Zestaw stereo za 2500

cygnarkuba

New member
A z ciekawości, czemy diora w tej cenie, nowa, z gwarancją, nie pasuje Ci?
Bo to diora nie z Polski tylko z Chin. Jak czytam opinie i widzę ze jest 2 złe i 8-9 dobrych to uznaje ze sprzęt jest dobry, ale w tym przypadku większość jest negatywnych o ile wg. są bo jest ich mało, a jeden nawet i profesjonalny test zawsze można kupić żeby markę rozreklamować, po za tym gdzie niby to sprzedają... i jaka cena... bo ja na allegro ani ceneo nie znalazłem. Proszę nie kontynuujmy tego tematu bo nie ma sensu. Mimo wszystko dzięki za propozycje ;)


Wracając do Nad'a gadałem z gościem i powiedział ze gwarancja była na rok i że może spuścić 50zł, tak więc na razie sobie odpuszczę i poczekam na lepsza okazje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobiście sprzęt dzielę na 3 kategorie: 1 - nowy, 2 - używany krótko i nadal z gwarancją, 3 - używany od dobrych kilku latek. Osobiście bym celował w pozycję 1 i 2, bo nie mam zaufania do sprzętów nawet z wyzszej półki ale kilku lub kilkunasto letnich. Nigdy nie wiadomo ile jeszcze taki sprzęt pogra u nas. Trochę za duże ryzyko. Musisz śledzić różne aukcje bo nieraz można naprawdę coś okazyjnie kupić. Ostatnio gościu sprzedał za ok 1k prawie nówkę Marantz PM 6003. Przyzwoicie gra też Cambridge Audio Azur, ładny wygląd. Bardzo wyrównane brzmienie i ładne detale, ale mniej dynamiczny od NAD i wydaje mi się że do takiej spokojniejszej muzy. Niektórzy chwalą Rotel RA 03 - 06, ale jak dla mnie grał ten wzmak najgorzej ze wszystkich jakich słuchałem. Sucho, twardo i jazgotliwie na górze. Może to kwestia kolumn B&W? Musisz przemyśleć na czym się skupiasz, czy na nówce czy np. na starym sprzęcie ale do tej kwoty co wymieniłeś?
 

cygnarkuba

New member
Na razie skupie się na szukaniu sprzętu użynanego (najlepiej z gwarancją) w okolicach tego tysiaka i tu głównie tak jak doradzaliście:
NAD c326 i Marantz PM 6003
Daje sobie na to jeszcze ponad tydzień bo całość chciałbym mieć max do 27 złożone (grubsza impreza ;) )
 

Bepeh

New member
cd Diora z CHRL...

nic nowego, wszystko jest z CHRL, mój zestaw Marantza mający kilkanaście lat składany/montowany był w Malezji i co z tego...
OK, design DIORA nie każdemu może pasować ale przy Twoim budżecie nie przekreślaj takich propozycji, to tak jakby ktoś mówiąc TONSIL uważał że wszystko tam gra i brzmi jak ALTUSY...
do których nic nie mam, to były moje pierwsze głośniki
 

cygnarkuba

New member
Minęło 5 dni, jeśli ktoś z Was widzi jakąś fajna ofertę to prosiłbym o linka bo ja i z w/w wzmacniaczy nie znalazłem nic ciekawego.
Wcześniej zapomniałem powiedzieć że wzmacniacz nie może przekraczać 14cm wysokości - nie zmieści się w półce.
Proszę również o podesłanie linka do polecanych kabli- bo to mogę zamówić choćby i jutro.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Co do sprzętu używanego to musisz byc cierpliwy. Okazje nie trafiają się z dnia na dzień. To nie nówka że idziesz do sklepu i bierzesz od ręki:) Chyba że masz/dozbierasz kasy to wtedy nie bawić się w czekanie tylko od razu zamówić
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Wcześniej zapomniałem powiedzieć że wzmacniacz nie może przekraczać 14cm wysokości - nie zmieści się w półce.
A bierzesz pod uwagę że sprzęt trochę się grzeje i wymaga przestrzeni z cyrkulacją powietrza żeby się nie ugotował? Chociaż z tyłu nie masz ścianki skoro tak wąska przestrzeń?

A co do używek to musisz monitorować aukcje i portale gdzie sprzedają, jak napisał krzysiek - być cierpliwym:eek:k:
 

cygnarkuba

New member
Wiec sytuacja wygląda tak że te 14 cm to jest już po wyjęciu półki (bez tego jest 11) i na wzmacniaczu miałby leżeć dekoder cyfry, z tył i po bokach jest dużo miejsca.
Ze względu na to ze mam max tydzień na zakup sprawa przedstawia się tak:
1. Musical Fidelity E 10 DOSKONAŁY WZMACNIACZ STEREO (2708648062) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - licytacja kończy się 25, ale zapytałem gościa czy jest możliwość zakończenia licytacji (place 1000zl) na razie czekam na odp.
2. MARANTZ PM 80 MARANTZ PM 80 CLASS A - SUPER STAN ! (2719190700) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - ewentualnie mogę włożyć go do szafki i jakoś dziury z tył na kable zrobić. I taka głupie pytanie czy po podłączeniu do TV lub dekodera głośność mogę sterować za pomocom pilotów tv i dekoder??
3. Kupno nowych: HARMAN KARDON HK980 -1200zl, Marantz PM 6003 -1350zł, NAD C326 BEE - 1500zł, wcześniej możliwość odsłuchu każdego z nich (oczywiście z RX6) tylko wczesniej płace 300zl zaliczki która nie jest zwracana jeśli się nie zdecyduje.

Które rozwiązanie polecacie??
 

WiTT

New member
Bez reklam
ROTFL - 300zł za odsłuch 3 szt. sprzętu, ktoś chyba na głowę upadł. Ja bym tyle nie dał, zwłaszcza że nie kupujesz sprzętu za nie wiadomo ile i wtedy to 300zł nie robi różnicy, ale tutaj.. +/- 300zł to robi różnicę na sprzęcie. No się ubawiłem.

Co do MF E10 i tego Marantza nie umiem powiedzieć, nie słuchałem.
Nowy NAD C326 - mam NAD'y, wiem jak grają, mi to bardzo odpowiada więc zachwalam. Tylko że NAD'y lubią dobre źródła dźwięku i kolumny. To trzeba mieć na uwadze.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Miałem okazję słuchać zestawu Musical Fidelity E10 /E60 z kolumnami Chario i jak dla mnie kapitalny dźwięk o dużej muzykalności i cieple brzmienie trochę przypomina lampowe to jest wręcz wymarzony system dla "romantyków" ...ale takie brzmienie nie wszystkim się podoba .Co prawda seria Elektra nie jest już produkowana od wielu ,wielu lat ale jeżeli urządzenia dobrze zachowane to warto zwłaszcza do małych pomieszczeń

Nad dobrze się czuje w przypadku "klasycznych głośników" czyli niskotonowe papier wysokotonowe jedwab świetnie zagra z kolumnami Tannoy lub starszymi Celestion ,natomiast nie bardzo mu wychodzi współpraca w przypadku głośników w których membrany są wykonane z nowoczesnych materiałów (oczywiście mam na myśli wzmacniacze)
 
Ostatnia edycja:

cygnarkuba

New member
natomiast nie bardzo mu wychodzi współpraca w przypadku głośników w których membrany są wykonane z nowoczesnych materiałów
No własnie a RX6 ma metalowe membrany...

WiTT -Pan wytłumaczył ze zrobili i tak bo ludzie chodzili do nich na odsłuchy, a potem kupowali gdzie indziej. Jeśli kupie np. HK 980 to bede dopłacał 900zł, jak na nic się nie zdecyduje to przepada kasa.
No ale jeśli bym sie tam wybrał to już na pewno coś kupie, a teraz chodzi o to czy warto isc czy kupić używany
 

cygnarkuba

New member
Widze że zainteresowanie strasznie wzrosło jak napisałem ze tyle zaliczka wynosi ;) dobra no to: audio trendt
Prosiłbym jednak o opinie co do wzmacniaczy
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Czyli jest tak jak często bywa, kaucja za rzekomy odsluch jest brana z palca i zalezy od wiatru. 6-8 miesecy temu mowili mi, ze 50 zł chyba ze chce w domu to 200 zł i to jeszcze mi sami przywiozą, bo nie ufają kurierom. Przyjdź innym razem, może będzie inny sprzedawca i kaucja będzie gratis :)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Powiem wam że z jednej strony trwa walka o klienta i się dziwię takim praktykom w salonach. To tak jakbyś za próbkę drogiego szamponu czy perfum musiał zapłacić. Ale z drugiej strony mając ceny wyższe od konkurencji ale za to dobrze wyposarzony salon, nie chciałbym żeby ludzie przychodzili tylko na odsłuchy a później brali od konkurencji. Nabiegasz się cały dzień ze sprzętem podłączając ludziom i nic z tego nie ma.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
to obnizyc ceny i obroty wzrosną :) 300 za odsluch to jest juz kwota bardzo zniechecająca potencjalnego klienta do szukania gdzie indziej. 50 jeszcze bym przełknął, ale 300 to juz podpisanie cyrografu.
 

WiTT

New member
Bez reklam
No właśnie o to mi chodziło krzysztofradio :) 300zł przy tej klasie budżetowej to jakiś najarany sprzedawca musiał być, 50zł jeszcze bym jakoś zrozumiał, ale 300zł? :D

@cygnarkuba - zainteresowanie wzrosło to dobrze świadczy o użytkownikach którzy wyłapują takie próby ździerania kasy z ludzi. Nie chcemy byś niepotrzebnie wyrzucił pieniądze :eek:k:
 

cygnarkuba

New member
Co do AUDIO TRENDT, własnie do nich zadzwoniłem i powiedziałem ze za odsłuch nie dam więcej niz 50zł gościa przekonałem, a na koniec pytam czy wie pan wg. jakie to maja być wzmacniacze, wtedy się zapytał po czym stwierdził ze Marantz PM 6003 nie ma, ale podłączy mi PM 7003 bo to to samo właściwie - chwile później podziękowałem za rozmowę MASAKRA!!

Było negatywnie a teraz pozytywnie bylem dziś na odsłuchu Tu (darmowym ;) ), i krótko mówiąc zdecydowałem się na: music hall a15.2 -1500zł. W/w model porównywałem z Cambridge Audio Azur 350 A i wypadł zdecydowanie lepiej.
Jeśli ktoś uważa ze music hall to zły pomysł to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu bo w inny przypadku w poniedziałek robię zakupy :D
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Rozumiemy że odsłuchiwałeś Music Hall z RX6 które już zakupiłeś, tak?
Jeśli tak, i dźwięk Tobie odpowiada to masz sam odpowiedź. Parametry na papierze nie zastąpią słuchu, każdy szuka czegoś innego w dźwięku. Także jeśli jesteś zadowolony i uważasz że to jest to, to czemu nie, słuchać i cieszyć sie muzyką :)
 

cygnarkuba

New member
No właśnie nie bo z RS5 tak ze z moimi gorzej nie powinno być, a dźwięk był fajny, więc zaraz idę na zakupy ;).
I zostały kabelki... jakie Interkonekty polecacie?? -koło 100zł - Wzmacniacz ->dekoder cyfry
 
Do góry