Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

Papke

New member
nowy firmware

pojawil sie jeszcze nowszy firmware 2008 z 30.10.2008 ( a mialo juz nie byc :D )
http://www.samsung.com/pl/consumer/...2010200&model_cd=PS50B550T4WXXH&menu=download

Kurcze zastanawiam sie nad tym TV bo cena zleciala juz do 3350zl :)
A na TV chce wydac max 3500zl.
No i pozostaly na placu boju Panas 42g10, Panas 46s10 i ten samsung ps50b550.
Kurcze s10 chyba odpadnie bo ma brudny obraz i ta loteria z bzyczeniem.
G10 mi pasuje ale 42' wiadomo to troche malo + siorbie tyle pradu ile 50' Sama. U mnie 46' byloby optymalne w sumie ale 50' tez przejdzie.
I tu mam pare pytan do posiadaczy Sama ps50b550:

1.Czy TV komus bzyczy?
2. Jak wyglada serwis Sama w Polsce? Tez wpadaja na chate jak w Panasonicu?
3. Czy wystepuje w tym TV mocny Judder w 24p?
 
Ostatnia edycja:

olo_fasolo

New member
Czy ktos z Was wgrał najnowszy firmware (FM/200910/20091030222136781/T-CHL5DEUC.exe)? Czy na tej wersji dalej można w menu serwisowym zmieniać typ telewizora na B650?
Pozdrawiam.
 

zalus13

New member
Witam.
Wysłałem maila do Samsunga z pytaniem co poprawili (zmienili) w tym firmware ale dostałem lakoniczną odpowiedź:
W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:


Niestety nie posiadamy szczegółowych informacji na temat zmian w
oprogramowaniu. Generalnie poprawiają one błędy występujące w oprog
ramowaniu wgranym fabrycznie w telewizorach, jeśli takowe występują.
 

Papke

New member
bad pixele w plazmach samsunga

Slyszalem opinie ,ze na plazmach samsunga czesciej pojawiaja sie bad pixele.
Czy to prawda?
 

gniewkon

New member
olo_fasolo napisał:
Czy ktos z Was wgrał najnowszy firmware (FM/200910/20091030222136781/T-CHL5DEUC.exe)? Czy na tej wersji dalej można w menu serwisowym zmieniać typ telewizora na B650?
Pozdrawiam.
Przyłączam się do pytania kolegi olo_fasolo.
Czy po wgraniu nowego firmware nadal można zmienić opcję na B650 ?

Czy jest gdzieś dostępna strona ze starszymi wersjami firmware ?
Czy można zdobić downgrade firmware ?
 
Ostatnia edycja:

X@N

New member
Papke napisał:
1.Czy TV komus bzyczy?
2. Jak wyglada serwis Sama w Polsce? Tez wpadaja na chate jak w Panasonicu?
3. Czy wystepuje w tym TV mocny Judder w 24p?
4. Czy występuje migotanie bieli?
5. Czy nadaje się jako monitor do komputera? (tymczasowy, pomocniczy...)

ad 1. dzisiaj w MM słuchałem, bzyczał, nie spotkalem sie z całkowicie cicha plazma, wszystkie te w mm bzyczaly rowno.
 
Ostatnia edycja:

SławekG

New member
Jeszcze nikt nie wymyślił i wykonał urządzenia elektronicznego -elektrycznego, które nie wydawałoby swojego charakterystycznego dźwięku. Każde urządzenie - w mniejszym lub większym stopniu -wydaje jakieś dźwięki. wystarczy posłuchać: lodówki, pralki, mikrofali, komputera, wzmacniacza mocy, świetlówki itd. Nie inaczej jest z telewizorami - czy to plazmowymi, ctr, lcd i innymi. Takie są prawa fizyki i nie da się ich ominąć. Tam gdzie są zastosowane elementy indukcyjne tam jest i wzbudzanie się drgań. Jeżeli nie drżą (zalane żywicą) uzwojenia to drgania przekazywane są na płytki dukowane i dalej na obudowy. Pytanie powinno brzmieć: czy te dźwięki są mocno słyszalne i uciążliwe w codziennym użytkowaniu tv? Odpowiedź na nie to: NIE! Nie są mocno słyszalne i na pewno - o ile ktoś nie ogląda tv w całkowitej ciszy bez dźwięku w całkowicie wyciszonym od czynników zewnętrznych pomieszczeniu i o słuchu melomana - absolutnie nie przeszkadzają w oglądaniu!!!
 

X@N

New member
Tak, coś w tym jest. W domu mam od paru dobrych lat Panasa TH-42PV500, i przyznam że buczenie nieraz jest nieznośne. Natomiast mam nadzieje że nowsze modele są bardziej stonowane.....
 

bo.

New member
Pytanie.
Posiadam PS50B550. Chce kupić sobie konsole PS3.Czy użytkowanie konsoli na tej plazmie bedzie miało ujemny wpływ na w/w model???
 

Papke

New member
Stary napisz lepiej jak wrazenia :)
Czy bzyczenie przeszkadza czy jest cichutkie.
Czytalem na innych forach ze pierwsze 100h musisz uwazac a pozniej juz jest OK i ludziska tna na konsoli jak trza.
 

bo.

New member
wrażenia?
ok.korzystam z polsatu cyfrowego i jest wyśmienicie.
ale pograłbym sobie jeszcze na konsoli, i nie wiem czy ryzykować?
 

SławekG

New member
Dziwią mnie trochę takie pytania jakie zadał kolega bo. Przecież tv to nie jest super specjalizowane urządzenie dla wybranego specyficznego jednostkowego odbiorcy ale masowa produkcja dla masowego odbiorcy. I ma służyć - jak pralka, lodówka, komp, radio itp. - do normalnego codziennego i długotrwałego użytkowania. Nad tym pracował sztab fachowców. Czy kupując samochód zastanawiasz się czy jeździć nim sam z folią pod tyłkiem - aby go nie przeciążać i nie ubrudzić - czy wozić całą rodzinę? Do tego został stworzony i do tego ma służyć! Podłączaj kompa, podłączaj konsolę i co tylko chcesz zachowując umiar i niewielkie ograniczenia związane ze specyfiką ekranu plazmowego. Ale o tym na tym forum pisano już setki razy :)
 

fnw

New member
Kupiłem PS50B551 - powiesiłem na ścianie - włączyłem - obraz rewelacja - testowałem na telewizji naziemnej DVB-T i na XBOX (HDMI). Godzinę się pobawiłem - nie sprawdzając wersji oprogramowania ustawiłem wszystko jak na pierwszej stronie - wszystko śmiga jak ta lala. Z czystym sumieniem polecam.
 

X@N

New member
fnw napisał:
Kupiłem PS50B551 - powiesiłem na ścianie - włączyłem - obraz rewelacja - testowałem na telewizji naziemnej DVB-T i na XBOX (HDMI). Godzinę się pobawiłem - nie sprawdzając wersji oprogramowania ustawiłem wszystko jak na pierwszej stronie - wszystko śmiga jak ta lala. Z czystym sumieniem polecam.
Jaki dostaleś panel? (Version)


Na stronie samsunga jest porównanie, polecam.
 

frycu

New member
Zastanawiam się nad zakupem PS50B550 , ale czy w nim wystepuje 1,5 sekundy przerwy jak sie przelacza z kanalu na kanal ?
Rozumiem ze ogladanie sportu na tym TV to sama przyjemnosc.
pozdr i dzieki za odp.
 

niemeh

New member
Witam Panowie.
To mój pierwszy post, ale śledzę wątek już od jakiegoś czasu.
Od tygodnia jestem szczęsliwym posiadaczem 550. Tv świeci świetnie, dziła rewelacyjnie i bezproblemowo...
bezproblemowo poza jednym małym niuansem.
w MS zmieniłem typ na 650 żeby móc oglądać fimy z Pen'driva.

tak więc podjarany wgrałem sobie HOME.mkv z napisami sciągnietymi na napiProject. Na kompie śmiga jak talala, ale po włączeniu go na TV wyświetlił mi się komunikat: "Nie obsługiwany format audio".
Obraz- na 5, ale brak dźwięku.

Co mogę na to poradzić?
Czy to kwestia ustawień w TV, czy może samego pliku?

drugi minusik, który mi przeszkadza, pojawia się w momencie gdy puszczam obraz z kompa po HDMI. Mam HP PAVILIONA dv6500. Pulpit jest idealnie wkomponowany w wyświetlacz TV.

Gdy puszczam film z All Playera, przy dynamiczniejszych scenach ( nie mam tu na myśli wyścigu samochodowego, czy czegoś w tym stylu, tylko najprostrza scena, w której przez ulicę przejeżdza np. koparka) pojawiają sie poziome, obuźnione paski... nie potrafię tego nazwać, ale film ogląda się niekomfortowo.. jestem przekonany, że to wina programu, bo np. wizualizacje z Winampa wymiatają. Chodzą płynnie, bez najmiejszego śladu zmurzenia i duszków. Obraz jest dynamiczny, bez ani jednej skazy...

Czy na to możecie polecić mi jakieś lekarstwo?

ps. Pozdrawiam wszystkich urzytkowników 550 po tuningu! ;)
 
Do góry