Wybór głośników

MsKubek123

New member
dobra wybór padł na yamaha pianocraft mcr 840 teraz mam pytanie słyszałem że trzeba (należy) w nich od razu wymienić kable i interkonekty i tu mam pytanie wymienić na jakie? i jakie to są kable interkonekty jak one wyglądają i do czego służą że należy je wymienić
 

jackuc

New member
Witam
właśnie nabyłem używany ampli Onkyo TX-SR705 i przymierzam się do wymiany moich podstawkowych kolumn Sony.
Pomieszczenie to salon z kuchnią niestety nie za wiele miejsca na szerokość i kolumny muszą stać na szafce obok tv. Muzyka bardzo różnorodna, CD, radio itp, czasem film
Wstępnie typuję Dali Concept 6 lub JBL E80 ale one są strasznie duże.
Czy ew polować na Dali ? Chyba że coś innego doradzicie ? Budżet to do 1500 zł
Pozdrawiam
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Witam
właśnie nabyłem używany ampli Onkyo TX-SR705 i przymierzam się do wymiany moich podstawkowych kolumn Sony.
Pomieszczenie to salon z kuchnią niestety nie za wiele miejsca na szerokość i kolumny muszą stać na szafce obok tv. Muzyka bardzo różnorodna, CD, radio itp, czasem film
Wstępnie typuję Dali Concept 6 lub JBL E80 ale one są strasznie duże.
Czy ew polować na Dali ? Chyba że coś innego doradzicie ? Budżet to do 1500 zł
Pozdrawiam

oraz jak duzo muzyki i jak duzo filmu?

Powiem tak, JBL to typowe "kinówki", ale do mujzyki są kiepskie, mało muzykalne. Dali Concept odwrotnie, sa zrównowazone, ale delikatne, a nie kazdy to lubi.

Jesli nie ma miejsca daj sobie spokoj z podlogówkami i zainwestuj w dobre podstawkowe. Dobrze umiejscowiony podstawczak zagra lepiej niz zle ustawiona kolumna.

Widze, ze masz amplituner do kina, a z Twojej wypowiedzi wnioskuję, ze filmów ogladasz mniej niz słuchasz muzyki. Jesli tak zdecydowałbym sie na wzmacniacz stereo. Zawsze bedzie lepiej niz Amplituner Kina, w szczegolnosci Onkyo

dobra wybór padł na yamaha pianocraft mcr 840 teraz mam pytanie słyszałem że trzeba (należy) w nich od razu wymienić kable i interkonekty i tu mam pytanie wymienić na jakie? i jakie to są kable interkonekty jak one wyglądają i do czego służą że należy je wymienić

Tez słyszalem, ze firmowe są cienkie (dosłownie i w przenosni). Jednak zauwazylem, ze ludzie wymieniają poprostu na grubsze. Wg mnie nie oplaca się inwestowac w kable w tego typu sprzecie. W koncu to przywoita miniwieza, ale w dalszym ciagu miniwieza za 2 tys. Wg mnie nie zauwazysz roznicy w kablach za 5 a 30 zł / m, ale miedzy 5 a 100 zł / m juz tak, lecz to kiepski pomysł do srzetu za 2 tys. Jesli chcesz poczuc się lepiej to kup poprostu grubsze (2-3 mm) i posluchaj czy jest róznica, ale mimo iz stoję po stronie kabli i ludzi, ktorzy slyszą róznicę to uwazam, ze ma to sens jedynie przy bardziej rozbudowanych systemach.

Podobnie z interkonektami. Są to kable łączące ze sobą sprzęty (ogólnie) a głosnikowe łaczą sprzet i kolumny. Czyli jesli chcesz podpiac po PianoCrafta np. inny odtwarzacz CD to zapewne zastosujesz interkontekt 2xRCA/2xRCA (i to jest najbardziej popularny i stosowany interkonekt w branzy audio, oczywiscie są jeszcze inne). Interkonektem nazwiemy rowniez kable HDMI laczacy Pianocrafta z telewizorem.
W przypadku Yamahy 840 nie wiem jak łaczą sie owe dwie "półówki" Pianocrafta, ale moze byc to jakies firmowe ustojstwo. Mysle o tym tak samo jak wyzej w przypadku kabli glosnikowych. Nie ma co przesadzac.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

MsKubek123

New member
yhym a jak chciałbym podpiąć amplituner do kompa to 2xRCA/ jack tak? tylko że jack ma dość duże straty więc nie lepiej podpiąć ampli właśnie przez hdmi ?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ampli do PC mozesz podpiac na kilka roznych sposobow, w zaleznosci od tego co siedzi w PC. Najprosciej to oczywiscie "czincze-jack", mozna tez spiac coaxialem/optykiem w zaleznosci od tego jaka masz karte w PC. Mozna tez dokupic karte zew/wew i sie bawic w rozne podlaczenia. Sporo mozna pisac na ten temat, wszystko zalezy od konfiguracji sprzetowej.
Ja akurat laptopa podpinam hdmi do ampli i tyle w temacie.
 

MsKubek123

New member
mój laptop ma relateka hd audio dość skromnego ale da się z niego dużo wycisnąć natomiast interesuje mnie najlepsze bestratne połączenie do komputera
 

MsKubek123

New member
Tez słyszalem, ze firmowe są cienkie (dosłownie i w przenosni). Jednak zauwazylem, ze ludzie wymieniają poprostu na grubsze. Wg mnie nie oplaca się inwestowac w kable w tego typu sprzecie. W koncu to przywoita miniwieza, ale w dalszym ciagu miniwieza za 2 tys. Wg mnie nie zauwazysz roznicy w kablach za 5 a 30 zł / m, ale miedzy 5 a 100 zł / m juz tak, lecz to kiepski pomysł do srzetu za 2 tys. Jesli chcesz poczuc się lepiej to kup poprostu grubsze (2-3 mm) i posluchaj czy jest róznica, ale mimo iz stoję po stronie kabli i ludzi, ktorzy slyszą róznicę to uwazam, ze ma to sens jedynie przy bardziej rozbudowanych systemach.

Podobnie z interkonektami. Są to kable łączące ze sobą sprzęty (ogólnie) a głosnikowe łaczą sprzet i kolumny. Czyli jesli chcesz podpiac po PianoCrafta np. inny odtwarzacz CD to zapewne zastosujesz interkontekt 2xRCA/2xRCA (i to jest najbardziej popularny i stosowany interkonekt w branzy audio, oczywiscie są jeszcze inne). Interkonektem nazwiemy rowniez kable HDMI laczacy Pianocrafta z telewizorem.
W przypadku Yamahy 840 nie wiem jak łaczą sie owe dwie "półówki" Pianocrafta, ale moze byc to jakies firmowe ustojstwo. Mysle o tym tak samo jak wyzej w przypadku kabli glosnikowych. Nie ma co przesadzac.

Pozdrawiam

okej szanuję twoje zdanie jednak wolałbym wymienić kable głośnikowe chociaż na czystą miedź OFC pytanie tylko jaka szerokość i jaka firma? mile widziane linki
 

jackuc

New member
oraz jak duzo muzyki i jak duzo filmu?

Powiem tak, JBL to typowe "kinówki", ale do mujzyki są kiepskie, mało muzykalne. Dali Concept odwrotnie, sa zrównowazone, ale delikatne, a nie kazdy to lubi.

Jesli nie ma miejsca daj sobie spokoj z podlogówkami i zainwestuj w dobre podstawkowe. Dobrze umiejscowiony podstawczak zagra lepiej niz zle ustawiona kolumna.

Widze, ze masz amplituner do kina, a z Twojej wypowiedzi wnioskuję, ze filmów ogladasz mniej niz słuchasz muzyki. Jesli tak zdecydowałbym sie na wzmacniacz stereo. Zawsze bedzie lepiej niz Amplituner Kina, w szczegolnosci Onkyo

80% muzyka reszta film. Pokój ok 28m2 połączone z kuchnią, skosy...

Myślałem o wzmaku stereo ale nie znalazłem nic ciekawego co umozliwiło by mi podłączenie optycznie xboxa i Nboxa a także jakoś wyglądało.... może źle szukałem ?

Tutaj widok jeszcze ze starą wieżą sony. Jak widzicie miejsca jest mało...



A ew jakie podstawkowe byś polecił lepsze niż te Sony co mam ?

A tak przy okazji Pionki lepiej grają w muzyce niż Onkyo ?

Pozdrawiam
 

pa.sko

New member
Witam wszystkich, potrzebuję porady w sprawie doboru głośników do wzmacniacza.
Sprawa wygląda tak, że mam amplituner ONKYO TX-NR579, salon ma ok 30m2, oraz leciwe głośniki SKART Alpha 150 (poprzednik tych: Skart :: Kolumna głośnikowa Alpha 151 ). Chciałbym wymienić te stare na coś nowszego i ładniej grającego, ale jest pewien warunek. Muszą pasować do nowoczesnego wnętrza - czyli lakierowane czarne kanciaste - coś a'la samsungowe. Podobają mi się wizualnie JBL Studio 180/190 czarne.
Na początek mam ograniczony budżet - ok 2500. Myślę, że przeznaczę to na dwa fronty a następnie będę rozszerzał zestaw o suba i tylne.
Zestaw będzie używany do słuchania muzyki z telewizji - 50%, filmy HD - 25% i muzyka z HDD (flac) - 25%.
Słucham bardzo różnej muzyki. Najczęściej rock, ale lubie czasami posłuchać jakiegoś POPu z mocnym basem.
Czy i jaki zestaw JBL STUDIO 180 czy 190? sub 140 czy 150? będzie najlepszy?
A może znacie jakieś inne rozwiązania ale z nowoczesnym designem.?
Proszę o pomoc
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Do Twojego pomieszczenia Studio 190 i Sub 150 lub ES 250PW. Z czarnych lakierowanych i dobrze grających to jeszcze Dali Zansor 7, Roth Oli40.
 

pa.sko

New member
Dziekuje za podpowiedzi. Czytam teraz na mase i ogladam. Pewnie padnie na JBL'e.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Pride&ufc

New member
Pomoc przy doborze kolumn do onkyo 414

Mam pytanie do znawców tematu czy lepszą opcja będzie
klipsch f10/c10/b20 i sub sw 350 czy znalazłem taką ofertę
JBL STUDIO 180 Set cena 4299.00 PLN
Pokój 18m w kształcie prostkąta do głownie oglądania filmów. Chyba że macie inne sugestię dotyczącą sprzętu.Tv to toschiba led 46cali.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Oba zestawy ok tylko za wysokie ceny, napisz na priva i sprawdzimy.

Dziekuje za podpowiedzi. Czytam teraz na mase i ogladam. Pewnie padnie na JBL'e.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Przy Twoim pomieszczeniu to Studio 190 lub Shogun X, napisz na priva to podam ceny.
 
Ostatnia edycja:

pa.sko

New member
właśnie przyglądam się i design ma ogromne znaczenie - 2ga połówka nie przyjmie zwykłych ciosanych klocków a wnętrze mamy nowoczesne.
Shogun wygląda na takiego właśnie "klocka".
Teraz ES90 czy Studio 190? Na początek w 2.0 a docelowo w 5.0 lub 5.1.
Cena też podobna - ok 1k/szt.
 

pa.sko

New member
Tak sobie czytam o głośnikach, tylko czy ja nie mam za słabego amplitunera do studio190? Przypomnę, że mam ONKYO TX-NR579 a on ma 130W. Kolumny max 400. Dopiero zaczynam i nie chcę się władować na minę. (Amplituner to prezent i sam go nie wybierałem)
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Studio 190 są łatwiejsze też do wysterowania od ES90. Przy 579 nie pokażą wszystkich możliwości ale już dobrze zagrają.
 
Do góry