Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

Papke

New member
To Wyglada na problem z odswiezaniem .
Probowales odpalan np. na Windows Media Player albo na jakims innym niz all player odtwarzaczu?
Poza tym puszczales material SD czy HD ?
 

borysj5

Member
Może po prostu zmień rozdzielczość na niższą. Może grafa w Pavilionie nie jest w stanie obsłużyć rozdzialki FullHD. W moim lapku tak było.
 

niemeh

New member
Papke napisał:
To Wyglada na problem z odswiezaniem .
Probowales odpalan np. na Windows Media Player albo na jakims innym niz all player odtwarzaczu?
Poza tym puszczales material SD czy HD ?

puszczałem materiał w SD- próbowałem na Windows Media Player'rze, i Media Player Classic.

Na Media WMP było gorzej- jeszcze więcej pasków. Materiału HD nie puszczałem na tym programie... spróbuje jak wróce do domu..

Na MPC puszczałem HOME.mkv- jest w HD i nie było tych pasków.

porównywałem też ten sam film na WMP, AllPlayerze, i takim programie który jest niby do puszczania DVD w Pavilionach... na AllPlayerze, pasków było najmniej. Na WMP najwięcej.

Wydaje mi się, że jest to wina programu. Bo grafika z lapka jest ok. Tak jak wspominałem- wizualizajce z WinAmpa dziłąja idealnie pod każdym względem.

Znacie jakieś ciekawsze programy do filmów?
 

niemeh

New member
Papke napisał:
To Wyglada na problem z odswiezaniem .
Probowales odpalan np. na Windows Media Player albo na jakims innym niz all player odtwarzaczu?
Poza tym puszczales material SD czy HD ?

puszczałem materiał w SD- próbowałem na Windows Media Player'rze, i Media Player Classic.

Na Media WMP było gorzej- jeszcze więcej pasków. Materiału HD nie puszczałem na tym programie... spróbuje jak wróce do domu..

Na MPC puszczałem HOME.mkv- jest w HD i nie było tych pasków.

porównywałem też ten sam film na WMP, AllPlayerze, i takim programie który jest niby do puszczania DVD w Pavilionach... na AllPlayerze, pasków było najmniej. Na WMP najwięcej.

Wydaje mi się, że jest to wina programu. Bo grafika z lapka jest ok. Tak jak wspominałem- wizualizajce z WinAmpa dziłąja idealnie pod każdym względem.

Znacie jakieś ciekawsze programy do filmów?
 

Papke

New member
Jak masz cos takiego na wszystkich programach tylko mniej lub wiecej to przeinstaluj kodeki.

A z TV zadowolony jestes? Napisz cos wiecej pls :)
 

loopguru

New member
Któryś z kolegów pytał czy po wgraniu najnowszego firmware'u z 30.10.2009 można przestawić na b650.Można bez obaw.Co do playera polecam KMPlayer.Idealnie odtwarza .mkv,a napisy to poezja.Mam pytanie do kolegów.Przy oglądaniu .mkv z dysku zewnętrznego film niestety nie pokazuje napisów.Czyżbym coś przeoczył w ustawieniach w MS?Pozdrawiam
 

fnw

New member
markatan napisał:
Czy ten model jest lekko bordowy czy lekko szary Bo już sam nie wiem czym się różni od B550 ?

PS50B550 - jest w odcieniu Rose Czarny (
bordowym przechodzący w czerń)
PS50B551 - jest w odcieniu Platinum Czarny

wybrałem 551 bo czerń łatwiej się komponuje ze sprzętem stereo lub meblami i bardziej mi odpowiada

 

fnw

New member
frycu napisał:
Zastanawiam się nad zakupem PS50B550 , ale czy w nim wystepuje 1,5 sekundy przerwy jak sie przelacza z kanalu na kanal ?
Rozumiem ze ogladanie sportu na tym TV to sama przyjemnosc.
pozdr i dzieki za odp.

Oglądam telewizje cyfrową ze zwykłej anteny TVB-T i występuje w tym trybie ok. 1 sekundy przerwy przy przełączaniu kanałów. Obraz jest poprawnie skalowany. Jakość jest lepsza niż się spodziewałem.
 

niemeh

New member
Papke napisał:
Jak masz cos takiego na wszystkich programach tylko mniej lub wiecej to przeinstaluj kodeki.

A z TV zadowolony jestes? Napisz cos wiecej pls :)

Dobra, spróbuje z tymi kodekami.

TV rewelacja. Jestem bardzo zadowolony.

Oglądałem na nim Blu-ray'a - Denon DVD1800bd film "Zapowiedź" obraz- rzeźnia! Piękne kolory, obraz dynamiczny i bez jakichkolwiek zniekształceń. Bez wachania mogę TV polecić każdemu! Poza małymi wadami, jest idealny.

Świeci lepiej niż LOEWE INDYWIDUAL 46' za 23 tys!!

A propo małych wad.. Jeszcze jednen problem techniczny...
Gdy scena w filmie jest zupełnie ciemna, TV przestaje się podświetlać...

Wygasza się całkowicie na czas trawania sceny. Jest to bardzo denerwujące, bo różnica jest ogramona pomiedzy, czarnym podświetlonym ekranem, a zupełenie wyłączonym- nieświecącym.

Czy wiecie, jak się tego pozbyć? Czy jest to jakiś program od czerni? Czy coś związanego z oszczędzaniem energi?

loopguru napisał:
Przy oglądaniu .mkv z dysku zewnętrznego film niestety nie pokazuje napisów.Czyżbym coś przeoczył w ustawieniach w MS
- u mnie jest to samo.
 

Papke

New member
JEst tam w opcjach dzies kontrast dynamiczny albo dynamiczna poprawa czerni.Tam pogrzeb. Slyszalem , ze pomaga na sciemnianie.
 

maciekadamfrog

New member
Witam,

@Niemeh
Jeśli chodzi o dzwięk to musisz przekonwertować na format DD, DTS'a nie odtworzysz na tym TV :/ niestety.

Napisy u mnie działają bezproblemowo w formacie srt.

Pozdrawiam
Maciek
 

loopguru

New member
A jak macie ustawione napisy?Europa Wschodnia+Duże?Niestety co do ustawień napisów to szału niema niestety i raczej wolę oglądać filmy z napisami przez laptopa(hdmi).
 

suprnowa

New member
Witam.
Mam pytanie czy w najnowszym sofcie 2008.0 nie ma problemów z odblokowaniem funkcji odtwarzania filmów?
I które opcje warto zmienić w menu serwisowym?
 

SławekG

New member
loopguru jak rozumiem podłączasz laptopa kablem hdmi do tv i tak oglądasz filmy? Ja niestety mam problem z podłączeniem lapka do tv gdyż po połączeniu na kompie wyświetla się niebieski ekran i system próbuje się odpalić na nowo ale bez skutku :(. nie wiem co z tym dalej zrobić? może ktoś podpowie? Mam HP Pavilion z kartą Nvidia
 

maiesky

New member
Jaka jest maksymalna rozdzielczosc odtwarzanych nagran oraz formaty? Czy .wmv hd tez podoła? Jeśli ktoś ma ten tv to mogę na priv podać linki do dwóch testowych klipów.

dla mnie minusem przy samsungu jest brak funkcji autoskalowania- jak mniemam ten model lub 650 również tego nie umieją?
pozdrawiam
 

loopguru

New member
SławekG Ja też mam Paviliona tyle,że z Ati.Oglądając z lapka czasami tracę połączenie z tv i wyświetla się komunikat brak sygnału.Może to wina kabla hdmi.Dziś kupiłem nowy więc przetestuję.Najwygodniej mi jednak oglądać z dysku zewnętrznego podpiętego pod usb ofkoz po tuningu w MS;) Dysk to Seagate FreeAgent Go 2,5 cala 500GB.
 

SławekG

New member
loopguru Właśnie oczekuję na przesyłkę z dyskiem zewnętrznym WD 320Gb 2,5" i też będę z niego korzystał albo przez wejście USB dvd albo po "tuningu" bezpośrednio przez wejście USB tv. Ale nadal mnie martwi to, iż po podłączeniu lapka przez kabel hdmi system mi się resetuje i nie chce wystartować. Próbowałem też połączenia poprzez wyjście monitorowe lapka do wejścia komponentowego (Y/Pb/Pr) tv ale w tym przypadku wyświetla komunikat o braku sygnału :(. Nie próbowałem połączenia pod wejście PC tv bo nie mam kabla ale dla spokoju pożyczę i wypróbuję.
 
Do góry