Opinie o wzmacniaczach do 2k

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Kobita mnie zabije:) Miał być wzmak do 1500zł, ale i tak go kupię.

Moja też by mnie zabiła, Miał byc system 5.1 wraz z ampli do 5 tys. Gdyby wiedziła ile kosztuje to co w stopce to nie pisałbym tu z Wami :) Jesli nie bedzie mnie dluzej, znaczy że znalazła faktury :)
Krzysiek, powiedz, ze dziecko od pierwszych dni należy umuzykalniać, a nawet jeszcze przed porodem dzieci slyszą myzykę, powiedz, ze to wszystko dla dziecka i dla niej by złagodzic jej trudy.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he. Za cwana jest na taką wazelinę. Jak mi się nie chce rano śniadania robić to jej mówię że lepiej jej to idzie i wogóle że takie dobre robi, a ona na to żebym ją pod h..j nie ładował:) Ogólnie kobita wyrozumiała, tylko czasami ja mam nerwy sam na siebie że są inne wydatki a wszystko na sprzęt wydaję. Bo jak kupię wzmak, to za chwilę jakieś CD by się przydało, a to lepsze kable, zmiana DVD na BD, no i oczywiście nie pasuje mieć sub za 800zł bo trzeba kupić taki za 2k. A jak już wszystko kupię to pewnie trzeba by iść o klasę wyżej i znowu od początku:) Myślę że w najbliższym czasie to mój ostatni większy wydatek, bo jak dzieciak się urodzi to kasa na co innego będzie szła, a i ten zakichany kredyt mieszkaniowy chciałbym wcześniej spłacić niż jak mając 60 lat. Tylko tak trochę ciężko z pensji 1800 netto:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Tak mozna bez konca wymieniac na lepsze i lepsze... Z kredytem trzeba nauczyc sie zyc, chyba ze wygrasz w totka, a na dziecko trzeba odlozyc, i to sporo ;)
 

zpoe

New member
hehe...ja startowałem od 2k za zestaw 5.1 i apetyt rósł w miarę jedzenia...skończyło się na 5.0 Dali Zensor i subie Yamaha...faktura ofkors schowana i na pytanie ile to kosztowało...ciut więcej niż Jamo S606 5.0 które oglądaliśmy razem :p i teraz gra to z HK AVR 255, którego przydałoby się za chwilę wymienić :p a i za wzmacniaczem też się oglądam :p
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widze ze budzet rosnie w drastycznym tempie, skad ja to znam. Fajnie ze posluchales, mozna sie wymieniac informacjami bez konca (jak my na priv chociazby) ale i tak podstawa to wlasnych odsluch.
Tylko teraz co, jakis dobry CD by sie przydal? :)

Co do jamo to ja sluchalem na roznych ampli, tych starszych ale topowych, w tym calkiem nie tak dawno Onkyo 905 i moim zdaniem te glosniki nie powalaja. Moze w swojej klasie nie sa najgorsze, ale ja bym juz ich nie kupil. Jak czlowiek ma juz pewne wymagania, to zaden ampli nie pomoze do tych kolumn.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Na razie na CD mnie nie stać, musi wystarczyć DVD. Chociaż wiesz jak jest...:) Nigdy nie mów nigdy. Tym bardziej że do tego wzmaka CD kosztuje prawie tyle samo co wzmak, trochę przegięcie:(
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Osobno. Kupię banany i będę przepinał kable. Innego wyjścia nie ma. Jest jeszcze mozliwość kupna routera ale nie wiem czy to urządzenie nie ingeruje w dźwięk? Na razie musi wystarczyć.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

jaco.37

Member
Bez reklam
Można coś takiego zastosować tanim kosztem.
 

Attachments

  • images.jpg
    images.jpg
    11,9 KB · Wyś: 752

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Szczerze to nie mam pojęcia, bo skupiałem się na różnicach brzmieniowych wzmaków, tym bardziej że i tak odsłuchiwałem na innych kolumnach jak posiadam, więc jakieś delikatne niuanse brzmieniowe jeśli chodzi o kable w moim przypadku by nie miały znaczenia. O ile bym był w stanie wogóle wychwycić, bo na Audiostereo są toczone batalie na temat zależności kabli na dźwięk. Tam wzamaki były podłączone pod CD NAD, a u siebie na razie będę miał pod DVD, więc sam rozumiesz...:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Ale o czym tu w ogóle rozmowa, czy słyszy różnicę w kablach... jak z góry pisze że będzie u niego źródłem DVD... czy jest jakikolwiek sens pytania się w takim razie o kable?
Kolego krzysiek1980, kup nawet tani odtwarzacz CD, ale nie z DVD. Nie krzywdź audio. Masz w podpisie sprzętu za przeszło 8k a źródłem będzie DVD dla płyt audio. Doprawdy nie pojmuję.

A CD NAD'ów są świetne, mam i potwierdzam.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
ktoś kto nie słyszy różnicy w kablach to mu współczuje. Ogólnie nie siedziałbym na tym forum i kupił coś co ładniej wygląda ;)

Jedni słuchają muzyki a inni kabli:wink: Poza tym jest duża liczba ludzi, którym stereo wystarcza z lepszego ampli, więc i Ci z pewnością nie mają racji bytu na tym forum?

Ale o czym tu w ogóle rozmowa, czy słyszy różnicę w kablach... jak z góry pisze że będzie u niego źródłem DVD... czy jest jakikolwiek sens pytania się w takim razie o kable?
Kolego krzysiek1980, kup nawet tani odtwarzacz CD, ale nie z DVD. Nie krzywdź audio. Masz w podpisie sprzętu za przeszło 8k a źródłem będzie DVD dla płyt audio. Doprawdy nie pojmuję.

A CD NAD'ów są świetne, mam i potwierdzam.

To jest moje można powiedzieć pierwsze stereo, nie licząc starego wzmaka Tosca. Najpierw chcę się nacieszyć lepszym brzmieniem w porównaniu do ampli. Może przydzie czas że będzie czegoś brakować i się dokupi CD lub wymieni kable. Kiedyś pisałem że ogranicza mnie brak miejsca na wstawienie większego gabarytowo wzmaka a tym bardziej osobnego CD. Z czasem myślałem dokupić jakieś lepiej radzące sobie w muzyce BD. Do tego mojego wzmaka jest dedykowany odtwarzacz CD, ale kosztuje on ok 2300zł, więc na dzień dzisiejszy mnie nie stać. Niestety nie możemy mieć wszystkiego co by się chciało i trzeba iść na kompromisy. Różnica w brzmieniu w porównaniu do ampli jest i tak znacząca. Uważam że największy wpływ na dźwięk mają kolumny i wzmak, a dopiero dalej odtwarzacz i kable. Gdybym posiadał tylko zestaw do stereo to pewnie bym zainwestował i w lepsze kolumny, odtwarzacz CD i kable, a posiadając i stereo i KD koszty robią się dużo wyższe.
 
Ostatnia edycja:

tewje

New member
ktoś kto nie słyszy różnicy w kablach to mu współczuje. Ogólnie nie siedziałbym na tym forum i kupił coś co ładniej wygląda :wink:

A dlaczego współczujesz jeśli można wiedzieć? Czy to jakiś rodzaj upośledzenia, czy ci ludzie są jacyś gorsi? A może jesteś z branży i masz jakieś fajne kabelki za 1-2k złociszy, które podłączone do budżetowego sprzętu wnoszą "diametralne zmiany do systemu"?

Uważam że największy wpływ na dźwięk mają kolumny i wzmak, a dopiero dalej odtwarzacz i kable.

I tego się trzymaj Krzysiek. Kable to wisienka na torcie a nie danie główne. Co do podłączenia to polecam lekturę tej recenzji: Unikatowy router audio Beresford TC-7220 | HD-Opinie.pl . Pozdrawiam i życzę radości ze słuchania muzyki!
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
I tego się trzymaj Krzysiek. Kable to wisienka na torcie a nie danie główne. Co do podłączenia to polecam lekturę tej recenzji: Unikatowy router audio Beresford TC-7220 | HD-Opinie.pl . Pozdrawiam i życzę radości ze słuchania muzyki!

Właśnie też się zastanawiałem nad tym urządzeniem:) Tylko nie słucham na tyle często w tygodniu że warto by było wywalić te 420zł. Jak na razie kupiłem banany i przepinam kable. Parę sekund roboty. Nie ukrywam że może kiedyś się dokupi, bo jak dzieciak podrośnie i zacznie go to interesować to żeby mi czegoś nie popalił. Rozmawiałem raz ze sprzedawcą w salonie audio i odradzał kupno jakichkolwiek dzielników napięcia czy routerów, mówiąc że to znacznie pogarsza jakość brzmienia. Sam nie wiem czy warto inwestować w ten router, bo cena też nie mała przecież? Dzięki za życzenia:) Na razie jestem bardzo zadowolony.
 

tewje

New member
Rozmawiałem raz ze sprzedawcą w salonie audio i odradzał kupno jakichkolwiek dzielników napięcia czy routerów, mówiąc że to znacznie pogarsza jakość brzmienia.

To fragment recenzji: "Beresford jest, tak jak założył jego twórca, całkowicie przeźroczysty, jego po prostu w torze nie ma, to znaczy nasz aparat słuchu nie jest zdolny do uchwycenia jakiegokolwiek wpływu opisywanego sprzętu na tor audio. (...) Przełącznik? Dwa odcinki kabli? Niby powinno być słychać, niby (teoretycznie) powinno to w jakiś sposób degradować dźwięk, ale tak nie jest".

Żeby nie było: nie handluję tym sprzętem. :grin: Po prostu jeśli w jakiejś bliżej nieokreślonej przyszłości obok mojego ampli stanie wzmak stereo ten router też znajdzie tam swoje miejsce. :) Pozdrawiam!
 
Do góry