Wielki [FAQ] Xbox 360

kostek11

New member
Piotr Delijewski napisał:
Witam.Jestem fanem PC ale to co zobaczyłem na xboxe360 podłączonym pod sharpa full hd 46 XD1 E przeszło moje najsmielsze oczekiwania.Poprostu rewelacja,mam kompa naprawde dobrego z procesorem dwurdzeniowym i kartą 8800 GTX i moge powiedziec z czystym sumieniem ze grafika nic nie ustępuje na xboxe.Nigdy nie mogłem sie przekonać do konsoli ale teraz wiem ze Xbox jest najleprzą alternatywą dla gracza.To nieprawda ze gry na konsoli wyglądają gorzej niż na pc,jezeli masz dobry telewizor i dużą rzdzielczość to obraz jest wręcz idealny.Mogę powiedzieć na koniec ze gry na konsolę są bardziej efektowne a jeżeli ktoś sie ze mną nie zgadza to to sie sam oszukuje.Dziekuję.

Hmm, no ale to co widziałeś było na full HD, jeśli miałbym wydać 15 kPLN na plazme full HD + 1.5 kPLN na Xboa, to za taką kasę mam niezłego kompa z ogromnym monitorem...:)
No nic, nadal jestem niezdecydowany, zobaczymy jak wyjdzie demko UT2k7. Jestem wielkim fanem tej gry, jeśli na moim dotychczasowym sprzęcie da się grać to pewnie zainwestuje kase w konsole i LCD.
 

Tabak

New member
Cześć.Mam mały problem,gdy odpalam konsole padem nie ma obrazu a na padzie migają wszystkie lampki i nie moge nic zrobić musze podejśc do konsoli wyłączyć ją i włączyć jeszcze raz.Xboxa 360 mam podłączonego kablem VGA.Wiecie o co loto
 

qualcuno

New member
a wiadomo dokladniej kiedy?

a wiadomo dokladniej kiedy ma byc Polski?
"poniewaz z tego co wiem na chwile obecne w Xbox Live nie ma jeszcze Polski. M$ obiecal dodac wkrotce"
 
Ostatnia edycja:

bartez

New member
Dawno mnie tu nie było ale widzę że ten temat o xboxie 360 słabo sie kręci.

Co do moje padniętej konsoli mogę wszystkich pocieszyć ze dostałem nowiutki egzemplarz:) i nowa gwarancje. Wystarczyło w MediaMarkt złożyć reklamacje z tytułu nie zgodności towaru z umowa i zażądać wymiany no nowy model lub zwrotu gotówki. Jeżeli po 14 dniach kalendarzowych MM nie ustosunkuje sie do tej reklamacji to ma pecha i dostajecie nowy sprzęt:)
 

ajej

New member
Tak czytałem ten temat, czytam i czytam i na "podstawowe" pytania nie mogę znaleźć odpowiedzi (a odpowiedź na nie, jest kluczowym "boźdzcem" do kupienia X360). Jeżeli coś przeoczylem, to z góry bardzo przepraszam.

1) Czy bez problemu można (oczywiście odpowiednio synchronizowane) dodać napisy do filmów WMV-HD?
2) Czy X360 odważa filmy HD zakodowane kodekiem x264? Jeżeli tak, to jak jest z napisami?
3) Wiem iż, MS ma wprowadzić możliwośc oglądania filmów DivX, napisy będzie można pewnie odpowiednim softem wprowadzić, ale czy wtedy, potrzebujemy dysku twardego w Xboxie?

Bardzo dziękuje z góry za odpowiedzi :)
 

kostek11

New member
Mam juz tego Xboxa 360 + LCD Samsung 23R72 cośtam i powiem szczerze że jak narazie jestem zawiedziony. Kupiłem LCD 23" bo i tak zazwyczaj siedze blisko ekranu, więc kupno większego nie miało sensu. Mam Xbox Premium po przeróbce poprawiającej prace CD.
Nie jest to coś czego się spodziewałem. CD chodzi głośno jak cholera, trzeba dać głośniej TV żeby słyszeć dźwięki, graficznie gry znacznie odstają od PC'ta, mimo że mam podłączoną konsolę przez ten pięcio chinchowy kabel (chyba composite). Gry są nudne, zachwalany pod niebiosa Gears of War to tragedia w porównwniu z choćby Fear czy nawet starym Half Life 2 na PC'ta, Ghost Recon takżę dużo lepszy na kompa. Gry wyścigowe, pograłem w PGR3 i Test Drive Unlimited i z całym przekonaniem muszę stwierdzić że mój NFS: Most Wanted na PC sprawia mi dużo więcej radości z grania (także graficznie dużo lepiej).
Co do sterowania, może to przyzwyczajenie do myszki i klawy, ale padem steruje mi się naprawde ciężko.
Reasumująć, narazie odczucia negatywne, jeśli to się nie zmieni to sprzedam to dziadostwo, a za taką kasę można rozbudowywać PC, przez kolejne 2-3 lata.

Pozdro.
Kostek
 
J

Judash

Guest
Panowie, jaki monitor lcd wg was kupic do xboxa?.Monitor bedzie podpiety do PC i konsoli.
 

prawy

New member
Mam pytanie

Da się w xboxie zrzucic gre na dysk twardy ??

Jesli tak to czy tylko częsciowo, i gry się będą szybciej wczytywały a może całkowicie i będzie można grać bez płyty w nośniku ??

Czym się rózni xbox live gold od live silver ?

Czy za pobieranie demonstracyjnych wersi gier się płaci ?
 

bartez

New member
prawy napisał:
Mam pytanie

Da się w xboxie zrzucic gre na dysk twardy ??

Jesli tak to czy tylko częsciowo, i gry się będą szybciej wczytywały a może całkowicie i będzie można grać bez płyty w nośniku ??

Czym się rózni xbox live gold od live silver ?

Czy za pobieranie demonstracyjnych wersi gier się płaci ?


WItam

Z tego ci mi wiadomo na razie nie ma mozliwosci odpalania gier z dysku twarde, ale mysle ze w przyszlosci bedzie taka mozliwosc.

GOld od silver rozni sie tym ze w gold mozna grac przez siec caly tydzien a w silver tylko w wekeend.

Pobieranie demo gier jest bezplatne.

pozdro
 

Xardas

New member
Witam

czy ktos (majac LCD full hd) porownywal obraz miedzy 720p a 1080p na iksie??

wiem ze podobno z jakims updatem mozna juz ustawiac 1080p - ciekaw jestem roznicy poniewaz zastanawiam sie czy warto kupowac tv full hd
 

amerykanin

New member
niewarto, sprawdzałem
obraz jest podbity tylko w menu
a w grach wszystko identycznie
sprawdzałem nawet gry niby full hd typu nba street
testowałem xbox elite na sharp 37xd1
połączenie hdmi
nie warto przepłacać za full hd
lepiej kupić dobrej jakości lcd bez smużenia
 

lukasszol

New member
Headset

Witam.

Ktoś się może orientuje czy używając headseta w słuchawkach słychać tylko komunikaty głosowe innych graczy, czy cały dźwięk z gry?

Pozdrawiam
 

BlackDragon.

New member
lukasszol napisał:
Witam.

Ktoś się może orientuje czy używając headseta w słuchawkach słychać tylko komunikaty głosowe innych graczy, czy cały dźwięk z gry?

Pozdrawiam

Tylko komunikaty glosowe innych graczy. Mozna ustawic, zeby komunikaty glosowe bylo slychac rowniez na glosnikach TV. Zreszta oryginalny headset ma tylko jedna sluchawke.
 

karoo

New member
Czy ktoś wie kiedy dostępna będzie konsola XBOX 360 z 65 nm CPU i GPU?
Po jakim czsie (po premieże) taka konsola będzie w Polsce?(Xbox z napędem Benq mimo iż produkowany jest od nowego roku nie ma go u nas)


Czy już istnieja przeróbki nowych napedów w Xbox 360 (BenQ,Hitaschi- LG 79)
 

Gregys

New member
bartez napisał:
GOld od silver rozni sie tym ze w gold mozna grac przez siec caly tydzien a w silver tylko w wekeend.
Nie wiem czy to był żart ale na pewno jest to bzdura. Gold umożliwia granie przez internet z innymi. Silver pozwala na korzystanie z usług Rynku (jak to ptrzetłumaczono), czyli ściąganie demo, zakup skórek do xo czy innych zakupów.
 
Do góry