Wybór głośników

MarioOl

New member
Kolumny do Yamaha R-N602

Witajcie,


Stoję przed zakupem kolumn do ampli Yamaha R-N602.
Całość ma zagrać w dużym salonie 4x8, natomiast odsłuch będzie prowadzony z odległości ok 3 m. (krótsza ściana).
Muzyka raczej spokojna od jazzu, przez starszego rocka ale również dobre wokale. Źródła CD, gramofon, Spotyfi i Tidal.


W moim budżecie znalazłem:
1. Melodika bl40 mk II - nowe

2. Monitor Audio 300 - nowe

3. WHARFEDALE Diamond 240 - używane

4. Pylon Sapphire 31 - używane
5. ELAC FS 107 JET - używane.


Które Waszym zdaniem najbardziej spełni się w moich warunkach, ewentualnie może jakieś inne koncepcje?
Budżet ok 2 tys.
Pozdrawiam
Mariusz
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Witajcie,


Stoję przed zakupem kolumn do ampli Yamaha R-N602.
Całość ma zagrać w dużym salonie 4x8, natomiast odsłuch będzie prowadzony z odległości ok 3 m. (krótsza ściana).
Muzyka raczej spokojna od jazzu, przez starszego rocka ale również dobre wokale. Źródła CD, gramofon, Spotyfi i Tidal.


W moim budżecie znalazłem:
1. Melodika bl40 mk II - nowe

2. Monitor Audio 300 - nowe

3. WHARFEDALE Diamond 240 - używane

4. Pylon Sapphire 31 - używane
5. ELAC FS 107 JET - używane.


Które Waszym zdaniem najbardziej spełni się w moich warunkach, ewentualnie może jakieś inne koncepcje?
Budżet ok 2 tys.
Pozdrawiam
Mariusz
Przy tym czego słuchasz to monitor 300 musisz na pewno odsłuchać.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Monitor Audio to rzeczywiście świetne kolumny zwłaszcza jeżeli chodzi o wysokie tony (a co z tym idzie o przejrzystość ) i stereofonię ,ale te kolumny nie nadają się do bardzo głośnego grania .Szczególnie dobrze wypadają w repertuarze wokalnym i instrumentalnym
Jeżeli w grę wchodzą używki dobrą alternatywą mogą być JBL Studio to naprawdę udana seria kolumn
 

pikul

New member
Witam poszukuję kolumn podłogowych pod onkyo 8250. Pokój 20m2, muzyka jakiej słucha to głównie rock i metal. Nie jestem audiofilem, kwota jaką przeznaczam to 2tys. zł. Zastanawiam się nad trzema modelami Pylon Pearl 27, Heco Victa Prime 702 i Magnat Shadow 207. Nie chcę kolumn używanych. Jak duża jest różnica między nimi, a może jakieś inne propozycje?
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Myślę że do tego rodzaju muzyki oraz ampli stereo Onkyo optymalne byłyby Klipsch - wiadomo że najlepiej samemu posłuchać a nie dokonać wyboru w "ciemno".
 

wojoo

New member
Szukam zamiennika który ma dynamikę, bas i większość atutów Klipscha rp-8000f natomiast ma zdecydowanie więcej średnicy

Jest coś takiego na rynku?
 

Marcin0411

New member
Witam,
Jestem nowy na forum. Nie chcę tworzyć nowego wątku i mam nadzieję że dobrze wpasowałem się w temat.
Jestem na etapie sprzedaży starego KD i kupna kolumn podłogowych do stereo. Najpierw chcę ogarnąć kolumny A potem jakiegoś wzmaka.
Mam do wyboru:
Jbl northridge e90 za 1200 zł.
Jbl northridge e80 za 1000 zł.
Tonsil Maestro II 180 za 1400 zł. (nowe).
Salon ma jakieś 30 - 32 m2. Szukam mocniejszych kolumn z dobrym i nisko schodzącym basem, tak żeby nie musieć podłączać subwoofera.
Bardzo proszę o opinie które z w/w kolumn mogą mi najbardziej spasować. Oczywiście wiem że najlepiej jest zrobić odsłuch ale poproszę najpierw o Wasze cenne rady i opinie.
pozdrawiam,
Marcin
 

Marcin0411

New member
Dziękuję za odpowiedź.
A czy możesz jeszcze doradzić czym najlepiej napędzić te e90?
Chciałbym mieć możliwość strumieniowania muzyki z sieci, więc w grę wchodzi jakiś amplituner sieciowy lub wzmacniacz plus odtwarzacz sieciowy. Myślałem o jakimś modelu z marantz ale nie wiem czy dobrze to się zgra?
 

Marcin0411

New member
Wiem że jest takie coś ale narazie wykracza poza mój budżet. Poza tym mam mieć używane kolumny a z drugiej strony takie cudo. Nie bardzo pasuje. Ale sprzęt jest spoko.
Myślę o czymś tańszym...
 

wirus

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, może mi coś doradzicie na dzień dzisiejszy mam:
- amplituner HK 370+CD 980
-zestaw głośników JBL E100, EC25, E30.
Nagłośnienie pójdzie do salonu 20m2+otwarta kuchnia 10m2. Zestaw będzie używany do 70% muzyki i 30% kino sam typ muzyki to najlepiej określić jako artyści z Męskiego Grania.

Głośniki muszę sprzedać, niestety ich gabaryty nie pozwolą na ich sensowne ustawić.
Co mniejszego możecie polecić pod ten amplituner?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Napędzi.
Znamionowa moc wyjściowa (8 omów): 125 W na kanał RMS.
Znamionowa moc wyjściowa (4 omy): 200 W na kanał RMS.

To bardzo dużo i spokojnie sobie poradzi.
 
Do góry