Wybór głośników

arwr

New member
Witam,
Mam ogromny problem z wyborem zestawu do kina domowego 5.0 lub 5.1. posiadam amplituner denon AVR X1300W oraz monitory Magnat Quantum 673. Chciałbym je przełączyć do zony2 do słuchania radia i muzyki w innym pokoju. A do salonu (ok 25 M2) zakupić zestaw do 3000. Po przeszukaniu internetów wybrałem sobie takie trzy zestawy:
RTVmax - sklep internetowy
RTVmax - sklep internetowy
https://m.euro.com.pl/zestawy-kolumn/jamo-s-628-hcs-czarny.bhtml
Podpowiedzieć szanowni koledzy czy te zestawy będą jakiś grały z tym denonem? Który najlepszy? A może macie o wiele lepsze propozycje?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Właśnie to zauważyłem :) braki nadrabia sub MRW10 i przyznam szczerze ze cały zestaw gra całkiem przyjemnie i jestem zadowolony.
Ile czasu potrzeba żeby głośniki się "wygrzały" i na jakim max głośności ich słuchać.
Pozdrawiam.
Nie chodzi o specjalne użytkowanie. Wygrzewanie to okres w jakim sprzęt dochodzi do swoich parametrów.
 

brandol

New member
Witam serdecznie,

Przeczytał już chyba wszystkie wątki dotyczące wyboru głośników, mimo wszystko cichłbym jeszcze prosić o podpowiedź na których głośnikach Waszym zdaniem powinienem się skupić.
Po przeczytaniu Waszych wypowiedzi chciałbym udać się na odsłuchy - mam nadzieję, że ilość modeli zostanie okrojona.
Głośniki będą grały z Onkyo 656. Pokój ok 30 m2, stereo, głownie muzyka wszelakiego rodzaju pomijając ciężki rock i metal.
Budżet w którym chiałbym się zmieścić to 2500-3000 pln (już nieprzekraczalny)
Moje Typy:
Heco 900
Elac debut f6
jamo c97
klipsch r26
aq wega 53mkIII
acoustic energy ae109
Monitor MR 6
JBL arena/ studio - bardzo polecane przez Was do tego amplitunera
Focal 726 - ponad budżet ale bardzo odpowiada mi ich dźwięk.
Może coś z powyższych modeli gra zbliżenie do Focala ?

W ramach podziękowań za pomoc opiszę moje odczucia po zakupie głośników :)
 

GleNinja

New member
Nie lepiej założyć osobny temat?
Napisz- czego słuchasz, jaki masz metraż, czego oczekujesz od kolumn itd

Ja mam Onkyo 676 i Jamo C97
Szwagrowi poleciłem Onkyo 676 - ale z głośnikami Heco 900 - i też jest zadowolony - ale słuchamy nieco innej muzyki

Po krótce - tak jak ja odbieram te granie
Jamo C97 - dużym plusem - to wokal w tych kolumnach. Czyste granie, z mocnym basem.
Heco 900 - góra nie jest tak mocna, wokale nieco słabsze, ale to bardziej uniwersalne kolumny, które sprawdzą się do prawie każdej muzyki. Muzyka rockowa brzmi dobrze, dance również - można się podelektować
Klipsch R26 - moim zdaniem zbyt ostre, ale może akurat tobie podejdzie te granie

Reszty kolumn nie słuchałem dłużej - więc nie będę się wypowiadać
 

Motyl32

New member
Szukam porządnych głośników do niewielkiego salonu, lub porady, czy subwoofer może rozwiązać mój problem z basem...
Do tej pory słuchałem na Jamo 606 i Onkyo 708, lecz w znacznie większym salonie, w domu.... Dawało to jakoś radę, ale czasem brakowało mi mięsistego basu...
Obecnie salon (w bloku) jest znacznie mniejszy (20m?) , i niestety Jamo 606 już nie za bardzo dają radę z basami...
Jak już pisaliście, niestety to Jamo 606 nie lubi małych pomieszczeń...

Ogólnie szukam czegoś z ciepłym, pełnym brzmieniem.

Wypatrzyłem Monitor Audio M6, co jeszcze możecie mi polecić w kwocie do ok. 5 000 zł ?
A może najpierw spróbować, jak to wszystko zagra po dokupieniu subwoofera ?

Muzyka różna - lata 80-te, nowości dance, elektronika, czasem rock.


Kupiłem nowy subwoofer JAMO J10 za nieco ponad 800 zł , i jestem zadowolony!
Dość mocno go "skręciłem", tak że bas tylko delikatnie pomrukuje, aby nie narzucał się.
Musiałem sporo poeksperymentować, bo w niektórych nagraniach niskich tonów było za dużo , a w niektórych za mało. Złotego ustawienia nie ma, tego jestem już pewien :razz:
Zdecydowałem , że z dwojga złego, lepiej jest, jeśli basu trochę brakuje, niż jest go za dużo.

Głośniki Jamo 606 na razie zostają, bo całość gra teraz dobrze i niczego już mi nie brakuje w brzmieniu.
Z pewnością takiego basu żadne głośniki by mi nie dały. Polecam subwoofer do uzupełnienia zestawu stereo, cokolwiek by nie gadali audiofile :hihi:
 

piotras31

New member
Witam.
Moje stare kolumny-Dual CL 380 zamilkły(przestały grać niskotonowe).
Więc szukam czegoś nowego,niedługo będę w Warszawie,chcę posłuchać jakichś niedrogich kolumn stereo.
Pokój około 20 m2,muzyka różna-rock,disco,pop.
Cena max-2000zł.,mają grać z Technics SU-VX700.
Co szanowne grono forumowiczów może mi polecić,gdzie w Warszawie wybrać się na odsłuch?Co do moich uszkodzonych kolumn gdzie można je reanimować?
 

piotras31

New member
Dzięki za podpowiedź,może uda się mi dziś podjechać gdzieś w Warszawie i posłuchać ich.
Troszkę są poza moim budżetem te monitor Audio,a co myślicie o pylon 25 i 27 ?
 
Ostatnia edycja:

jacabad

New member
Witam chodzi o mały pokój 13 metrów i co za tym sie wiąże nie duże głośniki do kina domowego w drewnie 5.1 dobierając do amplitunera Pioneer VSX-920 , mam na oku Jamo S622 przednie i tylne kolumny małe i z tej samej serii Jamo centralny lub kolumny firmy STX model do przodu STX F-110 n , centralny STX C-200 n, tylne STX E-200 n myślałem też o kolumnach taga s serii TAV-406v.2. Doradzicie coś ??
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mam niewiele większy pokój i pełnowymiarowe podłogówki. Te Jamo strasznie maleńkie jak na fronty i cienkie pasmo przenoszenia. Na bank do filmów byś musiał pomysleć o jakimś subwooferze. A jaką kwotę masz do wydania?
 

vini_

New member
Witam wszystkich

mój sprzęt to Onkyo TX-NR676E wraz z głośnikami Jamo (6 ohm - ustawienie 5.1). Chciałbym dołożyć Apart MASK2-W 2.5 jako głośniki sufitowe dolby atmos (5.1.2) - pytanie czy to zadziała skoro wszystkie głośniki mam na 6 ohm, a Apart jest na 8 ohm ? (zadziałać pewnie zadziała tylko czy będzie coś z nich słychać skoro ustawienie oporu jest jedno dla wszystkich głośników)

Ewentualnie jakie inne głośniki polecacie ? (małe, białe i da się przyczepić do sufitu)
 
Do góry