Wharfedale Obsidian 600

piechu

Member
Bez reklam
Szkoda, bo Obsiadiany naprawdę fajnie grają, szczególnie w KD. Odsłuchaj sobie zatem kolumn o "klasycznej" konstrukcji ale Tagi (przenajmniej 606/608 ) omijaj z daleka, szkoda wtapiać cieżko ciułaną kasę :)
 

piechu

Member
Bez reklam
przykro mi ale nie słyszałem ich
Pójdziesz do salonu, odsłuchasz kilka kompletów i sam zadecydujesz co Ci najbardziej odpowiada :)
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Piechu bredzisz. Kupiłeś zensory i plujesz na inny sprzęt. Zobacz ile ludzi kupiło tagi i nie ma ani jednej negatywnej opinii. To co wszystkim słoń na ucho nadepnął a ty masz wyrafinowany gust? Chwalisz obsidiany a ja też planowałem je kupić, ale po odsłuchaniu to była miernota do mojego jamo.Strasznie sepleniły. Radia się nie dało słuchać.
 

piechu

Member
Bez reklam
Walnij się kolego w czambo zanim zaczniesz obrażać innych. To co ja kupiłem to moja sprawa. Tak się składa, że obsidiany ma mój ojciec i wiem jak grają w domu a nie tak jak Ty ich sluchaleś w hali MM i na tej podstawie geniuszu twierdzisz, że Tagi są lepsze niż JBL Es. Brawo. Tagi 606 SE słuchałem w salonie i to jest miernota nad miernotami. ale to są Twoje pieniądze. Chcesz je wydać na Tagi to wydawaj, Twoja sprawa :) Pozwól jednak innym na wyrażanie swojej opinii na temat, kolumn których słuchali i na temat których mogą się wypowiedzieć.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Piechu bredzisz. Kupiłeś zensory i plujesz na inny sprzęt. Zobacz ile ludzi kupiło tagi i nie ma ani jednej negatywnej opinii. To co wszystkim słoń na ucho nadepnął a ty masz wyrafinowany gust? Chwalisz obsidiany a ja też planowałem je kupić, ale po odsłuchaniu to była miernota do mojego jamo.Strasznie sepleniły. Radia się nie dało słuchać.

Kupujesz to co ci się podoba i tyle w temacie...... zamieniasz Jamo na TAV 606, to twoja indywidualna sprawa i nic nikomu do tego, bo to ty będziesz ich słuchał.
Podstawowa sprawa to odsłuchy, ja na ich podstawie oceniam dany produkt tak, a nie inaczej i choćby 100 mln zadowolonych użytkowników było, ja swojego zdania na ten temat nie zmienię i nie chodzi o porównywanie ich do Zensorów czy innych znacznie droższych konstrukcji, a do produktów w danym/ tym samym przedziale cenowym.
pzdr.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Spierać się można latami i każdy będzie trzymał się swojej racji. Wszystko zależy jak jesteśmy osłuchani, co dla Nas już gra na akceptowalnym poziomie, z jaką elektroniką to zestawiamy i w jakim salonie odbywa się odsłuch. To co dla mnie już gra fajnie, dla innego to bedzie zwykłe badziewie:) Co do opinii w necie, to też bym podchodził z dystansem. Często ktoś kupuje swoj pierwszy zestaw tanich kolumn lub przesiada się z głośniczków komputerowych, to jasne że dla niego bedzie to pięknie grało i będzie wychwalał pod niebiosa. Ale jeżeli ktoś miał okazję posłuchać różnej klasy sprzetów, to już takie kolumny nie będą w kręgu jego zainteresowań.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Spierać się można latami i każdy będzie trzymał się swojej racji. Wszystko zależy jak jesteśmy osłuchani, co dla Nas już gra na akceptowalnym poziomie, z jaką elektroniką to zestawiamy i w jakim salonie odbywa się odsłuch. To co dla mnie już gra fajnie, dla innego to bedzie zwykłe badziewie:) Co do opinii w necie, to też bym podchodził z dystansem. Często ktoś kupuje swoj pierwszy zestaw tanich kolumn lub przesiada się z głośniczków komputerowych, to jasne że dla niego bedzie to pięknie grało i będzie wychwalał pod niebiosa. Ale jeżeli ktoś miał okazję posłuchać różnej klasy sprzetów, to już takie kolumny nie będą w kręgu jego zainteresowań.
View attachment 11171

Dlatego odsłuch, odsłuch i jeszcze raz odsłuch.... i dla punktu odniesienia koniecznie odsłuchać czegoś dwu, trzykrotnie droższego jako punkt odniesienia, żeby wybrać świadomie i świadomie zadecydować, że dany produkt za X PLN będzie dobrym satysfakcjonującym nas sprzętem.
A inna sprawa, że wiele osób nawet jak nie trafi z zakupem to ciężko im się do tego przyznać ;)
 
Ostatnia edycja:

mare37

Banned
Poza tym istotna kwestią jest cena. Zwrócicie uwagę, że do 1500zł tak naprawdę ciężko kupić coś extra. Z odsłuchami bywa różnie. W sklepach kolumny podpięte są do różnych źródeł. To nic nie daje gdy mamy innego wzmaka w domu. Można dyskutować długo w tym temacie. Kiedyś jak w MM mieli studia odsłuchowe czasem coś posłuchałem. Podłaczył mi facet kolumny BW i co? i kicha. To się nadawało tylko do słuchania muzy poważnej. Więc te wyrafinowane sprzęty nijak mają się do uniwersalnego słuchania, bo przecież większość słucha wszystkiego. Weżmy takie ns555, Komplet wychodzi sporo a opinie? Każdy wypisuje co innego. To sa subiektywne odczucia i nie można tego oceniać. A tonsil maesto za komplet 2500zl. To trochę przesada. Większość szuka kina maks 1000zł. W moim przypadku jesli zamieniam kolumny x550 z 2003 roku to nie sądze aby nowe Tagi grały gorzej.
 

Henry

Active member
Bez reklam
Sam napisałeś o subiektywnych odczuciach i tu pełna zgoda.
Ja swoje subiektywne odczucia poparłem porównaniami z odsłuchów sprzętu tej samej klasy, niektóre minimalnie droższe, niektóre tańsze, odsłuchiwałem z elektroniką, którą ostatecznie kupiłem, a nie w każdym sklepie z inną, bo to też ma wpływ na ostateczny odbiór.
Zresztą swój amplituner czy wzmacniacz możesz wziąć ze sobą na odsłuch i tam go podłączyć.
Jak wielokrotnie zaznaczałem odsłuchy i porównania to podstawa, zresztą znajdziesz na forum wątek gdzie kolega odsłuchiwał kolumny za kilkadziesiąt tyś. i nie wywarły ona na nim super wrażenia, tak to już jest ;)
Słuchaj jak najwięcej, zawsze to lepsze od czytania, a każdy ma inną percepcję, inne potrzeby.
 

mare37

Banned
Walnij się kolego w czambo zanim zaczniesz obrażać innych. To co ja kupiłem to moja sprawa. Tak się składa, że obsidiany ma mój ojciec i wiem jak grają w domu a nie tak jak Ty ich sluchaleś w hali MM i na tej podstawie geniuszu twierdzisz, że Tagi są lepsze niż JBL Es. Brawo. Tagi 606 SE słuchałem w salonie i to jest miernota nad miernotami. ale to są Twoje pieniądze. Chcesz je wydać na Tagi to wydawaj, Twoja sprawa :) Pozwól jednak innym na wyrażanie swojej opinii na temat, kolumn których słuchali i na temat których mogą się wypowiedzieć.

Sam się walni w łeb. Zanim coś napiszesz to pomyśl troche, chyba, że masz z tym problem. Obrażasz innych i masz jakieś halo. Co chcesz od Taga? To tak jakbys krytykował wszystkich ludzi, którzy ten sprzęt kupili. To ich sprawa i guzik ci do tego. W moim odczuciu graja niezle, bo słuchałem z paroma innymi. Nie będę ich porównywał do klipsch za 4 tys, bo to jest inna klasa. Taga to firma współpracująca z Koda więc kaszany nie robią. Jamo duńska firma proszę bardzo ile negatywnych opinii dostaje a nib y fachmany od sprzetu.
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Luzik Panowie ;)
Oceniajcie sprzęt a nie siebie, to nie forum onetu....
Nikt nie krytykuje/ocenia ludzi mających czy kupujących dany sprzęt, a jedynie produkt.
 

mare37

Banned
Ich bin erste klasse :)
Byłem w dwóch sklepach audio. Napyskowali na mnie, że kupuje Tage, bo oni się do tego nie zbliżają. hłe hłe. Chyba zostane przy tranzystorze.
 

laki2000

Member
Ja powiem tak. Każdy powinien kupić to co J E M U najbardziej pasuje i na co go stać. Nieważne czy jest to Taga, Jamo, Klipsch itd. Co powinienem zrobić jak przy odsłuchu np. bardziej podoba mi sie Taga a nie Klipsch (teoretycznie). Powinienem wybrać Tagi bo ja ich będę słuchał. Nazwy marek są tutaj przypadkowe. Dlatego spory są niepotrzebne
 
Ostatnia edycja:

laki2000

Member
Pytanie z innej beczki. Chce kupić kino i zastanawiam się czy warto kupić odtwarzacz blu-ray. Posiadam PS3 i wiem, że odtwarza płyty BR. Czy np jak kupię Avatara to będę cieszy najwyższej jakości dźwiękiem. Jak podłączyć ps3 do ampli. I drugie pytanie. Mam pare filmów na dysku zewnętrznym w formacie mkv. Jak go połączyć aby cieszyć się dźwiękiem np. DTS HD. Oczywiście jak takowy jest na dysku. Telewizor Samsung D6500.
 

mare37

Banned
Musisz mieć coś co dekoduje dts hd. Nie znam sie na ps3. Tak czy siak musisz to puścić na kolumny przez ampli. Ja mam Pioneera bd 160. Pod wzgledem audio nieźle sie sprawdza.
 
Do góry