Zestaw stereo za 2500

cygnarkuba

New member
Witam
Bardzo proszę o pomoc w zakupie głośników + wzmacniacza w kwocie 2500zł.
Sprzęt chciałbym podłączyć pod Tv, gdyż głównie ma służyć do oglądania filmów (75%) i słuchania muzyki (25%) głównie blues i rock- muzyka puszczana z radia Cyfry+.
Pokój jest w kształcie litery L o wielkości 30m2. Kolumny mają się znajdować w odległości 10-20cm od ściany po między telewizorem.
Jeśli podałem za mało danych lub coś źle napisałem to sorry, ale kompletnie się na tym nie znam, a zestaw stereo chciałbym kupić ponieważ głośniki w TV to trochę mało.
 
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli sprzęt będzie bardziej wykorzystywany do kina może lepiej zaopatrzyć się w kompletny zestaw do kina domowego ,w 2500zł swobodnie się zmieścisz
 

cygnarkuba

New member
No tak ale kształt tego pokoju i miejsce gdzie miały by się znajdować głośniki plus kable to wszystko składa się na to ze pomysł z zestawem kina domowego nie wchodzi w rachubę. Do tego dochodzi tez cena, a jak wiadomo za te pieniądze łatwiej jest złożyć sprzęt stereo niż kino domowe.
Oczywiście jeśli wzmacniacz czy głośniki były by używane ale w dobrym stanie to te z mogę wsiąść pod uwagę.
 

cygnarkuba

New member
Tak jak pisałem wyżej jeśli to będzie pewne źródło i sprzęt w dobrym stanie to może być używany, ale jednak skłaniałbym się ku nowemu
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Lepiej zostań przy stereo :)
Masz spore pomieszczenie więc przydadzą się podłogówki?
Jakieś specjalne wymagania co do koloru?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
To nie o to chodzi ,co my o tym myślimy tylko czy brzmienie Monitor Audio Tobie odpowiada ,dużo zależy od sprzętu towarzyszącego ,ogólnie brzmienie swobodne ,przestrzenne z dobrymi wysokimi tonami ,trochę sucha średnica ale nie jest wielka wada w tej klasie cenowej
 

cygnarkuba

New member
No tak ale tych głośników niestety juz nie odsłucham bo to stary model dlatego pytam sie o zdanie innych :) a odnośnie sprzętu towarzyszącego (czytaj wzmacniacz) też jestem na zakupie a na tym to juz wg. się nie znam. Dlatego co polecasz do tych kolum? gdybym sie na nie zdecydował oczywiście.
 

cygnarkuba

New member
Ciekawa propozycja, wybiorę się do jakiegoś sklepu żeby odsłuchać i dam znać, przynajmniej będę wiedział jak grają kolumny monitor audio bo na razie opieram sie na opinii innych.
 

cygnarkuba

New member
Wybrałem się dziś na odsłuch kolumn MR6 których w końcu nie odsłuchałem, zaczęliśmy rozmawiać na temat ceny kolumn i wzmacniacza. Pan zaproponował mi kolumny MR6 w cenie 2tyś i również w tej samej cenie zaproponował mi BX5, mówiąc ze BX5 są zdecydowanie lepsze, gdy mu powiedziałem ze kolumny mogą być za słabe na 30m2 i ze siedzę w odległości 3-4 metrów stwierdził ze sobie poradzą. Dodał ze robi mi super promocje dodając do tego wzmacniacz CAMBRIDGE AUDIO AZUR 351A w cenie 1500zł. Gdy zacząłem coś mówić o tym ze drogi wzmacniacz powiedział ze jak chce aby głośniki grały tak jak powinny to za 1000zł nowego wzmacniacza nie kupie do tego sprzętu. Na koniec powiedział żebym się zastanowi i dał mu znać czy chce to kupić a wtedy zrobi osłuch.

Przemyślałem tą propozycje i jeśli potwierdzicie ze cena 3500 za ten zestaw to dobra cena i warto brać to jestem wstanie dołożyć te dodatkowe pieniądze. Dlatego proszę o opinie które kolumny brać i czy wg warto???
 

mors111

Active member
Bez reklam
sam jestem ciekaw jak taki CA z wzmacniaczem 2x45W poradził by sobie z większymi kolumnami

całkiem niedawno temu miałem okazję kupić model o ile sie nie mylę 640 za 1.400zł z polską gwarancją , ale do moich kolumn on za bardzo nie pasował , a on ma już 2x75W przy poborze z sieci max. 600W
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wybrałem się dziś na odsłuch kolumn MR6 których w końcu nie odsłuchałem, zaczęliśmy rozmawiać na temat ceny kolumn i wzmacniacza. Pan zaproponował mi kolumny MR6 w cenie 2tyś i również w tej samej cenie zaproponował mi BX5, mówiąc ze BX5 są zdecydowanie lepsze, gdy mu powiedziałem ze kolumny mogą być za słabe na 30m2 i ze siedzę w odległości 3-4 metrów stwierdził ze sobie poradzą. Dodał ze robi mi super promocje dodając do tego wzmacniacz CAMBRIDGE AUDIO AZUR 351A w cenie 1500zł. Gdy zacząłem coś mówić o tym ze drogi wzmacniacz powiedział ze jak chce aby głośniki grały tak jak powinny to za 1000zł nowego wzmacniacza nie kupie do tego sprzętu. Na koniec powiedział żebym się zastanowi i dał mu znać czy chce to kupić a wtedy zrobi osłuch.

Przemyślałem tą propozycje i jeśli potwierdzicie ze cena 3500 za ten zestaw to dobra cena i warto brać to jestem wstanie dołożyć te dodatkowe pieniądze. Dlatego proszę o opinie które kolumny brać i czy wg warto???

To chyba jakiś cwaniak z tego gościa. Jak masz się zdecydować skoro nie możesz odsłuchać przed kupnem? Tak się składa że odsłuchiwałem CA Azur 650 z MA BX6 i CA Azur 540 z MA MR4. Jak dla mnie ładnie wyglądający wzmak i poprawnie grający ale brak mu kopa, dynamiki i jest trochę słaby pomimo nie najmniejszego zasilacza. W ok 20 mkw żeby było głośno musiałem go kręcić na godz 13-14. Zresztą nawet opinie są w necie że tak do godz. 9 nic się nie dzieje. Poza tym ładnie wykonany i dość ładnie grający wzmak, ale raczej do spokojnej muzyki. Jak chcesz to poczytaj sobie http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/88071-opinie-o-wzmacniaczach-do-2k-3.html. Nie miałem ścisłego porównania w tym samym pomieszczeniu MA BX6 vs MR6, ale myślę że w BX może być ciut lepsza średnica i wysokie. Bas podejrzewam że na podobnym poziomie. Jak masz kasę to bierz BX a jak nie to MR. Co byś nie wybrał to myślę że z kolumn będziesz zadowolony. Powiem ci że fajne wrażenie na mnie zrobiły Paradigm Monitor 9 v.7, szczególnie basik było czuć na klacie:) Wiele zależy od akustyki, i to co wydaje się że dobrze zagrało w salonie w mieszkaniu może zagrać już ciut inaczej. Zresztą jak to w salonach, lepsze kable, wygłuszenie itd.
 

cygnarkuba

New member
Po przeanalizowaniu Waszych opinii z forum i pogadaniu ze znajomym doszedłem do wniosku ze nie warto kupować nowego sprzętu.
Dodatkowo przekonało mnie to ze Pan w sklepie nie pozwolił mi wtedy tego odsłuchać choć godzinę drogi jechałem specjalnie na odsłuch.
Dlatego proszę o propozycje używanego zestawu stereo w kwocie 2,5-3,5 tyś. Liczę że z Waszą pomocą złoże coś naprawdę fajnego. :)
 
Ostatnia edycja:

cygnarkuba

New member
MR6 odrzucałem juz i nie chce do nich wracać, jest sporo opinii ze tak na prawdę wcale nie grają tak dobrze jak za tą cenę. Wolałbym coś używanego, a grającego dużo lepiej.
 
Do góry