między nimi to cca. 2m, ale szukam już docelowo pod inne lokum.
A obecne źle nie grają, jednak chciałbym pójść poziom wyżej, tym bardziej, że na obecne znalazłem dobre miejsce i po zakupie nowych te wylądują u znajomego :)

@Kejup, jak będzie to czemu nie ;)
 

KamilaKornet

New member
Koledzy podepnę się pod wątek - zaproponowano mi w salonie (na dziś nie mam możliwości odsłuchu) pod wzamaka Nadc326bee kolumny pod stereo - które lepsze brytyjskie Monitor Audio Bronze 6 ok 3600 pln lub polskie Pylion Sappire 25 ok 3000 pln....które i dlaczego Wy byście wybrali? Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Nawet jak KOledzy się wypowiedzą to jeśli nie odsłucha się kolumn tylko oprzemy się na tym co komu się podoba... to kupienie kolumn w ciemno to pierwszy etap do tego żeby kupić kolumny które mogą nam się nie spodobać. A już nie wspomnę że np mogą wypowiedzieć się ludzie, którzy np lubią MA ...więc wiadomo jaki werdykt będzie//
 

woytaski

New member
Bez reklam
Koledzy podepnę się pod wątek - zaproponowano mi w salonie (na dziś nie mam możliwości odsłuchu) pod wzamaka Nadc326bee kolumny pod stereo - które lepsze brytyjskie Monitor Audio Bronze 6 ok 3600 pln lub polskie Pylion Sappire 25 ok 3000 pln....które i dlaczego Wy byście wybrali? Pozdrawiam

Wg mnie - miałem poprzedniczki Bronze 6 (Bx6) - Monitory są ciemniejsze od Szafirów. Co prawda nie miałem możliwości porównać ich na NAD, więc mogę się mylić :) Pylony na pewno w górnych rejestrach są bardziej przejrzyste. Monitory, głębszy, niższy bas.
Pytanie, czy w zestawieniu z Twoim wzmakiem, do Twojego pomieszczenia i Twoich preferencji porównanie wypadnie podobnie??
Nie odsłuchasz, a kupisz to zawsze będzie to "może"... Może te których nie kupiłam, były jednak lepsze?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak jak Lolek napisał, odsłuch i jeszcze raz odsłuch.
Zobacz jeszcze na Pylon Diamond - te kolumny można dostać także w lakierze na wysoki połysk, dodatkowo Tannoy Merkury 7.4 oraz MA SILVER 6.
Pisałem o nich trochę na 1-szej stronie tego wątku
 

KamilaKornet

New member
Ok ale Pylon Diamond to pięknie wygląda ale na starcie odpada zestaw 2 szt. kosztuje ok 6k...Silver 5K to dla mnie za drogo. No cóż macie rację trzeba się będzie w salonie umówić i posłuchać- skoro wybrali wzmak , cd, i radio i podali 2,3, rodzaje kolumn to trzeba swoim uchem to ogarnąć. Te polskie pylony (podobno brzmią audiofilsko) bardzo ładne są z wyglądy z kolei podzespoły Nada w wyglądzie nie brzydkie tylko bardzo brzydkie z tym że to ma grać a nie tylko podobać się, choć mogłoby i tak być by obydwie cechy były połączone.
 

werf

Active member
Bez reklam
Ok ale Pylon Diamond to pięknie wygląda ale na starcie odpada zestaw 2 szt. kosztuje ok 6k...Silver 5K to dla mnie za drogo. No cóż macie rację trzeba się będzie w salonie umówić i posłuchać- skoro wybrali wzmak , cd, i radio i podali 2,3, rodzaje kolumn to trzeba swoim uchem to ogarnąć. Te polskie pylony (podobno brzmią audiofilsko) bardzo ładne są z wyglądy z kolei podzespoły Nada w wyglądzie nie brzydkie tylko bardzo brzydkie z tym że to ma grać a nie tylko podobać się, choć mogłoby i tak być by obydwie cechy były połączone.

W sprawie Silverów napisz do Blacka
 

Henry

Active member
Bez reklam
Skąd te ceny bierzesz?
Posłuchaj najpierw, a później zacznij negocjować.... nikt nie każe kupować w pierwszym lepszym sklepie...
Dla przykładu, kolumny, które odsłuchiwałem-
Tannoy XTF8- cena ok. 5tyś szt - cena zakupu max 8 tyś para
Pylon Diamond - cena ok. 3tyś szt - cena zakupu 4- 5 tyś para w zależności od wykończenia
Tannoy Merkury 7.4 - cena ok. 1,8 tys szt - cena zakupu poniżej 3 tys para
itd.
 

KamilaKornet

New member
Ok dziękuję - przy okazji wyczytałam że Nad 326 nie ma wyjścia gramofonowego- przeoczono to w salonie a dla mnie to wada....mam sporo winyli.
ceny kolumn są z neta.. widocznie można w całości zakupu dostać rabat. Przy diamond podałąm 6 omyłkowo a były widoczne po 5,5 k....a mnie chodziło o fronty w przdziale 3-3,5 za komplet...


salon te dawa zestawy kolumn zaproponował + taniutkie pylon peral 25 te or razu odrzuciłam


natomiast koszt WZMAK Nad c326bee 1500 pln CD Nadc546bee 1900 radio Denon dnp730 ok 1800 pln razem 5200k. Odradzali każde kino domowe z amplitunerem pod tv do KD rekomendując soundbar Yamahę ysp 2500 za 3700k ...według nich do audio hifi tylko zestaw stereo....
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Gramofon i tak lepiej podłączyć przez przedwzmacniacz, koszt niewielki, a jakość niewspółmiernie wysoka.
Wbudowane przedwzmacniacze w tańszej elektronice nie należą do najlepszych
 

Henry

Active member
Bez reklam
dokładnie :)
przedwzmacniacz_gramofon_28801.jpg

Jednym z lepszych i za rozsądne pieniądze jest CAMBRIDGE AUDIO - SPRZT HI-FI STEREO, SYSTEMY KINA DOMOWEGO, SERIA AZUR, SONATA, MULTIROOM, SERWER MUZYCZNY
 

KamilaKornet

New member
Piękny wykres...to nawet kobieta o blond włosach zrozumie. Dziękuję. Rozumiem że nie ma znaczenia jaki gramofon? Starsza Fonica 475 też pójdzie?
 
Ostatnia edycja:
Do góry