XSight Touch One For All - pilot uniwersalny

Vaderus

New member
Bez reklam
A ja mam pytanie : czy jak jestes w trubie watch tv i przelaczasz sie na play game to czy przypadkiem nie wylaczy mi sie TV ? Bo w procedurze jest przycisk power on TV.

Jeśli masz w procedurze funkcje power, to ona oczywiście zadziała. W takim przypadku lepiej nie używaj funkcji power w makrach albo używaj bezpośrednich kodów power on i power off.
 

Jawosz

Member
OK - pilot jest - noc nie przespana, trochę nerwów, ale efekt piorunujący.
Dzisiaj będę się bawić w ustawianie ulubionych kanałów TV :)
Moje pytania:
-przy aktywnościach żeby automatycznie zmienić tryb wyświetlania obrazu w TV muszę to zrobić naciskając odpowiednią ilość razy przycisk?

Dzieki Vaderus za instrukcje uczenia pilota przycisków.
Zamieszczam ją dla potomnych.

Po kolei:
1. Domek (pierwszy przycisk z lewej u góry pod wyświetlaczem)
2. przesuwasz na Settings
3. Settings > Learn Function
4. do wyboru: nowe urządzenie lub dodanie kodów do istniejącego. Załóżmy, że nowe
5. Learn a new device
6. wybierasz coś, np. TV
7. podajesz nazwę, np. Mój kochany telewizorek
8. On Screen Keys
9. wybierasz klawisz.... i potem tylko przykładasz oryginalny pilot jakieś 3-5 cm do tyłu Xsight... włączasz na nim klawisz aż na ekranie Xsight wyskoczy, że złapał kod
10. Powtarzasz do bólu albo do zaprogramowania wszystkich klawiszy (sam wybierasz czy programujesz klawisz czy funkcje na ekraniku).
Prościej nigdzie tego nie widziałem.
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
Pytanie kolejne :

Jaki jest domyslny rozmiar ikonek programow? Czy jest jakas biblioteka ikonek - sa do harmony ale nie bardzo pasuja.
 

Jawosz

Member
A nie znalalzłem tego wcześniej :)
Dzieki :)
A może masz jakąś swoją bazę ikon programów? Ja oczywiscie będę szykował swoją i z miłą chęcią ją udostępnię :D

I jeszcze jedno pytanko:
Masz w ustawieniach pilota opcje tilt? Bo ja nie moge znalezc :/
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
gratuluję zakupu pilota.
model URC8603 najtaniej na alledrogo widziałem za 420zł.
Ja raczej swój kupię na amazon.com (Xsight ARRX18G).
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
Dziekuje bardzo :)
Pilot jest super :)

Kolejny problemik:
Nietety 2 urzadzenia ktore mam nie posiadaja soft on i off - sa to dekoder kablowki i popcorn hour a210 wiec activities wcisniete 2 razy powoduja ich wylaczenie.
 

Eaidi

New member
Witam serdecznie

Pilot jest bardzo interesujący, chciałbym jednak zapytać szczęśliwych posiadaczy :smile: czy są jakieś ograniczenia co do ilości ikonek programów ulubionych ?
Na jakiejś stronie oferującej tegopilota znalazlem informację że pilot ten może rownież sterować sprzętem oświetleniowym One For All, czy ktoś wie więcej na ten temat ?

Pozdrawiam
 

Vaderus

New member
Bez reklam
...
Na jakiejś stronie oferującej tegopilota znalazlem informację że pilot ten może rownież sterować sprzętem oświetleniowym One For All, czy ktoś wie więcej na ten temat ?

Pozdrawiam

Tak. Pilot ten ma wbudowany nadajnik RF i może dzięki temu wysyłać jednocześnie standardowy sygnał w podczerwieni (IR) oraz radiowy 433MHz.
Po RF może sterować nie tylko wlacznikami świateł OneForAll ale tez innych producentów.
 

ebola1972

Member
Doszedł Xsight Touch :D
Wtyczka USA z dwoma bolcami ale można ładować przez USB :p
Pierwsze kilka godzin zabawy - zaprogramowane 2 telewizory Sony i Philips, 2 tunery Cyfry+, ampli Harman/Kardon i DVD Toshiba - łatwizna, baza urządzeń genialna, wystarczyło model sprzętu wpisać.
Pierwsze testowe activities - TV, ampli, dvd - wszystko działa. Program do konfiguracji w miarę intuicyjny.
Myślałem że będzie trudniej a jest :lol:
Problemy to tunery Cyfry - oba muły załączają się po ok. 30 sekund, a ja chciałbym, żeby jeden startował na kanale 233 - "Radio Złote Przeboje" + ampli - jutro będę rozgryzał sekwencje z długimi opóźnieniami.
Pilocik ładny i zgrabny
Wady estetyczne:
- na pilociku niestety paluchy bardzo widać
- rozdzielczość ekranu pilota na poziomie starych Nokii, chciało by się ciut więcej ;)
Szkoda, że PS3 nie odpala :-(
Zalety - cztery piloty od razu poszły do szuflady i na ławie luźniej :popcorn:
Na razie wydanych kilku stówek nie żałuję.
 
Ostatnia edycja:

Jawosz

Member
Gratulacje :)
Jak masz us tzn ze masz czujnik ruchu. Right?
Co do PS3 to rzeczywiscie nie dziala(bluetooth) sa adaptery IR do ps3 ale nie wiem czy jest sens bo i tak do grania trzeba uruchomic pad wiec ps3 sie odpala :)
 

Vaderus

New member
Bez reklam
A propos PS3 - kupiłem sobie adapter NYKO (+/-9€), który wpina się w usb Plejki. Otrzymujemy wtedy odbiornik IR, 4 porty USB i czytnik kart SD. Do tego jest oczywiście pilocik... który zastepujemy naszym mega pilotem Xsight... i sterujemy PS3 :)
 
Do góry