Wszystko o PS50B550 (Mkv, dvix)

SławekG

New member
3400 Wow. Świetna cena :) Ja dałem 2 tyg. temu 3530 i też jestem zadowolony :) Co do softu to także miałem wersję 1007 i wgrałem 2007. Niestety nie jestem tak zaawansowanym użytkownikiem abym zauważył jakąś poprawę czy też zmianę. Sygnał cyfrowy odbieram z dekodera N i jest to rozdzielczość 1920x1080i@50Hz. Załączałem w menu serwisowym funkcję real 100Hz ale nie zauważyłem żadnej zmiany. Nadal było @50Hz. Być może sygnał z N-ki jest 50Hz i nic nie da się na to poradzić. Ale może ktoś inny ma większe doświadczenie i się wypowie. Jeszcze moje pytanie: czy jest możliwość uaktywnienia funkcji automatycznego przełączania tv na źródło sygnału z we HDMI po załączeniu jego zasilania?
 

spanker

New member
a czy masz u siebie w menu obraz/opcje obrazu takie zakladki dotyczace ruchu jak:
1. demo 1080 full hd motion
2 tryb film i w nim auto1, auto2 i cinema smooth - to statnie jest u mnie wyszarzone nie aktywne, pojawilo sie po zmianie w firmware na 650,
3 demo real 100hz

dziwi mnie ze jest u mnie demo real 100hz i demo 1080 full hd motion razem, ciekawe jak to jest oryginalnie w serii 650

aha jak podlaczam do pc i wybieram odswierzanie 50hz to obraz jest stabilny, hjak 60hz tak jak w konsoli to migocze, tak wiec da sie miec stabilny obraz w polaczeniu z pc, ale z konsola chyba nie

czytalem tez gdzies ze plazma w miare jak sie dociera to przestaje migotac, ale nie wiem ile w tym prawdy
 

markatan

New member
Mam pytanko do posiadaczy tego TV:
Czy po podłączeniu PC do HDMI dźwięk na wyjściu optycznym wychodzi w wersji 5.1 czy tylko stereo?
Oczywiście na PC puszczamy materiał np mkv zawierający dźwięk w wersji 5.1 .
A jak jest z BluRay , DVD czy też PS3?
Czy dźwięk trzeba sobie osobno puszczać do amplitunera?
 

gg56

New member
PS50b550

Witam,
krótkie pytanko jak jest z awaryjnością tego cacka, usłyszałem że ten model potrafi dać do wiwatu i mi go odradzono usłyszałem jak tania plazma to LG
Co do odblokowania i gwarancji.
jak całkiem padnie to wiadomo problem ale czy jest możliwość powrotu do ustawień fabrycznych.
Miałem okazję bawić się w warunkach domowych panasem 42S10 niestety nie spełnił moich oczekiwań co do jakości obrazu (zbyt brudny obraz na SD)
czy ktoś miał okazję do porównania obok siebie tych modeli na sygnale SD

Z niecierpliwością czekam na wasze odpowiedzi.
 

markatan

New member
Mam pytanko do posiadaczy tego TV:
Czy po podłączeniu PC do HDMI dźwięk na wyjściu optycznym wychodzi w wersji 5.1 czy tylko stereo?
Oczywiście na PC puszczamy materiał np mkv zawierający dźwięk w wersji 5.1 .
A jak jest z BluRay , DVD czy też PS3?
Czy dźwięk trzeba sobie osobno puszczać do amplitunera?
Problem jest istotny ponieważ mój amplituner ma tylko jedno wejście optyczne.
 

Anka_mt

New member
pomocy!!!

zakupiliśmy właśnie ps50b550, postępowaliśmy wg zamieszczonej na frum instrukcji zmian w menu....i mamy problem :sad: tv "zawiesił się" nie reaguje na pilota, po odłaczeniu od zasilania i ponownym właczeniu od razu wyświetla się av1 i nie ma obazu... czy jest jakiś sposób, żeby to naprawić??? Wiem, że nie znając się na tv zupełnie nie powinniśmy się bawić takimi funkcjami...ale....pomocy!!!
 

Anka_mt

New member
nie da się nic zrobić, po podłączeniu do prądu sam się od razu włacza na av1 i stoi, na pilota nie reaguje, na wyłaczenie z "guzika" tez
 

markatan

New member
A jak w sklepie sprawdzić wersję softu i na jakim numerze softu powyższe modyfikacje działają?
Czy można zrobić ewentualnie downgrade?
Czy ma ktoś zapisane wcześniejsze wersje softów?
 
Ostatnia edycja:

Horhe Ortega

New member
Nie wiadomo jeszcze czy jest psikus w sofcie.W sklepie musieliby dać pilota, a kolega 3.5m dalej ugina nogi w kolanch,łapie ręką w okolicy serca i ...wody,wody....:cool:
 
Ostatnia edycja:

Sidevinder

New member
Radość i łzy

Witajcie,
jestem tu nowy, ale po kilkudniowej analizie opisów z tego forum zdecydowałem sie na zarejestrowanie i oczywiście nabycie nowego cacka jakim jest PS50B550. Generalnie zadowolony jestem bardzo, ale mam pewien problem z nim, a mianowicie mroczki/duszki na ciemnym ekranie. Jak sie to objawia, a no po 2 godz. oglądania jakiejs stacji tv, po zmianie kanału widze w miejscu jej logotypu (prawa lub lewa gora) na ciemnym tle takie marki w kształcie logo. Oczywiście po jakimś czasie to znika, ale bywa, że pojawiają się następne :( Co to może być, bo w serwisie postaraszyli mnie, że to oznaki wypalania ekranu, a to nie podlega gwarancji, a tv mam dopiero 6 dni :( Może coś można ustawić, teraz mam tryb Eco, aktywną ochronę wypalania itp. Wygląda na to, że powinno być ok, a jednak coś takiego jest. Dodam, że oglądam tylko tv, nie podpinałem jeszcze kompa ani konsol do gier. TV mam z dekodera N-ki i odbiorek jest OK.
Generalnie jak powinny wyglądać ustawienia obrazu (wyskalowanie) dla tego odbiornika, bo może gdzieś coś nie tak ustawiłem?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc w tej sprawie, zanim zawezwę serwis, który pozbawi mnie tv na kilka dni, a ja jeszcze sie nim nie nacieszyłem :(
 

markatan

New member
Sidevinder napisał:
..mam pewien problem z nim, a mianowicie mroczki/duszki na ciemnym ekranie. ...
Powszechnie mówi się na to : powidoki.
Faktycznie to wada plazm.
Trzeba poczytać na forum jak ich unikać ale na początek nie używaj trybu eko ale na stałe zmniejsz kontrast i jasność obrazu.
Powtarzam pytanie:
A jak w sklepie sprawdzić wersję softu i na jakim numerze softu powyższe modyfikacje działają?
Czy można zrobić ewentualnie downgrade?
Czy ma ktoś zapisane wcześniejsze wersje softów?
 

acc

New member
Witam!

Do niedawna myślałem o B650, ale z racji na różnicę w cenie ok 1000zł możliwe że nabędę serię B551 (to samo co B550, różni się tylko kolorem obudowy). W sumie wszelkie bajery które są w B650 nie są mi jakoś specjalnie potrzebne, bo i tak na stałe będzie podłączony PC pod telewizor.

Mam pytanie - czy w serii 5 słyszalne jest bzyczenie elektroniki, tak jak to opisują w wątku o serii 850?
 

SławekG

New member
Absolutnie nie mogę potwierdzić jakiegokolwiek bzyczenia elektroniki tv. No chyba, że ktoś ma słuch melomana i ogląda tv w całkowitej ciszy :) to może i coś słyszy.
 
Do góry