Wybór głośników

Ubnt

New member
Witam
tez mam na uwadze zakup tych kolum TAGA TAV-606 v3 lub Jamo S506 S 506 HCS3 zamisat moich Eltax Hollywood MK3
myślę, że w połaczeniu z Denon AVR-X2000 ładnie zagrają te Tagi??? :smile:
 

gerus6

Active member
Bez reklam
Witam
tez mam na uwadze zakup tych kolum TAGA TAV-606 v3 lub Jamo S506 S 506 HCS3 zamisat moich Eltax Hollywood MK3
myślę, że w połaczeniu z Denon AVR-X2000 ładnie zagrają te Tagi??? :smile:
Szkoda tego ampli dla takich kolumn, nie idź tą drogą :) do tego amplitunera to myślę, że na kolumny 5.0 to trzeba wydać gdzieś 5-6K (minimum)
 
Ostatnia edycja:

mik23

New member
Cześć.

Panie (jeśli są) i Panowie. Podobnie jak przedmówcy mam prośbę o ukierunkowanie w zakupie głośników. Sprzęt napędzający to Yamaha RXV 663. Do tej pory mialem JBL ES30 zresztą zasugerowane tutaj na forum, ale niestety po przeprowadzce miejsca brak... W związku z jakimiś tam firankami czy czymś muszą postawić na jakiś kompaktowy zestaw. Chodzą mi po głowie wysokie smukłe kolumny (w typie Mythos XTR-50 tylko tańsze:), niestety nie znam fachowej nazwy, do zawieszenia na ścianie (tak mam wyprowadzone kable). Na dobry początek wystarczą mi dwa głośniki na przód z możliwością ew. dokupienia reszty do kompletu 5.1.

Jakieś sugestie?
 

septolete

New member
Co moge kupić by mieć fajny dźwięk.

Witam. Nie jestem audiofilem i chce kupić najlepszy zestaw (wszystko) w budżecie do 3000. Jest to możliwe? Mam telewizor Samsung D6500 (wyjście optyczne) do którego chce podłączyć zestaw. Myślałem o 5.1, z tylnymi głośnikami bezprzewodowymi. 40%telewizja/30%filmy/30%muzyka. Jak się da to żeby z kolumnami był wszystko-odtwarzacz z radiem (jak nie to bez wszystkoodtwarzacza). Mogę coś kupować w ciemno, bez odsłuchu i bawienia się? Pokój 22m.kw.
 

septolete

New member
A jest jakiś sprzęt gdzie mogę dostawiać głośniki bezprzewodowo? Tzn chodzi mi o to żeby w kuchni sobie tez podłączyć dźwięk z zestawu i w gabinecie też jedną lub dwie satelitki.
 

Argue

New member
Witam,

Poszukuję już od jakiegoś czasu ciekawego zestawu stereo i po wielu dniach szukania jestem zdecydowany na zestaw pioneera (sx-20 + pd-10). Planuję do nich dobrać głośniki. Myślę nad Monitor Audio Mr2/Bx2 (tutaj pytanie czy opłaca się do 19m^2 inwestować w Bx2 czy różnica bedzie słyszalna, zwłaszcza, że cały sprzęt będzie się mieścił na komodzie w niezbyt korzystnych akustycznie warunkach tj. wysokość komody 85 cm, a kolumny będą rozdzielone właściwie tylko amplitunerem czyli jakieś 60 centymetrów. Na schemacie w załączniku szczegóły. Kolejnymi głośnikami są wharfedale diamond 10.2 i TAGA Platinum B-40v.2. Jeśli chodzi o miejsce to tego nie powinno zabraknąć, gdyż na chwilę obecną na komodzie mieści się zestaw Sony HCD-RXD6AV, a on też swoje mierzy i waży. Jeśli ktoś byłby skłonny polecić inny zestaw od wymienionego przeze mnie pioneera, to poproszę o rady na PW, żeby tutaj nie robić zamieszania, gdyż temat dotyczy tylko głośników.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady

Edit: nie wiem jak zmniejszyć tą miniaturkę :/ jeśli jakiś mod, może to zrobić będę wdzięczny.
 

Attachments

  • schemat.jpg
    schemat.jpg
    91,8 KB · Wyś: 94
Ostatnia edycja:

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wszystkie modele głośników które wybrałeś mają poprawne brzmienie , problemem jest zbyt mała odległość ,po prostu nie wyciśniesz z nich pełnych możliwości
 

kądziel

New member
Witam wszystkich

Otrzymałem możliwość konfiguracji systemu multimedialnego w mieszkaniu mojego brata i stoję przed wyborem amplitunera oraz głośników.

Charakterystyka pomieszczenia;

-salon ~21m2 o wysokości ~6m - połączony z balustradą- wysokie pomieszczenie więc właściwości rozchodzenia się dźwięku mogą być inne
- dwa tylne głośniki będą podwieszone pod belkę nośną
-przedłużeniem salonu będzie kuchnia więc mile by było, żeby dochodziły do niej dźwięki puszczonej muzyki


Wymagania sprzętowe;

Głośniki 5.1 o wysokiej jakości dźwięku przestrzennego podczas oglądania filmów, które w połączeniu z obrazem z projektora multimedialnego (epson ew-tw6100) muszą dawać doznania na wysokim poziomie. Projektor wspiera 3D, które będzie używane więc amplituner również musi obsługiwac 3d

Muzyka będzie pochodzić z radia internetowego, biblioteki cyfrowej czy nawet z gramofonu. Zależy mi na wysokiej jakości i czystości dźwięku.

Głośniki muszą być białe lub biało-jakieś :)

Moje propozycję to;

CANTON GLE470 - ~3500zł - znalazłem ich test na podstawie, którego można stwierdzić, że grają ponad przeciętnie tylko czy będą warte swojej ceny ?

SCANSONIC HC951 - ~3500zł - mało informacji o tym zestawie w internecie ale znalazłem jakiś zagraniczny test i bardzo wysoko ocenione, przydałaby się opinia fachowca.


Amplituner

Będzie podłączony pod HTPC, cyfrowo. Przyda się połączneie z internetem, puszczanie muzyki z chmury i tym podobne opcje.

Wszystko to ma MARANTZ SR5007 ~2.500zł ale zależy mi na czymś tańszym przy zachowaniu funkcjonalności. Podobnie jak głośniki, kolor biały/srebrny w ostateczności.

Budżet na ww. sprzęt to ~6000zł, wymieniony przeze mnie zestaw przekracza go ale jeżeli będzie warty swojej ceny to damy rade :)


Z góry dziękuję za wszystkie opinie.

Pozdr
Piotrek
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Pozostałbym przy tym amplitunerze. Dobrze wyposażony, mocny i ma przyzwoite stereo jeśli zamierzasz też słuchać na nim muzyki. Oprócz Cantonów (tych drugich co podałeś nie znam) zwróć uwagę na (z białych) Zensor 7, Taga Platinum F-60, Q Acoustics 2050i. Trochę nietypowa jest wysokość. Może być problem z akustyką.
 

marekdbr

New member
Witam państwa ;)

Chciałbym o pomoc w doradzeniu jakie głośniki w moim salonie nadawały by się...

Amplituner chciałem Denona X1000 lub X2000, nie wiem za bardzo jakie różnice między nimi. Chce podpiąc pod nie system 5.1 głośników. Używane będzie pod Samsungiem PS51D6900, a niedługo PS64F8500, dekoder HD UPC, PS3, Filmy. Ogółem potrzebne mi dobre kino domowe z raz poraz dobrym audio do odsłuchu :) Nie jestem super audiofilem, ale chciałbym żeby to dobrze grało.

wklejam fotkę jak wygląda w pokoju ustawienie, poprawcie mnie jak coś źle myślę.

c1t9.png
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Ustawienie wydaje się poprawne ,przy takim metrażu proponuję zainwestować w kolumny podłogowe (wolnostojące)

Jeśli dobrze zauważyłem główna różnica pomiędzy tymi Denonami jest w liczbie kanałów ,pierwszy jest 5.1, a drugi 7.1 .Jeżeli planujesz zakupić 5 kolumn to proponuję pozostać przy pierwszym rozwiązaniu , bowiem bez sensu jest kupować amplituner 7 kanałowy żeby wykorzystać 5 kanałów
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ale jednak ten X2000 jest mocniejszy trochę a metraż dość spory:). Chcąc coś mocniejszego i tak człowiek jest skazany na 7-io kanałowy. Kto wie może się przydadzą z czasem 2 dodatkowe kanały:). Warto pomyśleć przyszłościowo:)
 
Do góry