Wybór głośników

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zerknij na zestawy oparte na frontach: Monitor Audio MR6, JBL Studio 190, Roth Oli40, Klipsch F20/RF62, Taga Harmony Platinum F-100, Canton GLE 476, Magnat Quantum 675/677. Jak widzisz kolumn jest dużo, najlepiej wybierz się na odsłuch i sam posłuchaj.
 

bart111

New member
Witam,
szukam zestawu głośniki + wzmacniacz/amplituner do kwoty 1000,- złotych(używane, o nowe w tym przedziale cenowym będzie ciężko). Limit dość niski, ale nie chcę inwestować zbyt dużo, bo mieszkam na stancji i nie wiem jak długo będę z niego korzystał. Zastanawiam się nad samymi frontami(kolumny podłogowe), bądź nad 5.0. Jestem laikiem w "nagłośnieniu" i moja wiedza opiera się głównie na informacjach, które znalazłem na różnych forach.
- Pomieszczenie ma ok. 20m2, w zależności od tego jakie kolumny mi polecicie i ich rozstawienie(proponowana wolna przestrzeń wokół kolumny), tak później przemebluje pokój.
- 30%Film-Tv/30%Gra/40%Muzyka-Radio
- Muzyka głównie będzie puszczana z kompa

Nie jestem audiofilem, ale potrafię docenić dobry dźwięk i cieszyć się każdą sekundą, która napełnia moje uszy pięknym brzmieniem. Słucham różnego rodzaju muzyki od trancu przez hip-hop, rmb, po blues i nie tylko.
Znalazłem kilka ciekawych(dla mnie) ofert:
allegro.pl/glosniki-jamo-s708-i3610633151.html
allegro.pl/kolumny-quadral-phonologue-odin-mkii-top-i3586705050.html
allegro.pl/glosniki-kolumny-jbl-tlx-5000-320wat-i3603269040.html
allegro.pl/czarne-kolumny-stereo-magnat-91db-4-8ohm-myslenice-i3587472143.html
allegro.pl/show_item.php?item=3600421896
allegro.pl/kolumny-podlogowe-stereo-jamo-e470-170w-myslenice-i3606172459.html
allegro.pl/magnat-vision-8000-wysylka-gratis-i3614456493.html
allegro.pl/magnat-supreme-1000-mocca-najtaniej-skle-koszalin-i3547025692.html
allegro.pl/magnat-vector-4-wysoki-model-160-wat-i3607561423.html
allegro.pl/magnat-dla-znawcow-tematu-i3600200488.html

Poniżej jest aukcja przez, którą zastanawiam się nad 5.0(ciężko będzie je rozstawić):
allegro.pl/taga-tav-306-uszkodzony-rog-wystawione-na-salonie-i3599336843.html

Pomóżcie, bo jak dla mnie większość z tych ofert wygląda nie najgorzej. Co do wzmacniacza to mimo, że głównie interesuje mnie 2.0, przydałaby się możliwość podpięcia kolejnych głośników do 5.1. Z czasem chciałbym dokupić dobry tuner i cd.

Niestety jako nowy użytkownik nie mogę dodawać linków.

Co powiecie na amplituner Onkyo TX-SR506(używany 350,-)?
 
Ostatnia edycja:

Leonek7

New member
Zerknij na zestawy oparte na frontach: Monitor Audio MR6, JBL Studio 190, Roth Oli40, Klipsch F20/RF62, Taga Harmony Platinum F-100, Canton GLE 476, Magnat Quantum 675/677. Jak widzisz kolumn jest dużo, najlepiej wybierz się na odsłuch i sam posłuchaj.

Monitor Audio MR6 ja bym sobie odpuścił. W przedziale 3.4k - 3.7k wypadają blado. Niedawno przez półtorej godziny odsłuchiwałem w salonie 3 zestawy 5.0: Tannoy V4i, Klipsch F20 i wspomniane Monitory. Po 15 min zostały wyeliminowane: przetłuniony, wycofany dźwięk, mało szczegółów, tępy bas. Nie są złe, ale nie za taką cenę. W kinie oraz przy Metallice wygrały Klipsche, głównie za głęboki i bardzo przyjemny bas (bez bardzo wyczuwalnych wibracji jak przy Monitorach). Jak przyszło do muzyki, szczególnie blues, latin czy Mendla to najwięcej detali, super wokal był w Tannoy. Bas krótszy ale bardzo prezycyjny. Klipsche spoko, ale ciut mniej pokazały. Na jednym kawałku wręcz bas przytłaczał. A że subwoofer i tak dojdzie, to wybrałem Tannoye (przy okazji najładniejsze i ciut mniejsze od dość dużych i bardzo głebokich Klipschów). Wszystko podpinane do jednego MacIntosha i Onkyo TX-NR626, do którego też są podpięte.
 

Leonek7

New member
Zalety odsłuchu w salonie dla audiofilów, który sprzedaje także głośniki po 80 tys za sztukę ;)
W ogóle polecam każdemu w Krakowie. Przyszedłem z listą 8 zestawów - uzgodniliśmy 3 do porównania. Wpłaciłem zaliczkę 500 zł i kilka dni później siedliśmy w pomieszczeniu, gdzie już wszystko było rozstawione i przez ponad godzinę, może półtorej wszystko odsłuchaliśmy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

WiTT

New member
Bez reklam
Ja wszystko rozumiem :) tylko jakoś połączenie tych Tannoy z MacIntoshem mnie zszokowało ;) no chyba że tak masz w domu, wtenczas chylę głowę dla posiadacza MacIntosha :)

BTW: czemu zaliczka aż 500zł? Strasznie dużo, a gdybyś sie rozmyślił? :)
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
Monitor Audio MR6 ja bym sobie odpuścił. W przedziale 3.4k - 3.7k wypadają blado. Niedawno przez półtorej godziny odsłuchiwałem w salonie 3 zestawy 5.0: Tannoy V4i, Klipsch F20 i wspomniane Monitory. Po 15 min zostały wyeliminowane: przetłuniony, wycofany dźwięk, mało szczegółów, tępy bas. Nie są złe, ale nie za taką cenę. W kinie oraz przy Metallice wygrały Klipsche, głównie za głęboki i bardzo przyjemny bas (bez bardzo wyczuwalnych wibracji jak przy Monitorach). Jak przyszło do muzyki, szczególnie blues, latin czy Mendla to najwięcej detali, super wokal był w Tannoy. Bas krótszy ale bardzo prezycyjny. Klipsche spoko, ale ciut mniej pokazały. Na jednym kawałku wręcz bas przytłaczał. A że subwoofer i tak dojdzie, to wybrałem Tannoye (przy okazji najładniejsze i ciut mniejsze od dość dużych i bardzo głebokich Klipschów). Wszystko podpinane do jednego MacIntosha i Onkyo TX-NR626, do którego też są podpięte.

No MA są ciepłymi kolumnami i lepiej zgrywają się z ostrym sprzętem. Więc nie dziwię się że odpadły hehe:)
 

Leonek7

New member
Ja wszystko rozumiem :) tylko jakoś połączenie tych Tannoy z MacIntoshem mnie zszokowało ;) no chyba że tak masz w domu, wtenczas chylę głowę dla posiadacza MacIntosha :)

BTW: czemu zaliczka aż 500zł? Strasznie dużo, a gdybyś sie rozmyślił? :)
Mówiłem, że kupiłem razem z Onkyo TX-NR626. MacIntosh to jednak nie moja półka :smile: Wszystko z kablami kosztowało prawie 6500, a że byłem zdecydowany na kupno, więc było ok


No MA są ciepłymi kolumnami i lepiej zgrywają się z ostrym sprzętem. Więc nie dziwię się że odpadły hehe:)
Ale one mało detali pokazują w połączeniu z różnymi zestawami. Jak już wybraliśmy to wtedy facet się szczerze wygadał z jego oceną, bo wcześniej nie chciał nic sugerować i też mówił, że jak je odsłuchał to uważa, że przy takiej cenie słabo.

Jeszcze tylko zdradx, w jakim krakowskim punkcie dokonywales odsłuchów?
Na Karmelickiej, między Rajską a Michałowskiego
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
jeśli były podpinane pod ampli i z niego puszczane stereo to się nie ma co dziwić :). To co na pierwszy rzut ucha jest mega szczegółowe na dłuższą metę jest okropnie męczące. MA to inna kultura grania. Ale podpięte do dobrego wzmaka grającego ostro pokazują pazur a wokale w nich są na prawdę imponujące;)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Zgadzam się z Foxem. Klipsch mogą się podobać tak na szybko bo są efekciarskie i mają mocny bas. Nie ukrywam że do kina czy muzyki metalowej Klipsch lepiej się sprawdzi, bo daje kopa. MA natomiast są bardziej wyrównane i ułożone, nie męczą przy dłuższym odsłuchu. Ja słuchałem MR 4 i BX 6, nie odniosłem wrażenia że są zamulone czy mało szczegółowe. To po prostu inne granie niż w przypadku Klipsch. Są ludzie co lubią takie granie skrajami pasma i efektowne, a są tacy co dażą do wyrównania pasma, neutralności i czystości przekazu. Gusta i guściki.
 
Do góry