Ze świata smartfonów/smartphonów (niepotrzebne skreślić)

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Ten ranking od kilku lat jest bezsensu. Fajnie, że jest, ale każdy z tych telefonów w top 10 czy nawet top 20 robi tak dobre zdjęcia, że w ślepym teście 99% osób poda losowe fotki jako te najlepsze :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mówisz,że czekasz na inne proporcje po rozłożeniu ? ;)

Na nic nie czekam, mogę siedzieć kilka lat z obecnym, ale jak wyjdzie jeszcze lepszy(cieńszy/lżejszy), to co by miał człowiek nie wymienić, dla mnie i tak już nie ma odwrotu/alternatywy i w życiu się nie cofnę na mniejszy ekran, to byłby (dla mnie) krok wstecz i masochizm na własne życzenie ; )
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Na nic nie czekam, mogę siedzieć kilka lat z obecnym, ale jak wyjdzie jeszcze lepszy(cieńszy/lżejszy), to co by miał człowiek nie wymienić, dla mnie i tak już nie ma odwrotu/alternatywy i w życiu się nie cofnę na mniejszy ekran, to byłby (dla mnie) krok wstecz i masochizm na własne życzenie ; )
E tam gadasz ;) 21:9 też miałeś nie zrezygnować, a od początku pisałem, że 21:9 przy ekranie 4k to proteza. Teraz jak widać jesteś zadowolony z nie 21:9 :D
Masochizm to korzystanie z tego śmiesznego ekranu z przodu :D
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Widocznie nie doczytałeś miedzy wierszami, nie raz pisałem, że 21:9 można wkomponować w wiekszy tv, ale 4K i sumarycznie dostać 21:9 + całą resztę dobrobytu, ale to były czasy, jak nikt nie myślał o większym pudle na biurku, nie wspominając o 4k. To faktycznie sie zmieniło. Niemniej, byłem bardzo zadowolony z 21:9 o ile porównywaliśmy do typowych biurkowych wynalazków 16:9, a nie do kobyły 42-48".
Dziś też możemy pisać, że 48" w 4k to opti, a kiedyś wrzucić na ścianę 70" 8K i dostać jeszcze więcej powierzchni roboczej na jakieś dodatkowe okna na PC, ale przy zachowaniu podobnej czcionki jak obecnie. Mi już brakuje na 48" miejsca na dodatkowe okna, które chciałbym mieć gdzieś pod ręką z boku, ale cały czas przy zachowaniu podobnej czcionki. Czyli mógłbym mieć większą przekątną, ale musiałabym też zwiększyć rozdzielczość, a nie samą przekatną bo wyjdzie lipa, kumasz? ; )

Fold, to głównie praca i duży ekran, ten mały średnio mnie interesuje. Ot, sprawdzić podstawy, szybko odpisać, 5% użyteczności dla mnie, nie o to chodzi w Foldzie. U Ciebie było odwrotnie, 10% dużego ekranu, więc z czym do ludzi, nie dla Ciebie słuchawka ; )
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Widocznie nie doczytałeś miedzy wierszami, nie raz pisałem, że 21:9 można wkomponować w wiekszy tv, ale 4K i sumarycznie dostać 21:9 + całą resztę dobrobytu, ale to były czasy, jak nikt nie myślał o większym pudle na biurku, nie wspominając o 4k. To faktycznie sie zmieniło. Niemniej, byłem bardzo zadowolony z 21:9 o ile porównywaliśmy do typowych biurkowych wynalazków 16:9, a nie do kobyły 42-48".
Dziś też możemy pisać, że 48" w 4k to opti, a kiedyś wrzucić na ścianę 70" 8K i dostać jeszcze więcej powierzchni roboczej na jakieś dodatkowe okna na PC, ale przy zachowaniu podobnej czcionki jak obecnie. Mi już brakuje na 48" miejsca na dodatkowe okna, które chciałbym mieć gdzieś pod ręką z boku, ale cały czas przy zachowaniu podobnej czcionki. Czyli mógłbym mieć większą przekątną, ale musiałabym też zwiększyć rozdzielczość, a nie samą przekatną bo wyjdzie lipa, kumasz? ; )

Fold, to głównie praca i duży ekran, ten mały średnio mnie interesuje. Ot, sprawdzić podstawy, szybko odpisać, 5% użyteczności dla mnie, nie o to chodzi w Foldzie. U Ciebie było odwrotnie, 10% dużego ekranu, więc z czym do ludzi, nie dla Ciebie słuchawka ; )
No nie bardzo z tym ekranem. Wyraźnie pisałeś odnosząc się do ekranu 4k, ba nawet dokładnie takiego jak masz teraz ;) ;) , że nigdy za swojego żywota nie weźmiesz nic takiego, a jedynie jeszcze szerszy ekran. Nie przejmuj się tym jednak, bo wybrałeś lepszy ekran, po prostu nie zarzekaj się, że czegoś nigdy nie zrobisz. Pamiętam tą rozmowę doskonale, bo dziwiłem się w Twoje uwielbienie do 21:9, gdy 4k daje o wiele więcej przestrzeni. Ważne, że po czasie doszedłeś do prawidłowych wniosków. Sam jakoś rok po tym postawiłem 48" na biurku i stwierdziłem, że to nie to i czekam na 42".

Co do Folda to zdecydowanie nie teraz, ale w końcu doczekam się Folda Ultra i będę zadowolony :D


 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie do końca, nie odnosiłem się do 48", a ogólnie do mniejszych 16:9 - bo takie przez dekadę były na rynku i te były punktem odniesienia, które nijak mają się do genialnej proporcji 21:9, tutaj na każdym polu, uwzględniając mniejsze przekątne 16:9, takie 21:9 było na wygranej pozycji, dla mnie to była rewolucja ostatniej dekady i za nic nie wróciłbym do 16:9 i zdania nie zmieniam. Jestem z 21:9 od premiery, wklejałem całą masę zdjęć porównawczych i zawsze, zestawiając z podobnej wielkości 16:9, proporcje 21:9 wnosiły wartość dodatnią w postaci dodatkowego pola roboczego i ogolnie pojętego komfortu użytkowania. Zresztą wystarczyło spojrzeć jak wyglądały gry 21:9 vs 16:9.

Natomiast faktem jest, że wspomniałeś w swojej wypowiedzi coś na końcu o przekątnej 48", a ja nie miałem z nią wcześniej styczności i nie do tego się odnosiłem, nawet pewnie nie zwróciłem na to uwagi, nie pamiętam, chociaż w innych wypowiedziach, pisałem, że większe przekątne są wstanie wciągnąć 21:9.
Niemniej, masz racje, jeżeli faktycznie miałbym się odnieść do 48", co wcześniej było nie do pomyślenia, a tym bardziej oleda, to nie mam problemu dzisiaj z przyznaniem się, że 48"/4K daje wszystko to co mniejszy 21:9 3440x1440 + dodatkowe pole robocze, ale (co najważniejsze) przy zachowaniu podobnej czcionki. Nie zniósłbym jakiejś malizny 27"/4K 16:9, ale 48"/4k, już zmienia postać rzeczy, bo daje mi ten sam/podobny komfort (czcionki) co 34"/3440x1440.

Mało tego, zestawiałem 42"/4k (nie oled naturalnie) i 48"/4K i spróbuj takie zestawienie sobie zrobić na biurku pod Windowsem przed zakupem. W niektórych przypadkach robi się bardzo "niekomfortowo" względem 48", przy założeniu, że nie będziesz skalował czcionki - co jest nieporozumieniem, a często takie skalowania widzę w jakiś recenzjach. Już teraz, przy natywnej na 48"/4k niektóre treści robią się bardzo małe, wręcz na granicy komfortowego użytkowania, na 42"/4k jest o wiele gorzej. Nie widzę żadnych korzyści 42"/4k względem 48"/4k, a wręcz same wady. Już samo przeglądanie zdjęć jest mniej komfortowe. Czyli to jest to, o czym pisałem przez lata i wyżej, jak niektórzy stawiali jakieś 32"/4K (a na tym nie da się pracować bez skalowania) mimo wiekszego pola roboczego, ale kosztem absurdalnie mniejszej czcionki, lub co gorsze, skalowania.
To tak, na marginesie, ale każdy niech sobie wybiera co chce. Ja już wybrałem świadomie i dla mnie ekran mógłby mieć nawet 70", tyle, że już nie 4K, a np. 8K, tak aby zachować odpowiednią wielkość czcionki bez jakiegoś skalowania.

Podsumowując, gdyby ktoś dalej nie załapał - w całej tej zabawie, nie chodzi tylko o nieustanne zwiększanie/zmniejszanie przekątnej, czy proporcji kosztem rozciągania czcionki i treści na ekranie, a o powiększanie POLA ROBOCZEGO przy zachowaniu SWOJEGO ulubionego "sweetspotu" względem czcionki.
Wszystko jest kwestią rozdzielczości, to do niej dobieramy przekątną, bo na co komu 70"/4K, jeżeli czcionka będzie absurdalnie duża i pokraczna, a pole robocze będzie dalej takie samo.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Jasna sprawa. Mała uwaga jedynie do tych 42". Teraz nie chce mi się sprawdzać, ale plamka na 4k 42" jest bliższa temu co było na naszych 34". Dziwne, że było to niekomfortowe u Ciebie. Może już się do większej plamki przyzwyczaiłeś? Bądź dałem za daleko tego 42"? Stawiając 34" vs 42" 4k plamka powinna być niemal taka sama, a zatem komfort użytkowania podobny z podobnej odległości.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jasna sprawa. Mała uwaga jedynie do tych 42". Teraz nie chce mi się sprawdzać, ale plamka na 4k 42" jest bliższa temu co było na naszych 34". Dziwne, że było to niekomfortowe u Ciebie. Może już się do większej plamki przyzwyczaiłeś? Bądź dałem za daleko tego 42"? Stawiając 34" vs 42" 4k plamka powinna być niemal taka sama, a zatem komfort użytkowania podobny z podobnej odległości.

Dokładnie, trudno mi to logicznie dziś wytłumaczyć. Być, może (lub na pewno) kwestia zwiększonej odległości, co by nie było, deko się odsunąłem od ekranu, co by objąć więcej treści. Wiadomo, że jak przeglądam jakieś zdjęcia, to się bujne na fotelu do tyłu, ale cały czas mam wrażenie - że teraz jest na prawdę dobrze.
Nie zdążyłem też porównać mojego 34" do 42", jedynie 42" do 48" i 34" do 48", mam gdzieś nawet zdjęcia, ale mam wrażenie, że 42"/4K ma mniejszą czcionkę od 34". Mogę się mylić.

Nie zmienia to faktu, że mając już te tv przed oczami, wygodniej mi się pracuje właśnie na 48".
Sprawdż sobie to na wszelki wypadek, PS (zobacz jakie mikro czcionki tam są i ikony), Worldy, net, czy nawet to forum.
Być może kwestia gustu, ale obecna odległość fajnie koresponduje z czcionką w 48"/4k, przy czym co najlepsze, dalej mam wrażenie, że jest bardzo mała :D
Oczywiście, wszystko bez skalowania.
 
Ostatnia edycja:

kaminskakl

Active member
Bez reklam
Dokładnie, trudno mi to logicznie dziś wytłumaczyć. Być, może (lub na pewno) kwestia zwiększonej odległości, co by nie było, deko się odsunąłem od ekranu, co by objąć więcej treści. Wiadomo, że jak przeglądam jakieś zdjęcia, to się bujne na fotelu do tyłu, ale cały czas mam wrażenie - że teraz jest na prawdę dobrze.
Nie zdążyłem też porównać mojego 34" do 42", jedynie 42" do 48" i 34" do 48", mam gdzieś nawet zdjęcia, ale mam wrażenie, że 42"/4K ma mniejszą czcionkę od 34". Mogę się mylić.

Nie zmienia to faktu, że mając już te tv przed oczami, wygodniej mi się pracuje właśnie na 48".
Sprawdż sobie to na wszelki wypadek, PS (zobacz jakie mikro czcionki tam są i ikony), Worldy, net, czy nawet to forum.
Być może kwestia gustu, ale obecna odległość fajnie koresponduje z czcionką w 48"/4k, przy czym co najlepsze, dalej mam wrażenie, że jest bardzo mała :D
Oczywiście, wszystko bez skalowania.
Sprawdzę pewnie jeszcze raz. Sam trochę pobieżnie to zrobiłem, bo nawet biurka nie przygotowałem. Muszę je odsunąć od ściany i dać ten TV na sam koniec. Pewnie byłoby dużo lepiej. Z drugiej strony tyle już czekałem to poczekam na tego 42" i wtedy na poważnie przetestuję. Chyba, że popłyną z cenami tych 42" to sam nie wiem. Wyjdzie w praniu.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak już jesteśmy przy PC - widzę (lub nie zauważyłem wcześniej), że w końcu po nastu latach, pojawiła się możliwość uruchomienia zakładek/ulubionych, podobnie jak za starych czasów, przy czym mam tu na myśli możliwość rozwinięcia ich i pozostawienia z boku, a nie znikających po wybraniu linka ; )
 
Do góry