Zmiana frontów..na początek :)

Henry

Active member
Bez reklam
Dzięki Paweł, zapomniałem, że ty także z tamtych stron :)

@SDMan, możesz opróżnić skrzynkę... :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
KEF R700 vs Tannoy Precission 6.2 vs Focal Aria 926

Poszukiwań ciąg dalszy,
udało mi się dzisiaj wygospodarować chwilę na odsłuchy....
Z góry przepraszam za poniższe grafomaństwo :)

1. KEF R700 - niestety nie było możliwości spięcia z Marantzem więc odsłuch odbył się na Atollu AM100+ST100 (strumieniowiec).
Na początek kilka słów o elektronice, wzmacniacz mocy AM 100 prezentuje się świetnie, miły dla oka surowy wygląd oraz bardzo dobra jakość wykonania. Moją uwagę przykuł jednak ST100, na początku bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie wyświetlacz - duży, czytelny z możliwością wyświetlania okładek albumów oraz podstawowych informacji o utworach. Jednym słowem niech reszta bierze się do roboty i bierze przykład jak powinien wyglądać współczesny odtwarzacz plików , Pionek też jest dobrym przykładem :)
Obsługa prosta, intuicyjna. Brzmienie całego zestawu więcej niż dobre.

20160128_143044.jpg
20160128_143049.jpg

A teraz pora przejść do Kefów - same kolumny prezentują się bardzo dobrze, proste kształty, bardzo dobrej jakości wykonanie, fornir wysokiej jakości, zresztą w tej cenie nie ma co się spodziewać folii.
Brzmienie... i z nim mam problem...
Na pierwszy ogień - Daft Punk, oraz kawałek wokalny (chillout), niestety nie nastawiałem się dzisiaj na odsłuch więc własnej muzyki brak.
- od pierwszych dźwięków banan na twarzy, fantastyczna scena, głębia, bas konkretny, długi, dobra kontrola, średnica, góra - wszystko tam gdzie powinno być, a do tego słychać każdy detal, nic nie wysuwa się na pierwszy plan, każdy instrument. Miałem odczucia dźwięku, który otacza i wciąga swoją głębią.
Następnie Rojek- Lato 76- odczucia jw.
No i czar prysł przy ostrej muzie :(
O ile kawałki RATM brzmiały dobrze, to przy typowym havy góra zrobiła się nieznośna - drażniąca, dominująca. Kolumny zaczęły nagle grać skrajami, bas + wysokie, a średnica nagle się schowała.
Oczywiście dalej czuć przestrzeń, detaliczność...ale ogólne odczucia raczej nie najlepsze.

Zastanawiam się jak Kefy zachowałyby się z moim Marantzem.... generalnie zrobię jeszcze podejście do nich.

KEF R700_1.jpg

2. Tannoy Precision 6.2. - podejście drugie, poprzednio je opisywałem i w stosunku do niższej serii Revolution wydały mi się gorsze.
Tym razem miły sprzedawca :) zasugerował podpięcie pod Arcama A19 - i szok, szczęka opadła mi na kolana, pewnie gdybym stał, to zbierałbym ją z podłogi :)
Przede wszystkim scena, głębia, detale, przestrzeń, równowaga kontrola całego pasma - dla mnie mistrzostwo.
Następnie podpięcie ich pod Teaca 2000 (za sugestią werfa :) ) i zaczyna być niedobrze, niby poprawnie, dalej detale, ale znika scena i przestrzeń, kolej na Marantza PM8005 i to samo, kolumny zaczynają zamulać, nagle jakby ktoś nakrył je kocem. Piszę to z żalem serca jako miłośnik tej marki :( ;)

TANNOY PRECISION 6_2.jpg

3. Focal Aria 926 - cały czas przed oczami/ uszami miałem ich odsłuch wiele miesięcy temu...niestety w starciu z Kefami i Tannoyami, moja fascynacja tymi kolumnami uleciała ;)
Generalnie nic im nie można zarzucić, wszystko na miejscu, brzmienie dynamiczne, spójne, mocny bas, wykonanie z dbałością o wszystkie detale.
Ale brak tego czegoś.
Pewnie gdybym usłyszał dzisiaj tylko Focale i zdecydowany była na szybki zakup, to kazałbym je zapakować, przywiózł do domu i się nimi cieszyła, ale w bezpośrednim starciu, zwłaszcza, że Szkotami przegrywają, może nie jest to nokaut, ale jednak...

FOCAL_vs TANNOY.jpg

W najbliższym czasie planuję odsłuchać ponownie wszystkich trzech produktów, dorzucić Precission 6.4, MA Silver 8.... i przede wszystkim przytaszczyć PM7004....może się mylę, ale wydaje mi się, że jest od dynamiczniejszy od PM8005. Takie wrażenie odniosłem po dzisiejszych odsłuchach...

Przepraszam za jakość fotek, ale niestety bateria w telefonie była na wykończeniu, lampa się juz nie włączała, a w pokojach nie było wystarczająco dużo światła ;)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Może nie tyle ciągnie, co po prostu mnie oczarowały....brzmienie jakiego szukałem.
Niestety jest małe ale w tej całej zabawie....central w cenie kolumny frontowej ;)

Ale ten Atoll dobrze pasowałby Ci do reszty :)
 

werf

Active member
Bez reklam
Tannoy niedoceniany i mało popularny u nas,kiedyś muszę posłuchać
Szkoda Henry że nie udało ci się posłuchać wszystkich na jednym zasilaczu
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Tannoy niedoceniany i mało popularny u nas,kiedyś muszę posłuchać
Szkoda Henry że nie udało ci się posłuchać wszystkich na jednym zasilaczu
Niestety dzisiaj prosto z drogi, przy okazji ;)

Super, już miałem wcześniej sugerować, byś brał 7004 pod pachę i w drogę :)
Taki jest plan, czekam na Precission 6.4, MA Silver 8 i Sonusy....mają je ściągnąć w połowie lutego, więc wtedy się wybiorę z PM7004
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Może nie tyle ciągnie, co po prostu mnie oczarowały....brzmienie jakiego szukałem.
Niestety jest małe ale w tej całej zabawie....central w cenie kolumny frontowej ;)

Ale ten Atoll dobrze pasowałby Ci do reszty :)

Tannoy robi porządne kolumny. A słuchałeś na nich też ostrej muzyki?

W pliki jeszcze się nie bawię. Poluję na CD Atoll-a do kompletu.

To może jeszcze Spendor ?
 

Henry

Active member
Bez reklam
Tak, ostra też była i było dobrze, bałem się, że przy ich brzmieniu gdzieś bas zacznie się gubić, ale nadążał
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Henry jak będziesz miał okazję posłuchać atolla 200 to weź i zobacz co to jest za sprzęt i np porównaj go do marantza 14 - przekonasz się ile wart jest 14 i co robi z nim - tańszy wzmacniacz.. jedynie na korzyść marantza przemawia wygląd względem Francuza..
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Już dzisiaj doświadczyłem co najniższy Arcam robi z PM8005 ;)
Planuję jeszcze zestawić swój PM7004 z 8005, jak wcześniej napisałem, mam wrażenie, że starszy PM7004 gra dynamiczniej.
 

SDman

Banned
Może nie tyle ciągnie, co po prostu mnie oczarowały....brzmienie jakiego szukałem.
Niestety jest małe ale w tej całej zabawie....central w cenie kolumny frontowej ;)

Ale ten Atoll dobrze pasowałby Ci do reszty :)

Witam,
opróżniłem skrzynkę, zanim podejmiesz decyzję na Tannoy`e konieczna jest konfrontacja
z Usher`ami Dancer Mini One DMD, usłyszysz co Tajwańczyk robi z tak zacnymi konstrukcjami.

Jako jeszcze obecny i może były Spendorowiec wydaje taką opinię.

PS.
dla @Pawła_Sz85 do kompletu to atoll st200 -skok jakościowy vs 100 znaczący.

Pozdr.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Już dzisiaj doświadczyłem co najniższy Arcam robi z PM8005 ;)
Planuję jeszcze zestawić swój PM7004 z 8005, jak wcześniej napisałem, mam wrażenie, że starszy PM7004 gra dynamiczniej.

Niesamowite wrażenie jest jak się odsłuchuje Atolla jest niepozorny, a to co potrafią zrobić to ... I np. wspomniany Marantz, o 15 mówiono dobrze w sklepach do czasu kiedy nie weszła 14 jak już weszła 14 to już w sklepach nawet "Hornowskich" mówiono że to faktycznie nie najlepszy model ale 14 to już jest coś i właśnie miałem okazję 14 posłuchać i jak dla mnie niczym się to nie różni od 15.. A taki skromny Atoll nie ma co robić z takim wzmacniaczem.. tylko do wyglądu trzeba się troszkę przyzwyczaić :) ale to już kwestia gustu..
A skoro twierdzisz że i Arcam najniższy rozwala marantza to sam widzisz jak jest..
marantz jeszcze trochę musi się podszkolić w stereo żeby konkurował w 100% z innymi markami. Podobnie jest z innymi firmami jak choćby Denon czy Onkyo itp..
Co nie zmienia faktu że każda z tych firm ma jakieś klocki/klocek które ludziom się podobają..
 
Ostatnia edycja:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Lolek Atoll to jednak nie tak duża firma i dlatego nie może sobie pozwolić na wyszukane wzornictwo. Więcej wysiłku jest wkładane w środek żeby to grało. Trzeba też pamiętać, że produkcja jest we Francji.

Ostatnio drugi raz miałem okazję posłuchać Denon-a PMA 1520. Niby wszystko ok, wgląd super, w środku też jak się spojrzy jest "na bogato", a jednak czegoś mi brakowało. Nieraz niepozorne wzmacniacze "prościej" zbudowane potrafią zagrać lepiej.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Lolek Atoll to jednak nie tak duża firma i dlatego nie może sobie pozwolić na wyszukane wzornictwo. Więcej wysiłku jest wkładane w środek żeby to grało. Trzeba też pamiętać, że produkcja jest we Francji. .

Ja wiem czy takie nie wyszukane, przecież wszystko na miejscu, w prostocie też jest piękno, a ten odtwarzacz naprawdę robi bardzo pozytywne wrażenie ;)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Powiem ci szczerze, że byłem w szoku, zagrał lepiej od PM8005 i uwaga.... PM11 za 16kzł ;)
A powiedz proszę, jak słuchałeś Goldów, to porównywałeś na innej elektronice czy jedynie na PMA15xx?
 
Do góry