Zamiana 47LA640s na 50LF652v-warto!?

dmk84

New member
Mam wersję 55" i 42" i poziom czerni jest dostępny gdy wybierzemy źródło usb lub hdmi. Przy opcji antenowego sygnału czerni nie można ustawić(domyślnie jest auto).Wątpię aby w 50" było inaczej.
 

davidoff89

New member
Witam! Myślałem nad zakupem Samsunga 50h6400 - przestraszyłem się tego cyrku z matrycą oraz zakupu Philips 50pfh6550/88 ale tam straszy mnie system, więc mam zamiar kupić Lg 50lf652v, mam jednak do Was- użytkowników pewne pytania. Czy można oglądać filmy online bez przeszkód z serwisów takich jak zalookaj czy c d a? Jak przeglądanie neta, czy tnie się, zawiesza? Czy pilot Magic jest w zestawie z TV?Czy po czasie w jakim go użytkujecie możecie go spokojnie polecić?
Dzięki za sugestie i pomoc:)
 

MikChy

New member
Mam 55LF652V i telewizor śmiało mogę polecić, obraz dobry, czerń wg mnie nie odbiega od samsungow, głośniki ładnie grają i nie mam stresu, że zaraz mi sie matryca zacznie krzaczyć lub soft zawieszać. System działa szybko, odtwarza jak na razie bez problemu filmy wraz z nampisami z dysku zewnętrznego, bardzo podobaja mi się możliwości dostosowywania czcionki. Jest sporo możliwości dostosowania obrazu w trybie ekspert. Ogólnie jestem zadowolony ;) pilot magic nie jestw zestawie z TV. Trzeba go oddzielnie kupic.
 

MikChy

New member
Mam filmy w wielu formatach i działają bez najmniejszego problemu. Z filmami on line nie wiem, YT działa dobrze jeżeli o to chodzi, filmy ładują się szybko i nic się nie tnie, napisy w firmacie SRT.
 

kostek111

New member
CDA działa normalnie . Co do pilota Magic nie wyobrażam sobie bez niego obsługi tego telewizora 😉 .Pilot trzeba dokupić.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

davidoff89

New member
a potrale obsługujące flash? bo np bawiłem się lg 50lf5800 w markecie i na zalukaj mi wszedł i odpalił film. czy musi być to ten nowy pilot czy ten mniejszy z 2014roku też działa?
 

lgepl.kc

New member
Wymienilem Philips PFH6550 na LG 55lf652v i jestem zadowolony :) Dokupilem pilota magic, 4 dodatkowe pary okularow 3D i soundbara JBL SB200 i zestaw jest swietny. Niestety od lewej krawedzi do srodka ekranu wyskoczyl mi cienki czarny pasek. Dzwonilem do serwisu i to problem z matryca. Cale szczescie jest serwis door-to-door i matryca jest wymieniana u klienta w domu :)
Poza tym incydentem wszystko jest super, i z TV jestem bardzo zadowolony:)
 
Ostatnia edycja:

Peresik

New member
To ja chyba jakiś bardzo wymagający jestem, kilka rzeczy mnie drażni w tym TV jak choćby brak flasha, średni sport, mało apek w smarcie, eh myślałem że będzie lepiej i teraz nie wiem czy trzymać czy oddawać... Pytanko czy Samsung h6400 będzie lepszy?
 
Ostatnia edycja:

DVDO

New member
To ją chyba jakiś bardzo wymagający jestem, kilka rzeczy mnie drażni w tym TV jak choćby brak flasha, średni sport, mało alei w smarcie, eh myślałem że będzie lepiej i teraz nie wiem czy trzymać czy oddawać... Pytanko czy Samsung h6400 będzie lepszy?

Oddawać, oddawać :) W końcu w telewizorze nie liczy się niezły obraz tylko aplikacje w smarcie :)
Teraz jest nowa moda na forach. Już nie pyta się o ustawienia kalibracyjne tylko o aplikację w smarcie.
To nic, że znudzą się po krótszej lub dłuższej chwili a większość z nich jest kompletnie nieprzydatnych.
To nic, że w wybłaganym TV Player są badziewne programy ale im więcej tym lepiej.

Czy nie lepiej, zamiast stresować się ułomnością aplikacji lub wspieraniem Flasha nie podłączyć taniutkiego kompa, z pilotem, z myszą i klawiaturą bezprzewodową i zapomnieć o ograniczeniach koncepcji Smart?
 

Peresik

New member
Ten player to mi potrzebny tylko do eleven, ale flash dałby radę np do meczykow, więc przydatna rzecz, ale masz rację możne to załatwić tanim lapkiem :)
A Philips ma ambi ;-)
 

bzyq

Member
Ja też mam ten tv w wersji 55 cali i największą wadą tego TV jest tzw. banding. Co prawda widać to tylko przy piłce nożnej ale ja akurat lubię ją oglądać i bardzo mnie to drażni. Serwis niestety stwierdził, że taki jest urok technologii lcd. Oprócz tej wady jest to bardzo dobry tv.
 

Peresik

New member
Bzyq a możesz podać ustawienia jakie masz podczas oglądania piłki?, będę wdzięczny jak na pw napiszesz. Ustawilem sobie z yt jak Darko poleca i obraz jest ok ale do sportu kiepsko.
Ją się zawsze przyglądam podczas włączania gdy jest szare tło czy chmurek lub pasów nie ma ale nic na szczęście nie widzę.
 

bzyq

Member
Podczas uruchamiania TV też nic nie widzę, problem jest praktycznie tylko przy piłce nożnej. Serwis był i potwierdził na piśmie, że pasy są i muszą być bo lcd jest taką technologią :(

Próbował ktoś reklamować to np u rzecznika konsumentów albo gdzieś ???
 

Peresik

New member
Mam głupie pytanie jak kablowke podłączyć przez dekoder??, nie mam zasięgu na hot bird nie wyszukuje żadnych programów, podlaczylem kablowej do dekodera dekoder HDMI do TV i dupa. Może trzeba zmienić lokalizację?, ktoś miał taki problem?
 

dmk84

New member
:blagam: Pochwalcie się koledzy ustawieniami 3D
Ustawiam tymi suwakami w lewo i w prawo (tryb ręczny) oraz tryb automatyczny i coś mi nie do końca pasuje ten obraz. Pierwszy plan jest ok ale tło/obraz (szczególnie z lewej str) jakby nie do końca się nakładał i widać jak by taką poświatę/rozdwajanie się!
Dzieje się tak podczas oglądania materiału 3D z BR,USB,wbudowanych demówek.
W poprzednim LG LA640 miałem ustawione auto i wszystko było cacy a tu sam już nie wiem czy to wina złych ustawień czy może matryca!
 

Peresik

New member
Bzyq oglądam właśnie city z borrusia m i obraz super żadnego bandingu nie mam, najlepszy obraz na ustawieniach gra, polecam.
Zostaje z tym TV bo widzę ciężko trafić matrycę bez wad.
 
Do góry