Wharfedale Obsidian 600

laki2000

Member
Witam.

Przymierzam się do zakupu tych kolumn. Mam jednak pytanie o ustawienie. Kolumny muszę troszkę "upchnąć". A mianowicie. Z tyłu mam około 20 cm od ściany (to chyba nie problem). Chodzi o boki. Patrząc przodem to prawa kolumna prawym bokiem będzie przyklejona do ściany (luzu około 3 cm) natomiast lewa strona kolumny będzie miała około 15 cm luzu. To samo z lewą kolumną ( lewy bok przy ścianie, prawy bok około 15 cm luzu). Czy takie usytuowanie będzie to miało wpływ na jakość dźwięku (negatywny). Mam nadzieję, że jasno opisałem te ustawienia - w razie wątpliwości mogę zrobić zdjęcie. Proszę o odpowiedzi.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Na twoim miejscu szukałbym czegoś z przednim bassreflexem, Obsidinay to dobra konstrukcja, ale przy złym ustawieniu mogą cię rozczarować.
 

laki2000

Member
Jak nie Obsidiany to może Vardus. One mają przedni bassreflex. Myślałem także o Taga Harmony 606. Wiem, że najlepiej posłuchać. Czy może mi ktoś powiedzieć gdzie mogę posłuchać jak grają poszczegulne kolumny. Mieszkam w Chorzowie na ślasku.
 

laki2000

Member
Taga ma bardzo dużo dobrych opinii. Wiem, że jest wiele kolumn o niebo lepszych, ale nie każdy zarabia po 10 tys na miesiąc. Ja niestety tyle nie zarabiam, a na dodatek mam rodzinę na utrzymaniu. Na kolumny chcę wydaćmax 1500 zł. Co do amplitunera jestem zdecydowany na Denona x 1100.
 

mare37

Banned
No ja też nie zamierzam pakować dużo kasy w kolumny. Widać, że markety wycofują się z tego w euro nie ma wcale kolumn. Nie znam denonów nie wypowiem się. Lubie swoja yamahe.

laki skąd jestes dokładnie? Ja blisko Katowic. Koło agaty otworzyli salon kino domowe. Można zobaczyć, ale ceny pewnie zabójcze.
 

laki2000

Member
Jestem z Chorzowa. Byłem w tym salonie koło agaty. Ceny zabujcze jak dla mnie. Sprzęt chce zamówić na allegro, ale wcześniej wolałbym posłuchać.
 

mare37

Banned
1500 chcesz dac za komplet z surr i centralnym? moze jamo 606

jesli chodzi o fronty to jest taka seria Yamaha 525F za 1400 komplet. One kosztowaly 3500 ale niestety zostaly tylko wisnia i maskownica biala. Fuj. Ja chcyba wezme te ns555
 
Ostatnia edycja:

laki2000

Member
1500 chciałbym wydać na cały komplet 5.0. Te jamo są ok tylko chodzi o to, że mają głośniki basowe z boku tak jak Obsidiany. Mam mało miejsca po bokach i boję się, że będą dudniły. Gdzie w moim rejonie jest sklep z KD ale w cenach przystępnych (ala mnie)
 

mare37

Banned
Kiedyś był na słowackiego, ale tez górna półka. Mam propozycje. Mozemy sie umowic i podjedziemy do lbx z jaworzna. Oni maja dobre ceny, fajne głośniki i mozna podlaczyc. To jest po prawej stronie od A4


zobacz ich oferte na allegro. przy kupnie bezposrednio ceny leca mocno w dol
 
Ostatnia edycja:

laki2000

Member
Znam tego sprzedawcę. Nawet założyłem wątek na forum z linkami KD tego sprzedawcy z myślą, że ktoś coś doradzi. Na razie kiepsko z odpowiedziami. Jak na razie skłaniałbym się na denon x 1100 z taga 606 5.0 lub wharfedale vardus. Wolałbym obsidiany, ale martwi mni tylni bassreflex i głośnik basowy z boku ze względu na moje usytuowanie. A Ty gdzie mieszkasz?
 

mare37

Banned
Czeladz.
A ja wprost przeciwnie. Nie cierpie basreflexu z przodu. Wali powietrzem i dudni. Wole z tyłu. Miałem w jamo i chwale sobie. Wystarczy odsunac ze 30 cm od sciany. Ja byłem u nich na liliowej ale kupowalem bd pioneera 160. Dobra cene mieli.
 

laki2000

Member
Ja niestety nie mogę odsunąć 30 cm od ściany. Mam starą wieżę Technicsa z kolumnami z bassreflexem z tyłu i trochę dudnią. Nowe mają być ustawione w miejscu tych z Technicsa. Czy te ceny z allegro (LBx) to ceny ostateczne czy można coś utargować. Jak zaopatrzony jest ten sklep?
 

mare37

Banned
Zaopatrzony jest dobrze. Maja na stanie to co wystawiaja. Nie wiem jak z cenami bo z niektorych moga nie zejsc z ceny. Natomiast pytalem o ns555 to maja wystawione na allegro 1900 zl a przy odbiorze poza allegro powiedzial ze 1600 sprzeda.
 
Do góry