Wrażenia z odsłuchu stereo do 2500 PLN

kaziu106

Member
Mam nadzieje, że komuś przydadzą się moje wrażenia z amatorskiego odsłuchu więc postaram się je krótko i po amatorsku zrelacjonować. Prawie taki sam post dałem w innym temacie ale postanowiłem założyć nowy temat gdyż uważam, że jeśli ktoś szuka takiego zestawiku jak ja ( nowe kolumny + używany ampli 2.1 ) to łatwiej na forum będzie mu znaleźć moją mini recenzje szukając po tematach dot. stereo do 2500. ( to tak dla moderatora, żeby nie był zły, ze skopiowałem swój post ;-) ) Tak czy siak oto kilka moich wrażeń z tego co słuchałem. Mam nadzieję, ze komuś się przyda. Ps. pomieszczenie do jakiego szukałem sprzętu to salon o wielkości ok. 10-12 m.kw który wraz z otwartą kuchnią daje ok. 18-20 m.kw. jednak odległość kanapy od głośników to ok. 2 m. , a odległość pomiędzy głośnikami to ok. 1.9 m. Odległość z kanapy do tv to ok. 3,4 m. więc głośniki są prawie w połowie długości od kanapy do telewizora. Niestety mam taki dość nie akustyczny układ ale nie ma co narzekać ;-) ...a więc po kolei co słuchałem...
1. Soundbar JBL SB 400 - dialogi i bas w filmie fajne, gra głośno i z dobrym efektownym basem ale wg. mnie przegrywa w muzyce- podsumowując gra głośno i efektownie w filmach i na pewno poprawia głos z płaskiego tv i to kilkakrotnie jednak w muzyce brakuje mu detaliczności i szeroko pojętej sceny stereo
2. Mini wieże Philips MCD 5110, MCD 712, Pioneer X-HM31V-K, Yamaha Pianocraft MCR 640, MCR 750, MCR 840. Tak jak napisałem tak bym je pozycjonował. Nie będę pisał o wyposażeniu i specyfikacji bo można to znaleźć na stronach producenta ale jeśli chodzi o dźwięk to w skrócie Philipsy detalicznie ale dość twardo, Pioneer podobnie ale bardziej miękko, Yamaha MCR 750 czysto i dynamicznie, MCR 640 podobnie ale mniej dynamiki, MCR 840 połączenie 640 i 750 plus trochę więcej basu. Podsumowując wg. mnie mini wieże spełnia swoja rolę w sypialni, do słuchania muzyki w tle np. radia, do słuchania muzyki w małych pokojach. Plusem w mini wieżach jest to, że mamy wszystko w jednym ( odtwarzacz, tuner, wzmacniacz i głośniki ) minusem według mojej subiektywnej opinii - brak basu, o wiele mniej " szerokości pasma częstotliwości " - nie umiałem tego inaczej nazwać ;-) i mocy w porównaniu do połączenia ampli+ głośniki podstawkowe w cenie do 2500 PLN.
3. Magnat Quantum 673 + ampli KD Yamahy - nie pamiętam modelu sorki - na wstępie powiem, że zrobiły na mnie najlepsze wrażenie ze wszystkich ww. i nw. dlaczego? według moich subiektywnych wrażeń - najlepsza dynamika, fajny sprężysty bas, dobra nie męcząca góra i bardzo dobra średnica, która idealnie wklejała się miedzy górę i dół pasma. Co mnie w nich urzekło to to, że grały bardzo czysto i nic w nich nie było przesadzone co by mogło ukłuć w uszy - za te pieniądze w relacji cena jakość daje przysłowiowe 5 gwiazdek.
4. Indiana Line Nota 260C + Yamaha RS 500 -głośniki grające bardzo naturalnie nie wybijały się żadnym efekciarstwem. Bas był wyczuwalny ale brakowało mu sprężystości, wysokie tony nie natarczywe ale troszkę zbyt mało detaliczne, średnie na swoim miejscu. Te głośniki grały bardzo liniowo niczego nie podbarwiając. Niestety wg. mnie brakowało im energiczności i zabrakło im tzw. wykopu.
5. Boston Acoustic 25 + Yamaha RS 500 - głośniki, która zagrały najbardziej ciepło ze wszystkich, określiłbym je jako takie kluseczki. Góra detaliczna delikatna, bas mięciutki i troszkę rozciągnięty, średnica lekko wycofana. Fajne głośniki do cichszego słuchania, które sprawdzą się w "romantycznym" odsłuchu
6. JBL ES 30 + Yamaha RS 500 - JBL jak to JBL grały jakby to nazwać...połączenie estrady i sali kinowej. Zagrały twardym punktowym basem ale w miarę mocnym, mocną średnicą która uwidaczniała się w wokalach. Jeśli chodzi o górę pasma to była wyraźna ale troszkę brakowało jej subtelności.
Każdy ma swoje gusta muzyczne i odsłuchowe ja wybrałem brzmienie Magnata ponieważ było w nich wszystko czego szukałem i nie miały nic co by mi przeszkadzało. Najbardziej urzekła mnie w nich ich dynamika i czystość grania. Tak czy siak najlepiej jak każdy sam oceni co mu się najlepiej podoba i co mu odpowiada. Nawet odsłuchując głośniki w cenie ok. 1000-1200 PLN za parę usłyszymy różnicę w cenie. Nie wszystkich stać aby wydawać po 10 000 PLN na sprzęt i dla części osób w tym i dla mnie wydatek 2000-3000 na ampli ( używany )+głośniki+standy jest już odczuwalny w budżecie domowym. Nie umniejsza to jednak faktu, że i w tych pieniądzach można zbudować fajny zestawik ale ( uwzględniając preferencje muzyczne oraz warunki lokalowo-akustyczne zajmowanego pomieszczenia ) pierwsze co trzeba zrobić i na czym się oprzeć to własny odsłuch, którzy pozwoli nam wywnioskować co nam odpowiada, a co nie. Mam nadzieję, że moje amatorskie mini recenzje i spostrzeżenia komuś pomogą ale pamiętajcie, że nie zastąpi to odsłuchu. Ps. po tym wszystkim zamówiłem już Quantumy 673 + standy NorStone STYLUM 3 i czekam, aż dojadą. Do tego wszystkiego muszę dokupić używany ampli i mam nadzieję, ze będzie good ( oczywiście w cenie do ok. 2500 PLN za całość ). Jak już to wszystko skompletuje dam znać jak się to sprawdza w moich warunkach akustycznych. Jeśli taki zestawik sprawdzi się też w miarę w oglądaniu filmów to w późniejszym czasie dokupię do niego suba i dam znać jaka jest różnica. Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego ROKU 2014!!!!
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Szanowny Kolego. Zapewne jesteś bardzo kontent ze swojej "recenzji". Niestety nie pomoże ona nikomu w niczym. Równie dobrze mógłbyś pozostawić swe wrażenia dla siebie. Napisałeś kilka niezrozumiałych zdań i to wszystko. Żeby coś ocenić, to trzeba porównać coś z czymś, przy czym to coś musi być punktem odniesienia o znanej jakości. Mówiąc po prostu oceniając sprzęt A bierzemy sprzęt B, o którym wiemy, że jest np. średniej klasy. W związku z tym jeśli sprzęt A zagra lepiej lub gorzej niż B, to coś o nim już wiedzieć będziemy.

Określenia typu "wklejająca się średnica" czy "mocna średnica" to bełkot. Poza tym od zawsze czytając wypociny "ekspertuf" w polskiej prasie szlag mnie trafia na tą średnicę. Zostawmy średnicę matematykom. A recenzowanie sprzętu ludziom, którzy mają o tym pojęcie.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Zapewne jesteś bardzo kontent ze swojej "recenzji". Niestety nie pomoże ona nikomu w niczym. Równie dobrze mógłbyś pozostawić swe wrażenia dla siebie. Napisałeś kilka niezrozumiałych zdań i to wszystko.
...
Poza tym od zawsze czytając wypociny "ekspertuf" w polskiej prasie szlag mnie trafia na tą średnicę. Zostawmy średnicę matematykom. A recenzowanie sprzętu ludziom, którzy mają o tym pojęcie.
Zaiste zatem czekamy z wielką niecierpliwością i drżącymi rękoma na dostąpienie zaszczytu przeczytania przemyśleń, recenzji, spostrzeżeń i porównań od szanownego kolegi Lemil'a, który zapewne nie popełni w swych wypowiedziach takich sformułowań i zwrotów.

Nie sądzisz, że troszeczkę się wywyższyłeś tonem rozkazującym zakazując koledze wypowiedzi i wyrażenia swoich wrażeń? Czyli że my to plebs a Ty to Patrycjat?
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witam.
W pierwszym zdaniu jest "moje wrażenia z amatorskiego odsłuchu więc postaram się je krótko i po amatorsku zrelacjonować".
W tym kontekście nie rozumiem wypowiedzi kol. Lemila.
Może jakiś słabszy dzień ? ;-)
 

Lemil

Banned
[...] czekamy [...] na dostąpienie zaszczytu przeczytania przemyśleń, recenzji, [...] Lemil'a [...]

Nie sądzisz, że troszeczkę się wywyższyłeś tonem rozkazującym zakazując koledze wypowiedzi i wyrażenia swoich wrażeń? Czyli że my to plebs a Ty to Patrycjat?
Niestety.

Wszystkim oburzonym chciałbym przypomnieć kilka bardzo podstawowych i ważnych rzeczy. Żeby ocenić sprzęt trzeba:

Mieć pomieszczenie do odsłuchu z prawdziwego zdarzenia. Czyli takie, które w żaden sposób nie wpłynie na jakość odbioru.
Mieć określone kryteria oceny. Czyli co oceniamy i według jakiej skali.
Mieć sprzęt, który będzie punktem odniesienia. Czyli oceniamy jakieś urządzenie porównując je z innym tej samej klasy.

W ogóle nie porównuje się między sobą sprzętu różnych rodzajów. Jeśli się porównuje sounbary, to się je porównuje między sobą. Tak samo miniwieże porónuje się z miniwieżami. A amplitunery z amplitunerami. Przy czym próba oceny jak gra amplituner A z kolumnami B w porównaniu z amplitunerem D z kolumnami E to już kompletnie nie ma sensu. Jeśli już, to można spróbować porównać jak gra A z D i C z B w odniesieniu do pierwotnej konfiguracji.

Kolega kaziu106 zrobił groch z kapustą. Nie wiadomo co było źródłem dźwięku. Nie wiadomo czego słuchał. Nic nie wiadomo poza subiektywnymi odczuciami, które są ubrane w nic nie znaczące pseudo fachowe frazesy. Gdyby kaziu chciał się podzielić subiektywnymi odczuciami nie byłoby problemu. Ale jeśli kaziu chce robić za eksperta nie mając ani wiedzy, ani możliwości, to niestety. Trzeba to powiedzieć wprost, że może sobie swoją "recenzję" wsadzić w buty. Co z tego, że kaziu spisał swe wrażenia z odsłuchu soundbaru JBL SB 400. No ale czy to jest dobry sprzęt? Czy czymś się wyróżnia na tle konkurencji. Jest lepszy, gorszy, lepiej lub gorzej wyposażony? To dobrze wydane pieniądze? A może przepłacamy? A może wręcz przeciwnie? Dostajemy więcej niż oferuje konkurencja za te same pieniądze?

Naprawdę zostawmy testowanie profesjonalistom. A jeśli ktoś chciałby się podzielić swymi subiektywnymi wrażeniami, to nie ma przeszkód. Tylko niech się nie sili na robienie z siebie fachowca;-)
 

SDman

Banned
Niestety.

Wszystkim oburzonym chciałbym przypomnieć kilka bardzo podstawowych i ważnych rzeczy. Żeby ocenić sprzęt trzeba:

Mieć pomieszczenie do odsłuchu z prawdziwego zdarzenia. Czyli takie, które w żaden sposób nie wpłynie na jakość odbioru....

...Naprawdę zostawmy testowanie profesjonalistom. A jeśli ktoś chciałby się podzielić swymi subiektywnymi wrażeniami, to nie ma przeszkód. Tylko niech się nie sili na robienie z siebie fachowca;-)

Witam,
czyli zabraniasz tutaj na forum wypowiadania się o własnych odczuciach ?
Jest napisane "amatorska"
Sam piszesz troszkę "ZA PROFESJONALNIE" o pomieszczeniu -kto takie ma w domu !?
Całe życie wydawało mi się i tak mnie uczono, że sprzęt należy testować (odsłuchiwać)
w miejscu przeznaczenia.
Jest to upierdliwe ale jak ktoś lubi da radę, a każde uwagi -sugestie należy samemu zweryfikować.

Napiszę krótko mam audio dobierane miesiącami za ok 10k, kolega za 40k kupione z polecenia,
jak myślisz, które gra lepiej ?

Pozdr.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Lemil, Ty naprawdę wstałeś dzisiaj lewą nogą. Doszukujesz się w poście kaziu106 czegoś nieistniejącego i się nie potrzebnie irytujesz.

zacytuję kolegę kaziu106: "moje wrażenia z amatorskiego odsłuchu więc postaram się je krótko i po amatorsku zrelacjonować". Zwracam uwagę na słowa: amatorskie oraz relacja.

W podpisie masz, cytuję: "Jestem wystarczająco inteligentny" - tyle że inteligencja cechuje się także skromnością i pokorą, a tu udowadniasz zupełnie coś odwrotnego o sobie.
 

SDman

Banned
W podpisie masz, cytuję: "Jestem wystarczająco inteligentny" - tyle że inteligencja cechuje się także skromnością i pokorą, a tu udowadniasz zupełnie coś odwrotnego o sobie.

Cechy, o których piszesz nie koniecznie określają ludzi inteligentnych, raczej mądrych.

Pozdr.
 

Rafal7

Banned
Szanowny Kolego. Zapewne jesteś bardzo kontent ze swojej "recenzji". Niestety nie pomoże ona nikomu w niczym. Równie dobrze mógłbyś pozostawić swe wrażenia dla siebie. Napisałeś kilka niezrozumiałych zdań i to wszystko. Żeby coś ocenić, to trzeba porównać coś z czymś, przy czym to coś musi być punktem odniesienia o znanej jakości. Mówiąc po prostu oceniając sprzęt A bierzemy sprzęt B, o którym wiemy, że jest np. średniej klasy. W związku z tym jeśli sprzęt A zagra lepiej lub gorzej niż B, to coś o nim już wiedzieć będziemy.

Określenia typu "wklejająca się średnica" czy "mocna średnica" to bełkot. Poza tym od zawsze czytając wypociny "ekspertuf" w polskiej prasie szlag mnie trafia na tą średnicę. Zostawmy średnicę matematykom. A recenzowanie sprzętu ludziom, którzy mają o tym pojęcie.

Twoja sygnatura powinna się zaczynać .....jestem z byt mało.....
Nie krytykuj.
 
Ostatnia edycja:

Lemil

Banned
Według mnie zagajenie o amatorskim odsłuchu jest zwykłą kokieterią skoro kaziu106 pisze nam, że "Zagrały twardym punktowym basem ale w miarę mocnym, mocną średnicą która uwidaczniała się w wokalach. Jeśli chodzi o górę pasma to była wyraźna ale troszkę brakowało jej subtelności." Pomijając to, że ta pisanina jest pozbawione sensu, to zdradza przede wszystkim dużą dozę narcyzmu.

Mnie zirytował ten pseudozawodowy ton, a przede wszystkim całkowita nieprzydatność. Zwłaszcza w kontekście pomieszczenia odsłuchowego. Nawet zakładając, że odczucia są w miarę trafne, pomijając całkowitą abstrakcyjność opisów, to w waszych/naszych domach to wszystko prawdopodobnie zagrałoby zupełnie inaczej.

No dobrze. Jak ktoś sobie chce, niech pisze. Nie obiecuję, że mnie to nie zirytuje, ale nie będę o tym pisać.

@kapusta& a to z powodu gdyż?
 

user66

New member
Ja akurat po części zgadzam się z kolegą @Lemil.
Samo pisanie jest ok ale jak ktoś używa zwrotów i słów, których nie rozumie to już gorzej. Fajnie czytać czyjeś odczucia ale ważne też żebyśmy rozumieli o czym piszemy.
Kod:
"Zagrały twardym punktowym basem ale w miarę mocnym, mocną średnicą która uwidaczniała się w wokalach. Jeśli chodzi o górę pasma to była wyraźna ale troszkę brakowało jej subtelności."
- to pokazuje, że nie do końca autor wie co chce nam napisać.
Jednak uważam, że warto pisać posty o swoich odczuciach tylko tak jak kolega @Lemil zauważył nie ma co na siłę robić z siebie eksperta tylko pisać jak to się słyszy.
 

kaziu106

Member
Szanowny kolego Lemil to powiedz jakich słów miałem użyć? Nie jestem ekspertem i nie jestem elektornikiem, nie pracuje w żadnym sklepie RTV, nie jestem też dystrybutorem. Opisałem co słyszałem ale jeśli dla Ciebie jest to zbyt pseudo profesjonalnie no to cóż...nigdy nie robiłem z siebie fachowca i znawcy tematu av...gdybym chciał to robić to zająłbym się tym zawodowo popierając to odpowiednim wykształceniem i odpowiednim sprzetem do testów, który oprócz wydawania z siebie dźwieku podawało by pomiary natęzenia, czestotliowsci itp. Kolego masz podpis w stopce jaki masz ale jeśli dla Ciebie moje podkreślam " AMATORSKA I SUBIEKTYWNA OPINIA: o tym co udało mi się posłuchać jest zbyt profesjonalna lub jak to okresliłeś PSEUDOZAWODOWA no to jak miałem napisać....specjalnie dla Ciebie napisze to prościej
1. Magnat Quantum 673 - bardzo zrobiły na mnie wrażenie, dobry bassss, nie charczały jak dałem głośniej
2. Indiana Line Nota 260C - grały normalnie, tez nie charczały jak dałem głośniej
3. Boston Acoustic 25 - fajnie grały jak dałem cicho ale jak głosniej to tez nie charczały
4. JBL ES 30 - grały wyraźnie i też nie charczały jak było głośniej
5. JBL SB 400 SOUNDBAR - lepiej niz z telewizora i ten subik ale łuuupał basem i jak głośno
6. Mini wieże - głośno grały jak na taki rozmiar kolumn.
Pozdro i nie obrażaj się i nie denerwuj tak szybko...;-) Zanim skrytykujesz coś czego nie do końca zrozumiesz lub nie do końca wiesz co ktoś inny chciał przekazać zapytaj tego kogoś o co mu chodziło i nie zniechęcaj do dzielenia się z innymi swoimi wrażeniami nawet jak są one amatorskie, a przy ich opisie Użyłem polskich wyrazów!! Szczęśliwego nowego 2014 i więcej dyskusji, a mniej dyktatury ;-)
 

lm648

Banned
...........Mnie zirytował ten pseudozawodowy ton, a przede wszystkim całkowita nieprzydatność............

Popieram Twoje spostrzeżenia całkowicie :) ............ a jeżeli ktoś nie wie o co chodzi to ......... wszystko jest napisane między wierszami oraz .......... na "obrazkach" kaziu 106 tu: http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo...zdjecia-i-szkic-pogladowy-do-ok-6000-pln.html
........... więcej takich "fachowych wypowiedzi" i "demonstracji wzorcowych ustrojów" AV a co niektórzy ludzie przestaną wierzyć w swoje hobby (min ja) :eek:k:
 

eddielublin

New member
Panowie, po co się napinać. Forum to medium do swobodnego przepływu myśli i opinii. Piszący to zwykle amatorzy a nie branżowcy, to dobrze, że chcą się podzielić swoimi przemyśleniami. Czy ktoś z tego skorzysta czy nie tak naprawdę nie ma znaczenia. To nie kącik porad w Bravo Girl
Pozdrawiam i życzę wszystkim wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. Kilogramów sprzętu i metrów kabli !!!

PS po kilku dniach odsłuchów wybrałem kable głośnikowe do mojego systemu ale nic nie napisze no bo po co? :)
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
zapoznaj się z nimi koniecznie, tak właśnie te wybrałem...:D
Pochwal się ;)

Niestety.
Mieć pomieszczenie do odsłuchu z prawdziwego zdarzenia.
Bzdura. Jest wiele sal odsluchowyh z minimalnym przystosowaniem akustycznym wlasnie w celu zbliżenia warunków mieszkaniowych normalnego Kowalskiego. Na drugim końcu są sale przesycone ustrojami, że kompletnie nic tam nie gra.
Nawiązując Twojej wypowiedzi, wystarczy by była ta sama sala. Nawet na beznadziejnej akustyce wyłapiesz roznice. Najlepiej zrobić to we własnj docelowym pomieszczeniu. Doskonale wiesz, że pomieszczenie i jego akustyka to bardzo wazna skladowa systemu. Doskonale też wiesz, że w domu sprzet zagra inaczej jak w salonie, wszak zmieniłeś już jeden element.
W ogóle nie porównuje się między sobą sprzętu różnych rodzajów. Jeśli się porównuje sounbary, to się je porównuje między sobą. Tak samo miniwieże porónuje się z miniwieżami. A amplitunery z amplitunerami. Przy czym próba oceny jak gra amplituner A z kolumnami B w porównaniu z amplitunerem D z kolumnami E to już kompletnie nie ma sensu. Jeśli już, to można spróbować porównać jak gra A z D i C z B w odniesieniu do pierwotnej konfiguracji.
Pelna zgoda
Naprawdę zostawmy testowanie profesjonalistom. A jeśli ktoś chciałby się podzielić swymi subiektywnymi wrażeniami, to nie ma przeszkód. Tylko niech się nie sili na robienie z siebie fachowca
Czy to oznacza, ze amatorzy nie mogą testować i kupić sprzet w ciemno wyłącznie na podstawie recenzji profesjonalisty? Niestety większość doskoanle wie, ze testy robione przez profesjonalistów, np. w prasie audio można sobie wsadzić (gdziekolwiek kto chce).

Wydaje mi się, że kolega kaziu106 zrobil taki błąd, ze wyrazi się na początku iż jest amatorem, co spowodowalo taką a nieinną Twoją reakcję. Czyż nie wszyscy jesteśmy amatorami? Większość z nas na pewno. Każdy pisze jak potrafi i należy dac chłopakowi plusa chociaż za chęci - jego celem było podzielenie się wrażeniami.
Też sam czasem coś wypłodzę i również z takim samym celem, też używam zwrotów zaczerpniętych z testów profesjonalistów, ponieważ ktoś już je wymyśliłi chyba najlepiej oddają przekaz, no bo jak opisać dźwięk?

A propos jako anegdotę:
http://www.hdtv.com.pl/forum/stereo/91585-sony-cmt-g2nip-recenzja.html
po trzeciej linijce wymiękłem: Sony jako High End, a nie w klasie Market ;)
 
Ostatnia edycja:

piotr0071

New member
Jak dla mnie jest sens porównywnia różnego rodzaju sprzętu tak zwane porównywanie jabłek z gruszkamj.
Sam nie wiem co kupic. Czy mini wieżę, czy sterownik z mini wieży z innymi niż w zestawie kolumnami, czy osobno ampli i kolumny.
Jak dla mnie opinia ważna.
Czekam na zakup ampli przez Kazia i jego opinii.
Dzięki za opisanie swoich odczuć.
Pozdro
 

kaziu106

Member
Pisząc swój post nie miałem zamiaru porównywać sprzętu tylko przekazać różnicę w brzmieniu jakie ja słyszałem słuchając soundbara ( jendego ), kilku mini-wież i kilku zestawów ampli+kolumny podstawkowe. Każdy ma inne potrzeby i oczekiwania, ja przekazałem co subiektywnie słyszałem.. Szukałem sprzętu, który odpowiadałby mi akustycznie i chciałem podzielić się moimi wrażeniami z innymi. Każdy ma inny słuch i inne preferencję i każdy czego innego oczekuje od efektu końcowego czyli dźwięku -) . Czytałem wiele testów i używając pewnych zwrotów określałem jak słyszę dany głośnik...nie wiedziałem, że dla kogoś jest to cenzurowane..... Nie plagiatowałem zwrotów z testów uznanych magazynów...pisząc jak to zacytował minie kolega Lemil np. "Zagrały twardym punktowym basem ale w miarę mocnym, mocną średnicą która uwidaczniała się w wokalach. Jeśli chodzi o górę pasma to była wyraźna ale troszkę brakowało jej subtelności."....pisałem od siebie, a nie kopiowałem kogoś wypowiedzi i nie cytowałem zwrotów z testów.... Tłumacząc to na język dla " Kowalskiego" , a nie testowy to brzmiało by to ...jeśli chodzi o bas - zagrały niskimi tonami, ale nie z miękką kluchą tylko szybko i basowo ale krótko z dobrą kontrolą, średnie tony - grały wyraźnie co uwidaczniało się w słyszeniu głosu wokalisty, którego słowa były wyraźnie słyszane, co do tonów wysokich to można to przetłumaczyć - słyszałem soprany ale czasem w u uszach brakowało delikatności i czasem kłuło wysokimi tonami...;-) Tak czy siak ja nie chcę się na nikogo napinać, a szczególnie na kolegę Lemila...w sumie to tak patrząc z perspektywy to nie jest źle, a nawet fajnie, że ja jako zupełny amator zostałem porównany do prawie zawodowca ;-) Idzie Nowy Rok i jak to napisał kolega eddielublin nie ma co się spinać tylko życzyć sobie duuuużo szczęścia i cytując kg. sprzętu i metrów kabli ;-) Tak czy siak nie zrażony zjebk...ą kolegi dam znać jak już wszystko skompletuje i jak gra to u mnie w moich warunkach akustycznych dołączając odpowiednie foto ;-) Mam tylko nadzieję, że moje wrażenia nie będą zbyt zawodowe i nikogo nie urażą ;-), a komuś może pomogą -) Z szczerego serca Wszystkim Życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2014 i oby sprzęty w Naszych domach uświetniły imprezki Sylwestrowe ;-) Pozdrooo!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry