Zmiana frontów..na początek :)

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Najprościej i najlepiej, nie zwracać uwagi kto co pisze, tylko tak jak pisałem wcześniej... Posłuchać obu. Dla Ciebie (jak mniemam dopiero zaczynasz z audio), może nie być żadnej różnicy w dźwięku, ale nie oznacz to że po paru latach nie będziesz chciał czegoś lepszego (taka nasza choroba). Ale wtedy nie będziesz patrzył na wzmacniacze Onkyo.


Święta racja - ja tak robię, nigdy nie pytam się co kto by kupił itp... nie ma sensu jak dla mnie bo każdy pisze pod siebie, a do tego są też tacy którzy jak coś mają danej firmy to już złego słowa nie napiszą na to co jest u nich w domu - bo jak można skoro się ma... dlatego sam idę słucham i podejmuje decyzję... do tego czytam testy... które służą wyłącznie pomocą, a nie są żadnym wyznacznikiem w podjęciu decyzji.
Wg mnie to jest najlepszy sposób bo co z tego że mi SF Venere się nie podoba a Kolega wyżej napisał że ma i jemu się podobają.... i jest ok..
Kiedyś od pewnego Pana wg mojej opinii bardzo znającego się na sprzęcie (który uwielbia SF) słyszałem porównanie..
Kupując Mercedesa A klasy wchodzi się i człowiek wie że siedzi w mercedesie pomimo że to najniższa klasa... patrząc na kolumny Venere człowiek się zastanawia czy to na pewno jest SF .... i coś w tym jest bo jeśli zdarzają się przypadki że kolumny w takiej cenie po kilku miesiącach wracają bo np. fornir się odkleja i to nie pojedyncze przypadki to coś jest na rzeczy.... a to tylko jeden z mankamentów tej serii..
A podchodzi się do Olympici i jak tylko się dotknie tej kolumny to od razu się wie że jest to SF 100% -wy - tylko niestety już inna cena.. ale jak się chce mieć Mercedesa czy BMW w postaci kolumn to kosztuje taka przyjemność .. takie jest moje zdanie..
Dla mnie SF w tej serii poszedł na skróty jak to jeden Pan ze sklepu Horna powiedział tylko nie wyszło im, po czym stworzyli serię S tych kolumn przenieśli produkcję do Włoch ale czy to pomoże - zobaczymy - na razie z tego co mówią w sklepach dużo to nie polepszyło bo sprzedaż nie jest wysoka..
Ale tak jak wspomniałem to nie oznacza że innym osobom te kolumny mogą się spodobać.. trzeba słuchać.
 
Ostatnia edycja:

Daniyal9

New member
Tak sa tacy co kupuja dla znaczka,bez odsluchu,dla szpanu. Ale maja do tego prawo ich pieniadzki.
Ja tymczasem ide cieszyc sie muzyka...och ciagle mnie zadziwia mimo,ze to nie Olimpiki...:eek:k:
PS.
Od kilku miesiecy uzytkuje i narazie maja sie wysmienicie.:D (dam znac za jakis czas czy mi sie nie rozlecialy:p)Trzeba pamietac,ze kolumn nie trzyma sie w lazience!!!
Serdecznie pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Dlatego tak jak napisałem każdy powinien odsłuchać i ocenić bo to co jednemu się nie podoba to innemu może się spodobać ... i dlatego świat jest piękny :) każdy wybiera to co jemu pasuje..i nie jest istotne ze komuś innemu się nie podoba..
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Kuchnia taki wątek mi uciekł, pieknie Henry widzę że miksujesz kolumny jak DJ płyty :)

Słuchałem niedawno Sonus Venere 2.5 u gościa od którego brałem ampli i na tym Onkyo 818 zagrały pięknie do tego wyglądają oszałamiająco :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Na papierze piękny zestawik ;-) Napisz jak to zagrało?
Henry np. jest rozczarowany serią Opticon a to taka ich wersja exclusive, więc tym bardziej jestem ciekaw :)

Kolega co kupił te Rubicony 8 słuchał też Opticony. Jak mu mówiłem że ludzie są nimi rozczarowani i że Ikony lepsze to nie wierzył.
Po odsłuchu był rozczarowany tym co Dali zrobiło z tej serii..

Rubicony, no cóż..miażdżą Ikony (których nie jestem fanem i których brzmienie mnie irytuje). Dali zrobiło kolumny o wiele bardziej uniwersalne. Średnica jest bardziej wyrównana z basem i nie dominuje z górą jak w Ikonach.
Góra w pewnym sensie ma ten typowy charakter Dali ale robi to z o wiele większa klasą i łagodnością. Super naturalność męskiego głosu. Żeński "tylko" dobrze. Talerze perkusji wybrzmiewają pięknie i długo.

Bas (kolumny jeszcze nie dotarte) jak trzeba schodzi niewiarygodnie nisko. Przy tym jest zwarty i szybki. Seria 8005 Marantza jest niezła ale wciąż o wiele za cienka żeby wyciągnąć potencjał Rubicon.
Jak słuchałem podstawkowych 2 na Roksanie to była bajka.
Spodziewałem się większej rozdzielczości mid basu ale to zapewne wina mojego Marantza.

Niemniej jednak na 8005 i tak było super. Oczywiście półtorej godziny zeszło na rozgrzaniu elektroniki bo do tego czasu to jakby się amplitunera słuchało ;)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Nie chodzi o test , troche zle mnie zorzumiales.
Podobalo mi sie poprostu nawet przez sluchawki.

Wspomnialem w moim poscie ze YT sie srednio nadaje do odsluchow ale ze to warto zobaczyc ( czytaj jako ciekawostke)

pzdr
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolega co kupił te Rubicony 8 słuchał też Opticony. Jak mu mówiłem że ludzie są nimi rozczarowani i że Ikony lepsze to nie wierzył.
Po odsłuchu był rozczarowany tym co Dali zrobiło z tej serii..

Rubicony, no cóż..miażdżą Ikony (których nie jestem fanem i których brzmienie mnie irytuje). Dali zrobiło kolumny o wiele bardziej uniwersalne. Średnica jest bardziej wyrównana z basem i nie dominuje z górą jak w Ikonach.
Góra w pewnym sensie ma ten typowy charakter Dali ale robi to z o wiele większa klasą i łagodnością. Super naturalność męskiego głosu. Żeński "tylko" dobrze. Talerze perkusji wybrzmiewają pięknie i długo.

Bas (kolumny jeszcze nie dotarte) jak trzeba schodzi niewiarygodnie nisko. Przy tym jest zwarty i szybki. Seria 8005 Marantza jest niezła ale wciąż o wiele za cienka żeby wyciągnąć potencjał Rubicon.
Jak słuchałem podstawkowych 2 na Roksanie to była bajka.
Spodziewałem się większej rozdzielczości mid basu ale to zapewne wina mojego Marantza.

Niemniej jednak na 8005 i tak było super. Oczywiście półtorej godziny zeszło na rozgrzaniu elektroniki bo do tego czasu to jakby się amplitunera słuchało ;)


Mi Rubicony 8 podobały się i podobna cena do venere, a jak dla mnie dali są lepsze zarowno pod względem wyglądu, wykonania i dźwięku ale to kwestia gustu...
Wiesz, takie sprawdzanie chociażby na słuchawkach, jest tyle warte co testowanie auta na lawecie.

Podobne mam zdanie jak Ty...
 

Brutus

New member
Zmiana okablowania robi diametralne różnice w brzmieniu kolumn, więc na YT to faktycznie lubię oglądać jak kolumny z kartonów wyjmują ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Kolega co kupił te Rubicony 8 słuchał też Opticony. Jak mu mówiłem że ludzie są nimi rozczarowani i że Ikony lepsze to nie wierzył.
Po odsłuchu był rozczarowany tym co Dali zrobiło z tej serii..

Już myślałem, że to ze mną coś nie tak ;)

Dzięki za opis Rubiconów, posłucham....
 

abdul0412

New member
Bez reklam
Gość nagrał filmik telefonem,wpakował mp4 na YT.Co tu jest do zrozumienia,oświeć mnie proszę

Oczywiscie nagranie nie sluzy do testow czy oceniania sprzetu wzgledem jego stereofonii , sceny czy tez jakości basu bo to nie wykonalne.
Jednak Wszyscy pseudo audiofile tego forum dla jasnosci ...

Mozna porownac łatwo , jak zmienia sie brzmienie SF vs Monitor Audio czy tez Jamo wzgledem siebie bez wychodzenia z domu.
Chodzi o charakterystyke i akurat na YT mozna łatwo to wyłapać (dobrze nagrane filmiki)... chyba ,że macie sluch otępiony.

Gwoli wyjasnienia , sluch mam ponad przecietny - Mierzony Profesjonalnie.
Kazdy sygnal byl wylapywany przeze mnie wczesniej niz robi to przecietny czlowiek...
skala standardowa --> 0-100 na kazda czestotliwosc : moje wyniki minimum (-5) az do (-15) w zaleznosci od czestotliwosci .. jak nie rozumiecie co to oznacza to nie wypowiadajcie sie prosze.

Zaraz bedzie fala krytyki itp itd i co tam jeszcze mozna sobie pomyslec...

Do osob , które skrytykowały moj post pierwszy w tym temacie - czy ja napisalem , że to test ??
Oczywiscie nie , czyli jeszcze raz powtorze bo macie problem ze zrozumieniem - Nie to nie był test a pogladowy filmik , ktory moze lub tez i nie wykreowac jak graja Sonus Faber jak i kazde inne kolumny.

Moja wypowiedz nie miała nic do rzetelnego testu , raczej jako ciekawostka.

Pzdr
 

Henry

Active member
Bez reklam
Venere maja naprawdę niezłą scenę, nie mam porównania do innych SF i nie będę pisał czy to prawdziwe Sonusy czy nie, ale tej głębi i budowania szerokiej sceny nie można im odebrać ;)

Panowie, mieliście do czynienia z Paradigmami Prestige 75 i Dynaudio Excite X38, te pierwsze wg. opisów wydaja się być bardzo malutkie.
 

SDman

Banned
Venere maja naprawdę niezłą scenę, nie mam porównania do innych SF i nie będę pisał czy to prawdziwe Sonusy czy nie, ale tej głębi i budowania szerokiej sceny nie można im odebrać ;)

Panowie, mieliście do czynienia z Paradigmami Prestige 75 i Dynaudio Excite X38, te pierwsze wg. opisów wydaja się być bardzo malutkie.

Witam,
masz jakiś powód, że pomijasz Usher`y ? Seria N jest bardzo udana, Dancer DMD - rewelacyjna.

Gwoli wyjasnienia , sluch mam ponad przecietny - Mierzony Profesjonalnie.

Powinieneś z takim słuchem wyłapać, że to nie ma brzmienia nawet na YT bo gra Oppo103
Zakładam, że wzrok masz również ponad -pamiętaj każdy może napisać praktycznie co chce.

Pozdr.
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Venere maja naprawdę niezłą scenę, nie mam porównania do innych SF i nie będę pisał czy to prawdziwe Sonusy czy nie, ale tej głębi i budowania szerokiej sceny nie można im odebrać ;)

Panowie, mieliście do czynienia z Paradigmami Prestige 75 i Dynaudio Excite X38, te pierwsze wg. opisów wydaja się być bardzo malutkie.

Kolego ja Ci się widza SF to ja na Twoim miejscu bym posłuchał jeszcze raz np. z innym wzmacniaczem.. Tylko jestem przekonany że tak czy siak to musiałbyś zmienić swój wzmak na mocniejszy... jeśli masz na myśli Venere 3.0 a może posłuchaj Venere S - przecież kupować nie musisz..


Co Paradigmów to 75 jest na 14 85 jest na 16 a 95 na 18... tylko nie sugeruj się wielkością głośnika bo np. taka 75 będzie z większym basem i generalnie większa dynamika jak niektóre kolumny innych marek z głośnikami 16 ... trzeba tych kolumn posłuchać bo to inne granie jest że tak powiem.. i co ważne musza to być kolumny które wygrały już jakieś co najmniej 100 godzin.. wada paradigmów to dużo potrzebują godzin na wygrzanie.. ten typ tak ma ale to nie tylko te kolumny... ale Paradigmy potrzebują godzin na wygrzanie i prądu..
Dynaudio ja odsłuchiwałem jakiś inny model - kosztował cos około 14-15 tys para i powiem tak w stereo były fajne - natomiast w kinie jak dla mnie są znacznie słabsze... Ale generalnie ludzie chwalą ta firmę więc cos ta firma ma w sobie :) myślę że też warto posłuchać .
A mam pytanie odsłuchiwałeś kiedyś Triangle...? Ja tych niskich modeli nie odsłuchiwałem ale te droższe jak dla mnie naprawdę warte grzechu :) tylko wzmak musi być silny ale jak już się dobierze to naprawdę uśmiech na twarzy się pojawia...
 

Henry

Active member
Bez reklam
Witam,
masz jakiś powód, że pomijasz Usher`y ? Seria N jest bardzo udana, Dancer DMD - rewelacyjna.Pozdr.
Dzięki, ale seria N mi się "nie widzi", a Dancer trochę droga ;)
A powodu żadnego nie mam, otwarty jestem na wszelkie sugestie....poza Klipschami ;)

O ile dobrze kojarzę to jesteś z Łodzi....znasz salon Q 21 z Pabianic?
Mają tam trochę kolumn, które chciałbym odsłuchać, warto się tam udać?
W najbliższym czasie kilka razy będę w Łodzi, więc mógłbym tam podjechać.
 
Do góry