Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

Badman

New member
Witajcie.
Jestem nowym posiadaczem tego telewizora i mam kilka pytań do bardziej zorientowanych.
Po pierwsze czy kotś może zasugerować jakie ustawienia obrazu zastosować?
Po drugie czy przez USB mogę podpiąc dysk zewnętrzny o wielkości 1 TB?
Po trzecie jak sprawdzić jakie mam wgrane oprogramowanie po to by zrobić tuning do b650?
Czy po takim tunningu będą chodzić divixy z tego dysku?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

greck

New member
Możecie powiedzieć na co dokładnie w końcu zmieniamy w MS na lb650 czy pb650? Bo na różnych forach są różne wersje...

Czy pokusiłby się ktoś może do zrobienia zbiorczej instrukcji jakie rzeczy (sprawdzone) można pozmieniać (oczywiście na własą odpowiedzialność) w MS i co one dają.

A wracając do samego telewizora to też tak macie, że po wyłączeniu go po ok 5 min sam jakby się włącza i odrazu wyłącza nim cokolwiek się pojawi na ekranie? Czy jest to normalne?
 

markatan

New member
Gdzieś w menu jest o aktualizacji automatycznej.
To powoduje że tv sam się włącza.
Było o tym wcześniej. Dotyczy to również innych Sam'ów.
 

Orion123

New member
markatan napisał:
Gdzieś w menu jest o aktualizacji automatycznej.
To powoduje że tv sam się włącza.
Było o tym wcześniej. Dotyczy to również innych Sam'ów.
Jesli juz posrednio wywolana zostala sprawa aktualizacji oprogramowania,to moze znalazla by sie osoba i podzielila sie wrazeniami odnosnie ,co
zmienilo sie waszych plazmach po zainstalowaniu najnowszej wersji
firmware'u?
Pytam,gdyz w moim PS 42 B450 jest wersja '2001' ,a na stronie Samsung.pl
dostepna jest '2004'.
Czy warto bawic sie w upgrade? Czy sa to moze jedynie sprawy 'kosmetyczno-estetyczne'?
/infolinia Samsunga nie ma zadnych danych ,odnosnie tego ,co najnowszy firmware zmienia- a szkoda!/
 

KrisMy

New member
Witajcie!! Od jakiegoś czasu też jestem posiadaczem PS50b550 i zgodnie z powyższymi wskazówkami w MS zmieniłem ustawienia na b650. Wszystko jest ok tylko się zastanawiam jak działa funkcja PIP. Na codzień TV podłączony jest z tunerem Cyfra + kablem HDMI. W obrazie PIP nie ma innych kanałów z Cyfry. Może ktoś wie jak to działa? Pozdro!!!!!!
 

KrisMy

New member
Mam jeczcze jedno pytanko czy PS50b550 po zmianach w MS na B650 będzie współpracował z dyskiem zewnętrznym 2,5" o poj 500GB
 

greck

New member
@KrisMe

PIP działa na różnych źródłach, czyli dajmy na to jeden ekran z Cyfry przez hdmi a drugi np dvd przez euro złącze. Nie ma możliwości żeby PIP działał z jednego źródła sygnału.
 

Sidevinder

New member
greck napisał:
Możecie powiedzieć na co dokładnie w końcu zmieniamy w MS na lb650 czy pb650? Bo na różnych forach są różne wersje...

Czy pokusiłby się ktoś może do zrobienia zbiorczej instrukcji jakie rzeczy (sprawdzone) można pozmieniać (oczywiście na własą odpowiedzialność) w MS i co one dają.

A wracając do samego telewizora to też tak macie, że po wyłączeniu go po ok 5 min sam jakby się włącza i odrazu wyłącza nim cokolwiek się pojawi na ekranie? Czy jest to normalne?

Właśnie miałem o tym napisać. Mam B550 od około miesiąca i zaobserwowałem dokładnie to samo, po około 30 min. po wyłączeniu telewizor sam się włącza na parę sekund, a potem wyłącza. Dziwnie to wygląda w nocy, jak po oglądaniu filmu oszli wszyscy spać, a tu nagle pyk ekran sie podświetla i nagle sam się wyłącza.
Co to jest, jak to zmienić?

Kolejne pytanie, to jak zaktualizować soft w TV? Można to zrobić samemu, czy trzeba wzywać serwis, bo oni nie robią nic na miejscu, tylko zabierają telewizor na 2-3 dni i potem odstawiają. Wiem, bo dzwoniłem i pytałem.
No i te powidoki :(
 

x_uzar

New member
Witam,

Od tygodnia posiada tego Sama (50' mod. 551) i chcialbym go niebawem powiesic. poszukuje wieszaka z niewielka regulacja w pione (ale nie na pilota) - czy mozecie cos polecic za rozsadne pieniadze? bede bardzo wdzieczny
 

niemeh

New member
Też mi się to robiło... TV uruchamiał się sam na kilka sekund około godziny, po wyłączeniu, a poźniej gasł.

Dziś to sprawdzę.

Dziś minie miesiąc od kiedy mam mojego b550 po tuningu.

Mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że był warty swojej ceny!

a zastawnawia mnie taka rzecz:
Skoro b550 ma taką sama płytę główną i obudowę jak b650, to czy można ją rozkręcic i wsadzić moduł z WiFi, albo chociaż z NET?
no Kozaki, jak myślicie? Jakby dać to jakiemuś specowi?

robie w branży, więc mam zaufanych serwisantów...
 

markatan

New member
Sidevinder napisał:
... jak zaktualizować soft w TV? Można to zrobić samemu, czy trzeba wzywać serwis, bo oni nie robią nic na miejscu, tylko zabierają telewizor na 2-3 dni i potem odstawiają. Wiem, bo dzwoniłem i pytałem. ...
.
Bzdura. Można samemu. Trzeba pobrać soft ze strony SAMSUNGA razem z instrukcją wykonania upgrade.
 
Ostatnia edycja:

demografik

New member
Ależ te TV staniały ostatnio... A ja dałem pól roku temu 4,5k a tu już ponad tysiąc taniej widzę ;)

Macie też tak u siebie, ze TV strasznie trzeszczy kiedy się nagrzewa po włączeniu i chłodzi po wyłączeniu?
Strasznie mocno pracuje obudowa TV i trwa to z 2-3 godziny po wyłączeniu nawet. Strasznie denerwująca sprawa.
Zastanawiam się czy nie oddać go z tego powodu do serwisu.
 

borysj5

Member
Znalazłem chyba pewną wadę, wqrzającą trochę.
Kiedy wyłacze jakiekolwiek źródło sygnału TV po chwili uruchamia wygaszacz który po jakimś czasie przestaje działać , obraz jest czarny a TV się nie wyłącza. Już pare razy został właczony na noc bo np. dzieciaki wyłączyły satke czy kompa a TV juz nie.
 

HILUX

New member
Znacie może jakieś dobre promocje na PS50B551 ???

bo na 99% się na niego zdecydowałem ... 1% zostawiłem jeszcze Panasonicowi 50X10Y ale obraz na samsungu był lepszy wg mnie - porównywałem z 50'' 550ką - więc chyba nawet niższa cena i 5 letnia gwarancja mu nie pomoże.

czytałem na forum, że był nawet poniżej 3300 ale gdzie ??

na ceneo są aktualnie po :

3393 = Redcoon - ale co z tego jak wysyłka 150zł :mrgreen:
3395 = coś tam z łodzi nie znam sklepu - trochę strach
3398 - The1.pl - niezła wysyłka - ale sklep wykręcił już pewnie lekko na 100tyś różnych klientów ... :mrgreen:

na razie morele.net wydaje się ok - wyjdzie 3520zł z wysyłką
znacie coś lepszego :roll: ?
 

x_uzar

New member
HILUX napisał:
Znacie może jakieś dobre promocje na PS50B551 ???

bo na 99% się na niego zdecydowałem ... 1% zostawiłem jeszcze Panasonicowi 50X10Y ale obraz na samsungu był lepszy wg mnie - porównywałem z 50'' 550ką - więc chyba nawet niższa cena i 5 letnia gwarancja mu nie pomoże.

czytałem na forum, że był nawet poniżej 3300 ale gdzie ??

na ceneo są aktualnie po :

3393 = Redcoon - ale co z tego jak wysyłka 150zł :mrgreen:
3395 = coś tam z łodzi nie znam sklepu - trochę strach
3398 - The1.pl - niezła wysyłka - ale sklep wykręcił już pewnie lekko na 100tyś różnych klientów ... :mrgreen:

na razie morele.net wydaje się ok - wyjdzie 3520zł z wysyłką
znacie coś lepszego :roll: ?


dziwne sa te ceny - ja 2 tygodnie temu kupowalem w EuroAgd w cenie 3550, a teraz widze, ze tam kosztuje 3699, zamiast spadac rosna? jezeli chodzi o morele to z nimi tez trzeba uwazac....
 

VANT

New member
OK panowie....zdecydoqwałem się na model PS50b551, po przeczytaniu tego wątku i dzisiaj idę go zamówić w euro...cena 3699.

Na co zwrócić uwagę podczas odbioru?? ponoć jest możliwość sprawdzenia ile godzin pracowała matryca itp...Prosze o rady gdyż będzie to moja pierwsza plazma.

No i sprawa zapobiegania wypalenia matrycy...jak działają te opcje?? tzn czy podczas oglądania co jakiś czas obraz się zmienia itp??

Pozdrawiam i dziękuję
 
Do góry