XSight Touch One For All - pilot uniwersalny

aros1975

New member
Jeśli ktoś z Was chciałby kupić mojego używanego Xsight Touch'a wraz z extenderem RF w fajnej cenie, to zapraszam do znanego serwisu aukcyjnego na aukcję o numerze 3213989877.
 

chudyxxx

New member
Wiecie może jak zaprogramować pilot radiowy? Chodzi mi dokładnie o pilot medion or24v. Chce xsight'em zamiast medionem sterować komputerem. Tylko ten pilot wtedy zostałby mi na stoliku :) i byłbym w pełni szczęśliwy :)
 

Ryczard

New member
U mnie z pilota odłazi ten błyszczący plastik,jest to tylko taka oklejka z cienkiego plastiku a nie całość pilota :( Bateria też ma już dosyć i dość mocno spuchła wypychając tylną klapkę, czas na nową i tu mam pytanie, czy któraś z tych baterii będzie pasować: ? Zgadza się napięcie 3.7V i symbol NP60 ale na 100% nie jestem pewien.

AKUMULATOR DO FUJI NP-60 D-LI2 LI-20B HP R07 W-wa (3297907992) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

AKUMULATOR FUJI NP-60 CAMILEO S10 P10 P30 H10 H20 (3239386731) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.
 

kingpin

New member
Witam,

mam problem z rejestracja w programie EZRC.
Po lekturze tego watku wiem ,ze trzeba to robic w IE.
Mam IE 10 i za Chiny ludowe nie moge przejsc przez rejestracje.
Czasem nawet nie moge po zaznaczeniu ,ze zgadzam sie na warunku licencyjne przejsc do nastepnego okienka gdyz pole " weiter" ( wybralem jez.niemiecki ) jest caly czas przygaszone.
Jak juz za ktoras proba uda mi sie je podswietlic i kliknac,nastepna strona gdzie wpisuje sie haslo i email tez nie reaguje.Pola w ktore mam wpisac te dane nie reaguja ani na kursor myszy ani na klawiature.
Mozecie cos poradzic? Trzeba cos w IE wylaczyc czy wersja 10 jest nieodpowiednia?
Za odpowiedz z gory dziekuje.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Witam,

mam problem z rejestracja w programie EZRC.
Po lekturze tego watku wiem ,ze trzeba to robic w IE.
Mam IE 10 i za Chiny ludowe nie moge przejsc przez rejestracje.
Czasem nawet nie moge po zaznaczeniu ,ze zgadzam sie na warunku licencyjne przejsc do nastepnego okienka gdyz pole " weiter" ( wybralem jez.niemiecki ) jest caly czas przygaszone.
Jak juz za ktoras proba uda mi sie je podswietlic i kliknac,nastepna strona gdzie wpisuje sie haslo i email tez nie reaguje.Pola w ktore mam wpisac te dane nie reaguja ani na kursor myszy ani na klawiature.
Mozecie cos poradzic? Trzeba cos w IE wylaczyc czy wersja 10 jest nieodpowiednia?
Za odpowiedz z gory dziekuje.

Musisz w IE10 włączyć tryb kompatybilności dla domeny z EZ-RC
 

kingpin

New member
Przepraszam za posta pod postem ale nie widze "edytuj".

Pilot sprawia pewne klopoty z sekwencjami ale wynikaja one pewnie z mojej niewiedzy.
Po kolei.
Urzadzenia ktore chce obsugiwac znalazl bez problemow.Wszyskie w trakcie programowania sprawdzone na tescie " power" i dopiero potem zapisane.Wszystko dzalalo.
Problemy zaczely sie jak chcialem stworzyc sekwencje.
"Wlacz N-ke" czyli TV+TURBACZ. Z tym drugim brak problemow,z TV gorzej.
Mam palzme Panasa,na orginalnym pilocie przycisk "power" trzeba przytrzymac z 2 sekundy aby migajaca dioda przeszla z czerwonego na zielone co oznacza ,ze TV jest wlaczone.
Na xsight jest z tym problem,bo dioda mignie ze dwa razy ( ok.05 sekundy) i koniec,TV sie nie wlacza.Z pomoca asystenta na displayu udalo mi sie ten problem rozwiazac,ale dzis rano jak chcialem "wlaczyc TV" znowu to samo.
Z "WLACZ DVD" jeszcze lepiej ,bo nie wlacza ani DVD ani TV ( te same objawy ). Z pomaca asystenta TV da sie wlaczyc ale DVD juz nie.
Mini wiezy Panasa ,choc znalazl po nazwie i typie w ogole nie rusza.
Tutaj raczej posluze sie orginalnym pilotem i naucze tego drania.Tylko najpierw musze go znalezc.;)

Dzis ciag dalszy uczenia sie pilota ale gdyby ktos mial jakies sugestie ,z gory dziekuje.
Wczesniej mialel Harmony 895 i praktycznie po godzinie dalem rade.
Ten pilocik bardziej uparty.;)
 
Ostatnia edycja:

Vaderus

New member
Bez reklam
Koleżanki i Koledzy.... TRAGEDIA !!!
Moje oba piloty XSight Touch przestały działać :(
Jakiś miesiąc temu padł pierwszy a wczoraj drugi. Oba już po gwarancji (służyły dzielnie ponad 3 lata).
Objawy: zero reakcji na naciskanie przycisków, brak świecenia ekranu i podświetlenia klawiatury, nie pomaga zmiana akumulatorów, nie pomaga podłaczanie do komputera po USB.
Jedyny objaw, to cichutkie stukanie w środku.
Najgorsze, że nie widzę ich nigdzie dostępnych :(
Chętnie kupię nowe.... tylko gdzie?
Rozważam jeszcze coś innego... ale co?
Pomożecie?
 

and2000

New member
Mój pilot niestety też zdechł po ok.1,5 roku- objawy jak u kol.Vaderus-a. Przesiadłem się na jedyną (w tym zakresie cenowym) alternatywę czyli Logitech One. Gdyby ktoś połączył zalety obu - byłby pilot idealny (np.prawie dowolna ilość kroków w tworzonych makrach w Xsight- w Logitechu tylko 5, "kolorowe" klawisze, które w One są tylko na ekranie dotykowym, za to o wiele łatwiejsze poruszanie się w Logitechu pomiędzy zadaniami a urządzeniami). Gdybym miał wskazać- to jednak Logitech
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Prawda jest taka, ze zaden uniwersalny pilot nie jest idealny. Sam mialem juz kilka i zawsze cos bylo nie tak. Moze warto pomyslec o prawdziwym multimedialnym urzedzeniu, mam tu ma mysli iPada Mini, maly, lekki, poreczny a z odpowiednimi aplikacjami, moze wszystko.
 

Vaderus

New member
Bez reklam
@karus85
Sytuacja uratowana - znalazłem 3-miesieczny nieużywany XSight Touch wiec wszyscy znowu są szcześliwi w domu :)

@armanig
oczywiście, że próbowałem i cały czas się "bawię" w piloty z tabletów i telefonów ale to się zupełnie nie sprawdza - bo to są aplikacje, które żeby przełączyć kanał w TV należy w dość skomplikowany sposób uruchamiać:
1. wziąć telefon do ręki = wziąc pilota do ręki
2. odblokować telefon/tablet
3. wyszukać aplikację
4. uruchomić aplikację
5. poczekać na jej uruchomienie i skomunikowanie się z TV lub ampli lub tp.
6. przałączyć kanał = nacisnąć przycisk kanału na pilocie.
Efekt zostanie osiągnięty ale kroki 2,3,4,5 są nie znane normalnym pilotom i właściwie eliminują tablety z użycia (nie mówię o nas, fanach, którzy lubią te zabawki ale piszę o normalnej żonie, na przykład).
 

Vaderus

New member
Bez reklam
Mój pilot niestety też zdechł po ok.1,5 roku- objawy jak u kol.Vaderus-a. Przesiadłem się na jedyną (w tym zakresie cenowym) alternatywę czyli Logitech One. Gdyby ktoś połączył zalety obu - byłby pilot idealny (np.prawie dowolna ilość kroków w tworzonych makrach w Xsight- w Logitechu tylko 5, "kolorowe" klawisze, które w One są tylko na ekranie dotykowym, za to o wiele łatwiejsze poruszanie się w Logitechu pomiędzy zadaniami a urządzeniami). Gdybym miał wskazać- to jednak Logitech


Rozwazalem Logitech ale:
- albo nie obsluguje komunikacji RF
- obsluguje za malo urzadzen
- nie ma wszystkich klawiszy

Poki co Logitech niestety odpada :(
 

and2000

New member
Ilość urządzeń w obu pilotach jest ta sama (15); klawisze fizyczne- to prawda, w nowym ultimate jest jeszcze gorzej- nie ma klawiszy z cyframi (sa za to "kolorki"). Radio mnie rozczarowało o tyle, że jedynym urządzeniem sterowanym radiowo u mnie w domu jest ekran - a tego nie odsłużył. Poza tym- wybór za chwilkę naturalnie się zawęzi- wszak Logitech zarzucił produkcję pilotów..
 

Twonk2

New member
Przepraszam za posta pod postem ale nie widze "edytuj".

Pilot sprawia pewne klopoty z sekwencjami ale wynikaja one pewnie z mojej niewiedzy.
Po kolei.
Urzadzenia ktore chce obsugiwac znalazl bez problemow.Wszyskie w trakcie programowania sprawdzone na tescie " power" i dopiero potem zapisane.Wszystko dzalalo.
Problemy zaczely sie jak chcialem stworzyc sekwencje.
"Wlacz N-ke" czyli TV+TURBACZ. Z tym drugim brak problemow,z TV gorzej.
Mam palzme Panasa,na orginalnym pilocie przycisk "power" trzeba przytrzymac z 2 sekundy aby migajaca dioda przeszla z czerwonego na zielone co oznacza ,ze TV jest wlaczone.
Na xsight jest z tym problem,bo dioda mignie ze dwa razy ( ok.05 sekundy) i koniec,TV sie nie wlacza.Z pomoca asystenta na displayu udalo mi sie ten problem rozwiazac,ale dzis rano jak chcialem "wlaczyc TV" znowu to samo.
Z "WLACZ DVD" jeszcze lepiej ,bo nie wlacza ani DVD ani TV ( te same objawy ). Z pomaca asystenta TV da sie wlaczyc ale DVD juz nie.
Mini wiezy Panasa ,choc znalazl po nazwie i typie w ogole nie rusza.
Tutaj raczej posluze sie orginalnym pilotem i naucze tego drania.Tylko najpierw musze go znalezc.;)

Dzis ciag dalszy uczenia sie pilota ale gdyby ktos mial jakies sugestie ,z gory dziekuje.
Wczesniej mialel Harmony 895 i praktycznie po godzinie dalem rade.
Ten pilocik bardziej uparty.;)

Uprawiam małe archeo, ale cóż,

1) z plazmami Panasonika sprawa włączania jest dosyc prosta. W czasie edycji Activities wystarczy edytowac funkcję "Power ON" klikając na budzik, uruchomic ptaszkiem funkcję "hold" i wpisac w pole które się pojawi 2 sekundy (u mnie wystarczy 1,5 sek.)

2) w dekoderach NC+ (turbo) dodatkowo bardzo wolno wybierane są stacje z poziomu Favorites. Można to znacznie przyspieszyć zmieniając, na stronie konfiguracji przycisków, opóźnienie z 0,3 na 0,1 sek.

Tak samo to działa z pilotami Color.

Może się to info komuś przyda...
 
Ostatnia edycja:

Dru

Moderator
jeśli jeszcze ktoś korzysta z tego pilota to mam 2 pytania:
1) czy po wyjściu z danego Activities (czyli wyłączeniu wszystkich urządzeń z danego Activities przyciskiem zasilania) na ekranie zostanie to Activities czy ekran zmienia się Wam na "domowy" - Home?
2) po wybraniu jakiegoś Activities i przejściu na urządzenie - czy jest możliwość powrotu do używanego Activities bez konieczności aktywacji go na nowo?
 

Vaderus

New member
Bez reklam
jeśli jeszcze ktoś korzysta z tego pilota to mam 2 pytania:
1) czy po wyjściu z danego Activities (czyli wyłączeniu wszystkich urządzeń z danego Activities przyciskiem zasilania) na ekranie zostanie to Activities czy ekran zmienia się Wam na "domowy" - Home?
2) po wybraniu jakiegoś Activities i przejściu na urządzenie - czy jest możliwość powrotu do używanego Activities bez konieczności aktywacji go na nowo?
1. Zostajesz w tym Activity
2. Nie można


Sent from my ZX Spectrum 48k
 

kozikpl

Member
Witam
Co polecilibyście z pilotów uniwersalnych:
1. XSight Touch One For All - nie mogę go znaleźć w żadnym sklepie
ew. One For All URC 8602 Xsight Colour
2. Logitech Harmony 350
3. może coś innego ale w sensownej cenie

TV Lg + Dekoder N +ampli Onkyo
 
Ostatnia edycja:

chudyxxx

New member
Ja posiadam Xsight Touch one for all na sprzedaż w bardzo dobrym stanie za 200zł + koszt przesyłki. Dla mnie świetny pilot ale od pewnego czasu tylko leży bo mam projektor i PlayStation i lapka i wzmacniacz stereo wiec szkoda żeby się marnował do samego projektora. Jak coś to pisz na priv
 
Do góry