Zidoo Z9x

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dobra. Już coś wiem. Zidoo przepuszcza poprawne pkiki DV. Blu ray Cambridge tylko z płyty, a z dysku zewnętrznego nie puści. Czyli z tym plikiem "Halo" jest coś nie halo[emoji6]
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Dokładnie. A tego nie wiedziałem. Bo w sumie nie zwracałem na to uwagi. Póki zidoo nie doszło do kina.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Panowie, nie zwracałem na to uwagi, ale mój Zidoo z treści natywnych DTS:X, Dolby Atmos czy Auro, "wyciąga" tylko "core" (5.1, 7.1). I tak to widzi X6700H. Bo okazało się, że treści odtwarzane były jako upmiksy. Czy potrzeba zewnętrznego odtwarzacza/softu, czy Zidoo sam odtworzy treści Immersyjne i poda na ampli? Bo nie kumam, o co kaman. W Zidoo wybieram sygnał na HDMI jako RAV.
 

deusexe

Member
Mam na swoim Z9X firmware 6.3.75 (nie instaluję bety bo obawiam się rozjeżdżania dźwięku po pauzie, teraz tego problemu nie mam) za to mam problem i nie wiem czy to wina firmware czy sprzętu.

Dyski podłączone do odtwarzacza piszczą dużo głośniej niż w PC albo bezpośrednio w TV. Myślałem, że może dysk walnięty, ale na 3 różnych ta sama sytuacja w Zidoo głośne w kompie nie. Dźwięk pojawia się kiedy odtwarzany jest film, na pauzie po chwili wycisza się.
Ten dźwięk to jak coś skwierczenie skwarków na patelni :eek:
 

deusexe

Member
Nie można edytować i usówać postów...
Po głębszej analizie okazało się, że to nie dyski skwierczą tylko sam box! Czy to wada mojego egzemplarza czy tak mają? A może firmware?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Dziwna sprawa z tym piszczeniem. U mnie już w kolejnym odtwarzaczu Zidoo cisza. Miałem X10, teraz Z10 pro. Może zapytaj na forum Zidoo.


uzupełnienie

W Z10 jest wentylator i on ewentualnie mógłby hałasować. W Z9x raczej go nie ma. Co do oprogramowania, nowe aktualizacje pojawiają się dość często. Ja już kilkanaście wgrałem, aktualnie. 6.4.06. Faktycznie to są wersje beta.
Widziałem, że na forum Zidoo pisałeś już o tym problemie. Może coś pomogą...
 
Ostatnia edycja:

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Nowe wykorzystanie Zidoo. W połączeniu z LG BH16NS55, V1.02DE, 4K, Ultra HD, UHD Friendly! Jak widać, tak też można. 😊
Ale. Oficjalnie, w ten sposób, można odtwarzać jedynie płyty niezabezpieczone/kopie. Dotyczy DVD i Blu ray. Pozostaje jedynie przeczesywać Internet, czy może komuś udało się przeskoczyć to ograniczenie. Z CD nie ma problemu.

Zidoo Z9X + LG BH16NS55, V1.02 DE.jpg
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Nie wiem czemu ale od paru dni oglądając przez zidoo filmy na projektorze, nie przełącza mi się proj automatycznie na hdr. I na odwrót. Przy HDR nie wraca na Sdr. Tylko ręcznie w menu muszę. Na zidoo mam ustawione cały czas Dolby Vision VS10 dla sdr, hdr, DV. Jak przestawię na Auto to jest ok. Ale wcześniej miałem cały czas na VS10 Dolby Vision. Kurcze nie wiem co jest grane.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
STELVIO, coś jest na rzeczy. U mnie w Z10 pro, jak włączę film z HDR w KODI to czasami też nie wyłącza się HDR. Muszę ręcznie to zrobić w menu.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zgadza się. Jest nowy soft. Zainstalowałem. Naprawili pogodę w głównym menu.
Miały działać zwiastuny w HT - u mnie nie działają.
Generalnie jakiś większych zmian nie widzę. No może całość szybciej działa.
 

Arek

Member
Jeżeli chodzi o CEC to u mnie zdecydowanie wiadomo, że to Zidoo generuje błędy, (ale nie od nowości) bo jak jest podpięty pod amplituner, telewizor nie steruje głośnością amplitunera. Po wejściu do youtube, hbg go itp. nie przełącza na "tv" w ampli, co wiecej jak ręcznie przełączę na TV też nie ma dźwięku. Tylko odłączenie kabla HDMI. Aha i tak się zachowuje niezależnie czy w Zidoo w ustawieniach jest włączone czy wyłączone HDMI-CEC... I oczywiście sprawdzane na dwóch różnych kinach domowych.
studiuję od początku ten wątek i od razu nasuwa mi się pytanie - analogiczny problem miałem z Himedia Q10, rozwiązałem go wyrywając z kabla HDMi jeden z pinów odpowiedzialnych za HDMI-CEC. Jak ręką odjął, wszystko działa bez problemu z ampli i TV, mogę sterować głośnością na ampli pilotem od TV Samsung. Może tutaj też tak można zrobić. W wątku Himedia Q10 kiedyś o tym pisałem, zresztą tam właśnie padł ten pomysł.
 
Witam.

Może mnie ktoś uświadomić bo szukam dobrego playera. Ogólnie zawsze korzystałem z Kodi albo CoreElec. Posiadam starą już Nvidia shield z 2017 roku i homatics box r 4k plus. Zastanawiałem się nad Zidoo Z9X Pro. Jak on się ma do tego typu boxów które posiadam?
Czytałem że procki w zidoo są powolne i przykładowo jeśli przegląda się filmy to powoli się wyświetlają okładki podczas przewijania itp. Czy to prawda?
Czy zidoo które jest sporo droższe od takiego homatics box r 4k plus czy nvidia shield tv 2019 też nie potrafi odtworzyć dwuwarstwowych i dwuścieżkowych plików FEL MEL? Czyli robi tak jak tanie boxy konwersje z p7 fel mel do p8.1?
Jeśli tak to w czym jest lepszy od tańszych boxów że więcej kosztuje?
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Sprzedam ZIDOO Z9X. Urządzenie mało używane, w pełni sprawne, nienaprawiane, w stanie bardzo dobrym, oryginalne opakowanie. Aktualny firmware. Fabryczny komplet. "Przesiadka" na OPPO UDP-203. Info na priv.

72cd372941bd9397f6aa87d8cb87.jpg
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
Jak najbardziej. A nawet więcej. :smile:
Jest kilka powodów wymiany. Jednym z nich jest to, że wraz ze sprzedażą Zidoo, które nie do końca spełnia moje oczekiwania, sprzedałem od ręki odtwarzacz BD CA 751BD. Jak wiadomo, odtwarzacze BD CA były klonami Oppo , co już gwarantowało jakość i klasę urządzeń. Teraz, zamiast dwóch urządzeń będzie jedno, ale o znacznie większych możliwościach. Oczywiście Oppo, które do mnie „idzie”, to z tego co wiem, to nie standardowe urządzenie, lecz już mod. A co on wnosi? Tabela poniżej.

Oppo 203 1.jpg

Jedną z istotnych funkcji dla mnie jest możliwość odtwarzania kopii filmów, jako klasycznej struktury płyty (folder z pod folderami), z zewnętrznego dysku przez USB. Czego np. Zidoo, zresztą nie tylko on, nie potrafi. Owszem, jest na to sposób, ale nie chce mi się „babrać” z 14oma TB danych. Myślę, że tyle wystarczy, bo nie chcę robić off-topic’a, gdyż to nie temat o Oppo. :wink:
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Ok. Dzięki za info. Wynika z tego, że oppo może być także podłączone pod NAS i bez problemu działać jak zidoo? Czyli foldery, okładki filmów, dobieranie napisów, zapowiedzi filmów i opisy? A tego to nie wiedziałem.
 
Do góry