Zidoo Z9x

ralfik77

Member
Bez reklam
No, nie do końca, "skończyłem na Kodi" [emoji1]

Traktuję je bardziej, jako wyszukiwarkę źródeł, do ściągania na serwer.
Ewentualnie można jakiś odcinek serialu obejrzeć...

Niemniej, Kodi z RD, tworzy świetny kobajn.
Jak również, takie Cinema HD, lub Bee TV, razem z RD, też są świetnymi "wyszukiwarkami" [emoji1]

Generalnie RD gra tu pierwsze skrzypce, genialny serwis.
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Gdzie co muszę przestawić w zidoo aby Dolby Vision mi dobrze odbierało? Cała reszta kompatybilna jakby co. [emoji106]
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Servant,. już obejrzałem, dziwny jakiś ten serial...
A ten drugi, też oglądam.

Servant - w tej chwili jest trzeci sezon, równie dobry jak dwa poprzednie.
To specyficzna forma ,jakby jednoaktówki w genialnej oprawie wizualnej (ujęcia) i dzwiękowej.

Gdzie co muszę przestawić w zidoo aby Dolby Vision mi dobrze odbierało? Cała reszta kompatybilna jakby co. [emoji106]

Co rozumiesz przez "dobrze odbierało" ? Jeśli to problem z interpretacją kolorów w plikach mkv to nie załatwisz tego przestawieniem czegokolwiek a jedynie instalacją specjalnej,zmodyfikowanej wersji Kodi.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Nic tego nie ogarnia , bo to nie problem sprzętowy tylko softowy.
Tak jak pisałem powyżej- nie rozwiążesz tego inaczej jak przy pomocy zmodyfikowanej wersji Kodi albo 19 Matrix albo 20 Nexus.
Tyle ,że ze względu na popularność te wersje tworzone są dl Nvidii Shield i Fire stick-ów (Fire Cube). Nie znaczy to ,że nie zainstalują się na Zidoo (instalują się na wielu urządzeniach z androidem nawet na TV ale gwarancji nie ma) jednak nie widziałem w tym wątku żadnej informacji na ten temat.
Zawsze możesz spróbować , te kompilacje instalują się obok oryginalnych i nie mają na nie wpływu.Musisz tylko sprawdzić czy potrzebujesz wersję 64-bitową (taka jak dla Nvidi pro) czy ,co raczej bardziej prawdopodobne wersji 32-bitowej .To ,że procek jest 64-bitowy o niczym nie świadczy.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
No, jest tam trochę tych ustawień do DV ale ja się tym nie interesowałem.
Szewi, powinien wiedzieć.

Mat74. Zidoo ma dużo bardziej zaawansowane ustawienia do DV niż NVIDIA, (o ile w ogóle jakieś posiada).

Barnaba, napisał:
"Tak na szybko przeprowadziłem kilka odpaleń różnych filmów na OLED LG i rzeczywiście DV działa i ze struktur UHD BD i z mkv. Przełączając ekrany pomiędzy zidoo i oppo nie zauważyłem jakiś różnic w kolorach, jasnościach."
 
Ostatnia edycja:

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Tak. Każde przestawiałem i żadnej różnicy. Blu ray Cambridge cxuhd przestawił na hdr i chodzi. Też nie wiem czemu. Bo powinien to łyknąć w dolby vision. Sprawdziłbym jeszcze ten plik bezpośrednio na LG ale nie mam możliwości. Po remoncie tv mam tak blisko ściany, że tylko palca włożę. A to by pokazało czy plik jest dobry, bo LG otwierał wszystko bez zająknęcia.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Zidoo ma dużo ustawień i natywny odtwarzacz łyka pliki z DV i nie ma z tym problemu.

Tylko co innego, gdy mówimy o odtwarzaniu plików w Kodi z zainstalowanych repozytoriów. Tak jak napisał mat74, tutaj potrzebna jest przygotowana do tego specjalna wersja Kodi.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Czyli coś specyficznego jest w tym serialu "Halo"? Czy ktoś ma możliwość ściągnięcia go i odpalenia przez zidoo. Czy wszytko jest ok?
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
No, jest tam trochę tych ustawień do DV ale ja się tym nie interesowałem.
Szewi, powinien wiedzieć.

Mat74. Zidoo ma dużo bardziej zaawansowane ustawienia do DV niż NVIDIA, (o ile w ogóle jakieś posiada).

Dla natywnego sygnału DV tak naprawdę ustawienia są dwa- albo urządzenie odbiorcze jest kompatybilne albo nie.Obecnie standardem jest low latency dolby vision i Zidoo takie urządzenie na pewno będzie zgłaszał.Jedyne co jeszcze może być to włączenie automatycznego doboru przestrzeni kolorystycznej (rec 709, rec 2020) i HDMI range.
Cała reszta bedzie dotyczyć konwersji sygnału który natywnie nie jest w DV.
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
Czyli coś specyficznego jest w tym serialu "Halo"? Czy ktoś ma możliwość ściągnięcia go i odpalenia przez zidoo. Czy wszytko jest ok?

Nie ma nic specyficznego- odpalone w streamie przez FEN. TV pokazuje flagę Dolby Vision,dzwiek Dolby Atmos, plik mkv prawie 7 gb.Wszystko ok, ot taka jakośc Netflix-a , trochę gorzej niż Apple i Disney+ (tak godzina maateriału to ok. 10 GB.
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
On jest z Paramount+. Tak dolby vision pokazuje na tv. Na zidoo też wskakuje okienko dolby vision. Na ampli dolby atmos. Ale kolory to tylko zielony i niebieski. Ogarnę to później.
 

ralfik77

Member
Bez reklam
Ja mam plik MP4 6Gb, też niby DV ale, jako że nie mam takiego odbiornika to zidoo puszcza mi normalnie HDR 10.
91eb061b420cd5266126ba5663a5686a.jpg
3030e5b4bad0a1d23db4dd59445a9c38.jpg
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
No mam ten sam plik. Jak puszczam z NASa przez zidoo to tv nie odbiera dobrze obrazu. I nie jest przestawiany na hdr tak jak u Ciebie. Ale jak puszczę to samo przez dysk podłączony do blu ray to jest w hdr.
To samo powinno być przez zidoo. Nie wiem. Niby pokazuje się na tv znaczek dolby vision od LG i od zidoo. Ale kolory są nie takie jak przez blu ray.
77c8b11df2d8d4eae07ddb53886c3f2a.jpg
54664d7592ad0d9b23c193a92d6662c0.jpg
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Coś jest nie tak chyba z tym plikiem. Bo mam go na dysku. I podłączyłem go bezpośrednio do oleda. A on otwiera hdr, hdr10 i dolby vision. Ale tu też ściął obraz do hdr. No to już nic nie wiem. Bo dlaczego tv i blu ray może to zrobić a zidoo nie.
Sprawdzę wszystko jeszcze z innym filmem. Jak to będzie wyglądałom
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Sprawdziłem zidoo na innych filmach dolby vision z NASa i jest ok.
Ale ciekawe jest to, że mój Cambridge Audio CXUHD nie otwiera w ogóle DV.
A mój oled LG jedne otwiera, inne nie.
I co najdziwniejsze potrafi być skrojone do hdr, hdr10, albo po prostu kolory nie takie.
Już całkowicie zgłupiałem. Ale najważniejsze, że zidoo otwiera bez problemu jak z plikiem jest ok.
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
Stelvio a grzebałeś w ustawieniach HDR w zidoo? są tam opcje auto, rec 709,2020,HDR i VS10 w różnych konfiguracjach - SDR+HDR itp, włącz może VS10all lub VS10 SDR+HDR+DV i zobacz czy kolorki sie nie zmieniły
 

STELVIO

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie po kolei sprawdziłem. Bez zmian. Jeśli chodzi o "Halo". Przy całej reszcie na 'auto' wszytko, wygląda dobrze.
 
Do góry