Wielki [FAQ] Xbox 360

libros

New member
karoo napisał:
Czy ktoś wie kiedy dostępna będzie konsola XBOX 360 z 65 nm CPU i GPU?
Po jakim czsie (po premieże) taka konsola będzie w Polsce?(Xbox z napędem


no wiec tak..

Microsoft wypuscil ostatnio newsa o xboxie Falcon. Ponoc mialbyc on calkowicie wyprodukowany w technologi 65nm. Jednak okazalo sie ze jedynie procesor obliczeniowy, czyli podczciwy Xenon bedzie w tej technologi. Pierwsze chipy zostaly juz wyprodukowane i maja byc juz teraz :) tzn na jesien.

Niestety jak powszechnie wiadomo to co glownie wyswietla 3 czerwone diodki to nie Xenon tylko jednostka olbiczeniowa GPU od firmy ATI. Nic tylko skladac gratulacje

w poscie gdzie to czytalem to bodajze przesuneli premiere calkowicie udoskonalonego x'a na przyszly rok
 

myca007

New member
Czy może ktoś mi powiedzieć jak wygląda sprawa upscalingu DVD na X360? Bo tak sobie myślę, że zamiast stacjonarnego DVD z upccalingiem warto może dołożyć do X'a :grin:
 

msiker

New member
itam wszystkich,
mam pytanie mam ochote zakupic sobie xboxa i dobry tv pod niego korci mnie 42" ale nie wiem czy kupic plazem czy LCD. Tv bedzie glównie do xboxa i kablówki. Czy ten model LG jest wporządku ?

Product MPN MPN 42PC56 Key Features Flat Panel Type Plasma Television
Screen Size 42 inch
Contrast Ratio 15,000:1
Digital TV Standard HDTV-Ready Television
Display Resolution 1024 x 768 pixels
HDCP Support With HDCP Support Display Capabilities Digital TV Standard HDTV-Ready - Requires separate receiver to view HDTV signals.
Broadcast Format Displayed 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV)
Broadcast Format Supported 1080p (HDTV) • 1080i (HDTV) • 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV) • 576p • 576i
Built-in Tuner NTSC • PAL • SECAM
Native Aspect Ratio 16:9 Image Quality Display Resolution 1024 x 768 pixels
Brightness 1500 cd/m² Connectors Rear Input Connectors Component x 1 • HDMI x 2 • RF x 1 • 1 x D-Sub (RGB PC)
Front Input Connectors S-Video x 1 • Composite x 1 • Audio (RCA) x 1

Czy może LG LCD :

MPN 42LC46 Key Features Flat Panel Type LCD Television
LCD Response Time 5 ms
Screen Size 42 inch
Contrast Ratio 5,000:1
Digital TV Standard HDTV-Ready Television
Display Resolution 1366 x 768 pixels
HDCP Support With HDCP Support Display Capabilities Digital TV Standard HDTV-Ready - Requires separate receiver to view HDTV signals.
Broadcast Format Displayed 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV)
Broadcast Format Supported 1080p (HDTV) • 1080i (HDTV) • 720p (HDTV) • 480p (EDTV) • 480i (SDTV) • 576p • 576i
Built-in Tuner NTSC • PAL • SECAM
Native Aspect Ratio 16:9, 14:9
Interpolated Aspect Ratio 4:3 Image Quality Display Resolution 1366 x 768 pixels
Brightness 450 cd/m²
Viewing Angle 178 Connectors Rear Input Connectors Component x 1 • HDMI x 2 • RF x 1 • 1 x D-Sub (RGB PC)
Front Input Connectors S-Video x 1 • Composite x 1 • Audio (RCA) x 1

im wiecej czytam tym bardziej jestem niezdecydowanym, z tego co wyczytalem to plazma bedzie lepsza pod dvd i satelite a pod xboxa lcd
problem mam jeszcze taki ze te modele LG sa z londynu i nie widzialem zeby ktos z was cos o nich wspominal


 

KenCzi

New member
Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu planuje z moim ojcem zakup telewizora LCD. Wybór padła na model Sharpa:
Sharp LC-42XD1E

I tu zaczyna się moje pytanie:
1) Którym kablem podlaczając Xbox-a do LCD-ka uzyskam najlepszą jakość i rozdzielczość?
2)Czy xkloc jest ,aż tak głośny i awaryjny jak można wyczytać w internecie?
3)Czy opłaca się dopłacać te 5 stów i kupić elite dla portu HDMI [większy dysk jest mi zbędny]
a) Jesli tak to co mi da ten port HDMI? i jaka jest jego rożnica miedzy kablem VGA i HD AV?
4) Trochę z innej beczki: Czy w tym TV znajdę wejścia dla VGA i HD AV
5) Jak odbywa się podłączanie Xboxa do netu [ Neostrade mam na pięterku więc jakoś trudno mi jest wyobrazić se jego połączenie]
6) Czy obraz wyświetlany będzie w 720p czy 1080i/1080p?
7)Jak sprawuje się pad i jaka jest żywotnośc baterii. Czy jest wygodniejszy od Sixaxisa/dualshock-a?
8) Jak wygląda gra w FPS[Halo,GoW]? Czy trudno się przyzwyczaić do sterowania?

To narazie tyle, z góry dziękuje za wyjaśnienie.
P.S. to mój pierwszy post :p


 

kini0

New member
Bez reklam
Witam.
Po HDMI masz najlepszą jakość obrazu, ponadto jednym kablem masz przesyłane video i audio.
Po drugie- miałem Playstation i XBoxa. Pad od X jest zdecydowanie bardziej ergonomiczny i ma genialne analogowe triggery.
I po trzecie... istnieje możliwość zakupu modułu WI-FI do X360 więc problem z podłączeniem do netu odpada!
Pozdrawiam.
ps- Sterowanie w FPS jest super. Szybko można się przyzwyczaić, a potem pad Sony wydaje się nieporozumieniem....
 

bartez

New member
KenCzi napisał:
Witam wszystkich forumowiczów. Od jakiegoś czasu planuje z moim ojcem zakup telewizora LCD. Wybór padła na model Sharpa:
Sharp LC-42XD1E

I tu zaczyna się moje pytanie:
1) Którym kablem podlaczając Xbox-a do LCD-ka uzyskam najlepszą jakość i rozdzielczość?
2)Czy xkloc jest ,aż tak głośny i awaryjny jak można wyczytać w internecie?
3)Czy opłaca się dopłacać te 5 stów i kupić elite dla portu HDMI [większy dysk jest mi zbędny]
a) Jesli tak to co mi da ten port HDMI? i jaka jest jego rożnica miedzy kablem VGA i HD AV?
4) Trochę z innej beczki: Czy w tym TV znajdę wejścia dla VGA i HD AV
5) Jak odbywa się podłączanie Xboxa do netu [ Neostrade mam na pięterku więc jakoś trudno mi jest wyobrazić se jego połączenie]
6) Czy obraz wyświetlany będzie w 720p czy 1080i/1080p?
7)Jak sprawuje się pad i jaka jest żywotnośc baterii. Czy jest wygodniejszy od Sixaxisa/dualshock-a?
8) Jak wygląda gra w FPS[Halo,GoW]? Czy trudno się przyzwyczaić do sterowania?

To narazie tyle, z góry dziękuje za wyjaśnienie.
P.S. to mój pierwszy post :p



ad1. Czy podlczysz przez hdmi czy Komponentowe wyjście wideo jakosc obrazu bedzie taka sama

ad2. Konosola robi sporo halasu:( ale da sie wytrzymac. Co do awari to czysta loteria. Ja juz mam drugie xboxa ale z wymiana zepsutego na nowego nie mialem problemu. Microsoft wydluzyl gwarancje do 3 lat wiec nie ma problemu.

ad3. kabel vga sluzy do podloczenia konsoli do monitora komputera. a hd tv mozna podlaczyc przez Komponentowe wyjście wideo lub w nowszych konsolach przez hdmi. Nie musisz kupowac wersji elit zeby miec hdmi w nowych wersjach premium tez jest hdmi:)

ad4. Jasne bez problemu podlaczysz swoja skrzynke szczescia:);p

ad.5 xboxa podalaczsz do netu za posrednictwem zwyklego kabelka rj45:) ewentualnie jesli posiadasz routet wifi mozesz dokupic modul wifi do xboxa i zadne kabeli nie sa ci potrzebne.

ad6. obraz bedzie wyswietlany w zlaeznosci od gry i twojego tv. np. Jezeli masz gre w rodzielczosci 720p i tv hd ready to mozesz wyswietlic gierke w rodzielczosci 1080i a jak gierka jest 1080P i masz tv 1080p to masz full HD:)

ad.7 Kontrolerowi xobxa niczego nie brakuje swietnie pasuje do dloni:). A co do bateri to zlezy ile czasu dziennie bedziesz gral:) mi srednio 2 akumulatorki starczaja na miesiac moze i dluzej.


Sterowanie w gow i halo3 jest super. Wiadomo trzeba sie przyzwyczaic. to nie jest to samo co myszka i klawiatura.

Pozdrawiam
bart
 

Bartes

New member
Czesc, kupilem ostatnio kabel optyczny bo chce podlaczyc kino domowe do xbox-a, tylko mam pewien problem bo nie wiem jak to wszystko teraz ustawic, zeby dziwek byl w 5:1 (w xbox-e w opcjach ustawilem dolby digital) Potrzebny jest tylko ten kabel?? jak tak to co zmienic w ustawieniach kina domowego?? moze ktos mi wytlumaczy krok po kroku :) z gory dzieki Pozdro :)
 

xclone

Klub HDTV.com.pl
VIP
@Bartes
ustaw w kinie tylko tyle, że jakiś przycisk źródła będzie powiązany z jakimś gniazdem optycznym - czyli np. opt-in1 z game/cable.. wtedy w opt-in1 wpinasz swojego X-a i wszystko.. :)
jakby co pisz na prv (najlepiej gg 1902158)

@KenCzi
co do obrazu już odpisali koledzy, ale co do zasilania pada, to zależy od tego, ile kto i w co gra.. jeśli do tego używa się headset-a (słuchawki z mikrofonem), to bateria złazi o wiele szybciej.. u mnie przy intensywnym graniu alkaiczne GP starczyły na 5 dni zabawy w sieci z headset-em..
awaryjność - nie wiem, mój działa 2 miesiąc.. głośność - jeśli gra z płyty, to płyta się obraca x40 albo x48 bez wyciszenia - czyli wyje jak każdy inny CD w kompie..
podłączenie do sieci - RJ45 wpinasz i reszta zależy od twojego dostawcy.. albo jeśli sam jesteś dostawcą dla siebie, to od kogoś kto konfigurował router/modem..
mi dysk przydał się do demówek - narazie ze 120GB mam wolne 90.. wbrew oczekiwaniom, dysk faktycznie się przydaje... ja jestem zadowolony z zakupu elita.. :p
 

bietka

New member
Mam pytanie-noszę się z zamiarem kupienia synowi konsoli na święta.W M.M będzie wpromocji /jest gazetka od piątku/ Xbox 360 ARCADE-czy warta zakupu za 1000 zł? CZy to jakaś inna wersja?
 

marecki6

New member
Bez reklam
a wiec moge w 100% polecic ten zakup ... nie tylko w MM ta wersje x-a dostaniesz .... znajdziesz ja rowniez w empiku za 999zl :) ja kilka dni temu zakupielm ta konsole i uwazam ze to dobry zakup jak za te pieniadze.. konsola jest poprawiona w stosunku do swojego poprzednika czyli wersji CORE, ma lepszy procesor i chlodzenie i z tego co wiem to ogolnie ma to smao wnetrze ktore ma model ELITE tylko brakuje twardego dysku ale mi osobiscie twardziel nie bedzie potrzebny bo filmy ogladam na kinie domowym a gry pocinam z CD a karta pamieci 256mb spokojnie wystarczy na zapisanie wielu save'ow a do tego mamy wyjscie hdmi ktore do tej pory bylo dostepne tylko w najdrozszej wersji no i bezprzewodowy padzik w komplecie --> naprawde rewelacyjna sprawa.... POLECAM
 
Ostatnia edycja:

ernane

New member
zgadzam sie z mareckim to dobry zakup szczegolnie ze jest hdmi i bezprzewodowy pad.
ja chodzilem gadalem ze chce xboxa i kiedy wreszcie sobie kupilem......
drugiego dostalem w prezencie :) kiedy sie rozesmialem uslyszalem - przeciez chciales miec :grin::grin::grin::grin::grin:
i coz czeka arcade do sprzedania w super cenie ;)
 

krzesny

New member
Pomużcie nie wiem co wybrać

Witam, nie wiem czym się różni Xbox 360 premium od Xbox 360 Arcade.
Widze że Arcade jest tańszy. Coś słyszałem że Xbox 360 Arcade się grzeje czy coś takiego prosze od odpowiedz i wytłumaczenie mi tego ponieważ chce sobie zafundować Xbox'a
 

marcin0903

New member
krzesny napisał:
Witam, nie wiem czym się różni Xbox 360 premium od Xbox 360 Arcade.
Widze że Arcade jest tańszy. Coś słyszałem że Xbox 360 Arcade się grzeje czy coś takiego prosze od odpowiedz i wytłumaczenie mi tego ponieważ chce sobie zafundować Xbox'a
Niczym się nie różni poza zawartością zestawu..
 

krzesny

New member
Aha czyli Xbox 360 arcade się nie grzeje tylko core :)
A jak jest ta pamieć w premium 20 gb to można tam gry instalować czy coś takiego??
A wie ktoś może ile kosztuje Xbox 360 Arcade w Media markt, saturnie czy gdzie kolwiek w warszawie??
 
Ostatnia edycja:

krzesny

New member
Ej a o co z tym chodzi?? znalałem na stronie Xbox. prosze od odpowiedz:confused:
Korzystanie z setek oryginalnych gier na konsolę Xbox***

Xbox 360
tak
Xbox 360 Arcade
Wymagany jest dysk twardy (sprzedawany osobno)
Xbox 360 Elite
tak
 
Ostatnia edycja:

mataman

New member
Bez reklam
O to że możesz grać na x360 w tytuły z pierwszego xboxa ale do tego jest potrzebny emulator, który ściągasz na dysk twardy.
 

krzesny

New member
A wie ktoś może ile kosztuje Xbox 360 Arcade w Media Martk, Saturnie, Empiku bądź w jakimś innym sklepie w Wawie?? I jakie gry dodają do tego??
 
Do góry