Wybór głośników

MJRegul

New member
Cześć.

Szukam głośników w konfiguracji 3.0 do pokoju ~15m2 czyli przód plus centralny.
Aktualnie mam Jamo S426 w konfiguracji stereo i chcę się ich już pozbyć bo ile można.
Amplituner Denon 1610 a w niedalekiej (rok?) przyszłości X4400 i rozbudowa systemu o surroundy.

Szukam głośników grających dynamicznie, nie zachowawczo, takich lekkich krzykaczy robiących zamęt.
Kiedyś ktoś mi polecił Monitory Bronze 2 to po 30 minutach pojechały do sklepu na zwrot. Wiecie już czego nie szukam ;)

NIE jestem audiofilem, szukam efektowności, basu, ale bez piasku w wysokich tonach. Filmy i muzyka w proporcji 70 do 30.

Czy podstawkowe Indiana Line TESI 261 na front plus TESI 761 na centralny dadzą radę czy szukać na przód na przykład TESI 560?


Jako drugą opcję widzę Jamo S807 na przód i S83 na centralny.


Czy w ogóle inne typy? Cenowo ~2000zł za fronty (2 szt.) i ~700zł za centralny.


Proszę o jakieś sugestie, dzięki :)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Cześć.

Szukam głośników w konfiguracji 3.0 do pokoju ~15m2 czyli przód plus centralny.
Aktualnie mam Jamo S426 w konfiguracji stereo i chcę się ich już pozbyć bo ile można.
Amplituner Denon 1610 a w niedalekiej (rok?) przyszłości X4400 i rozbudowa systemu o surroundy.

Szukam głośników grających dynamicznie, nie zachowawczo, takich lekkich krzykaczy robiących zamęt.
Kiedyś ktoś mi polecił Monitory Bronze 2 to po 30 minutach pojechały do sklepu na zwrot. Wiecie już czego nie szukam ;)

NIE jestem audiofilem, szukam efektowności, basu, ale bez piasku w wysokich tonach. Filmy i muzyka w proporcji 70 do 30.

Czy podstawkowe Indiana Line TESI 261 na front plus TESI 761 na centralny dadzą radę czy szukać na przód na przykład TESI 560?


Jako drugą opcję widzę Jamo S807 na przód i S83 na centralny.


Czy w ogóle inne typy? Cenowo ~2000zł za fronty (2 szt.) i ~700zł za centralny.


Proszę o jakieś sugestie, dzięki :)
Przy tym czego szukasz to Klipsch.
 

MJRegul

New member
Zastanawiam się czy nie podejść do tematu z podstawkami a nie kolumnami podłogowymi.

Może Magnat Quantum 723 na front na podstawkach i Center 72 na środek?
 

tomwega

Member
Chcę kupić 2 frontowe kolumny do kina domowego.
Zastanawiam się nad STX F200N.
Niestety jestem ograniczony budżetem do 1000zł.
Czy ktoś może podzielić się opinią na temat tych głośników.
Lub inne w podobnej cenie.
Aha amplituner Onkyo TX-NR555.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Za 1000zł trudno jest kupić nowe kolumny i to jeszcze podłogowe ,w zasadzie w tych pieniądzach jest jedna alternatywa - Pylon Audio Pearl 20
 

Wesley1

Member
Bez reklam
Chcę kupić 2 frontowe kolumny do kina domowego.
Zastanawiam się nad STX F200N.
Niestety jestem ograniczony budżetem do 1000zł.
Czy ktoś może podzielić się opinią na temat tych głośników.
Lub inne w podobnej cenie.
Aha amplituner Onkyo TX-NR555.
Poszukaj używek JAMO Classic 6 albo 8. Mnie osobiście bardzo podoba się to połączenie z onkiem. Mam, używam i jestem bardzo zadowolony :)
 

tomwega

Member
Dzięki wielkie za porady.No to bedę miał zagwozdkę co wybrać bo Pylon Audio Pearl 20 nie brałem pod uwagę a teraz całkiem,całkiem.
Na dole w salonie mam kolumny Jamo S626 i jestem z nich zadowolony.
Pozdrawiam
 

Robson87

New member
Podstawkowe kolumny graja równie dobrze a nawet lepiej niż podłogówki w danym przedziale cenowym. Porównaj zanim kupisz bo możesz się zdziwić.
 

PanKrzysztof

New member
Nadszedł czas na wymianę JBL Arena 180 na coś lepszego :)

Szukam podłogówek bardziej pod muzykę - KD schodzi na drugi plan. Kolumny będą napędzane ampli HK AVR 171, a stereo NAD 3020 lub HK 430 (stare konstrukcje, ale oczywiście rozważam wymianę na jakieś mocniejsze źródło).

Gatunki, które dominują to rock, hard rock, elektronika, rap, funk. Czyli raczej mocno i punktowo, jazz zdarza się rzadko ;)

Obecnie słuchałem jeszcze na Cantonach Quinto 540, ale poszły do ludzi w wyniku redukcji miejsca w salonie. Podobała mi się w nich naturalność brzmienia, ale jednak przy utworach, w których dużo się działo, kolumny trochę się gubiły (brak selektywności, sporo "wolnego" basu).

Także nastała decyzja o zmianie podłogówek - na pewno muszą być białe, mogą być używane i takich szukałem. Oto co znalazłem:

KEF R500
Heco Elementa 700
Monitor Audio Silver 8
Q ACOUSTICS CONCEPT 40

Na pewno coś można jeszcze wybrać z firmy Klipsch i Dali, ale ciężko mi powiedzieć, bo brakuje obecnie używek w kolorze białym.

Co z tej listy sprawdzić, posłuchać i doczytać w internecie?
 
Do góry