Wykonanie pokoju kinowego

Mincek

New member
Doradztwo i zakup pochłaniaczy mega acoustic (google i wszystko jasne), mogę szczerze polecić.

Ściana boczna jest wyklejona by nie odbijały się dźwięki z kolumn z na przeciwka (tak można to określić). Z drugiej strony będzie kotara zasłaniająca drzwi wejściowe co samo w sobie jest absorberem, to samo będzie tyczyło się jeszcze okna, na oknie kotara, a na przeciwko 1m2 pochłaniaczy.
Głośnikom surround nic nie będzie.
 

Mincek

New member
Te 606 już kupione, był odsłuch?

606 mam od 8 lat w salonie i jestem zadowolony. Zapewne można coś rozsądniej, jednak mam do nich przekonanie i jestem pewien że w dedykowanym pokoju jeszcze bardziej mnie zaskoczą. No i przypominam o tym że to budżetowe więc cena za kpl (700zl) była bardzo okazyjna...
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Zebys za durzo nie wygluszyl :)

No ale gratulacje, jest progress.
Ja od przyszlego tygodnia walcze z sufitem wszystko zamowione tylko czekam za materialami.
 

Mincek

New member
Zebys za durzo nie wygluszyl :)

No ale gratulacje, jest progress.
Ja od przyszlego tygodnia walcze z sufitem wszystko zamowione tylko czekam za materialami.

hehee, jak mówiłem, pokój to około 20m2 więc nei sądze bym za dużo wygłuszył, nie mam kilometrowych odstępów od kolumn.

Pozostaje pytanie o sub. czy jamo sub200 starczy ??
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Spokojnie starczy ten jamo, mialem wcześniej identyczny komplet kolumn na 26m2 i bez najmniejszego problemu dawał rade. Z tego co pamiętam idealnie u mnie grał na 80hz, vol godz 10, phaza 0.. :) Wiadomo u ciebie inne gabaryty pomieszczenia ale możesz spróbować od takich nastaw ów. Przy odcięciu 120hz już się gubil a bas był wyciągnięty i nie dało rady tego słuchać ale jak ustawiłem na 80hz było malina. Ten sub wbrew pozorom to w swojej klasie bardzo dobry sprzęt. Spokojnie Ci ten sprzęt wystarczy a kasę wydaj na wykończenie pokoju i poprawę akustyki a rezultat będzie wyśmienity. . ;-) czekamy na foty końcowe bo zima tuż tuż. ..
 

Mincek

New member
hmmmm wysokość oczu mam okolo 100cm (mieżlem wczoraj bo wieszałem kolumny surround, które też wiszą na wysokości uszu) Ekran ma być 250x141 środek ekranu to 70 cm, czyli 30 cm od podłogi...

Sama szafka ma 30 cm, do tego ampli i centralny ;/ chyba z szafki trza zrezygnowac ;/

I jeszcze jedno. Odległość kanapy od ekranu będzie około 3,5m, czy aby obraz 2,5 szer. nie będzie za duży ?? jaka byłaby optymalna szerokość??
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Mój wisi 68 cm od podłogi (100" , oko-ekran 360 cm ) . Głośnik sourand powinien być 160-180 cm od podłogi. Niżej jeżeli budujesz Auro3D.
 

Mincek

New member
i powiedz jak takie 100cali się sprawdza ?? nie za mały obraz ?? nie pokusiłby się o dodatkowe 5-10 cali ??

68 cm od podłogi wydaje mi się już trochę wysoko ;/

co do głośnika centralnego, niestety musi byc POD ekranem, gdyż za ekran nie mogę go włożyć. musi być pod borderem (które planuję szerokości 20 cm).
 

bubafat

Active member
Bez reklam
hmmmm wysokość oczu mam okolo 100cm (mieżlem wczoraj bo wieszałem kolumny surround, które też wiszą na wysokości uszu) Ekran ma być 250x141 środek ekranu to 70 cm, czyli 30 cm od podłogi...

Sama szafka ma 30 cm, do tego ampli i centralny ;/ chyba z szafki trza zrezygnowac ;/

I jeszcze jedno. Odległość kanapy od ekranu będzie około 3,5m, czy aby obraz 2,5 szer. nie będzie za duży ?? jaka byłaby optymalna szerokość??

3.5m to "bezpieczna" odleglosc.
Za szeroki nie bedzie. Moze byc tylko za wysoki (przy materiale 16x9), a przez to ogladanie moze stac sie niewygodne i po czasei meczyc, jesli powiesisz go wysoko
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Moj ekran ma 2.40m szerokosci
Siedze od niego w odleglosci 2,7m jest ciut za duzy, ale w sumie mi to nie przeszkadza i czuje sie komfortowo.

Szafke mam 50cm i na niej centralny.
Ampli na podlodze.
Sziedze na pufach, wiec jest jeszcze nizej niz jakbym siedzial na kanapie.
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
i powiedz jak takie 100cali się sprawdza ?? nie za mały obraz ?? nie pokusiłby się o dodatkowe 5-10 cali ??

68 cm od podłogi wydaje mi się już trochę wysoko ;/

co do głośnika centralnego, niestety musi byc POD ekranem, gdyż za ekran nie mogę go włożyć. musi być pod borderem (które planuję szerokości 20 cm).

Jest dla mnie idealnie , napisy w filmie na przyzwoitej wysokości. Jak zmiana to na 120-130" :) , ale tylko dla UHD. Za kilka lat , za dużo niewiadomych z nowymi standardami.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Ja u siebie mam szer.3m ponad 130" a odległość od ekranu do oka 3.70m i jak dla mnie jest idealnie i komfortowo.
PS.1 Już mógłby być troszeczkę większy... ;-)
Ps. 2 Wzór wg THX masz:
1.5 x szer.ekranu= odległość widza (m)
Dla mnie na początku wg. wzoru było 4.5m i bylo ok, następnie pezysunąłem kanapę bliżej ekranu i jest bardziej ok... ;-)
 
Do góry