Wharfedale Obsidian 600

laki2000

Member
Byłem dzisiaj w Jaworznie. Słuchałem tagi 606,806, jamo 626, obsidiany i jakieś chińskie dziadostwo za 800 zł. Nic nie kupiłem a kasę miałem w kieszeni. To co słuchałem to 4 liga porównując do mojego Technicsa. Zrobie tak. Kupie odtwarzacz dvd który czyta mp3 oraz wma i podepnę pod wierzę. Z kina domowego się wyleczyłem. Chodzi mi po głowie fajne stereo ale jeszcze muszę to przemyślec. Do tv kupię sounbara.
 

mare37

Banned
Nigdy nie miałem technicsa ale miałem ampli panasa. Wydawało mi się, że gra pieknie dopóki nie kupiłem yamahy 463. Potem kupiłem 663, bo poprzedni nie miał wyjscia fhd po hdmi. Nie wiem do czego ci to podłączyli, ale mi się 626 podoba. Wpadnij to posłuchasz. Dobre opinie sa o obsidianach a ja tego posłuchałem z denonem i grało obrzydliwie.
 

laki2000

Member
Ja lubię mocny głęboki bas a to daje mi mój Technics. Dzisiaj te kolumny grały jakby nie miały głośników basowych. Dopiero jak facet połączył suba to było ok, ale przecież nie o to chodzi.
 

mare37

Banned
Kompletna bzdura. To samo wypisują na ceneo. Miałem x550 i tam były dwa niskotonowce 16cm i dawały po garach. Tutaj jest jeden większy z boku. Oczywiście to nie będzie dudnić jak sub i ja takiego dudnienia nie lubie. Problem w tym, że większość podłącza kolumny w ogóle nie regulując ustawień. Wezmą ypao do ustawiania i myślą, że wszystko załatwione. Przede wszystkim nie mając suba a chcesz mieć bas to wypuść z ampli niskie czestotliwości na fronty zobaczysz jaki będzie efekt. W ampli yamahy sa takie ustawienia i mysle ze w iinnych tez. Zwiększ odciecie z 80 na 100 co da większą dynamikę. Nie wiem moze z racji tego ze mam pomieszczenie pod 60m to mam inny odbiór. I tyla.
 

laki2000

Member
O to chodzi. Ja taki sprzęt musiałbym wziąć do chaty i posłuchać. Muj technics ma głośniki basowe 16 cm i daje fajny bas. Dlaczego inne głośniki które mają np 2 takie głośniki grają gorzej.
 

mare37

Banned
Nie grają gorzej. Tym bardziej jamo 626. Tak jak pisałem wszystko zależy od zgrania ampli i kolumn oraz odpowiedniego ustawienia. Jeśli będziesz podłaczał nowe kolumny do starego technicsa to nie zagra. Trzeba mieć przyzwoity ampli i wcale nie trzeba wydawać 2 tys na wzmaka. Wszyscy tylko onkyo denon a ja uważam, że yamaha to dobry sprzęt. Chcesz mieć kino domowe dobry odsłuch to nie możesz tego łaczyć ze sprzętem który lata świetności ma za sobą. Był technics i niema. Teraz tylko dla entuzjastów staroci :)) przypomniało mi sie ze mialem raz technicsa taka wieże srebrna w całości udająca pojedyńcze klocki. To była żenada.
 

laki2000

Member
Ja chyba pójdę w stereo. Jeżeli chodzi o zestrojenie ampli + kolumny to chyba masz rację.Gość w jaworznie miał jakiś ampli no name. Może dlatego ddźwięk był kiepski nawet na kolumnach takich jaj jamo 626, taga platinium. Najbardziej zachwalał kolumny za 800 zł pewnie największą kasę na nich miał.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Bez przesady z tą elektroniką. Pomimo że wzmacniacz sporo wnosi w jakość brzmienia, to charakteru kolumn nie zmienimy. Jeżeli kolumna sama w sobie gra kiepsko dołem, to podpinając nawet wzmak który uwypukla bas niewiele osiągniemy. Jamo S626 nawet nie ma co porównywać do Taga Platinum, bo to inna klasa sprzętu.
 

mare37

Banned
Większość i tak słucha mp3 to jaki sens jest kupowania drogiego sprzętu. Przeznaczyć pewna kwotę i w takim zakresie szukać tego co pasuje. Chciałem kupować tagi, ale wygląd mnie odstraszył. Co się nie wejdzie do sklepu to sprzedawcy są negatywnie nastawieni. Jamo też w Chinach produkowane. I tak najlepiej słucha mi się w aucie na sonówce :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Teraz większość sprzętu jest składana w Chinach lub Malezji, co nie oznacza że jest on kiepskiej jakości bo pewne normy jakościowe muszą być zachowane. Po prostu tańsza siła robocza. Co do sprzętu, to trochę się nie zgadzam z brakiem zasadności inwestowania w droższe klocki. Akurat znajdujemy się na forum audio, więc w większości znajdują się tutaj miłośnicy dobrego brzmienia i uważam że jak ktoś ma pieniądze, to czemu nie wydać ich na coś co Nam sprawia przyjemność? Równie dobrze można by było napisać, po co komu samochód klasy średniej jak kompaktem też się da dojechać do celu, po co kupować szynkę jak parówką też się najemy, po co wydawać kasę na drogie perfumy skoro można kupić Bonda w kiosku? Akurat słuchanie mp3 na zestawie stereo i niezłych kolumnach to lekka profanacja. Ja owszem słucham mp3, ale na przenośnym odtwarzaczu bo na wzmacniaczu już nie pamiętam kiedy coś zapuścilem w tym formacie.
 

Henry

Active member
Bez reklam
O to chodzi. Ja taki sprzęt musiałbym wziąć do chaty i posłuchać. Muj technics ma głośniki basowe 16 cm i daje fajny bas. Dlaczego inne głośniki które mają np 2 takie głośniki grają gorzej.

Co to jest za Technics? Jakie masz kolumny? Może po prostu masz zestaw z trochę innej półki, niż zestawy KD, które do tej odsłuchiwałeś, dlatego tak trudno jest ci znaleźć coś co gra lepiej. Najlepiej jakby udało ci się wypożyczyć jakiś sprzęt do domu i porównać w swoich warunkach, bo okaże się, że kupisz coś co nie da ci żadnej poprawy dźwięku....

Nie grają gorzej. Tym bardziej jamo 626. Tak jak pisałem wszystko zależy od zgrania ampli i kolumn oraz odpowiedniego ustawienia. Jeśli będziesz podłaczał nowe kolumny do starego technicsa to nie zagra. Trzeba mieć przyzwoity ampli i wcale nie trzeba wydawać 2 tys na wzmaka. Wszyscy tylko onkyo denon a ja uważam, że yamaha to dobry sprzęt. Chcesz mieć kino domowe dobry odsłuch to nie możesz tego łaczyć ze sprzętem który lata świetności ma za sobą. Był technics i niema. Teraz tylko dla entuzjastów staroci :)) przypomniało mi sie ze mialem raz technicsa taka wieże srebrna w całości udająca pojedyńcze klocki. To była żenada.

Kupiłeś sobie sprzęt, który spełnił twoje oczekiwania i super, gratuluję, bo o to w tym wszystkim chodzi, żeby dany produkt NAS cieszył.
Co do Technicsa, to akurat - jest, nie było go i jest znowu, co prawda to już nie jest produkt dla Kowalskiego, ale jest.
Jeśli kolega ma wzmacniacz stereo z przyzwoitej serii, to w tym przypadku dalej ten sprzęt jakością bije na głowy niejeden amplituner.
 

mare37

Banned
Ja nie jestem taki wymagający a to, że jest to forum o sprzęcie to nie znaczy, że każdy tutaj przychodzący kupuje sprzęt z górnej półki. Ludzie chcą mieć tanio. Wystarczy popatrzeć na ceny kolumn jak spadły. Konkurencja. Co do szynki to w tych czasach niewiele różni się od parówek. Nie jestem jakimś wyrafinowanym melomanem. Już widziałem takich snobów, którzy płacili za 2 wtyki głośnikowe 25zeta a za kabelek głośnikowy 7zł metr. Totalna głupota. Wszystko to można kupić taniej i równie dobrej jakości, bo akurat tu różnic odsłuchowych nie będzie.
 

mare37

Banned
henry nie porównujmy ampli stereo do ampli z kina domowego. Jeśli kupuje kolumny 5.0 to nie po to, żeby podłączać to do zestawu 2.0. Mam kolegę dość zaawansowanego w muzyce, bo płyt ma w tysiące. Kupował oryginały. Całe życie miał technicsa w końcu wszedł w yamahe i o technicsie nie chce słyszeć. Tyle w temacie. Wszystko jest kwestia gustu. Każdy nie robi po swojemu. Ja kupiłem sprzęt i jestem zadowolony wobec tego znikam stąd.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Widzisz, i każdy ma inne zdanie, dla mnie Yamaha w KD poniżej serii Advantage jest brzmieniowo nie do zaakceptowania ;)
Porównanie do Technicsa, to akurat odpowiedź na twoje porównania ;) ja dalej jestem zdania, że jest to sprzęt bardzo przyzwoity. Pomimo wielu lat, który minął od zakończenia produkcji niewiele amplitunerów w przedziale do 2 tyś jest w stanie się z nim równać, trochę Technicsów się przewinęło przez moje ręce i mam świadomość ich potencjału.
pzdr
 

laki2000

Member
Już myślałem że zemną coś jest nie tak. Dziś wziąłem synka i pojechałem do MM. Wszedłem do pokoju odsłuchowego. Właśnie leciał komncert z blu-ray zespołu Def Lepard z orkiestrą synfoniczną. Chodź to nie moje klimaty. Byłem zachwycony. Jakość dźwięku super, czysto i bardzo miękki bas. Myślę hura nareszcie znalazłem coś dla siebie. Ale niestety. Jak zobaczyłem kwoty to troszkę o nie miałem. Blu-ray + amplituner Onkyo ( nie pamiętam symboli) 5000 zł. Kolumny frontowe firmy Canton 1700 zł sztuka. Efektowe nie wiem ile kosztowały. Do tego subwoofer JBL za 1600 zł. Grało pięknie.

I co tu teraz zrobić. Dalej szukać "zamienników" czy zbierać kasę jakieś 10 lat :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Mam dla ciebie radę....
napisz na priv do kolegi krzysztofradio on jest ze Śląska, spytaj go o jakiś sensowny salon audio, gdzie będziesz mógł posłuchać też jakieś tańsze zestawy. Niestety odsłuchy w marketach typu MM nie są miarodajne.

Tak na marginesie, to z tego co piszesz, to w twoim przypadku szukałbym amplitunera z pre-out, pod który będziesz mógł z czasem dokupić wzmacniacz stereo, przy tańszym sprzęcie da ci to sporą poprawę jakości w odsłuchu muzyki, ponieważ kolumny frontowe CD będzie iść przez wzmacniacz, a dźwięk wielokanałowy przez ampli+ wzmacniacz. Nie musisz od razu kupować wszystkiego, na początek np. ampli + dwie kolumny frontowe, a jak uda ci się odłożyć trochę grosza, to będziesz mógł po kolei dokupywać "zabawki". Wielu z nas sprzęt kompletuje latami, bo nie każdego stać na wyłożenie sporej gotówki ;)
 

laki2000

Member
Dzięki Henry za wszystkie porady. Muszę to wszystko dokładnie przemyśleć. Pozdrawiam. A tak na marginesie to widziałem Twoją galerię. Fajny sprzęt szczególnie podoba mi się pokój dzieciaków.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spoko, nie spisz się, spokojnie odsłuchuj jak najwięcej, w tym przypadku pospiech nie jest najlepszym doradcą.

A w pokoju dzieciaków oczywiście jeden z klocków Technicsa ;)
 
Do góry