Wybór głośników

maszkety

New member
Budżet na głośniki to 3000.
Muzyka mieszana zależy kto słucha, ja bardziej rock, żona dance,
ale generalnie to lubimy brzmienie bardziej basowe
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli lubicie basowe brzmienie to tak jak wcześniej pisałem Studio 180 będą za małe. Lepiej dozbieraj do Studio 190.
 

maszkety

New member
Odsłuchałem sobie AVR270 z JBL Studio 190 i z Klipsch F30
Na moje amatorskie ucho dużo lepiej wypadły Klipsche F30
I teraz kolejne 2 problemy:
- F30 to 150W i trochę za duże do pokoju 25m, a i AVR270 ma 100W więc pomyślałem o F20 o mocy 100W, ale takich nie było do odsłuchania. Pytanie do fachowców o różnice pomiędzy F20 a F30, czy to tylko mniejsza moc a brzmienie to samo, i można brać w ciemno bez odsłuchu.

-Ponieważ planuje zakup zestawu głośników 5.1 i więcej słucham muzyki niż filmu sprzedawca sugerował zakup AVR170 zamiast AVR270 bo i tak nie wykorzystam 7.1 z AVR270 a więcej znaczących różnic pomiędzy tymi amplitunerami nie ma. Pytanie czy rzeczywiście tak jest ?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jeśli słuchasz więcej muzyki to tym bardziej kup avr270. Będzie mocniejszy, bardziej dynamiczny. Z F20 będziesz miał na pewno mniej basu niż z F30. Charakter brzmienia będzie podobny. Ale dla pewności posłuchaj. Może odsłuchaj też Klipsch RF-62. Tylko te już trochę droższe.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wg mnie F20 będą idealne na 25 m. F30 za wielkie. Charakter brzmienia ten sam. Elektronike sobie zostaw HK270. Oczywiście mozesz tez posluchac RF62, sa trochę bardziej "muzyczne"
 

rojam

New member
Witam.
Przyszedł czas na zakup suba.
Na placu boju zostały dwa:
1. VELODYNE IMPACT 10 -1600 zł
KLIPSCH - KOLUMNY GŁOSNIKOWE, GŁOSNIKI, ZESTAWY KINA DOMOWEGO, ZESTAWY HI-FI, SŁUCHAWKI HI-FI
2. KLIPSCH SW-110 - 2000 zł
VELODYNE - subwoofery z korekcją częsctotliwości

Pokój - ok 27 m2, filmy 70/30 muzyka, fronty Jamo E-770
Proszę o ewentualne sugestie. nie mam możliwości odsłuchania velodyne i klipscha. Wyczytane z neta(zagraniczne fora) -klipsch bardzo dobre opinie , velodyne również. W klipsch BR jest z przodu pod głośnikiem - czy to jest lepsze niż BR od dołu jak velodyne?
Dziękuje.

ps właśnie znalazłem test klipsch sw 110 , gdzie recenzent wykrył "lekki przekręt" u klipscha. Chodzi o pomiar wielkości głośnika. Według specyfikacji SW-110 posiada 10" , a tak naprawdę to 10" jest tylko otwór na głośnik -zaś zmierzony głośnik ma tylko 8 " !!!!
poniżej link z pomiarem.
http://www.audioholics.com/reviews/speakers/floorstanding/klipsch-synergy-f-30/sw-110-sub-c-20-s-20
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Wybadaj tez REL T7 oraz Dali E-12F. Do czego to ma byc sub? do kina, czy do muzyki tez? Na 27m JBL150 za maly. Jakie masz obecnie system, jaki ampli i kolumny?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przy takim budzecie na tego Jbl`a szkoda kasy, nie traktuj suba po macoszemu. Tu nie chodzi o lomot, a o jakosc tych niskich.
Mi ostatnio uciekl REL T9 za 2200zl w idealnym stanie...
 

rojam

New member
filmy -70%
muzyka - 30% --elektroniczna, czasem techno
kolumny - fronty Jamo E-770
amplituner - Yamaha RVX-1071

sub miał być klipsch SW-110 ale jak przeczytałem o tych "przekrętach" z pomiarem (wielkością) głośnika w subie -podają na stronie że jest 10" a faktycznie jest 8" widoczne , 10" to jest otwór w obudowie zwątpiłem i zastanawiam się nad velodyne impact10 za 1550 zł . Zaproponowano mi także Velodyne EQ-10 MAX za 2500 zł. Wiem że ma to być konstrukcja z BR z przodu lub z dołu , bo nie chce odsuwać suba od ściany za dużo (jeśli byłby BR z tyłu). No i ewentualnie JBL ES150 -1100 zł lub ES250 za 1600zł.
Dali E12-Zensor- 2000zł - i ma BR od dołu.
 
Ostatnia edycja:

Koko85

New member
czesc

dojrzalem chyba do zmiany mojego zestawu na cos lepszego, obecnie pokoj to ok 20m2 ale w przyszlosci bedzie wiecej (kiedys jak zdecyduje sie na zmiane mieszkania) a glosniki juz chcialbym kupowac w miare konkretne i teraz albo kupic zestaw 5.1 albo wymienic chociaz fronty bo obecne graja przecietnie (i kiedys dokupic sobie satelitki i centralny)

Mam amplituner Yamaha RX V457 i do tego zestaw 5.0 głośników Koda F51 + sub Koda SW-850

Mysle ze lepszym wyborem bedzie wymiana frontow bo w sumie zestaw sobie gra w miare tylko nie ma tych ciarek jak przy dobrym naglosnieniu, cena max za wymiane frontow ok 2000zl para preferencje 80/20 kino/muza


co byscie polecili gdzie bylaby mocno zauwazalna roznica, cena 2000zl jest chyba ok czy moze to tylko bedzie lekki lifting i nie warto ?

ps. moze cos jeszcze w zestawie wypadaloby wymienic ?

bump tematu robie bo cos nikt sie nie odzywa :)

- sluchalem u siebie w domu glosnikow Koda CV60F i graja lepiej od moich ale szalu nie ma, ale jak to bylwa rodzi sie pytanie teraz mozna wyrwac glosniki Koda CV65F (troche inna konstrukcja) za super cene czyli ok 700zl za 2 fronty na wyprzedazach lub jakies 1100zl za zestaw 5.0 z wyprzedazy, czy orientujecie sie jak graja te CV65F w porownaniu do CV60 lub moich moze warto zmienic ?

- jezeli nie to zastanawiam sie nad zakupem jakis frontow za ok 2000zl (2 sztuki) - jak ma byc spora roznica to niech bedzie i 2500zl ale nie wiem czy glownie w kinie domowych odczuje roznice

wpadly mi w oko
- taga platinum f80 lub moze f100
- roth oli 40
-dali zensor 5
- jbl e80 lub es80 ale raczej nie polecane sa

jak myslicie co robic pakowac sie w takie wymiany czy kupic koda cv65?

niechcialbym 1 czyli wydam kase a roznicy brak wiec z tymi kodami sie wacham bo nie ma powalajacej. Jest lepsza scena, lepsza gora, bas i wogole ale trzeba sie przysluchac. Jak gra w tle to moze byc ciezko zeby wychwycic

help
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Między tymi Kodami nie ma większych różnic, powiedzmy że to ta sama liga. Ale już pomiędzy tymi Kodami co wypisałeś a kolumnami które przytoczyłeś to jest różnica kliku lig. Nawet jeśli nie urwisko. Taga Platinum, Roth Oli, Dali Zensor. Nawet nie ma co porównywać.
Tylko jak to będzie grało z Twoją Yamahą, to ni krzty nie wiadomo.
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
z takimi kolumnami, jak ma grać yamaha to jedynie od serii 6... Budżetowe ampli nie pokarzą potencjału takich kolumn:p
 

Koko85

New member
spokojnie amp sie wymieni z czasem narazie chce wymienic glosniki bo moje to delikatnie mowiac lipa ten zestaw 5.0 teraz kosztuje ok 600zl wiec musi byc tak ze jak wyloze na lepsze kolumny np. 2k (fronty) to bedzie mega roznica, chyba ze juz wspomniana koda sporo lepiej zagra (to mi narazie wystarczy a kiedys tam wymienie na lepsze)

taga platinum to tez przeciez to samo co koda, tymbardziej ze chyba platinum powstalo na wersji Kody CV dlatego je zaproponowalem bo sa w super cenie obecnie a kiedys byly sporo drozsze (napewno wygladaja lepiej kevlarowe membrany itp)

zastanawia mnie np. to ze Roth sa sporo tansze w UK nie jest tak ze to ichniejsza budzetowka a u nas jest to mega wychwalane (pytam bo nie wiem :) )?
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
w UK więcej zarabiają więc dla nich Roth Oli to pewnie jest budżetówka. Z resztą pojęcie to jest względne. Dla jednego kolumna za 500zł będzie budżetowa a dla innego za 2000zł. Ja mam Oli40 jestem bardzo zadowolony. Grają ciepło i dynamicznie. Z Yamahą powinny zgrać się dobrze, zresztą MR6 też. Ja porównując Oli40 z MR6 wybrałem Oli z względu na lepszy bas. Tagi Platinum nie słyszałem, ale są chwalone.
 

longo

New member
Witam,
Buduje sobie pierwszy zestaw stereo do salonu. Na wszelkich forach jest tyle informacji że głowa boli i całkowity laik jak ja ma problem żeby coś wybrać, dlatego bardzo proszę o pomoc.

Żeby było łatwiej wybrałem już wzmacniacz będzie to DENON PMA-520AE.

Potrzebuje do niego kolumn w cenie maksymalnej nieprzekraczalnej 1000zł (najlepiej żeby to było 600-700)
Wymagania mam następujące :
-kolumny będą stały na szafce w odległości około metra od siebie dość blisko ściany.
(nie mogą być podłogowe)
-super by było jakby nie były za duże
-mogą być używane
-głównie będę słuchał radia / może na próbę podłącze TV przez jakiegoś taniego DAC np.FiiO D3 DAC (docelowo w przyszłości nabędę odtwarzacz sieciowy)
-muzyka to głównie rock/pop (radio eska rock/eska itp) trochę klasyki (napewno bez techno metalu i tego typu hardcorowych dźwięków)
-muzyki nie będę słuchał głośno (blok) pokój ma koło 18m2

Nie jestem audiofilem (może będę :)) jeżeli będę chciał się rozwijać napewno zmienie kolumny na inne. Może kiedyś zrobię miejsce na podłogówki itp. Potrzebuje jakichś kolumn na początek, które po prostu poprawnie zagrają, nie będą kuły w uszy. Bardzo proszę o pomoc i polecenie jakichś przykładowych modeli.
 
Do góry