Wybór głośników

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Nadszedł czas na wymianę JBL Arena 180 na coś lepszego :)

Szukam podłogówek bardziej pod muzykę - KD schodzi na drugi plan. Kolumny będą napędzane ampli HK AVR 171, a stereo NAD 3020 lub HK 430 (stare konstrukcje, ale oczywiście rozważam wymianę na jakieś mocniejsze źródło).

Gatunki, które dominują to rock, hard rock, elektronika, rap, funk. Czyli raczej mocno i punktowo, jazz zdarza się rzadko ;)

Obecnie słuchałem jeszcze na Cantonach Quinto 540, ale poszły do ludzi w wyniku redukcji miejsca w salonie. Podobała mi się w nich naturalność brzmienia, ale jednak przy utworach, w których dużo się działo, kolumny trochę się gubiły (brak selektywności, sporo "wolnego" basu).

Także nastała decyzja o zmianie podłogówek - na pewno muszą być białe, mogą być używane i takich szukałem. Oto co znalazłem:

KEF R500
Heco Elementa 700
Monitor Audio Silver 8
Q ACOUSTICS CONCEPT 40

Na pewno coś można jeszcze wybrać z firmy Klipsch i Dali, ale ciężko mi powiedzieć, bo brakuje obecnie używek w kolorze białym.

Co z tej listy sprawdzić, posłuchać i doczytać w internecie?
Areny takie złe do stereo w swoim budżecie wcale nie są. Zrezygnowali w nich ze starego typu zwrotnic na bardziej muzyczne.
 

kuba-1990

New member
Cześć,

Może ktoś polecić soundbar w przedziale ok 2 tys? Myślę nad Yamaha ATS-2070 lub YAS 207 (chyba niczym się nie różnią?). Wiem, że amplituder z kolumnami dałby lepszy efekt, ale mieszkanie malutkie i zależy mi kompaktowym rozwiązaniu, nie jestem też specjalistą, żeby wyczuć różnice, więc proszę Was o poradę. :)
 

robototo

New member
witam, zastanawiam się nad wymianą kolumn, pomieszczenie 30m2 dotychczas jamo 606 7.1 chodzi mi o fronty a mianowicie myślę o monitor audio silver 10 (używki) lub Tannoy Xt8f czy audiovektor qr3 ...na odsłuchu podobały mi się najbardziej monitory oraz audiovektor ...tannoy u mnie nie ma gdzie posłuchać (lubelskie)...muzyka filmowa, poezja śpiewana rock, klasyczna ...co z tego zestawu zagra najciekawiej waszym zdaniem z marantz pm7003?
 

gryca1

New member
Witam.
Zmieniłem w końcu amplituner na onkyo 686. Potrzebuje zmienić na początek fronty (są jamo s426). Oglądam: netflix. sport. Słucham dużo muzyki streaming (głównie rock). Cześć salonowa bez kuchni to 16 m2. Mieszkanie w bloku. Myślałem o melodika Bl 40 mk3, ale budżet się zmniejszył- 1500-1700. Może melodika BL 30 starsza wersja na al... za 1495. Proszę o porady. Dzięki
 

gryca1

New member
Dzięki za podpowiedź, ale cena dla mnie za wysoka- ok 2600 para. Najbardziej cenowo pasują mi te melodiki. Czy też mogą być?
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
Na 16m w bloku Melodika MK3 w tym przedziale cenowym będzie dobrym wyborem . Jak byś mógł dołożyć i kupić najnowszą wersję BL30 MK3 z bas reflex umieszczonym na przodzie kolumny to masz dodatkowy komfort w ich ustawieniu .
 

endriu$

New member
Witam. Właśnie zakupiłem amplituner Onkyo tx-nr 686. Na front mam obecnie podpięte JLB L 36 z dotychczasowego zestawu stereo i tak na razie by pozostało. Potrzebuję obecnie zakupić głośniki surround i centralny. Pokój 3,5m x 4,5m. Myślałem na Klipsch rp 500m i później dokupić centralny bo budżet to obecnie 2tys. Czy może jakieś inne propozycje? Z góry dziękuje za pomoc
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
a1034613e728c7da6bf7d23465d393b13f186a4bd56eeca9a2c1b77d36663197

Skąd masz takie fajne kolumny?

Do kompletu może być i Klipsch, choc lepiej HDI od JBLa.
 

endriu$

New member
a1034613e728c7da6bf7d23465d393b13f186a4bd56eeca9a2c1b77d36663197

Skąd masz takie fajne kolumny?

Do kompletu może być i Klipsch, choc lepiej HDI od JBLa.

Hej... dokładnie takie same stoją u mnie...juz od długiego czasu. Generalnie jestem miłośnikiem sprzętu z minionej epoki. A napędza je Sansui AU-D11 mk2... Ale czas w końcu posmakować kina domowego.. Ww set nadal będzie głównym do stereo i muzyki...

No i właśnie chciałbym tanio i dobrze rozbudować to co mam :lol: JBL HDI? hmm strasznie mało informacji o nich i nie znalazłem ofert sprzedaży. Czy już mają ustanoną cene i czy wart na nie czekać? Wizualnie wyglądają super zwłaszcza podstawkowe a jak grają? pozdr
 

wnuku21

New member
Chciałbym kupić zestaw 2.0 z amplitunerem/wzmacniaczem. Do pomieszczenia 25 m^2 (80 telewizja i filmy/20 muzyka). Domyślam się że do filmów lepsze byłby zestawy 5.1 jednak chciałbym jak najoszczędniej wydać pieniądze. Dlatego też skupiam się na przeglądaniu ofert z używanymi kolumnami i amplitunerami. Znalazłem (oglądając aukcje jedynie z okolic) Cantony Ergo RCA za około 3 tyś. i z tego co zdążyłem się zorientować są to całkiem przyzwoite głośniki. Wiadomo, że najlepiej jest odsłuchać jednak nie jestem w stanie cały czas jeździć po ludziach (taki odsłuch również nie jest miarodajny, ponieważ zapewne będę używał innego wzmacniacza, kabli, itd. niż poprzedni właściciel). Czy ktoś na forum mógłby polecić jakieś inne oferty - najlepiej w woj. opolskim; ewentualnie wypowiedzieć się na temat w.w głośników (i jakiego wzmacniacza pod nie szukać).
 
Do góry