Wielki [FAQ] Xbox 360

marcin0903

New member
SierzantHarris napisał:
A niech mi ktoś napisze czy jak zarejestuje się x360 i potem go komuś odsprzeda to czy gwara będzie nadal ważna? Coś słyszałem że nie ale wydaje mi się że to paragon jest podstawą gwarancji?
Żeby reklamować 360tkę nie trzeba mieć żadnego paragonu :), oni w komputerze mają datę zakupu (dochodzą do tego po nr. seryjnym konsoli). Z tego co wiem dane, które podałeś do rejestracji możesz zmienić na infolini, najlepiej zadzwonić do nich i dokładnie się spytać, co ze zmianą danych.
 

candyboy

New member
No i już mam w domu Xboxa 360,podpiętego pod plazmę 42":D.Na początek zapodałem sobie PGR3,ehhh te ścigałki.Nie obyło się jednak bez rozczarowania-nie wiem jak to jest w innych grach na 360-tkę ale w PGR3 nie ma możliwości konfiguracji pada według własnych upodobań:(.Jest w prawdzie kilka gotowych wariantów ale to nie jest to samo co dopasować pada pod siebie.No i te szumy z napędu,płyta chałasuje jak przy starcie wachadłowca.Ale ogólnie pierwsze wrażenie po przesiadce ze starej PS2 jest jak najbardziej pozytywne:)

W zestawie nie było żadnej gwarancji a ja zauważyłem to dopiero w domu.Czyżby do ewentualnej naprawy wystarczył sam paragon?

pozdrawiam
 

marcin0903

New member
Nie musisz mieć nawet paragonu :). Dzwonisz na infolinię, miła Pani pyta się o przybliżoną datę zakupu, Ty ją podajesz, a dalej z górki, udziela Ci instrukcje co i jak. W każdym razie nie idź tam gdzie kupiłeś konsolę (np. MM) tylko lepiej od razu dzwoń na infolinię.
 

tomekd

New member
Teraz już niema tak lekko. 2 tygodnie temu wysyłałem swojego x'a do serwisu. Żeby mi uznali gwarancje to musiałem im wysłać zdjęcie paragonu z datą zakupu :roll:
 

candyboy

New member
Podoba mi się taka "polityka" serwisu-żadnych papierkowych gwarancji,a ewentualnie wysłanie zdjęcia paragonu to przecież żaden problem.Kilka lat wstecz naczytałem się o problemach z serwisem X360,o wysyłaniu konsol do Czech i to niekiedy na koszt użytkownika.Jak widać w naszym kraju ma się pomału na lepsze:)
 

prawy

New member
net

Mam pytanie. Nie potrafie podlaczyc mego xboxa do internetu. Mam w komputerze 1 wejscie. Wyciągam kabel z komputera i wtykam go do konsoli. Podczas sprawdzania polaczenia zalicza mi ip, połaczenie przewodowe itd, ale w pewnym punkcie sie zatrzymuje. Nie pamietam ja to sie nazywa. Jakieś pomysły ?
 

robototo

New member
witam, mam takowe pytanie : czy zakupiony w USa xbox 360 np. elite bedzie odpalal gry kupione w Polsce i tak samo filmy? czym ew. rozni sie konsola na rynek USA i Polski? jak to jest z gwarancja itp.?
 

Mefju

New member
Witam , ja mam pytanie trochę takie newbowe ale o xboxie mało wiem , otóż mój kumpel zakupił sobie xboxa arcade i teraz chcę dokupić do niego dysk , słyszałem że dyski np. z wersji premium nie będą w nim działać , to prawda?Jeżeli znacie modele czy coś jakiś 50-100 GB'owych dysków do x'a to proszę o jakiś link czy coś bo nie wiem czego tu szukać :p
 

thedoctore

New member
czesc mam kilka pytan odnosnie xboxa, przeczytalem faq, ale bardzo prosze o pomoc.

czy, jezeli przerobie xboxa, lub kupie przerobionego (caly czas sie waham) to bedzie on bardziej awaryjny?

czy, po przerobce xboxa, spadnie jakosc obrazu i dzwieku w grach i czy nadal bedzie mozna grac w oryginalne gry??

czy do xboxa kupic tv full hd??

czy odtwarzanie filmow i muzki w xboxie jest dobrej jakosci (w porownaniu do ps3)
 

Mefju

New member
thedoctore napisał:
czesc mam kilka pytan odnosnie xboxa, przeczytalem faq, ale bardzo prosze o pomoc.

czy, jezeli przerobie xboxa, lub kupie przerobionego (caly czas sie waham) to bedzie on bardziej awaryjny?

czy, po przerobce xboxa, spadnie jakosc obrazu i dzwieku w grach i czy nadal bedzie mozna grac w oryginalne gry??

czy do xboxa kupic tv full hd??

czy odtwarzanie filmow i muzki w xboxie jest dobrej jakosci (w porownaniu do ps3)


Witam , twoje pytania są trochę dziwne xd

1.Przeróbka xboxa nie wpłynie na awaryjność konsoli bo xboxa nie przerabia się chipem czy coś tylko oprogramowaniem.
2.Na pewno nie spadnie jakość obrazu i dźwięku chyba że w piratach jak ktoś Ci źle nagra , chociaż ja jestem za zakupem oryginalnych gier xd.Jasne że oryginały będą działać.
3.Oczywiście że można :p podłączasz xboxa i tv kablem hdmi i wszystko śmiga :p
4.Wydaje mi się że tak
 

thedoctore

New member
Mam jeszcze jedno pytanie:D do wyboru mam takie wersje.

Microsoft Xbox 360 Arcade z HDMI , najnowsza wersja z poprawionym chlodzeniem, zasilaczem 175w, data produkcji 2008, konsola ze zmienionym firmware ixtreme 1,41, wiec czyta wszystko , gwarancja 3 miesiace.

i analogiczna tylko, ze premium z dyskiem 60gb. Nie mam zamiaru grac w necie, wiec wydaje mi sie, ze wystarczajaca bylaby wersja arcade, ale czy premium jako drozsza nie jest lepiej wykonana? czy doplacamy tylko za dysk:D
 

marcin0903

New member
Dopłacamy za dysk i headset jeśli mnie pamięć nie myli. Premium ma jedynie chromowaną tackę :). Tym się różni od Arcade. Piszesz, że chcesz mieć przerobioną konsolę, mówię z własnego doświadczenia, dostaniesz bana będziesz żałował :eek:k: . Granie na oryginałach może taniej kosztować niż na "kopiach", ano dlatego, że czasem na forach/allegro/ebayach sprzedają grę za pół darmo, pokatujesz, wymienisz na inną/sprzedasz troche drożej jak dobrze pójdzie i już jest na następną gierkę :). No ale jeśli chcesz grać w nowości i tylko nowości, a finanse na to nie pozwalają to jedyna metoda to przeróbka i nie dostanie bana (co jest praktycznie nie możliwe :/). Jeszcze dodając, jeśli gra się na "kopiach" ma się tych gier wiele,a tak naprawde się je wsadza do czytnika i wyjmuję, potem następna no i tak w koło. Swoją drogą Gears of War 2 - premiera w sklepach 7 listopada, premiera jak to jedna osoba nazwała "torrentowa" już odbyła się kilka dobrych dni temu :roll: i jak tu się nie zdenerwować jeśli ktoś gra tzw. "legit" :D.
 

thedoctore

New member
ok, dzieki:p ale i tak, zeby grac w necie, trzeba im placic?! tylko xbox live gold gwarantuje gre w necie. Na kompa jest zupelnie inaczej, ale ok xDD dziwna polityka...
 
Do góry