Wybór głośników

maddaniel

New member
Czesc. Nowy na forum i od razu z pytaniem. Mam okolo 5,5 tys i sie zastanawiam nad kupnem onkyo 616 i M-Audio Reference 85 i sub 850. Czy to dobrze zagra? Moj pokoj to poddasze ale z oknem dachowym ok 30 metrow kwadratowych bedzie wygluszony mata wygluszajaca piramidki do wysokosci lamperi oraz sciana przednia w calosci za ekranem 110 cali i tylna za widzem tez w calosci. Proj to Optoma hd200x a filmy z xtreamer prodigy. Nie bede sluchal muzyki tylko filmy i mecze! Dzieki
 

bodziokrak

New member
Witam
Praktycznie zdecydowałem się na ampli HK 3490
plus jakieś kolumny paradigm 9V7 (11 V7) ponoć dobre zestawienie
do muzy rocka metalu czasem kino, ale ostatnio mam możliwość
kupienia używanych B&W 684 w cenie poniżej 9v7,
czy zestawienie HK 3490+ B&W
to dobry pomysł? Czy Paradigm 11 v7 to mnie więcej
tej samej klasy kolumny co B&W 684?
Pomieszczenie około 22m
dziękuję
pozdrawiam
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
B&W 684 nie słyszałem wiec się nie wypowiem. Ale to ta sama klasa co Paradigm. Do 22m Paradigm 11v7 będą za duże. Do takiego pomieszczenia wystarczą 9v7. Ewentualnie zamiast tego amplitunera dałbym lepszy wzmacniacz.
 

bodziokrak

New member
Lepszy wzmacniacz, naprzykład? B&W 684 są jednak sporo droższe niż paradigmy 9 v7
więc może są klasą dla 11ek
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chodziło mi o to że Paradogm v7 to seria z tej samej półki co B&W 684. Odpowiednikiem rozmiarowym 684 jest 9v7. Fakt że B&W 684 są ciut droższe - chyba koło 400zł za pare ale to nie znaczy że są lepsze. Najlepiej sam wybierz się na odsłuch i wtedy wybór będzie prosty. Jesli chodzi o wzmacniacze to zależy od budżetu. Do odsłuchu polecam Nad 326/356, Exposure 1010, Music Hall a15.2/25.2/35.2
 

garsoon

New member
Wybór kina domowego do salonu z kuchnią,

Witam, jestem nowy tutaj na forum i szukam pomocy w doborze odpowiedniego sprzętu do salonu który jest połączony z kuchnią (chcieliśmy z żoną zoptymalizować przestrzeń). W załączniku na szybko rozrysowałem jak wygląda całość. Szerokość pokoju to 315cm a długość 635 cm, przy czym tylne głośniki zamontowane będą tak jak na schemacie (zaznaczone na czerwono).
Zestaw kina domowego będzie zawierał głośniki 5 plus 1 - zastanawiam się głęboko nad JBL Studio 180- czyli budżet do 3500zł, proszę mi doradzić czy przy takim rozstawieniu głosników do dobry sprzęt? a może pokój jest za mały i lepiej wybrać coś z niższej półki?
Przeznaczenie głownie do filmów (60%) i muzyki (40%)
Słyszałem wiele dobrego o JBL i tak jakoś wpadł mi ten zestaw 180 ponieważ ładnie się prezentuje i brzmienie również trzyma się na poziomie. Proszę mi poradzić czy to dobry wybór? a może ktoś ma lepszy pomysł?
Bardzo proszę o opinie i podpowiedzi.:!:
Dziękuje
schemat:
fotoszok. pl/show.php/1423479_pokoj.jpg.html

(jako nowy użytkownik na forum nie moge wklejac linków więc proszę sobie samemu wkleić link w przeglądarkę i ".pl" przesunąć w lewo bo inaczej nie umiem tutaj dodać zdjęcia)
 

garsoon

New member
a co myślisz o JBL LOFT 50 SYSTEM 5.1? Jaki amplituner najlepiej wybrać do tych zestawów? Zastanawiałem się nad harman/kardon ale czytałem że często padają i z gwarancją tylko na 12 mcy.. :/
 

m8kbv

New member
Witam.
Potrzebuję jakiegoś używanego wzmacniacza(+w przyszłości cd i tuner) /amplitunera i kolumn- podłogowych lub podstawkowych.
Pokój to ok 15m2 (prostokątny) ale przez pół roku mieszkam w pokoju 30m2. Nie musi nagłaśniać tych 30m2, chciałbym jednak by jakość dźwięku była jak najlepsza i by kolumny nie były za słabe jeśli chodzi o swoją moc.
Kwota jaką dysponuję to 2tys. zł.
Słucham 90% muzyki- każdego rodzaju, od rapu przez jazz do klasyki włącznie tak więc chciałbym by sprzęt był uniwersalny w swojej muzykalności.
Muzyka będzie puszczana przez Kabel optyczny z karty Xonar DG w komputerze.
Do chwili obecnej miałem Logitech z-5500 (który poza fajną mocą co do tego pomieszczenia nie przedstawia nic więcej).
Widziałem wiele podobnych tematów jednak nic konkretnego nie mogę znaleźć. Nie wiem czy lepiej wziąć lepsze głośniki/ słabszy wzmak czy na odwrót. Sprzętu jest tyle, że od przeglądania boli głowa;)
Proszę o przykłady zestawów wzmak+ kolumny, tak by zmieścić się w tych 2tys. Z góry dziękuję.
 
Ostatnia edycja:

garsoon

New member
Ostanio zmagałem się z podobnym problemem - mianowicie wybór dobrego amplitunera.. duzo czytałem, ale w końcu wybór padł na amplituner używany i to nie taki nowy (rok 2005) ale za to jaki.. piękny bas, świetne wykonanie. Za dobry amp trzeba by dać teraz jakieś + 3 tys, ja zapłaciłem 750 zł za używany ale nie żałuje ani złotówki..
Polecam Yamaha RX V730RDS - przy odrobinie szczęścia znajdziesz w dobrym stanie, tylko nie kupuj bez pilota :)
pozdrawiam!
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jak z pewnych rak to ok, gorzej jak trafisz na poserwisowego bubla od handlarza. Tu jest bardzo podobnie jak z autami.
Mialem kiedys takiego Pionka top model - nie taki stary i nie on jeden uzywany, Yamahe tez mialem uzywana ktora w cenie zakupu kosztowala 20tys. i o ile Yamaha dzialala sprawnie to u Pionka padaly koncowki, serwis (Pan Kaziu, nie autoryzowany, ale obeznany) jak otworzyl to sie wystraszyl. Ale zycze Ci jak najdluzszej radosci.
 

m8kbv

New member
kupiłem audio monitor BX2
czy do tego ta yamaha będzie pasowała?:)
jeśli dobrze pójdzie to i tak kupie do niej nowego hk3390
Tylko pytanie. kolumny łączyć normalnie? może bi amping? a moze bi wiring?:)
RX V730RDS?? a może model wyższy RXV800 który- ten akurat znajduje się na znanym portalu aukcyjnym?? Z tego co widzę są to chyba amplitunery kina domowego, czy aby nie jest to wbrew waszym zasadom odnośnie stereo? (muzyka=amplit. stereo, kino=5.1??)
 
Ostatnia edycja:

garsoon

New member
kupiłem audio monitor BX2
Z tego co widzę są to chyba amplitunery kina domowego, czy aby nie jest to wbrew waszym zasadom odnośnie stereo? (muzyka=amplit. stereo, kino=5.1??)
V730 ma wejście 6.1 do kina (w ustawieniach można ustawić że będzie tylko 5.1) plus z tyłu ma wejścia dodatkowo na dwie kolumny stereo. Fajna sprawa, nie wiem czy wszędzie tak jest ale wygodna funkcja, chcesz posłuchać stereo włączasz na dwie oddzielne kolumny, film w dts - na osobnych głośnikach.
Nie wiem czym różni się rxv800 od v730 - nie jestem znawcą, ale też ma 6.1. Poczytaj sobie, instrukcje do rxv800 znajdziesz w necie po polsku, do v730 nie ma szans.
 

m8kbv

New member
Z tego co piszą na forach tego typu, " zdecydowana wiekszośc zestawów KD do kilku kzł (za nowe) gra bardzo słabo w stereo" i tego się trzymam.
 

m8kbv

New member
co myślicie o połączeniu MA Bx2 + rotel RA-921??
Jeśli nie ten model, co polecili byście do tych głośników w cenie do 500zł?
 

maszkety

New member
Wycelowałem w H/K AVR 270, doradźćie z głośnikami.
Myślałem o zestawie 5.0 JBL studio 180 +130 +120C
80% muzyka 20% kino, 25m pokój

Wątpliwości mam takie czy JBL studio 180 nie będzie za słaby do AVR270
a na 190 już budżet nie pozwala
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Studio 180 nie będą za słabe do avr 270 tylko mogą być trochę za małe do 25m2. Do takiego pokoju lepsze by były studio 190. Jakiej muzyki słuchasz? i jaki max budżet na kolumny?
 
Do góry