XSight Touch One For All - pilot uniwersalny

Vaderus

New member
Bez reklam
Ja potwierdzam, że mi pięknie działa ze sterownikami KAKU / COCO

A poniżej dokładna instrukcja co i jak, wprost od samego producenta naszych pilocików :)

When setting up the light control on the Xsight you can use the device Home Automation, and the brand One For All.
The COCO devices work on the same codes as the One For All light switches.
In our One For All Home automations codes you will find 12 codes, these 12 codes correspond to the letters A,B,C on the COCO units. Then the numberkeys 1 till 9 and 0 will correspond to the COCO switches numbers 1,2,3, etc.
If these COCO switches are the newer ones, you could learn the COCO switches from the Xsight on any of the 12 codes under Home Automation and brand One For All

To set up the Light Control on your remote, please follow this procedure:

1. On the Xsight, go to Settings and then to RF On/Off. The display should read 'RF Transmission is currently ON'.
2. Click OK.
3. You should still be in the Settings menu. Click Device Setup and then Add Device.
4. The display will read: 'What is it?'.
5. Choose Home Automation.
6. The display will read: 'Select Brand'.
7. Choose the brand One For All.
8. The display will read: 'Next, we'll make sure we've got the right codes. Turn on your One For All and point the remote towards it'.
9. Follow the instructions and click Begin Test.
10. The Display will read: 'One For All Home Automation Testing code 1/12. Test the Power Button...'.
11. Press Works on the first code.
12. The display will read: 'Congratulations! You've successfully set up your One For All Home Automation. Add another device?'.
13. Press No, press No again on the next question, and then press Home.

Now you will need to reset your RF Receiver:
Keep the button on the RF Receiver pressed until the red light starts to flash repeatedly. Release the button and then press it again. Keep it pressed until the red light turns off.

Now follow the next procedure:
14. On the Xsight, go to Devices.
15. Choose One for All Home automation.
16. Press 1 (or 2 or 3).
17. Keep the button on the RF Receiver pressed until the red light starts to flash repeatedly, then release the button.
18. Press Power On and the light should turn on, Press Power Off and the light should go out.

To program other Light controls, repeat steps 16-18.
 

sylwin

New member
witam
jestem użytkownikiem pilota xsight touch od kilku dni i mam problem z programem EZ-RC.
Rejestracja zgodnie z zaleceniami w IE9 ale nie dostałem na poczte linka aktywacyjnego i po 72 godzinach nie mogę się zalogować do EZ-RC. Ponowne konto na inny email i problem ten sam. Wciskam "RESEND" i również nic na poczcie.
Może ktoś miał podobny problem, to proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
 

miro61

New member
Bład działania Activites

Witam
Mam problem , trzy dni temu kupiłem tego pilota . W programie EZ-RC udało mi się zainstalować wszystkie piloty ( TV Samsung LE46C660 , wieża Denon M37 oraz dekoder Cyfry + PACE HD PVR HD7241/91 ) . Bez problemu zainstalowałem piloty - działają bezbłędnie , Favorits - działa bezbłędnie ( służę zainteresowanym ikonami z Cyfry+ 224 x 127 .PNG ).
Dzisiaj postanowiłem ustawić Activites , a konkretnie : Hello i Good Night . O ile Dobranoc działa bez problemu , to Hello włącza TV i wieżę , natomiast w dekoderze zmienia się kolor diody z czerwonej na niebieski - bez reakcji wyświetlacza a następnie znów zmienia kolor na czerwony ( wyłączony ) . Dopiero przejście poprzez Device do wgranego pilota dekodera oraz fizyczne naciśnięcie przycisku powoduje załączenie satelity .
Jaki błąd popełniam przy programowaniu ? Czy to wina ustawień ? :cry:
Proszę o pomoc
 

GracX

New member
Bez reklam
jak wypada ten pilot w bezpośrednim porównaniu do logitechów harmony? już praktycznie byłem zdecydowany na jednego z nich ale po tym temacie zaczołem mieć wątpliwości
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam
Mam problem , trzy dni temu kupiłem tego pilota . W programie EZ-RC udało mi się zainstalować wszystkie piloty ( TV Samsung LE46C660 , wieża Denon M37 oraz dekoder Cyfry + PACE HD PVR HD7241/91 ) . Bez problemu zainstalowałem piloty - działają bezbłędnie , Favorits - działa bezbłędnie ( służę zainteresowanym ikonami z Cyfry+ 224 x 127 .PNG ).
Dzisiaj postanowiłem ustawić Activites , a konkretnie : Hello i Good Night . O ile Dobranoc działa bez problemu , to Hello włącza TV i wieżę , natomiast w dekoderze zmienia się kolor diody z czerwonej na niebieski - bez reakcji wyświetlacza a następnie znów zmienia kolor na czerwony ( wyłączony ) . Dopiero przejście poprzez Device do wgranego pilota dekodera oraz fizyczne naciśnięcie przycisku powoduje załączenie satelity .
Jaki błąd popełniam przy programowaniu ? Czy to wina ustawień ? :cry:
Proszę o pomoc

Niestety "cudowny/cudaczny" tuner Cyfry+ ma takie jazdy nawet ze swoim własnym oryginalnym pilotem, więc wina jest po stronie tunera :(
 

and2000

New member
do GracX:
spoko, ja przesiadłem się z logitecha 555 (zużył się :smile:) - w pierwszej chwili byłem nieco zawiedziony- troszkę inaczej działa, inny sposób programowania- przez stronę www- ale po dokładniejszym poznaniu możliwości i odkryciu wszystkich funkcji- uważam, że jest naprawdę OK i od logitecha one praktycznie różni go brak czujnika ruchu (nie wybudza się po podniesieniu) za to rekompensuję tę wadę zdecydowanie dłuższym działaniem między ładowaniami aku. Ja swój kupiłem za ok.150zł wobec ok. 400 za one.
 

GracX

New member
Bez reklam
no i jeśli dobrze ogarnołem temat poprzez harmony nie można sterować światłem? biorę tego pilota plus sterownik coco do was prośba Panowie gdzie najlepiej obecnie zamówić priorytet co czas potem cena.. od dłuższego czasu się przymierzałem się do uniwersalnego pilota w ostatnim czasie rozczaskał mi się pilot od logitechów z-906 a i z dekodera polsatu ledwie zipie tak więc najwyższy czas :) mógłby ktoś te ikonki wrzucić na inny serwer bo mam problem z ich pobraniem..

Pozdrawiam

edit: ma allego za 350zł...
 

GracX

New member
Bez reklam
najtaniej znalazłem za 259zł no i chyba zamówie cena nie jest zła :) Pozdrawiam za niedługo dołączę do posiadaczy tego cacka
 

GracX

New member
Bez reklam
Panowie mam jeszcze jedno pytanko co do ekranu dotykowego na niektórych filmikach (YT) widać jakby słabe reakcje ekranu na dotyk czasami wręcz widać jak osoba mocno naciska daną fukcję z dotykiem ma to mało wspólnego pytam gdyż może to kwestia egzemplarza

edit:prosze moda o scalenie postów
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Panowie mam jeszcze jedno pytanko co do ekranu dotykowego na niektórych filmikach (YT) widać jakby słabe reakcje ekranu na dotyk czasami wręcz widać jak osoba mocno naciska daną fukcję z dotykiem ma to mało wspólnego pytam gdyż może to kwestia egzemplarza

edit:prosze moda o scalenie postów

Dotyk dziala tak samo lekko jak w smartphonach czy iphonie, czyli bez problemu. Tak przynajmniej jest przy moich dwóch pilotach XSight.
 

GracX

New member
Bez reklam
Panowie macie jakieś namiary na sklep gdzie mogę go wyrwać?? nie umie nic ciekawego znaleść obecnie najtaniej znalazłem za 350zł..
 

Bosek13

New member
Z tego co zauważyłem to pilota trzeba trzymać w ręku aby dotyk dobrze działał.

Jeśli leż lub jest w podstawce to są z nim problemy.

Mój pilocik także czasem się zawiesza i trzeba wyjmować baterię.
Zdaerza się to raz na dwa tygodnie więc tragedii niema.
 

Jawosz

Member
U mnie dotyk działa idealnie. czasem jak ma się tłuste palce albo ekran jest tłusty to dotyk jest utrudniony (wystarczy przetrzeć ekranik)
Mój pilot się nie zawiesił ani razu.
 
Do góry