Zidoo Z9x

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ustawiłem VPN na UDP i bufor na 2, nic to nie pomogło.
Komunikat pokazuje co chwilę że źródło za wolne do płynnego odtwarzania.

Może to wina zidoo, bo na mniejszych plikach jest ten sam problem.

Niemniej, najlepiej wypada natywny odtwarzacz zidoo na ściągniętym pliku.
Płynność obsługi, dopasowanie napisów, wygoda obsługi.

Ten Fen w kodi byłby fajny jakby to wszystko dobrze działo, na zidoo,.nie działa,.jak powinno.

Nawet na twoim łączu to po prostu musi działać.Mam takie samo i działa nawet na Firestick 4k za 30 funtów.Nie ma mozliwości by takie urządzenie jak Zidoo za pięciokrtotnie wiekszą cenę sobie z tym nie radziło.To zapewne wina jakiś ustawień w Kodi (jeśli wyeliminujemy problem łączenia z routerem).
Chyba ,że próbujesz na oryginalnej wersji Kodi odpalić pliki z Dolby Vision- w takim przypadku to się nie uda.
Tutaj masz repozytorium z programem Open Wizard https://a4k-openproject.github.io/repository.openwizard/.Tu masz krok po kroku jak z jego pomocą ustawić parametry dla pamieci podręcznej i bufora. https://www.kodi-guide.com/how-to-fix-kodi-buffering/
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nawet na twoim łączu to po prostu musi działać.Mam takie samo i działa nawet na Firestick 4k za 30 funtów.Nie ma mozliwości by takie urządzenie jak Zidoo za pięciokrtotnie wiekszą cenę sobie z tym nie radziło.To zapewne wina jakiś ustawień w Kodi (jeśli wyeliminujemy problem łączenia z routerem).

Chyba ,że próbujesz na oryginalnej wersji Kodi odpalić pliki z Dolby Vision- w takim przypadku to się nie uda.

Tutaj masz repozytorium z programem Open Wizard https://a4k-openproject.github.io/repository.openwizard/.Tu masz krok po kroku jak z jego pomocą ustawić parametry dla pamieci podręcznej i bufora. https://www.kodi-guide.com/how-to-fix-kodi-buffering/
No popatrzę na ten programik.

Odpala się wszystko co do tej pory próbowałem, nie mam tv z Dolby Vision, więc ten temat mnie nie interesuje.
Problem jest z buforowaniem i płynnym odtwarzaniem.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Już mi pilot od zidoo ustawień subwooferów nie przestawia.
W porównaniu z moim blu ray, z zidoo wychodzi ciemniejszy obraz. A co za tym idzie mniej szczegółowy obraz jest.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
No dobra jeszcze tu napiszę. Niech jest.
Trzeba ściągnąć tą plastikową osłonę z suba/na wyświetlaczu. Łatwo, ale delikatnie trzeba. Po obu stronach są te małe wcięcia. Zaczepy są cztery. Lewo, prawo i po środku góra, dół. Reszta powierzchni trzyma się lekko na klej. Jak zdejmiesz to czujnik jest po lewej stronie. Ja go zakleiłem kawałkiem czarnej taśmy.
3a08f8473b434f0b5ffef0796dc35f06.jpg
d46011528913bc1af480e42344ca569b.jpg
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Nawet na twoim łączu to po prostu musi działać.Mam takie samo i działa nawet na Firestick 4k za 30 funtów.Nie ma mozliwości by takie urządzenie jak Zidoo za pięciokrtotnie wiekszą cenę sobie z tym nie radziło.To zapewne wina jakiś ustawień w Kodi (jeśli wyeliminujemy problem łączenia z routerem).

Chyba ,że próbujesz na oryginalnej wersji Kodi odpalić pliki z Dolby Vision- w takim przypadku to się nie uda.

Tutaj masz repozytorium z programem Open Wizard https://a4k-openproject.github.io/repository.openwizard/.Tu masz krok po kroku jak z jego pomocą ustawić parametry dla pamieci podręcznej i bufora. https://www.kodi-guide.com/how-to-fix-kodi-buffering/
No dobra, chyba ten Wizard trochę pomógł.

To został jeszcze jeden problem.

Mam ustawione w kodi głośniki 5.1, wszystkie dekodery w sprzęcie a odtwarza, tylko stereo.

(Aplikacja Cinema HD, normalnie puszcza 5.1 ze streamingu.)
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
To ustawienie nie ma znaczenia dla bitstreamu przekazywanego przez HDMI.
Gdzieś napotkałem informację ,że powinno być ustawione na 2.0 bo inaczej może wywoływać jakiś konflikt.
W każdym razie - przestaw to i sprawdż czy na pewno masz ustawione przekazywanie dzwięku.

btw. Ustawienie ładowania się dodatków w FEN znalazłeś ?
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie tak jak napisał kolega wyżej. Ustaw 2.0 i włącz przekazywanie dźwięku. Zaznacz też obsługę DTS i TrueHD. Jeżeli będzie problem z DD+ to zaznacz też transkoduj do formatu Dolby Digital. To tak ma być mimo, że jest 5.1 czy więcej. Dźwięk pójdzie właśnie 5.1 czy 7.1 w zależności od ścieżki filmu
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Dlaczego miałby być problem z DD+ ? Ten format nie powinien być tykany i iść jako bitstream - wszystkie platformy streamingowe opierają na nim Atmosa.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem dlaczego. Tak na jednym forum było napisane. Ktoś miał problem właśnie z DD+ i zamiast 5.1 miał stereo. Po przełączeniu miał dźwięk 5.1.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Jak masz ustawione u siebie ?
Nigdy nie spotkałem się z takim problemem anie na Nvidii ani na Firestick-ach.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Na stronie Zidoo jest wersja 19.1 , zapewne jest to odpowiednik Kodi19.
Nie powinno być więc problemów z instalacją dokładnie tych samych dodatków.
Skoro nie potrzebujesz modyfikowanej po DV wersji a wtyczki są takie same to lepiej uzywać ich , zoptymalizowanego pod sprzęt oprogramowania.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No ja tak właśnie robię. Używam od zawsze ZDMC.
Chociaż może warto by przetestować tą wersję Kodi pod DV?
 
Ostatnia edycja:

ralfik77

Member
Bez reklam
Na stronie Zidoo jest wersja 19.1 , zapewne jest to odpowiednik Kodi19.
Nie powinno być więc problemów z instalacją dokładnie tych samych dodatków.
Skoro nie potrzebujesz modyfikowanej po DV wersji a wtyczki są takie same to lepiej uzywać ich , zoptymalizowanego pod sprzęt oprogramowania.
Dokładnie, jest to Kodi 19.1 matrix. Ja tam DV nie potrzebuje.
Zainstalowałem Outh i Fen.
Filmy tak 40Gb działają w miarę dobrze.
Ale najlepsze w tym Kodi, jest to, że to co wyszukam, mogę dodać do chmury RD i sobie szybko ściągnąć i oglądać tak jak lubię najbardziej, z serwera [emoji1].
Tak, że skusiłem się na wspomniany wcześniej Virgin Media i złożyłem wymówienie u obecnego dostawcy.
Narazie wziąłem 200Mbit, za tą samą cenę, co płacę teraz, za 65Mbit.
Co ciekawe, ceny za internet+telefon, mają niższe, niż za sam internet, (jednakowa prędkość).
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Ostatecznie tak czy inaczej skonczyłes na Kodi.:D
Całkiem słusznie , bo po co walić głową w mur ;-)
 
Do góry