Wykonanie pokoju kinowego

Mincek

New member
tamten projektor sobie podarowalem. Poczekamy aż wykończę pokój to będę zakupywał.

Poszukuję jeszcze odpowiedniego materiały na bordery poziome, czy moglibyście coś polecić ?? i jeszcze pytanko o bordery pionowe, czy też zrobić z materiału czy może malować na płycie ??

Jedne z ostatnich dylematów całego pokoju..
 

Mincek

New member
i co ?? nikt nic ?? jedyne co mnie zastanawia w linku wcześniej którego wklejałem, to w opisie wyczytałem że lekko połyskująca ;/
 

Mincek

New member
pomaluj matowa czarna farba bordery pionowe jak i poziome ze 3 razy bedzie ok.

Pionowe bordery się może wtedy nie pomartwię, ale co jeśli poziome chciałem robić ruchome ?? a to już potrzebuję materiału...

Wklejam dla przypomnienia link czy to by było ok, czy jednak to że jest opisane "lekko połyskujący" całkowicie dyskredytuje ten materiał ??

Materiał potrzebuję i na bordery, na okno i drzwi wejściowe...
Gruba, zaciemniająca tkanina BLACKOUT 280cm wys. (6241585896) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Nic nie połyskującego, podjedź sobie do jakiegokolwiek sklepu z firankami i zasłonami i tam wybierzesz. Najlepiej osobiście podjechać, dotknąć i zobaczysz czy jest całkowity mat.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
OdMam ta tkanine ale faktycznie troche polyskuje. Na bordery nie bedzie sie nadawac. Na zaslony scian juz predzej (ale tez nie tak na 100%).

Tak wyglada ta zaslona/tkanina


A tak wygladaja slupy obite ta tkanina.


Tez chce zrobic bordery poziome ruchome ale nie mam pomyslu na to.


Bipo powodzenia, cala koscierzyne przedreptalem i nigdzie nie maja czarnych matowych materialow... porazka.


Ps. Na tym zdjeciu widac ekran pognieciony ale juz jest prosciutki :) Bo zaraz naskocza na mnie co za G. mam xd. A nie mam swierzych fotek.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jest tu gdzieś na forum Kolega który dorobił elektryczne bordery.
Wklejał nawet filmik, poszukaj, bo nie pamiętam gdzie to było.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Elektryczne mi nie potrzebne. Reczne jest wystarczajace

Problem mam jaka plyte kupic i gdzie ja kupic (zeby byla gladka, sztywna i lekka) - pomalowac jaka farba juz wiem.

No i prowadnice pionowe z czego zrobic tanim kosztem. Moze jakies prowadnice od szuflad/szaf. Jakies ograniczniki na 3 wysokosciach by zrobil i byloby na zasadzie odbezpieczenie - przesuniecie - zabezpieczenia.

Na te chwile pilnie potrzebuje jakiejs czarnej matowej tkaniny aby sufit wyscielic. Bo jak mam jakas jasna scene to projektor rozswietla mi caly pokoj. Raz robilem sobie rundke po koscierzynie ale nie mieli nic czarnego i dupa. Ta tkanina co mam raczej sie nie nadaje. A do trojmiasta specjalnie gonic po szmatke....

Ostatnio i tak cos slabo w kinie dzialam, czasu i checi "wzglednie" nie mam.
 

Mincek

New member
Żeby nie było że nic się nie dzieje, to światło już zamontowane (pozostało zamontować ściemniacz), wygłuszenie ścian także dotarło, po weekendzie mam nadzieję mieć pokój wycekolowany w 75%

02.jpg

05.jpg
 

Mincek

New member
Żeby nie było że stoję. Roboty posuwają się na przód i wychodzi na to że nie że mam całą zimę tylko przed zimą to już będzie wszystko gotowe.

Ściany pomalowane, jestem na etapie wyklejania wygłuszenia, zamawiania wykładziny i wszystkich innych estetycznych dodatków.

W związku że to pokój kinowy "budżetowy" został wybrany amplituner Onkyo sr-tx608, do tego zestaw 7.0 Jamo S606.
Co do suba mam pytanie, bo ceny mnie trochę przerażają (cena subwoofera to prawie to samo co kosztował mnie cały kpl.) posiadam jamo sub200. Zastanawiam się tylko czy on nie będzie ciutkę za słaby... Pokój to około 20m2.

17.jpg
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Skad i za ile te wygluszacze?

Zastanawia mnie jeszcze jedno. Czy souround (z tylnim BR) moze stac przed taka mata? Nie stanie sie tak ze caly bas zniknie?
 
Do góry