Zestaw stereo za 2500

milewski81

New member
Ja się powtarzam ale ... na e-bay poszukaj używanego Cambridge Audio A500 (nie kupuj używanych na allegro bo 2 sztuki uszkodzone chodzą) Cena około 700zł + przesyłka. Głośniki Acoustic Energy Aelite 2 około 1700zł - 1000używki. Wystarczy ci jeszcze na sub AE Aelite Sub - 1800zł (Masz super stereo + kino 2.1 z niezłym walnięciem. Cena w sklepach to 3600zł za AE2 + 4600zł (kosztował sub). Aktywny woofer 200W z pilotem! Możesz jeszcze zainteresować się innymi wzmakami - napisz na PRV to ci powiem więcej. Do tego już koniecznie warto zainwestować w kable! Odsyłam do rankinków i recenzji. http://www.hi-fi.com.pl/ranking.pdf (zaraz napiszą że sponosrowane itp ale idz do sklepu odsłuchaj a zobaczysz że gra "rewelacyjnie" w swojej cenie. Dużo odsłuchiwałem i mogę się podzielić uwagami. Sprzęt sprawdzony!
 

cygnarkuba

New member
MR6 to bardzo dobre kolumny w tej cenie. Nie wiem gdzie są negatywne opinie na ich temat.
Możesz podać linka?

1. Po rozmowie ze znajomym- facet kręci sie w tym środowisku i powiedział ze tak z góry nie może mi polecić kolumn, ale żebym szukał w używanych bo za te pieniądze raczej nowego sprzętu nie warto kupować.
2. Pan w tym sklepie który powiedział ze MR6 sa znacząco gorsze od BX5.
3. na tym forum: Zestaw Stereo za 2,5 tys. do dużego pokoju - FORUM AUDIO

Ale generalnie chodzi o to że nie chce przepłacać za nowy sprzęt, kolumny to nie samochód ze im starszy tym się więcej psuje, wiec jak się nie psuje i jest zadbany to po co płacić tylko za gwarancje;)
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
1. Po rozmowie ze znajomym- facet kręci sie w tym środowisku i powiedział ze tak z góry nie może mi polecić kolumn, ale żebym szukał w używanych bo za te pieniądze raczej nowego sprzętu nie warto kupować.
2. Pan w tym sklepie który powiedział ze MR6 sa znacząco gorsze od BX5.
3. na tym forum: Zestaw Stereo za 2,5 tys. do dużego pokoju - FORUM AUDIO

Ale generalnie chodzi o to że nie chce przepłacać za nowy sprzęt, kolumny to nie samochód ze im starszy tym się więcej psuje, wiec jak się nie psuje i jest zadbany to po co płacić tylko za gwarancje;)

Jeśli z pewnej ręki kupujesz sprzęt to pewnie że lepiej się opłaca kupić używane kolumny, czy wzmak bo można za parę groszy nabyć coś co kiedyś kosztowało kupę kasy i fajnie gra. Tylko ja zawsze do sprzętu używanego podchodziłem z rezerwą, bo jak kupisz wzmak za 400zł i się popsuje to pal licho, ale co byś zrobił jak byś wydał te 2,5k na sprzęt który po miesiącu by padł? Nigdy nie masz pewności czy sprzęt nie był naprawiany albo dycha już ostatkiem sił. Osobiście zawsze miałem dystans do takich zakupów, szczególnie do pieców które lata świetności mają za sobą. Nieraz mozna fajne sprzęty wyrwać jeszcze na gwarancji. Co do kolumn to sprzedawca Ameryki nie odkrył. To tak jakbym mu powiedział że BX6 znacząco są gorsze od RX6. To są zupełnie inne serie kolumn i po co głupie porównania kolumn co są o 1k droższe? Słuchałem zarówno MR jak i BX i jakoś strasznej przepaści miedzy nimi nie zauważyłem, aczkolwiek BX są ciut lepsze jeśli chodzi o górę pasma. Na pewno nie jest to jakiś wielki skok jakościowy w stosunku do MR. Drobne różnice można zniwelować wzmakiem,CD czy kablami.
 

cygnarkuba

New member
krzysiek1980 to chyba mnie pochwalisz bo własnie kupiłem używane RX6 za 2400 z 2 letnią gwarancja:) dzisiaj po nie jadę.
Tak więc teraz mam prośbę o pomoc w wyborze wzmacniacza i kabli cena koło 1tyś, może być używany pozdrawiam
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nie żebym się przyczepiał, ale 2400 za nówki to wg Ciebie dobry zakup?? Bez jaj, 2350zł masz od ręki w każdym z salonów od tak z marszu. Spokojnie idzie coś utargować, że nie wspomnę o zapytaniu do blackninja.
Jak dopiero jedziesz, z gotówką jak zakładam że nie zapłaciłeś jeszcze, to TARGUJ SIĘ!!! Chociaż na kable będziesz miał, na co kolwiek, ale nie 2400 :/

Cena 1k za wzmak i kable - z nówek będzie ciężko podskoczyć do kolumn RX6.

====
edit
====

Zwracam honor - to co znalazłem jest za 1szt :p ehh, ciągle się na to nabieram w sklepach, kto to wymyślił żeby podawać cenę za 1szt.
Ok - to dobra cena, 2 lata gwarancji jeszcze.

To oznacza tylko tyle że tym bardziej 1k na nowy wzmak to z kolumn co dobre nie wyciśniesz.
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
krzysiek1980 to chyba mnie pochwalisz bo własnie kupiłem używane RX6 za 2400 z 2 letnią gwarancja:) dzisiaj po nie jadę.
Tak więc teraz mam prośbę o pomoc w wyborze wzmacniacza i kabli cena koło 1tyś, może być używany pozdrawiam

Gratuluję zakupu:) Dobre kolumny i cena również bardzo atrakcyjna. W sumie za prawie połowę ceny kupiłeś. Jak można spytać gdzie wyrwałeś tak tanio? Co do wzmaka to niestety jak koledzy piszą, za 1k ciężko bedzie nówkę wyrwać. Do używek mam dystans ale czasem mozna trafić fajne okazje. Z nowych a w miarę dobrych jest HK 980 (ok 1400zł). Z używek to może koledzy coś więcej napiszą bo ogólnie w starych a dobrych wzmakach się nie orientuję. Mnie sie podobał jeszcze NAD c326, Marantz 6003, Cambridge Audio Azur 550/640 i można je znaleźć używane też w dobrej cenie. Do takich kolumn trochę szkoda kupować najnizsze modele wzmakow. Może lepiej poczekać i dozbierać?
 

cygnarkuba

New member
Ten tysiąc to na wzmacniacz (raczej używany). Co do kabli to sam nie wiem ile trzeba dać aby to grało...

Sprzęt wyrwałem z tego ogłoszenia:
Monitor Audio rx 6 - ogłoszenie z działu Kolumny od 2.000 do 3.000 zł

Tylko był problem o musiałem dziś zrobić 500km (dzięki temu dosiałem 100 upustu) no ale na własne oczy i uszy sprawdziłem jak dział, i powiem ze w sklepie są bardziej zakurzone :)
Co do dźwięku to tez fajnie może bez fajerwerków, ale Pan to odtwarzał z jakiejś wieży i przez zwykłe kable.
Doradził mi tez abym wzmacniacza szukał taki który "gra ciepło".
 

WiTT

New member
Bez reklam
Dokładnie jak kiki napisał. Na początek wzmak i zwykłe kable, a z czasem jak stwierdzisz czego Ci brakuje w dźwięku to ewentualnie możesz zmienić.

A z używek ciepłych to jakiś NAD, Marantz? Może ktoś gdzieś na forum będzie sprzedawał?
 

Bepeh

New member
a może coś polskiego w dużym cudzysłowie czyli

nowa DIORA
Diora 600 – legenda powraca | Newsy

W ostatnim numerze (numer 04/11) Hi-Fi Choice & Home Cinema jest opisany test Diory WS600, CD600.

Werdykt Hi-Fi Choice & Home Cinema.
Plusy: Dobry balans, nasycona średnica i selektywna, nienarzucająca się góra pasma. Znakomite wykonanie w tej cenie.

Minusy: Braki najniższego basu, nieco powściągliwa dynamika.

Ogółem: Zarówno wykonanie jak i brzmienie godne znacznie droższych konstrukcji. Niedostatki najniższego basu i nieco uspokojony przekaz nie są tak istotnymi wadami w tej cenie.

Ogólna ocena Hi-Fi Choice & Home Cinema to: 4,5 gwiazdki na 5 możliwych.

To jest tylko końcowy werdykt do całego artykułu związanego z Diorą WS600, CD600 w którym naprawdę oceniają Diorę na przyzwoitym poziomie.

to cytaty
 

WiTT

New member
Bez reklam
A z ciekawości, czemy diora w tej cenie, nowa, z gwarancją, nie pasuje Ci?

Co do tej oferty to ja bym powiedział NIE. 1200 za sprzęt używany (bez gwarancji? bo nic nie pisze), ciekawe jak mocno go ktoś grzał, w sklepie do wzięcia nówka, gwarancja za 1500 zł. Także słabo, chyba że byłby jeszcze na gwarancji. Ale bym ponegocjował jeszcze.

Ogółem NAD polecam, bardzo dobre brzmienie - wizualnie różnie się to ludziom podoba, mi prostota bardzo odpowiada.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wygląd mało ciekawy ale brzmienie dobre. Świetna dynamika i fajny basik. Pogadaj z tym gościem bo może jeszcze opuści. Jak kupował w styczniu 2011 to powinien byc jeszcze na gwarancji, bo dystrybutor daje 2 lata.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry