Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

Papke

New member
za 250zl wiecej mozna juz kupic ps50b650 ktory jest zdecydowanie lepszym wyborem. Lepszy filtr na matrycy,troszke lepszy obraz i wejscie internetowe
 

Badman

New member
Ponieważ nikt mi nie odpowiedział ponawiam pytanie i proszę o pomoc.

Jestem nowym posiadaczem tego telewizora i mam kilka pytań do bardziej zorientowanych.
Po pierwsze czy kotś może zasugerować jakie ustawienia obrazu zastosować?
Po drugie czy przez USB mogę podpiąc dysk zewnętrzny o wielkości 1 TB?
Po trzecie jak sprawdzić jakie mam wgrane oprogramowanie po to by zrobić tuning do b650?
Czy po takim tunningu będą chodzić divixy z tego dysku?
Z góry dziękuję za pomoc.
 

DarPiet

New member
Badman napisał:
Ponieważ nikt mi nie odpowiedział ponawiam pytanie i proszę o pomoc.

Jestem nowym posiadaczem tego telewizora i mam kilka pytań do bardziej zorientowanych.
Po pierwsze czy kotś może zasugerować jakie ustawienia obrazu zastosować?
Po drugie czy przez USB mogę podpiąc dysk zewnętrzny o wielkości 1 TB?
Po trzecie jak sprawdzić jakie mam wgrane oprogramowanie po to by zrobić tuning do b650?
Czy po takim tunningu będą chodzić divixy z tego dysku?
Z góry dziękuję za pomoc.

ad1.to juz musisz sprobowac metoda prób i bledow co bardziej ci sie podoba..
ad2.mozesz, ja mam podpięty dysk 1,5Tb samsunga i czyta go bez problemu,
ad3.uzyj "szukaj" na najnowszym sofcie bodajrze 2008 jest mozliwy tuning, gdyz sam taki wgrywalem i divixy chodza bez problemu
 

MikeSamsung

New member
Witam wszystkich.
Jestem kolejnym szczęśliwym posiadaczem PS50B550.
Zrobiłem zmiany zgodnie z opisem na forum. Wszystko działa.
Dziękuję za zamieszczane informacje.

Mam pytanie, jaki dysk w obudowie USB polecacie? Czy jeżeli dysk wyłącza się przy wyłączaniu komputera (np WD) to czy przy TV będzie się tak samo wyłączał, czy trzeba odpinać zasilanie?
 
Ostatnia edycja:

Gee

New member
MikeSamsung napisał:
Witam wszystkich.
Jestem kolejnym szczęśliwym posiadaczem PS50B550.
Zrobiłem zmiany zgodnie z opisem na forum. Wszystko działa.
Dziękuję za zamieszczane informacje.

Mam pytanie, jaki dysk w obudowie USB polecacie? Czy jeżeli dysk wyłącza się przy wyłączaniu komputera (np WD) to czy przy TV będzie się tak samo wyłączał, czy trzeba odpinać zasilanie?

Ja mam dysk Verbatima 500GB, polecam. Bezgłośny, mało się grzeje i widziałem także w necie test, w którym także wygrywa z innymi dyskami (także z WD).
A teraz panie, do testów :D Pomóż i mi i daj znać jak się prezentuje w codziennym wykorzystaniu - czyli komp (powłoki?) filmy (różnica) MKV 1080p/720p, jakość obrazu przy oglądaniu zwykłej tv. Za kilka(naście) dni planuję zakup jakies plazmy.
 

zn21

Member
Badman - ja ustawiłem obraz tak:

tryb - film
podświetlenie - 5
kontrast - 72
jasność - 43
ostrość - 99
kolor - 53
odcień Z48/C52

W ustawieniach zaawansowanych:
tonacja czerni - ciemniejsza
kontrast dynamiczny - wył
gamma - -2
odcień skóry - -4
uwydatnienie krawędzi - wł

opcje obrazu:
ton kolorów - ciep.1
rozm. dopasowany (to jest super ustawienie!)
cyf. red. szumu - średnia
poziom czerni - niska
typ film - auto1
tylko tryb niebieski - wył

i na tym oglądam wszystko - pasuje mi, sparwadż czy Ci odpowiada a możesz pod siebie trochę zmienić
powodzenia
 

carinus

New member
Witam.Znalazł ktos możliwość użycia PIP po zmianie ustawień w MS przyciskami pilota bez wchodzenia w Menu?Na razie używam innego pilota ze starego LCD Samsunga.Zrobiłem też pomiar zużycia energii,średnio ciągnie ok 120W na ustawieniach "ekonomicznych".
 

VANT

New member
carinus napisał:
Witam.Znalazł ktos możliwość użycia PIP po zmianie ustawień w MS przyciskami pilota bez wchodzenia w Menu?Na razie używam innego pilota ze starego LCD Samsunga.Zrobiłem też pomiar zużycia energii,średnio ciągnie ok 120W na ustawieniach "ekonomicznych".
trudno uwieżyć że tylko 120W bo przed wyborem TV oglądałem ten TV w sklepie gdzie mieli mierniki poboru mocy podłączone pod LG i jak poprosiłem żeby podłączyli pod b551 to niebardzo chcieli, ale wkońcu jeden sprzedawca podłączył i na ustawieniach eco było około 249-291W ...najmniej jak zaobserwowałem to 178W przy ciemnej scenie....Zresztą producent sam podaje wartość srednią 250W a z funkcją eco 160W (co przy plaźmie jest przy czarnej scenie)

Byłem przed wyborem dużego TV i byłem zdecydowany na tego samsunga b551 (co zresztą pisałem tu na forum), ale jak pojechałelm ze swoim tuneremHD (z nagraniem full hd wysokiej jakości) i porównali mi go do LG 47LH3000 (ta sama cena) to nawet sprzedawcy byli ździwieni bo praktycznie przekonali mnie na te plazme a potem nie potrafili wyjaśnić dla czego nie jest lepiej na plaźmie....normalnie szopka...ustawiali tv na różne sposoby i nic...a miernik szalał...w przypdaku LG było sobie 130-140W niezaleznie od sceny (eco średnie), a przy b551 nieraz i powyżej 300W było.
Wybór był prosty mimo że LG mniejszy o 3".
Nie zrozumcie mnie źle...jechałem po samsunga, a wróciłem z LG LCD... przekonał mnie obraz i zuzycie energi....
 
Ostatnia edycja:

zn21

Member
LCD niby w sklepie wypadają lepiej (jaśniej świecą). W domu są inne warunki. Paza tym chłopcy ze sklepu to się nadają ale wiadomo do czego.
Z drugiej strony pogratulować bo jesteś zadowolony z zakupu a to najważniejsze!!!
Co do pomiarów to w domu ustawione jest wszystko na dużo mniejszej jasności i być może stąd tak roznica w poborze prądu - ja jasność mam ustawioną poniżej 50%.
 

VANT

New member
Tak jak pisałem wcześniej...byłem zedecydowany w 99% na b551 (nawet ściągnąłem do niego najnowszy fw), ale w sklepie zmieniłem zdanie...co do sprzedawców to wiem że nie ma co od nich wymagać, ale zawołali jednego z nich co ma te plazme w domu i to on ustawiał....Nie piszę że LG miał lepszy obraz, bo oba były porównywalne (kolory, nasycenie itp) z tym że na LG wydawał mi się ostrzejszy...Szalę na stronę LG przeważyły dodatki, typu gwarancja 5lat, pobór prądu no i brak zjawiska wypalania matrycy, bo obraz mają porównywalny...
 

spanker

New member
VANT napisał:
Tak jak pisałem wcześniej...byłem zedecydowany w 99% na b551 (nawet ściągnąłem do niego najnowszy fw), ale w sklepie zmieniłem zdanie...co do sprzedawców to wiem że nie ma co od nich wymagać, ale zawołali jednego z nich co ma te plazme w domu i to on ustawiał....Nie piszę że LG miał lepszy obraz, bo oba były porównywalne (kolory, nasycenie itp) z tym że na LG wydawał mi się ostrzejszy...Szalę na stronę LG przeważyły dodatki, typu gwarancja 5lat, pobór prądu no i brak zjawiska wypalania matrycy, bo obraz mają porównywalny...

poczekaj jak w domu zauwazysz sliwkowa czern i plamy w podswietleniu, nigdy wiecej lg, a juz na pewno nie z najn izszych budzetowych serii, choc ten szajs tez czern ma fatalna, po prostu szara
 

VANT

New member
spanker napisał:
poczekaj jak w domu zauwazysz sliwkowa czern i plamy w podswietleniu, nigdy wiecej lg, a juz na pewno nie z najn izszych budzetowych serii, choc ten szajs tez czern ma fatalna, po prostu szara

nie muszę czekać bo widzę idealne podświetlanie bez żadnych plam itp. Czerń owszem nie jest taka jak w bardzo dobrych plazmach, ale nie jest zła. Jak już pisałem obraz ma porównywalny do samsunga ps50b551 którego chciałem kupić. Oba tv mają zalety i wady a obraz porównywalny co pewnie jest też zasługą rewelacyjnej matrycy S-IPS któą zastosowało LG.
Co zdecydowało o wyborze LCD napisałem już wcześniej.
 

SULIx

Member
demografik napisał:
Ależ te TV staniały ostatnio... A ja dałem pól roku temu 4,5k a tu już ponad tysiąc taniej widzę ;)

Macie też tak u siebie, ze TV strasznie trzeszczy kiedy się nagrzewa po włączeniu i chłodzi po wyłączeniu?
Strasznie mocno pracuje obudowa TV i trwa to z 2-3 godziny po wyłączeniu nawet. Strasznie denerwująca sprawa.
Zastanawiam się czy nie oddać go z tego powodu do serwisu.
Nie powinno tak być. Na pewno trzeba oddać do serwisu.
U mnie pracuje bezgłośnie. Coś pewnie za mocno lub niedokładnie skręcone.
Nie powinno być żadnych obcych dźwięków.Spróbuj zdemontować podstawę.
Jeśli nie będzie trzeszczał po zdemontowaniu to będziesz wiedział co jest przyczyną.
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
Papke napisał:
pojawil sie jeszcze nowszy firmware 2008 z 30.10.2008 ( a mialo juz nie byc :D )
http://www.samsung.com/pl/consumer/...2010200&model_cd=PS50B550T4WXXH&menu=download

Kurcze zastanawiam sie nad tym TV bo cena zleciala juz do 3350zl :)
A na TV chce wydac max 3500zl.
No i pozostaly na placu boju Panas 42g10, Panas 46s10 i ten samsung ps50b550.
Kurcze s10 chyba odpadnie bo ma brudny obraz i ta loteria z bzyczeniem.
G10 mi pasuje ale 42' wiadomo to troche malo + siorbie tyle pradu ile 50' Sama. U mnie 46' byloby optymalne w sumie ale 50' tez przejdzie.
I tu mam pare pytan do posiadaczy Sama ps50b550:

1.Czy TV komus bzyczy?
2. Jak wyglada serwis Sama w Polsce? Tez wpadaja na chate jak w Panasonicu?
3. Czy wystepuje w tym TV mocny Judder w 24p?
U mnie ten tv nie wydaje żadnych dodatkowych dźwięków (przydźwięków).
Jakość obrazu bardzo mnie zaskoczyła na plus. Na co dzień telewizję mam z analogowej kablówki. System 600 Hz (dodatkowe półpola) doskonale poprawia płynność za zwykłego sygnału. Wszystko zależy jednak od jakości danego źródła.
Tak zwany judder (czyli skoki poklatkowe) będzie występował tylko przy cienkiej jakości danego programu tv. Przy przyzwoitych stacjach oraz oczywiście z HD nie występuje. Zwróć uwagę, że czasem obraz wyświetlany w kinie pozostawia wiele do życzenia jeśli chodzi o jadder (płynność ruchu). Wszystko zależy po prostu od sygnału wyjściowego jak również jakości nagranego wcześniej filmu i jego kopii oraz skalowania.
 

SULIx

Member
borysj5 napisał:
Witam.
Przeczytałem wiekszość tematow, na różnych forach o tym TV i co :) skutek stoi przede mną, gra i cieszy oko.
Teraz jak chyba każdy nowy przedmiot, testuje, modyfikuje itd.
Musze przyznac, że warto było tym bardziej, że u mnie Tv dziala jak na razie ze zwykłą anteną i Polsatem w analogu i juz tu obraz jest super !! (poprzedni to Panas32").
Teraz konkrety.
W menu serwisowym w/g rady jakiegos posiadacza zmieniłem model na B650 i oczywiście pojawiła sie możliwość odtwarzania filmów divx z napisami, pytanie brzmi : co jeszcze warto zmienic ?
1. Szukam opcji PIP ( gdzies wyczytalem ze powinna dzialac ale nie wiem jak to ugryźć)
2. Czy odtwarza .mkv?
3. Czy czyta pendrivy w ntfs ?
Proszę któregoś z kolegów o podanie chociaż jednej znaczącej i zarazem praktycznej zmiany w możliwościach softu B650.
Opcja PIP to dla mnie arcy rzadko używany dodatek.
Funkcję obsługi mkv można mieć przy zakupie średniej klasy blueray'a.
Pytanie: Czy po zmianie softu widać jakieś znaczące różnice w obrazie. Widzę, że dodatki o których czytam można sobie spokojnie darować.
A czytając posty, (Anka mt) pomocy przy zawieszce telewizora po nieszczęśliwym przejściu na B650 można szukać tylko w serwisie Samsunga.
Nie znalazłem lub przeoczyłem może informację jak sprawdzić aktualne oprogramowanie telewizora. Może ktoś podpowie. Dzięks.
 
Ostatnia edycja:

SULIx

Member
VANT napisał:
nie muszę czekać bo widzę idealne podświetlanie bez żadnych plam itp. Czerń owszem nie jest taka jak w bardzo dobrych plazmach, ale nie jest zła. Jak już pisałem obraz ma porównywalny do samsunga ps50b551 którego chciałem kupić. Oba tv mają zalety i wady a obraz porównywalny co pewnie jest też zasługą rewelacyjnej matrycy S-IPS któą zastosowało LG.
Co zdecydowało o wyborze LCD napisałem już wcześniej.
Nie przekonasz kolegów z tego wątku aby Ci przyklasnęli jeśli zdecydowałeś się na lcd. Osłabiają mnie rozmyślania na temat lcd-ków.Na dzień dzisiejszy nawet nie myślę o lcd jeśli chodzi oczywiście o urządzenie do odtwarzania ruchomych obrazów filmowych. Średniej klasy plazmy mają się lepiej od "cudownych" nawet topowych lcd.
Całkiem zniechęciłem się do techn. lcd jak podpiąłem kiedyś w sklepie kamerę full hd właśnie to któregoś wyższego modelu lcd Sharp'a. Na poczatku myslałem, że coś nie tak z kamerą. Był to jakiś Panasonic HD. Totalne fiasko. Wyblakłe kolory i nawet ostrość fatalna. Gdy była wpięta na próbę w plazmowca wszystko było naprawdę na 100 %. Jakość nie do przejścia.Obraz ze sklepu jak odbitka w lustrze. Jakość z lcd była totalnym nieporozumieniem. Taki test telewizorów z takiego źródła jest ciekawostką. Nikt przecież nie bawi się obrazem z kamery hd porównując jakość obu technologii. Jednak niektórzy kręcą amatorsko filmy... i są tego nieświadomi. LCD na dziś nie nadaje się do ich prawidłowego odtwarzania tak dobrze jak plazma. Co do używania telewizora do gier to już zupełnie inna sprawa. Nie odważyłbym się używać plazmy przez kilka godzin generując statyczne obrazy które są w każdej gierce.
 
Ostatnia edycja:

HILUX

New member
Od paru godzin bawię się Samsungiem PS50B551 + Dekoder N

z obrazu SD jestem MEGA zadowolony !!

jeśli ktoś się zastanawia czy da rade oglądać z 2,5, 3m, 3,5m to aż mnie śmiech zbiera .... MOŻNA :grin: co więcej jak dla mnie jakość jest na tyle dobra że można nawet z około 1,5m SD oglądać ... tyle, że łeb rozboli ... oprócz stacji typu movies24 albo Filmbox - tu już gorzej ... tak z 3m .. mówię o obrazie z Nki ... nie wiem jak kablówka by się spisała.

HD ... wygląda jakby każda klatka w photoshopie była robiona :lol:

Odbicia światła sztucznego = kinkiety i lampa sufitowa - super sie ogląda ... w porównaniu do LG PQ200R to niebo a ziemia.
W świetle dziennym będzie pewnie gorzej - jeszcze nie sprawdzałem - bo nie było mi dane :)

TV na pewno jest wart swojej ceny ... trochę trzeba poregulować - aby braz był naturalny...

jeszcze mam pytanie - wlazłem w menu serwisowe - ale nie wiem, który zapis mówi o liczbie przepracowanych godzin ... chcę sprawdzić czy nie jest to TV powystawowy albo coś w ten deseń ... śladów użytkowania nie ma .. ale nie było na nim naklejek .. dlatego chce to sprawdzić

pozdrawiam.
 
Do góry