Zmiana KD na stero ( zdjęcia i szkic poglądowy ) do ok. 6000 PLN.

kaziu106

Member
Proszę o poradę. Jak w tytule- aktualnie posiadam;
TV Panasonic TX-L47ET5E
Amplituner wielokanałowy Technics SA-GX470
Głośniki Sony ( fronty od KD ) model SS-MF-450H ( bassreflex z przodu ).
Dekoder NC+
Całość gra w trybie stereo. Słucham głównie muzyki z telewizora, w późniejszym czasie do oglądania i słuchania chcę dokupić odtwarzacz DVD lub ew. PS4. Telewizor będzie zmieniony w przyszłym roku na plazmę Panasonic 50ST60 lub 50GT60 ( na 55 cali jest wg. mnie za mało miejsca gdyż przy tv są drzwi wejściowe i byłoby zbyt duże ryzyko przypadkowego uszkodzenia przy wychodzeniu choć sam tv by wszedł, no chyba, że będzie opcja z ubezp. telewizora to w grę wchodziłby model 55st60 - odległość tv od kanapy 3,4 m.)
Ale wracając do tematu. Po przeczytaniu wielu wątków na forum utwierdziłem się w przekonaniu, że lepsze dobre stereo niż takie sobie kino. Proporcje odsłuchu to 50% muzyka - głównie radio, teledyski, w przyszłości koncerty na dvd/blue ray i 50% filmy głównie wieczorem. Muzyka jaką lubię to : pop, reggae, disco, a także klimaty blues/rock np. DŻEM a czasem nawet muzyka country, tak więc spektrum mam dość duże w zasadzie wszystko oprócz JAZZU i muzyki poważnej i operowej. Mam dość specyficzne warunki odsłuchu bo kolumny znajdują się w ok. połowie odległości od kanapy w stosunku do tv i praktycznie nie ma możliwości ich odsunięcia od ściany. Cały salon tj. od ściany gdzie jest tv do przeciwległej i od lewej ściany do początku otwartej kuchni ma ok. 12 m kw., a wraz z kuchnią ok 20 m. kw. Na całość chciałbym wydać do 6000 PLN max 6500 PLN. i prosiłbym o porady w okolicach tego budżetu. Moje typy to:
AMPLITUNERY I WZMACNIACZE:
HARMAN/KARDON HK 3490
ONKYO 8050
KENWOOD RA5000
Denon DRA-700AE
Denon PMA-720AE
Pioneer A-50

GŁOŚNIKI:
Podłogowe:
Monitor Audio BX6
Monitor Audio RX8
Podstawkowe:
Monitor Audio RX2 + Subwoofer Rel T5
Paradigm Studio 20 V.5 + Subwoofer Rel T5

Wiem, że subwoofer do muzyki jest taki sobie i trudno go wspólnie wysterować ale przydałby się do kina no i pytanie czy podłogowe nie będą w moim przypadku za duże. Co do ostatniej pozycji to przekroczyłbym budżet i suba mógłbym dokupić za klika miesięcy jeśli warto kupić te głośniki do moich potrzeb. Z góry dzięki za pomoc w załączeniu przesyłam zdjęcia i szkic poglądowy. POZDRAWIAM!
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ustawienie kolumn jest dość specyficzne. Jest też mała odległość między kolumnami, miejscem odsłuchowym. Myślę, że nie głupim rozwiązaniem byłby zakup porządnych monitorów i do tego sub, który przy filmach da dobre efekty. Oprócz kolumn, które już wymieniłeś polecę Ci monitory, które słuchałem Kef R300. Myślę, że za koło 4k do kupienia. Więc na suba braknie. Na mnie zrobiły ogromne wrażenie, grały przepięknie. Tylko nie wiem czy do disco i reggae by się nadały. Dobre opinie zbierają też Focal Chorus 807V, JBL LS 40. Są salony, które oferują odsłuch w domu. Myślę, że to by było dobre rozwiązanie.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Wymień te kolumny Sony jak najszybciej ,cud że jeszcze ich nie spaliłeś .W środku brak jakiegokolwiek wytłumienia ,obudowa z lichej płyty wiórowej ,zwrotnica składa się z kondensatora ,a okablowanie wewnętrzne to taki kabelek z oświetlenia choinkowego - każde kolumny które wymienileś będą lepsze
 

WiTT

New member
Bez reklam
przemko77 - najciekawsza recenzja kolumn z jaką się ostatnio spotkałem :D najlepszy jest "kabelek z oświetlenia choinkowego" ;)

A w temacie - przy 6k budżecie to trzeba się wziąć za fraki i odsłuchać cokolwiek, bo tu już masz różnice słyszalne dla każdego laika. No i popieram opcję ze wzmakiem :)
 

kaziu106

Member
Ps. na forum w innym wątku zalecono mi zburzenie jednej ściany i zbudowanie innej. Niestety nie jest to możliwe gdyż jest to jest mieszkanie na poddaszu domku jednorodzinnego i ta ściana podtrzymuje dwuspadowy dach. A jak zbuduje nową ścianę tak jak mówicie to nie będę miał przejścia z przedpokoju do kuchni... Rozkład mieszkania niestety musi pozostać bez zmian. Ps. coraz bardziej zaczynam skłaniać się ku nie docenianym dotychczas przeze mnie monitorom. Mam kilka typów tj. polecany tu na forum KEF R 300, ponadto Usher V 601, a oprócz tego myslę o tych Paradigmach 20v5 i ew. Monitor Audio RX 2 lub Monitor Audio GX 100 ( ale przy tych ostatnich musiałbym dozbierać fundusze i zakup oddaliłby sie o jakieś dwa trzy miesiące w czasie...no chyba, ze warto ) Z tych wymienionych to coraz bardziej myslę własnie o KEFACH i GX 100 i chciałbym połączyć to Harman/Kardon HK 3490 lub Onkyo 8050 ew. Pioneer A50. Ps. dzisiaj troche poeksperymentowałem i zauważyłem, że bas, którego brak mi w salonie znajduje się w pomiesczeniach obok....łazienka i inny pokój...wiem, że z tego zestawu, który mam nie uzyskam super niskich tonów ale chciałem zaznaczyc, że lepiej je słychać w pomnieszczeniach obok niz w salonie...i to jest chyba głównym powodem dla którego chciałbym zmienic na głosniki podstawkowe...wydaje mi sie, że do moich warunków podłogowe sa po prostu za duże...Pozdrawiam i czekam na opinie o zaproponowanych przeze mnie ampli i głośnikach ;-0
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Bardzo cenię monitory (kolumny podstawkowe) ale przy tym rozkładzie mieszkania to chyba nie jest najlepszy pomysł .W przypadku małych kolumn nie uzyska się dużego basu ,co prawda będzie on miał większą kontrolę niż w przypadku kolumn podłogowych, dźwięk będzie miał większą spójność ,ale nic za darmo aby to uzyskać trzeba starannie rozmieścić kolumny ,a z tym w Twoim pomieszczeniu może być kłopot - to po pierwsze

Po drugie - monitorów nie postawisz na czym bądź,ani tym bardziej na podłodze ,trzeba podstawki a to pociągnie cenę .Ja bym raczej skłaniał się ku małym podłogówkom które łatwiej będzie ustawić i uzyskać pełny satysfakcjonujący dźwięk .Przy wyborze raczej zwracać uwagę na jakość basu a nie na jego ilość ,w przypadku "przeładowania dźwiękiem " ,oraz problemów z opanowaniem basu nie widzę możliwości wytłumienia tego mieszkania .Absurdalnym pomysłem jest kupno do tego jeszcze subwoofera
 

collider

New member
Bez reklam
A ja na twoim miejscu przy takim specyficznym lokum pomyślałbym nad soundbarem z bezprzewodowym subwooferem. Dobrej klasy soundbar nagłośniłby całą powierzchnię, zagrałby dobrze w kinie a i muzyki też byś mógł posłuchać. W zamian zaoszczędziłby ci to sporo miejsca. Wisiał by pod TV a suba byś sobie gdzieś umiejscowił w wygodnym, niezagracającym powierzchni miejscu.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Soundbar w zakładanym budżecie 6k? No śmiem twierdzić że zestawu stereo wzmak+kolumny to soundbar nie przebije, nawet mu nie dorówna :)
Poza tym, soundbar akurat w tym przypadku nie zda egzaminu, biorąc pod uwagę to gdzie jest TV zawieszony i układ pomieszczenia.
 

collider

New member
Bez reklam
Uważam, wręcz przeciwnie. Właśnie soundbar jest tu najlepszym rozwiązaniem gdyż pozwala zachować po pierwsze sporo wolnego miejsca, po drugie będzie ustawiony frontalnie do odbiorców i wypełni potrzebną powierzchnię dźwiękiem. Oczywiście sprzęt stereo za tą kwotę zagra lepiej (ale w kinie musi być już koniecznie wspomagany subem), ale przy takim pomieszczeniu to jest to przerost formy nad treścią. Za powiedzmy 3-4 tyś może kupić naprawdę dobry soundbar i jeszcze mu kasy zostanie a i tak pewnie by był z jakości zadowolony. Taki HK SB35 Sabre niedawno tu przedstawiany nie to, że jest ładny i pewnie żona była by zadowolona to jeszcze gra podobno wyśmienicie. Ewentualnie zostaje wybór jakiegoś innego modelu Harmana lub JBL. Innym ciekawym rozwiązaniem jest montaż głośników w ścianie. Ale nie wiem jak wygląda pod tym względem sytuacja w pomieszczeniu. Można też pomyśleć np. o KD z małymi głośnikami np. Bose. To są tylko opcje, które podobnie jak ta o stereo powinien rozważyć.
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Ale przecież TV wisi w pomieszczeniu typu korytarz/przedpokój, stanowiący wnękę a wręcz osobne pomieszczenie. Jak wiszący pod TV soundbar ma nagłośnić pomieszczenie obok? No wg. mnie da to efekt zgoła odwrotny i z dźwięku soundbar'u wyjdzie miszmasz.
 

collider

New member
Bez reklam
Rownie dobrze mozna powiedziec o glosnikach ktore beda tam staly bo pozostawienie glosnikow tak jak teraz to jakies nieporozumienie. No chyba, ze nie beda mialy nic wspolnego z telewizorem ( tylko muzyka). Dodatkowo dobre soundbary potrafia dzieki zastosowanym alogarytmom dostosowac dzwiek do pomieszczenia w ktorym przyszlo im pracowac.
 

WiTT

New member
Bez reklam
Nie daję wiary najlepszym algorytmom które miałyby skorygować tę wnękę gdzie TV jest i rozszerzyć potem dźwięk na pomieszczenie z kanapą.
Co do kolumn, to kolega napisał że chce iść w stronę stereo. Tam gdzie stoją kolumny, do stereo nie jest źle. To i tamto bym poprawił, np. prawą kolumnę inaczej ustawi i szafeczkę wyprowadził gdzie indziej by poprawić stereo itp.
 

kaziu106

Member
To co mi proponujecie też przerabiałem wszystko w głowie, a raczej nadal przerabiam....;-) Soundbar, podłogowe i teraz w głowie monitory...i nadal nie wiem co będzie dla mnie najlepsze....:niewiem: Chyba najlepszym sposobem będzie znalezienie odpowiadającego mi akustycznie systemu złożonego z podłogówek, podstawkowców i soundbara, a później po kolei wybrany sprzęt z każdej kategorii wypożyczyć odsłuchać w domu i wybrać ten najodpowiedniejszy dla mojego ucha 8) tak czy siak zdaję sobie sprawę, że mam cięzki orzech do zgryzienia ze względu na rozkład pomieszczenia ale dzięki za rady coś na pewno wymyśle ( mam jeszcze trochę czasu zanim dozbieram brakujące "dolary..") i dam znać co było subiektywnie dla mnie najlepsze dźwiękowo. Jakby ktoś miał jeszcze jakiś pomysł to jestem chłonny wiedzy, a czym więcej pomysłów tym mam nadzieje uda mi się wybrać coś fajnego do moich " specyficznych " warunków odsłuchowych :cool:. Ps. co do poprawy prawej kolumny to wydaje mi się, że monitorek na odpowiedniej podstawce wszedłby za szafkę co mogłoby poprawić wrażenia odsłuchowe...tak gdybam ale pewnie bez odsłuchu w domu ciężko będzie to potwierdzić...
 
Ostatnia edycja:

WiTT

New member
Bez reklam
Chyba najlepszym sposobem będzie znalezienie odpowiadającego mi akustycznie systemu złożonego z podłogówek, podstawkowców i soundbara, a później po kolei wybrany sprzęt z każdej kategorii wypożyczyć odsłuchać w domu i wybrać ten najodpowiedniejszy dla mojego ucha 8)
Amen! ;)

A teraz wcielić w życie :mrgreen:
 

kaziu106

Member
Plany się trochę zmieniły i jak to w życiu bywa trzeba było pociąć koszty i pewne rzeczy odłożyć na później ale nie wszystko. Postanowiłem, że najpierw kupie głośniki ze średniej-niskiej półki cenowej ( cena do ok. 1200 PLN za parę ) + używany ampli 2.1 (do ok. 800 PLN ) + standy cena ok. 500 PLN. Z uwagi na to iż akustyka pomieszczenia, w którym to wszystko ma zagrać nie pozwala na osiągnięcie oczekiwanego efektu stwierdziłem, że nie ma sensu wydawać wymienionej przeze mnie kwoty ( dla mnie dużej ) bo i tak nie pogodzę dobrego dźwięku w stereo i w kinie. W pierwszym etapie sprawdzę jak grają u mnie głośniki podstawkowe. Spodziewam, się, ze w muzyce to będzie jakoś grało ale w kinie ze względu na to, ze odległość głośników jest w połowie długości od tv może być już troszkę gorzej, dlatego jeśli nie będzie pożądanego efektu to najprawdopodobniej dokupię soundbara ale to niestety z przyczyn niespodziewanych wydatków musi trochę poczekać.
 

kaziu106

Member
Tak jak napisałem tak wybrałem się na odsłuchy ale sprzętu nie do 6000 PLN, a do 2500 PLN ( głośniki plus używany ampli ). Odsłuchu oczywiście dokonywałem na nowych ampli w sklepie ale celem było poznanie brzmienia głośników, które wg. mnie mają większy wpływ na dźwięk niż ampli ( przynajmniej w tej półce cenowej ). Mam nadzieje, że komuś przydadzą się moje wrażenia z amatorskiego odsłuchu więc postaram się je krótko i po amatorsku zrelacjonować.
1. Soundbar JBL SB 400 - dialogi i bas w filmie fajne, gra głośno i z dobrym efektownym basem ale wg. mnie przegrywa w muzyce- podsumowując gra głośno i efektownie w filmach i na pewno poprawia głos z płaskiego tv i to kilkakrotnie jednak w muzyce brakuje mu detaliczności i szeroko pojętej sceny stereo
2. Mini wieże Philips MCD 5110, MCD 712, Pioneer X-HM31V-K, Yamaha Pianocraft MCR 640, MCR 750, MCR 840. Tak jak napisałem tak bym je pozycjonował. Nie będę pisał o wyposażeniu i specyfikacji bo można to znaleźć na stronach producenta ale jeśli chodzi o dźwięk to w skrócie Philipsy detalicznie ale dość twardo, Pioneer podobnie ale bardziej miękko, Yamaha MCR 750 czysto i dynamicznie, MCR 640 podobnie ale mniej dynamiki, MCR 840 połączenie 640 i 750 plus trochę więcej basu. Podsumowując wg. mnie mini wieże spełnia swoja rolę w sypialni, do słuchania muzyki w tle np. radia, do słuchania muzyki w małych pokojach. Plusem w mini wieżach jest to, że mamy wszystko w jednym ( odtwarzacz, tuner, wzmacniacz i głośniki ) minusem według mojej subiektywnej opinii - brak basu, o wiele mniej " szerokości pasma częstotliwości " - nie umiałem tego inaczej nazwać ;-) i mocy w porównaniu do połączenia ampli+ głośniki podstawkowe w cenie do 2500 PLN.
3. Magnat Quantum 673 + ampli KD Yamahy - nie pamiętam modelu sorki - na wstepie powiem, że zrobiły na mnie najlepsze wrażenie ze wszystkich ww. i nw. dlaczego? według moich subiektywnych wrażeń - najlepsza dynamika, fajny sprężysty bas, dobra nie męcząca góra i bardzo dobra średnica, która idealnie wklejała się miedzy górę i dół pasma. Co mnie w nich urzekło to to, że grały bardzo czysto i nic w nich nie było przesadzone co by mogło ukłuć w uszy - za te pieniądze w relacji cena jakość daje przysłowiowe 5 gwiazdek.
4. Indiana Line Nota 260C + Yamaha RS 500 -głośniki grające bardzo naturalnie nie wybijały się żadnym efekciarstwem. Bas był wyczuwalny ale brakowało mu sprężystości, wysokie tony nie natarczywe ale troszkę zbyt mało detaliczne, średnie na swoim miejscu. Te głośniki grały bardzo liniowo niczego nie podbarwiając. Niestety wg. mnie brakowało im energiczności i zabrakło im tzw. wykopu.
5. Boston Acoustic 25 + Yamaha RS 500 - głośniki, która zagrały najbardziej ciepło ze wszystkich, określiłbym je jako takie kluseczki. Góra detaliczna delikatna, bas mięciutki i troszkę rozciągnięty, średnica lekko wycofana. Fajne głośniki do cichszego słuchania, które sprawdzą się w "romantycznym" odsłuchu
6. JBL ES 30 + Yamaha RS 500 - JBL jak to JBL grały jakby to nazwać...połączenie estrady i sali kinowej. Zagrały twardym punktowym basem ale w miarę mocnym, mocną średnicą która uwidaczniała się w wokalach. Jeśli chodzi o górę pasma to była wyraźna ale troszkę brakowało jej subtelności.
Każdy ma soje gusta muzyczne i odsłuchowe ja wybrałem brzmienie Magnata ponieważ było w nich wszystko czego szukałem i nie miały nic co by mi przeszkadzało. Najbardziej urzekła mnie w nich ich dynamika i czystość grania. Tak czy siak najlepiej jak każdy sam oceni co mu się najlepiej podoba i co mu odpowiada. Nawet odsłuchując głośniki w cenie ok. 1000-1200 PLN za parę usłyszymy różnicę w cenie. Nie wszystkich stać aby wydawać po 10 000 PLN na sprzęt i dla części osób w tym i dla mnie wydatek 2000-3000 na ampli ( używany )+głośniki+standy jest już odczuwalny w budżecie domowym. Nie umniejsza to jednak faktu, że i w tych pieniądzach można zbudować fajny zestawik ale ( uwzględniając preferencje muzyczne oraz warunki lokalowo-akustyczne zajmowanego pomieszczenia ) pierwsze co trzeba zrobić i na czym się oprzeć to własny odsłuch, którzy pozwoli nam wywnioskować co nam odpowiada, a co nie. Mam nadzieję, że moje amatorskie mini recenzje i spostrzeżenia komuś pomogą ale pamiętajcie, że nie zastąpi to odsłuchu. Ps. po tym wszystkim zamówiłem już Quantumy 673 + standy NorStone STYLUM 3 i czekam, aż dojadą. Do tego wszystkiego muszę dokupić używany ampli i mam nadzieję, ze będzie good ( oczywiście w cenie do ok. 2500 PLN za całość ). Jak już to wszystko skompletuje dam znać jak się to sprawdza w moich warunkach akustycznych. Jeśli taki zestawik sprawdzi się też w miarę w oglądaniu filmów to w późniejszym czasie dokupię do niego suba i dam znać jaka jest różnica. Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego ROKU 2014!!!!
 

kaziu106

Member
Dzisiaj wpadł mi do głowy nowy pomysł jeśli chodzi o zgranie obrazu i dźwięku. Jeśli chodzi o audio to już prawie wszystko jasne tzn. tak jak pisałem czekam na odbiór Magnatów Quantum 673+standy do tego muszę dobrać jakiś wzmak lub ampli i temat wykonany. Co do pogodzenia audio z obrazem tak jak widać u mnie na zdjęciach głośniki znajdują się w połowie długości przed telewizorem co daje dość trudne warunki do zapewnienia prawidłowego zgrania dźwięku z obrazem. W chwili obecnej czekam na rozpatrzenie reklamacji posiadanego przeze mnie Panasonica 47et5. Reklamacji gdyż ma on trzy wady - 1. na ciemnych scenach na moment obraz sam się przyciemnia, 2. gdy wyjdzie się z neta/smarta to telewizor miga jakby znów chciał się połączyć z netem i trzeba go włączyć i wyłączyć - dzieje się to sporadycznie i dość rzadko, 3. ciemne pionowe pasy tzw. banding czy vertical banding szczególnie objawia się to na tle boiska piłkarskiego ( prawie każdy mecz ). Jeśli reklamacja skończy się wymianą tv. to wtedy dopłacę kilkaset PLN do innego Panasa i kupię większy ( tak tak przyznaję się, że jak pewnie większość kupiłem za mały tv...po miesiącu wydał mi się naprawdę za mały...;-) ( jeśli da radę to decyzja zapadła, że wymiana będzie na st 60 - na 99% wielkość 50 cali gdyż na chwile obecną na 55 cali brak finansów ). Jeśli okaże się, że telewizor nie będzie nadawał się do wymiany i mi go naprawią to mam nowy pomysł, który być może moim zdaniem poprawi relacje obrazu z dźwiękiem. Wpadłem na pomysł aby na suficie za tą brązową wnęką zamontować ekran projektora, a nad oknem projektor ( gdy dziś ostentacyjnie i z nieukrywanym optymizmem powiadomiłem o tym moja drugą połówkę jej wzrok prawie mnie zabił ale po " negocjacjach " i przedstawieniu wizji wspólnych wieczornych seansów zauważyłem małe zielone światło;-) ) Wydaje mi się ( jeśli się mylę to mnie poprawcie ), że jeśli ekran byłby około 40 cm. za linią głośników byłoby o wiele poprawniej jeśli chodzi o relacje dźwięk/obraz. Problemem są jak zwykle finanse bo jeśli do skutku doszła by opcja z projektorem to " inwestycja" miała by swój finał za ok.....rok. No cóż takie są realia finansowe przynajmniej moje ale nie ma co narzekać. Tak czy siak co myślicie o tym rozwiązaniu? Tak sobie gdybam, że gdyby udało się to zrealizować to miałbym dwa w jednym tj. do oglądania telewizji na co dzień np. wiadomości byłby tv. Panasa, a do wieczornych seansów filmowych i oglądania koncertów byłby projektor. Wtedy nie trzeba ( co zresztą wg. projektu domu było niestety prawie nie realne ) przerabiać ścian, a ekran byłby bliżej linii kolumn. Pytanie czy ekran projektora nie byłby za blisko pozycji oglądania ( ok. 2,4 m. ), a jeśli nie jest to za blisko to jakiej wielkości ekran byłby odpowiedni dla tej odległości. Czekam na opinię osób, które miały styczność z takim rozwiązaniem i jak ma się jakość oglądanego materiału w porównaniu do LCD LED bo powiem szczerze iż jeszcze nie miałem okazji oglądać materiału z projektora w warunkach domowych ( czyt. ciemnych ) i jak na razie moje kontakty z projektorem ograniczały się do szkoleń w pracy ( jasne pomieszczenie). Ps. no i od jakiej kwoty można kupić jakiś fajny zestawik ( projektor+ekran ) albo inaczej czy jeśli w rok udałoby mi się zorganizować budżet do ok. 5000 PLN to czy kupię za to coś co nie będzie mi przypominać, że źle wydałem pieniądze czy lepiej dać sobie sobie spokój z tym tematem. Z góry dzięki za konstruktywne opinie!
 
Ostatnia edycja:

kaziu106

Member
No i zmienione!!!! Na początek powiem tak..TO JEST ZABAWA W GONIENIE KRÓLICZKA...bo czym więcej słuchałem tym bardziej chciałem...i tym bardziej słyszałem dlaczego sprzęt za ponad 10 tys kosztuje tyle ile kosztuje....masakra. ….Ale do rzeczy. Stać mnie było na tyle i koniec i nie ma co się wkurzać tylko cieszyć się z tego co się ma i...odkładać dalej na rozbudowę ;-) Suma-sumarum ( jak to mówi mój Wuja ) Zmieniłem Technicsa GX470 i kolumny z KD Sony na...
1. Wzmacniacz Denon PMA 710
2. Tuner Denon TU RD 1500
3. Magnat Quantum 673
4. Standy Norstone Stylum 3
5. Interkonekty ( Wirewold Luna 6 i 7, Chord, Melodika )
6. Subwoofer Klipsch RPW 10
7. Bluray BP 430
8 Dac Fiio d03
W sumie za wszystko wyszło ok. 4700 PLN. Powiem tak… za mało słuchałem. Ogólnie jestem zadowolony jak na zestaw w tej cenie. Czego mi brakuje to...średnicy w brzmieniu. Zestaw gra efektownie ale trochę zbyt efekciarsko i brakuje mi wypełnienia. Tak....nie boje się samokrytyki. Fakt, że sprzęt kupowałem prawie w całości jako nowy i pewnie można było lepiej na używkach ale to ryzyko.... Tak czy siak udało mi się nie dawno odsłuchać mój wzmak na Dali Zensor 3 i porównałem to do wzmaka Marantz PM 8005...różnica co najmniej zauważalna ;-) Dziś wiem jedno czasem warto poczekać i odłożyć i więcej odsłuchać... Ale tak: ( na moim zestawie )
STEREO
muzyka z płyt CD na Bluray poprzez dac Fiio d03 i coaxial Chord, i RCA Wirewold Luna 7- jest dobrze, jest szczegółowo, subwoofer jeśli używany to na odcięciu- min czyli 40 Hz ( przy muzyce typu Rap itp daje więcej )
muzyka z Nc+ - kable Melodika ( fajnie maskują zbyt piskliwą górę w nagraniach z tv ) - teraz wiem jaka jest koooolosalna różnica pomiędzy CD, a kompresją z tv - subwoofer tak jak wyżej ( dużo zależy od nagrania i tu daje o sobie znać jakość przekazu..jak jest ok. to przyjemnie się słucha ale jak jest kiepska to…to po prostu przełączam kanał
radio - kable Wirewold Luna 6 – dużo ( także ) zależy od stacji, jest lepiej jak z tv ale gorzej niż z CD ( co zrozumiałe ) subwoofer-odcięcie minimalne, głośniki oddają trochę więcej szczegółów niż na tv ( antena FM - zewnętrzna )
KINO - FILMY
dzięki temu, że Denon PMA 710 gra tak, że dźwięk wychodzi ze środka między kolumnami to jest ok. Cierpi na tym stereofonia np. w porównaniu do Marantz PM 8005 gdzie przy odsłuchu np. koncertowej wersji ” Dżemu” to przy słuchaniu na Denonie orkiestra była jakby w jednym miejscu pomiędzy głośnikami, a przy Marantzu czułem się jak na koncercie. Czyli stereo wygrana w Marantzu ale w KD przy moich warunkach akustycznych duży plus dla Denona ( po prostu dźwięk jest na środku jakby wychodził z tv + uderzenia basu z suba )
Subwoofer w KD-filmach odcięcie ok. 70-100 Hz- i tu nie żałuje, że go nabyłem. Wiem, że to nie efekt LFE jak w KD ale poprawia on zdecydowanie końcowe wrażenia w oglądaniu filmów. Tak jak w stereo sub nie zawsze poprawia tak w kinie daje tego kopa i to nawet na zestawie stereo!. Konkluzja dla Tych co są przed zakupem. Cierpliwośc i dużo odsłuchu…czym więcej tym lepiej !!!!!!!! Pozdro ;-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry