Wybór głośników

Cześć

Mam pytanie, nie wiem gdzie je zadać a jest raczej banalne.

Gdzie mogę kupić mostek do kolumny? Nie wiem nawet, czy to się mostek nazywa. Chodzi mi o takie coś z tyłu kolumny dzięki czemu nie muszę podłączać kolumny po dwa kable + i - od wzmacniacza :)

Kupiłem używane, jedne nie mają. Wiem, że da się to zrobić kawałkiem kabla. Ale jak ja bym chciał jednak kupić gotowe?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Masz na myśli zworki? Z kabli będziesz miał lepszy efekt a to dużo nie kosztuje ...zresztą samemu możesz zrobić...
 
Ostatnia edycja:

rRobert83

Member
Cześć.
Szukam głośników do swojej wież Marantz 611. Kolega zaproponował mi monitory Boston a26. Salon muzyczny zaproponował rozważyć ciut droższe dali spektor 2. Z braku czasu nie mogę się wybrać i posłuchać(praca).
 

rRobert83

Member
to była by najlepsza opcja. Tylko ja nawet na to nie mam czasu. Dzisiaj miałem sobotę pracującą, a po robocie powrót na nie całe już 24h do domu, w-rc Nowy sącz(ponad 500)km. O dali nic nie mogę znałeś, jakaś nowość, zero opinii. Wymiarowo są ciut mniejsze od boston.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Bo nowość, budżetowa budżetówka :) z resztą tak jak Bostony. Opcję masz jeszcze taką, by zakupić obie przez sieć, a zwrócić na swój koszt tę, której nie chcesz.
 
Masz na myśli zworki? Z kabli będziesz miał lepszy efekt a to dużo nie kosztuje ...zresztą samemu możesz zrobić...

Dzięki za odpowiedź, chodzi mi o taki kawałek kabla na złączu kolumny, który łączy plus z plusem i minus z minusem...

Że mogę zrobić to wiem, ale wolałbym kupić. Da się to gdzieś dostać? Jak to szukać?

Chodzi mi dokładnie o te kable:
 

Attachments

  • a2uIipP.jpg
    a2uIipP.jpg
    215,8 KB · Wyś: 82

ThePepe

New member
Bez reklam
No bez przesady, zworki zrób sam, przecież to nie tak dużo pracy a ile satysfakcji i zaoszczędzonej kasy :)
 
Dzięki za odpowiedzi.

A co potrzebuje aby zrobić?
Wtyk bananowy (mam)
Widełki? Gdzie to dostanę?
Kabel głośnikowy (nie problem)
Rurki termokurczliwe (nie problem)

Wspomożecie jakimiś linkami :) ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego to tyle kosztuje wiec jeśli chcesz taniej to musisz sam zrobić.. ja kiedyś zamówiłem od Chorda za 300 zł zworki ale dystrybutor spierdzielił zamówienie i co innego przysłali niż to co chciałem..więc odebrałem kasę i zrobiłem sobie sam - wyszło mi coś około 70-80 zł.. w zależności jaki kabel się kupi..
 
Bardzo dziękuję za odpowiedzi, widełki kupione zobaczymy co z tego wyjdzie.

Obecnie planuje KD, zastanawiam się jednak czy nie kupić sobie mniejszych głośników - monitorów. W sensie płytszych na sufit, aby mniej miejsca zajmowały.

Czy są jakieś małe (w sensie płytkie) głośniki aby dać na sufit? Poszukałem w google ale dobór jest na zasadzie głośników do sufitu podwieszanego.

Znalazłem jedynie HECO MUSIC STYLE 200 F. Czy jest coś innego? Raczej chciałbym wydać mniej niż więcej :) Mogą być używane.
 

NinoValenti

New member
Witam! Jestem początkującym zbieraczem sprzętu i mam problem z wyborem kolumn do mojego amplitunera YAMAHA RX-V681. Fundusz to nie więcej niż 2000zł. W przyszłości chciałbym rozbudować zestaw do 5.1 albo nawet 7.1, narazie nie mam mieszkania na stałe więc to może salon będe musiał dostosować do głośników :p Czy ktoś mógłby coś polecić , udzielić jakieś rady? Najchętniej kupiłbym także Yamahy głośniki . Z góry dziękuję za pomoc !
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Trochę dziwne podejście, bo ja bym wolał dostosowac kolumny do mieszkania:) A tak na poważnie, to się wstrzymaj i jak już będziesz miał własne cztery kąty, to dopiero dobierzesz sprzęt. Inna jest cena kolumn na 15 mkw, a inna na 30 mkw. Kolumny też dobiera się w zależności czego więcej słuchasz ( film/muzyka), jakie brzmienie lubisz?
 

NinoValenti

New member
Z tym mieszkaniem będzie kłopot przez najbliższe 2 lata , jeszcze nie wiem czy cos wybuduje czy kupie mieszkanie ale raczej nie bede chciał jakiegoś dużego salonu wiec czy można by jakos uśrednić te wartości? Muzyka to klasyczny rock, blues na tym głownie mi zależy bo filmy to sprawa drugorzędowa . tymczasowo mam fatalne m-audio kupione używki za bezcen. Więc bardzo mi zależy żeby coś wybrać na parę lat co będzie sie dawało rozbudować .
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Usrednic dość ciężko, bo ja na 15 mkw kupowałem kolumny o rozmiar mniejsze niż miałbym brac na np. 25 mkw. Do 2 k cięzko Ci będzie o coś porządnego. Za zestaw do tych przyslowiowych 15 mkw musisz dac te 2,5 k na system 5.0 i więcej. Na 25 mkw juz ok 3,5 k. Zobacz sobie kolumny Melodika BL 30 lub 40. To dawne Roth Oli. Do cięzszej muzyki bym zaproponował coś z Klipsch lub Paradigm, ale do bardziej subtelnej już się śrenio nadają. Mnie te Roth/ Melodiki przypadły do gustu ze względu na dobry bas i nie narzucającą się górę pasma, czyli nie kłują po uszach wysokimi. Ładnie grają i w balladach i szybszej muzyki też się miło słucha.
 
Do góry